Eyeliner ołówek oko: wszystkie genialne – proste!

Zawartość:

Piękny makijaż oczu – jeden z głównych tajemnic kobiecej atrakcyjności. Niektóre cienie wydłużenie rzęs – i że Twój wzrok staje się bardziej wyraziste. Ale jeśli nie chcesz po prostu odświeżyć swój wygląd, ale również zwiększenia piękno Twoich oczu, bez eyeliner nie można zrobić. A najlepszym asystentem w tej trudnej sprawie – eyeliner. Będzie to nie tylko piękny wygląd eyeliner z nim, ale również bardzo naturalne.

load...

Historia eyeliner kosmetyczny

Pomimo faktu, że oczy kobiecie zaczął nie od niepamiętnych czasów, sam ołówek kosmetyczny w tym celu pojawił się stosunkowo niedawno. Zwykły ołówek, jesteśmy przyzwyczajeni do rysowania na papierze został wynaleziony przez francuskiego naukowca Nikolya Konte pod koniec XVIII wieku. Dopiero w przeszłości, w XX wieku, ołówek zostały wykorzystane do celów kosmetycznych.

Na początku został ukuty przez specjalny ołówek – dermatograf. Jest on używany przez lekarzy do stosowania na skórę człowieka konturów do prowadzenia operacji. Ze względu na fakt, że wzór został utrzymany na skórze przez długi czas, wymagania dotyczące składu chemicznego pręta ołówkiem były bardzo wysokie. Nieco później niektóre inteligentne panie zaczęły stosować dermatografy obwód eyeliner – tak jak są one bardziej uznanych gwiazd filmowych z tamtych czasów.

Wysoki popyt na dermatografy z zamiarem wykorzystania ich w celach niemedycznych nie przeszedł niezauważony, a jeden przedsiębiorczy firma produkująca materiały piśmienne wydała pierwszą serię kredek kosmetycznych. Eyeliner coraz bardziej w modzie, eyeliner kosmetyk stał się jednym z głównych atrybutów urody w makiyazhe.Ponachalu to „luksus” jest dostępne tylko dla profesjonalnych wizażystów i stylistów robią gwiazdy filmowe makijaż. Ale z czasem kij jest uwalniany do mas, trafi do sprzedaży w niemal każdym sklepie, który sprzedaje kosmetyki.

Skład eyeliner cały czas poprawie. Rod kredek – zazwyczaj jest to połączenie różnych olejów i wosków, pochodzenia roślinnego i mineralnego. Na przykład, olej może być palmowy lub kokosowy, i wosków otrzymywanych z konkretnych substancji liści palmowych. Im wyższa jakość wosku, tym bardziej intensywne i jasne uzyskane eyeliner. Ostatnio, wosk ołówkowe połączeniu z krzemem – zapewnia jednolite tekstury produktów kosmetycznych i łatwy poślizg po skórze.

load...

Ponadto, nowoczesne pałeczki zawierają wiele przydatnych dodatków – takich jak witaminy, aloes i olejków eterycznych. Pomaga skórze wieku być nie tylko piękne, ale również wzbogacona cennymi substancjami. Eyeliner najnowszej generacji mają ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, ponieważ skóra powiek – najbardziej narażone podczas przedłużonej ekspozycji na światło słoneczne.

Zalety cieczy eyeliner ołówka przed

Wiele dziewcząt patrzeć na efektowne zdjęcia supermodelek filmowych i gwiazd w różnych czasopismach, że najlepszym płynny eyeliner urody nic nie dzieje się w oczy. Jednak tak nie jest. Jeśli obchodzić zręcznie, zwykle eyeliner eyeliner działa cuda! To jest tylko na początku wydaje się ołówkiem narysować kontur oka – proste. W rzeczywistości, literat makijaż oczu za pomocą ołówka – to prawdziwa sztuka.

Zacznijmy od tego, że linia poprowadzona ołówkiem, wygląda bardzo naturalnie i naturalnie. Ten makijaż może stać zarówno w dzień jak i na wieczór makijażu. Brilliant sam kierunek, wykonany z ciekłego eyeliner, jest mało prawdopodobne, aby być odpowiednie w ścisłym urzędu lub na spotkaniu biznesowym w ciągu dnia roboczego. Więc jeśli chcesz być zgodne z ubioru, ale wygląda na wyrafinowany i kobiecy, eyeliner ołówka – to twój wybór. To samo odnosi się do studentów, którzy uczęszczają na wykłady i gospodyń domowych, którzy wysyłają swoje dzieci do klas szkolnych: jasna linia ciekłego eyeliner rano nie wygląda całkiem właściwe.

Nie jest tajemnicą, że wielu z nas nie są idealnie ukształtowane oczy – ktoś, że są z natury małej i ktoś wypukłej lub bliskim planie. Z pomocą ołówka może nie tylko dostosować kształt oczu, ale również malować na żądaną długość do nas, tworząc odpowiednie proporcje. W tej cieczy eyeliner ołówkiem jest poważnie gorsze, bo to tylko podkreśla linię oczu w postaci, w jakiej występuje ona przez naturę.

Jeśli jesteś jedną z tych dziewczyn, które mogą spędzać godziny nałożonych na cień do oczu, osiągając najwyższy możliwy efekt wizualny, a w przypadku wykładziny – to wybawieniem. Wyobraź sobie przez chwilę, że masz trochę ręka zadrżała i idealnie nałożony cień pobiera nasty „Blob”. Jeśli używasz płynny eyeliner, a następnie naprawić wszystko będzie trudne, ponieważ jest tak łatwe do malowania Smeared nad powierzchnią wieku. Najprawdopodobniej trzeba będzie usunąć makijaż z oczu, aby zacząć wszystko od nowa. Ale jeśli nie kredka do oczu, aby zapisać sytuacja jest całkiem realne: możliwe jest, aby wytrzeć nierówną linię z wacikiem, lub po prostu zacieniony go za pomocą szczotki. W obu przypadkach, twój makijaż oczu nie zostaną naruszone.

Oczywiście, nie zachęcam do rezygnacji z płynnego eyelinera, doskonale podkreśla oko wieczorem i świątecznego makijażu. Ale żeby dowiedzieć się, jak go używać, to wymaga czasu, ale schludny używać ołówka oko może absolutnie każda dziewczyna zna podstawowej zasady makijażu oczu.

Jak wybrać odpowiedni eyeliner

Nowoczesny przemysł kosmetyczny produkuje eyeliner wszystkich kolorach i odcieniach (w którym, nawiasem mówiąc, to kolejna zaleta ołówek nad ciekłego eyeliner). Ale jeśli jesteś początkującym, czy tylko pierwsze kroki w dziedzinie makijażu oczu, to lepiej, aby zatrzymać swój wybór na neutralnych kolorach – czarnym, szarym lub brązowym. Te kolory będą wyglądać całkiem właściwe w niemal dowolnym kolorze reszty makijażu. Po nabete rękę, będzie można zróżnicować wybór ołówkiem kolor i przynieść jasność i niezwykłe w swoim makijażu.

W celu ułatwienia wyboru Ołówek kolor Eyeliner, prezentujemy wam krótki przegląd głównych kolorów produkcji:

 • Czarny ołówek. Kolor ten jest idealnym rozwiązaniem w celu dostosowania do kształtu oka, a jednocześnie dobrze komponuje się z niemal każdym kolorem makijażu i ubrań.
 • Brązowy ołówek realizuje zasadniczo te same funkcje, co na czarno. Jedyna różnica – eyeliner wygląda bardziej naturalny i delikatny.
 • Biała, beżowe i różowe ołówki mają wizualnie powiększony kształt oka. Dodatkowo, eyeliner kolor jest idealny dla posiadaczy brązowych oczach.
 • Niebieski ołówek jest idealny dla kobiet z brązowymi i niebieskimi oczami.
 • Zielony ołówek jest dobre dla właścicieli szarych i zielonych oczach. Jest jeden mały trick: jeśli stosuje się na powieki zieloną linią na górze czarna, węże będą bardziej intensywne, a make-up – błyszczącej i jasne.
 • Niebieskie, zielone i turkusowe światło ołówek wygląda świetnie na osoby ze złotą lub brązu tan.
 • Złoto i brąz odcień ołówek garnitur, niebieskooki i zielone oczy piękno.

Ponadto, jest jedna mała zasada: Jeśli masz małe oczy i chcesz zwiększyć ich wykładziny wybrać jaśniejsze odcienie kredek. Więc wizualnie poszerzyć kształt oczu i zyskać bardziej wyrazisty wygląd. Dla szczęśliwych posiadaczy dużych oczach nie ma żadnych ograniczeń, z wyjątkiem kombinacji z resztą makijażu kolorach.
Co jeszcze trzeba wiedzieć przy wyborze eyeliner ołówka? Fakt, że są one o różnej twardości. Bardziej miękki ołówek, tym bardziej śmiały linia dostać. Jeżeli ołówek zbyt trudne, można zranić delikatną skórę powiek, chociaż jeśli obchodzić zręcznie, z rdzeniem z linii jest bardziej subtelne i precyzyjne. Najlepszym rozwiązaniem dla początkujących – jest dobrze naostrzone miękkim ołówkiem. Dzięki niemu, nie tylko uzyskać jasny, cienki liner, ale w razie potrzeby linii rastushuete dla bardziej naturalny efekt.

Nadal istnieją ołówki z błyskotki – muszą być stosowane z dużą ostrożnością. Kiedy nieostrożny lub nieudolne cekiny manipulacyjne mogą dostać się na błonę śluzową oka i spowodować poważne podrażnienie. Ponadto, niektóre kobiety mogą wystąpić reakcje alergiczne na skład chemiczny ołówek. Przy zakupie dokładnie przestudiować skład pręta, bo jeśli skóra nie toleruje ekspozycji na różne oleje i woski, które tworzą ołówek, oko może czerwienić, puchną i powieki. To samo odnosi się do daty ważności: w każdym kosmetyku ma pewien okres, gdy jest to bezpieczne dla skóry i ołówek nie jest wyjątkiem.

Jak podsumować oczy ołówek

Tak, jak już powiedzieliśmy, miękki ołówek jest o wiele łatwiejsza do podjęcia pierwszych kroków w rozwoju makijażu oczu. Aby rozpocząć dobrą pocierać ołówkiem w ręku – z tym stanie się on cieplejszy, a zatem bardziej „zgodny”. Do ręki nie drżą, ona potrzebuje wsparcia. Połóż się na łokciu na twardej powierzchni i przynieść ołówek na oku.

Trzymaj linię wzdłuż górnej rzęs długości i szerokości toru, można wybrać samemu. Jeśli masz małe oczy, remis musi być ściśle górnej linii rzęs, a nie pod nimi, inaczej wizualnie oczy będzie jeszcze mniej. Dla właścicieli dużych, „otworzyć” oko może być dowolny eyeliner – i zewnętrznych, jak i wewnętrznych, ale nadużywanie kontur rysunku pod rzęsami wciąż nie warto: przy częstym korzystaniu z ołówkiem na wewnętrznej wieku istnieje ryzyko, aby uzyskać podrażnienie, zapalenie spojówek lub jęczmienia.

Wybierając kształt i długość linii, rozpocząć rysowanie od kącika oka do środka. Jeśli chcesz wyciąć całego zarysu całej górnej linii rzęs, to powinno odbywać się w dwóch etapach: od wewnętrznego kącika do połowy, a od zewnętrznego kącika do połowy samo, łącząca dwie linie w jedną. Jeśli martwisz się, że linia zmieni szorstki, umieścić kilka punktów w odpowiednich miejscach przed rozpoczęciem rysowania ołówkiem. Pomoże to stworzyć dokładnie taką linię, którą chcesz, bez skoków i zniekształceń. Gdy masz wystarczająco dużo natreniruetes, będzie można zarządzać bez tych punktów.

Jeśli nie przypadkowo spowodował kilka dodatkowych akcentów, uszkadzając linię prostą, może być łatwo ustalony wacikiem nasączonym w zwykłej wodzie. W przypadku korzystania z wodoodporną eyeliner, następnie zwilżyć sztyftu kosmetycznego usuwania makijażu.

A teraz prezentujemy wam kilka wskazówek, które tworzą górną konturową wieku:

 • Jeśli nie może się pochwalić dużymi oczami, to nie powinien zacząć od wyłożenia wewnętrznego kącika oka linii, granicznej od zewnętrznego kącika do środka linii rzęs. A zwłaszcza powstrzymania się od dolnej tulei, inaczej twoje oczy będą wizualnie bardzo małe. Jeśli koniec obrazie naprawdę trzeba niższą eyeliner, zrób to z ołówkiem na kilka odcieni jaśniejszy niż w górnym wierszu. Strzałka starać się „punkt” – będzie to pomóc „otworzyć” oczy.
 • Jeśli masz okrągłe oczy, a następnie zewnętrzna rogu linii oczu powinny być lekko uniesione ku skroni – to skorygować kształt oka i dać swój wygląd bardziej wyraziste. Strzałki mogą wykraczać poza kontur oka nie więcej niż pięć milimetrów, lub make-up będzie zbyt teatralny. Inną opcją dla okrągłymi oczami – grubsza linia na zewnętrznych i wewnętrznych narożników i cienkiej linii w centrum oka. Tak będzie dodać rodzaju „migdałowym kształcie” oczu.
 • Za blisko osadzone oczy, też ma swoją własną wersję wykładziny. Spróbuj uruchomić linię od wewnętrznego kącika oka i do góry na środku, dzięki czemu jest cienka i schludny. I tu jest linia od środka do zewnętrznego kącika powinny stopniowo gęstnieć, kończąc strzałkę tuż powyżej linii rzęs.
 • Jeśli Twoje oczy są uprawiane powszechnie, że nie jest konieczne, aby wyciągnąć długą strzałkę, a to lepiej zrobić bez nich w ogóle. Aby spojrzeć głębiej i bardziej atrakcyjne, spróbuj narysować cienka linia wykończenia wokół konturu górnych rzęs.
 • Następujące węże odpowiednie do wąskiej oka: linie na wewnętrznym i zewnętrznym rogu subtelna, w połowie XX wieku – więcej tłuszczu. Można powielać tego efektu i niższe ołówek eyeliner – po prostu powtórzyć te same manipulacje przy grubości linii.

Najciekawsze w wykładzinie oka – to, oczywiście, strzałki. Mogą one być zupełnie inna: mały, długi, latający, a nawet dwukrotnie. To wszystko zależy od nastroju i wydarzeniach, o których makijaż jest wykonywana. W celu odebrania „swoją” ulubioną strzałka, idealne do kształtu oka, trzeba dużo praktyki przed lustrem. Ale tak naprawdę, gdy znajdziesz dokładnie tak, który najbardziej Ci odpowiada, bez makijażu eyeliner ołówkiem byłoby nie do pomyślenia!

load...