Fantastyczny gęś z jabłkami w otworze – pyszny smak, wspaniały widok

Zawartość:

W rzeczywistości, gęsi od dawna uważane uroczysty posiłek. A fakt, że samo danie jest więcej niż imponująca, a czas do jej przygotowania trzeba wydać nie za mało. Could nasi przodkowie sobie pozwolić na taki luksus – wydawać zbyt dużo czasu na gotowanie. To przypadek, czy jesteśmy!

load...

Większość z nas jest tylko zbyt chętnie poświęcają swój czas, aby nauczyć się nowy przepis i proszę zamknąć nowe arcydzieło kulinarne. A jeśli chodzi o menu świątecznego, jedyną ofiarą tej podwójnej radości! Ale niech nie owijać w bawełnę … Mówimy o naczyniu luksusu, który, nawiasem mówiąc, można wytworzyć znaczne oszczędności własnego czasu i wysiłku. I będziemy przygotować gęś z wami. I to nie tylko gęsi i jabłka. I to nie tylko upiec w piecu i gotować je w rękawie. Na próżno, że Lee wynalazł urządzenie do gotowania – rękaw do pieczenia? Więc dzisiaj, na naszym stole – gęś z jabłkami w dziurę! Zacznijmy?

Gęś z jabłkami w rękawie

Przepis na tradycyjne przygotowanie gęś w piekarniku.

Składniki:

 • Gus (cała ptaków);
 • 2 łyżki miodu;
 • 2 łyżki musztardy przygotowane;
 • 1 główka czosnku;
 • Sol (według własnego uznania);
 • Pieprz czarny mielony (według własnego uznania);
 • 5-6 kawałki świeżych jabłek, słodko-kwaśnym smaku.

Przygotowanie:

load...

Aby przygotować smaczne i miękkie ptaka, należy najpierw starannie pomarinovat. Dlatego tusza wcześniej oczyszczone z kikutów, opalanie, a mój obsushivayut razie potrzeby. Teraz weź wykałaczkę Pierce w kilku miejscach tuszy – im więcej takich nakłuć możemy zrobić, więc się bardziej soczyste mięso.

Czosnek czyste i zemleć na drobny tarce lub z prasą czosnku. Czosnek papkę dodać sól i świeżo zmielony czarny pieprz, dobrze wymieszać cały czosnek i pocierać całą masę tuszy – wewnątrz i na zewnątrz. Ptak rezerwy około pół godziny do marynaty i gotować sos: pocierać musztardę z miodem. Przy okazji, jeśli chcesz przyprawy, a następnie w zależności od smaku można dodać je do sosu. Może to być dowolny, masz swoje ulubione przyprawy, z mieszanki papryki, a kończąc na suchej bazylii lub oregano. Tak więc, po półgodzinie marynowanie gęś w czosnku, natrzeć jego sos (także od wewnątrz i na zewnątrz), owinąć folią spożywczą i umieścić je w lodówce przez co najmniej jedną noc i jeden dzień jest najlepszy.

Na ogół ten etap jest najdłuższa w procesie gotowania gęsi w tulei. Po promarinuetsya ptaków, przygotować jabłka. Muszą być umyte, pokrojone na cztery do sześciu kawałki i usunąć nasiona z twardym serdtsevinku. Teraz pakujemy gęś w rękawie do pieczenia, obok zrębowej put pokrojonymi jabłkami (także w rękawie!) I odzyskiwanie gęś z jabłkami w piekarniku. Nawiasem mówiąc, kuchenki powinny być podgrzane do 220 stopni, a tuleja z gęsi położyć na blasze. Gęś piec w tej temperaturze przez około dwie godziny, a co pół godziny przez obniżenie temperatury w suszarce o dwudziestu stopni.

Gotowy do pobierania ptaka z pieca, jest już zwolnione z niepotrzebnych rękawami i rozprowadzić na półmisku. Podawać z pieczonymi jabłkami, ziemniakami i sałatką ze świeżych warzyw. Gęś pieczona w piecu, jest miękkie i soczyste, tak, aby zapewnić powodzenie posiłku!

Gęś nadziewana jabłkami w rękawie

Kolejny przepis gęś z jabłkami w rękawie. Ale tym razem będziemy Gęś faszerowana jabłkami.

Składniki:

 • GUS (około trzech kilogramów wagi);
 • 1 główka czosnku;
 • 5-6 jabłek słodko-kwaśny smak;
 • 1 główka cebuli;
 • 1 marchewka;
 • 2 cytryny;
 • Sól i pieprz czarny (według własnego uznania);
 • 4 liście laurowe.

Przygotowanie:

Jak dobrze ten przepis? Tak, fakt, że jest to bardzo proste! Aby rozpocząć nasz proces ptaka, usuwając z niej wszystkie zbędne konopie, opal, które dokładnie i sucha myte. Teraz czyste czosnku (pół głowy) i szlifować przeszedł przez prasę czosnkiem lub wcierać w drobnej tarce. Czosnek kasza wymieszać z solą i pieprzem i wcierać tę mieszaninę naszego ptaka wewnątrz i na zewnątrz.

Teraz oczyścić resztę czosnku, cebuli i marchwi. Wszystkie warzywa pokroić na długich cienkich kostek. Na tuszy zrobić Deep przebija ostry nóż i wąskie marchew shpiguem gęś, czosnek i cebulę. Teraz wyciskanie soku z cytryny i zalać go obficie naszej ptaka. Dlatego konieczne jest, aby mieć pewność, że sok z cytryny wlewu nakłucia. Zastrzegamy sobie marynować gęś przez trzy godziny (nie mniej!), Wysyłanie tuszę w lodówce.

Marynowane ptaka z lodówki. Moi jabłka, pokroić na połówki i usunąć je z twardego rdzenia z nasion. Jabłko połówki farshiruem gęś umieszczając je wewnątrz tuszy. Teraz umieścić ptaka w rękawie do pieczenia, nie położyć liść laurowy, wiążąc wąż i zrobić to kilka nakłuć w procesie pieczenia Rękawy z pary.

Włącz piekarnik i dać go rozgrzać do 200 stopni. Gęś położyć na blasze i wysłać w gorącym piekarniku, gdzie pozostawić go na około dwie godziny. Dwadzieścia minut przed końcem pieczenia wyciętymi rękawami i rozwijać, pozostawiając brązowienia tuszy. Gotowy do wykupienia ptaka z pieca, są zwolnione z nadzieniem i pokroić na porcje. Rozkładamy je przesunąć na talerz, a na około pół pieczone jabłka. Ciesz się widok, zapach i smak naszych doskonałych potraw.

Gęś w rękawie z jabłek i pomarańczy

Przepis, pod wieloma względami podobny do poprzedniego, lecz różnymi nadzieniami. Jej uzupełniamy pomarańczy. Jeśli nie próbowałem takiej nadziewane gęś, nadszedł czas, aby to zrobić – wyniki są na pewno należy.

Składniki:

 • Gęś wadze około czterech do pięciu kilogramów;
 • 2 pomarańcze;
 • 4 jabłek słodko-kwaśny smak;
 • Gorczycy;
 • Miód;
 • Sól;
 • Hot papryka (masa).

Przygotowanie:

Jak zwykle, przy czym osnowa jest wstępnie gęsi, a mój dobry obsushivayut. Wymieszać sól z papryką i wcierać tę mieszaninę tuszy wewnątrz i na zewnątrz. Teraz moje jabłka i pokroić plastry i posiekać i pomarańcze (w skórze!). Owoce farshiruem ptaka i zapakować go w rękawie do pieczenia, który następnie zrobić i zrobić to kilka nakłuć do pary wewnątrz.

Włącz piekarnik nagrzewa się do około 200 stopni, włożyć gęś na blasze i wysłać w piecu. Razem muszą cztery godziny do pieczenia gęś. Dotknięcie i przytrzymanie przez około godzinę, zmniejszamy ogień w piecu i nadal upiec ptaka w niższej temperaturze. Przez pół godziny, aż gotowane gęś wyjmuje z rękawa, wcierać mieszaninę musztardą i miodem i piec na złoty ostre.

Tak, po prostu trzeba wybrać przepis i gotować gęś z jabłkami w rękawie. Pieczona gęś – idealne danie na świątecznym stole. A jeśli uczą się przepis na gotowanie, zawsze można zaskoczyć swoich gości z tego wykwintne danie. Najważniejsze – gotować z przyjemnością! Ciesz się apetyt i sukcesów w dziedzinie kulinarnej!

load...