Farba siwych włosach

Zawartość:

Większość kobiet w 35-40 lat już wiedzieć, jaki kolor do siwych włosów. Ale czasami zdarza się, że siwe włosy pojawiają się w młodszym wieku. Nie jest konieczne przy tej okazji do paniki. Najpierw trzeba określić przyczyny przedwczesne siwienie.

load...

Nasze włosy ma określoną barwę, ponieważ zawierają one pigment – melaninę, która produkować mieszków włosowych. Jeden rodzaj pigmentu – eumelaniny – jest odpowiedzialny za kolor włosów od brązowego do czarnego. Innym – feomelanina – maluje włosy w odcieniach jasnożółtych i wszystkie odcienie czerwieni. Im więcej melaniny przydzielone żarówka, tym jaśniejszy będzie bogatsza i naturalny kolor włosów u ludzi.

Dlaczego Sede

Siwe włosy pojawiają się, gdy ilość melaniny zaczyna się zmniejszać, a zatem włosy stopniowo traci swój dawny kolor. Zaprzestania wytwarzania pigmentu barwiącego z kilku powodów:

  • Skłonności genetycznych;
  • Stres, silne emocje;
  • Złe odżywianie, niezdrowy styl życia.

Często wygląd „srebra” włosy ze względu na problemy zdrowotne: zaburzenia tarczycy, niedokrwistość, choroby przenoszone wirusowe, stany zapalne, choroby nerek, zaburzenia hormonalne. Złe środowisko wpływa również na wygląd siwych włosach. Pod wpływem zewnętrznych czynników negatywnych, włosy przestaje produkować melaninę i to szybko staje się szary.

I, oczywiście, siwe włosy mogą pojawić się w wyniku cierpienia stres. Nauka zna wiele faktów, osoba miejsc w ciągu jednego dnia lub nocy, po przejściu przez jakiegoś ogromnego szoku. Faktem jest, że w sytuacjach stresowych, komórki nerwowe danej osoby produkować neuropeptydów. Są to związki, które mogą przedostać się do trzonu włosa i uniemożliwiają wiązanie chemiczne i białka melaniny. W wyniku takiej ingerencji barwnego pigmentu jest zniszczona, a włosy stają się szare.

load...

Pojawienie się siwych włosów może być spowodowane przez niezdrowy styl życia. Człowiek, nadużywanie alkoholu, cierpiących z powodu przewlekłego zmęczenia, braku snu i stałych ryzyka wczesnych się szary.

Odgrywa ważną rolę i odpowiedniej diety. Jeśli dieta jest niedobór warzyw, owoców i ryb, ale również prowadzi do pojawienia się wczesnej siwizny. Z niedoboru melaniny potrzebne w dużych ilościach jeść fasolkę, banany, orzechy, pestki dyni, jabłka, pietruszkę i wątrobę.

Pojawienie się pierwszych siwych włosów bez paniki i rozpaczy. Wczesne siwienie nie jest oznaką starzenia. A poza tym zakończyć proces toczenia włosów Gray, może upłynąć wiele lat, jak rozwój pęcherzyków, melanina zmniejsza się bardzo powoli.

Jak wybrać farby do siwych włosów

Barwienie siwych włosach, który prędzej czy później musiał uciekać prawie każda kobieta nie jest łatwe. Pierwsze pytanie, które się nasuwa, jest: jaki rodzaj farby, aby dać pierwszeństwo – naturalne lub chemicznych? I nie jest to kwestia bezczynny.

Aby wybrać odpowiednią farbę do siwych włosów, trzeba zrozumieć, że jest szary. W skrócie, jest to, że włosy, pozbawione naturalnego pigmentu. Najbardziej trudno podać zabarwienia siwe włosy trudno tzw szklisty siwe włosy, różne łuski włosów ścisłe przyleganie do siebie, przez którą przechodzi prawie pigmentów barwiących.

Zgodnie z tym, w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu, jest niezbędne, aby na powierzchnię naskórka przegrany włosów. I poradzić sobie z tym może jedynie wystarczająco agresywne farby o dużej zawartości amoniaku i czynnik utleniający, który z kolei jest nie najlepszy sposób wpływają na włosy. Krótko mówiąc, potrzeba do malowania farbę odporną na włosy siwe.

Teraz na rynku szeroka gama kolorów amoniaku wolne od marek i farby śmietany. Producenci są pozycjonowania swoich produktów jako absolutnie nieszkodliwe dla włosów i w tym samym czasie, aby wypełnić obietnicę szary zasięg. Jak prawdziwe te stwierdzenia? Farba jest całkiem dobry, ale nie rozwiązują problemu z absolutnym siwych włosach. Takie barwniki mogą być zalecane do tych kobiet, które nie mają dużo siwych włosów.

Panie często mają trudności z wyborem kolorów. Eksperci uważają, że należy skupić się na swoim naturalnym kolorze. I, oczywiście, nie kupować zbyt jasne kolory farb i bardzo ciemne.

Z wysokim procentem siwych włosów może przyjść z pomocą szampony koloryzujące i balsamy: srebro, perła, platyny. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ stosowanie oszczędzając zasoby pozwala zachować zdrowie włosów.

Jeśli chcesz się dramatycznie pomalować siwe włosy, wziąć pod uwagę, że ton w siwych włosach może wiosną niespodziankę. Ty, na przykład, postanowił być pomalowane w kolorze ciemnej czekolady i zwrócił brązowy. Dlaczego? Tak, bo w szarym kolorze włosów zawsze wygląda o wiele jaśniej. Aby uniknąć rozczarowania i nie wystawiać włosów dodatkowe obciążenie, spróbuj pomalować szarą nić w żądanym kolorze, to pomoże Ci wybrać przypominające farby.

Jeśli nie możesz poradzić sobie z problemem, konieczne jest odwołanie się do dobrego pana, który będzie wybrać odpowiednie składniki do kolorowania, biorąc pod uwagę wszystkie swoje indywidualne cechy: typ włosów, ich struktura, odsetek siwych włosach, jej charakter, itd. Kontakt z profesjonalnym pozwoli zaoszczędzić wiele kłopotów, zwłaszcza z kruchego, przegrzanym włosy, żółty odcień szarości, uszkodzenia głowy.

Naturalne kolory włosów i siwe włosy

Najsłynniejszym naturalne kolory – wszystko to dobrzy przyjaciele henna i Basma. Henna czystej miedzi i daje czerwone odcienie, w mieszaninie z basmoj można osiągnąć wszystkie odcienie brązu (od światła do głębokości) i nawet w przypadku farbowania włosów rodnik czarny.

Chociaż te naturalne barwniki barwiące nazywa się bardzo proste i wygodne jest to niemożliwe, a paleta kolorów, delikatnie mówiąc, jest ograniczona, wiele kobiet, dać im pierwszeństwo. Główną zaletą – korzystny wpływ na włosy. Henna i Basma uczynić je zdrowsze i silniejsze, zawiesić straty, tabu.

Należy pamiętać, że naturalne barwniki nie są w pełni pomalować siwe włosy, nie różnią się opór i szybko zmyte.

pomocnych wskazówek

Jeśli farbować włosy w domu, myślę, że niektóre z naszych porad będzie z pewnością się przyda.

  1. Przed rozpoczęciem malowania farbę do włosów nowe, wykonać test na reakcję alergiczną: niewielką ilość barwnika umieścić na skórę za uchem i pozostawić na kilka godzin. Jeżeli jakiekolwiek negatywne uczucia nie pojawi, można rozpocząć zabarwienie.
  2. Pierwsze pojawienie się siwych włosów wystarczy Używaj szamponu tonowania pasujące do Twojego naturalnego koloru. Malować szary oznacza, że ​​jest konieczne, aby zachować trochę dłużej niż normalnego barwienia.
  3. W przypadku kremu-farby lub innego czasu ekspozycji kolor amoniaku wolne też powinna wzrosnąć.
  4. Unikać czerwone i fioletowe barwy z szarego pokrycia.
  5. Konieczne jest, aby zastosować farbę do strefy czasowej, w której najbardziej siwe włosy, a następnie przejść do ciemieniowej, a wreszcie na potylicznej.
  6. Do siwe włosy miał atrakcyjny wygląd, konieczne jest nie tylko go pomalować prawidłowo, ale również, aby znaleźć odpowiednie środki do opieki nad nimi.

Pojawienie się siwych włosów – nie jest przyczyną choroby. Terminowe odporny na plamy farby wysokiej jakości, odpowiednia pielęgnacja sprawi, że włosy zdrowe, błyszczące, zadbane. Stylowa fryzura dodają uroku i sprawi, że nawet młodsze i bardziej atrakcyjne.

load...