Eye Leczenie krótkowzroczności

Zawartość:

Krótkowzroczność lub krótkowzroczność jest bardzo rozpowszechnioną formą choroby oczu. Ten człowiek jest dobrze odróżnić przedmiotów z bliskiej odległości, a nawet może być odczytane bez trudności, ale nie widzi odległe obiekty. Średni krótkowzroczność może doprowadzić do poważnej utraty wzroku i innych działań niepożądanych, więc wczesna diagnoza krótkowzroczności u dzieci i właściwego leczenia tej choroby są ważnymi czynnikami.
Powrót do spisu treści

load...

Diagnoza umiarkowanym krótkowzroczność

Krótkowzroczność charakteryzuje się średnim stopniu ostrości wzroku – do -6.0. Dodatkowo, dla komfortu pacjenta jest przepisywany dwóch różnych par okularów: jedną z soczewek dla pełnej korekty, a druga do czytania i pracy z obiektywami do 1,0-3,0 dioptrii mniej. Co więcej, w takich przypadkach można stosować okulary dwuogniskowe do ciągłego noszenia, które w górnej części soczewki, jest przeznaczona do wyświetlania odległych obiektów, a dolny – do zamkniętej przestrzeni.

Ponadto, choroba ta może prowadzić z upływem czasu. Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach w razie krótkowzroczności w okresie dojrzewania z zahamowania wzrostu organizmu, proces rozwoju krótkowzroczność można zatrzymać i kończyć. Jednakże, istnieje postępowych form obecnych w sposób ciągły i sięgających bardzo wysokich poziomach – 30,0 dioptrii i powyżej. Istnieje zatem silne pogorszenie się zdolność widzenia różne powikłania, do nowotworów.

Krótkowzroczność w obu oczach z non-progresją umiarkowanego łatwo korrigirovaniyu, czyli przegląd przy użyciu soczewek lub okularów. Co do zasady, stałe załamania krótkowzroczność dzieje, gdy współczynnik mocy lub duże „obraz” przedmiotu wydaje oka siatkówki z powodu niezdolności mięśni oka, aby skupić się poprawnie. Istnieje ponadto osiowy krótkowzroczność, w którym obraz nie może dotrzeć do siatkówki oka w wyniku wydłużenia ciała. To dalsze rozszerzenie może powodować rozdarcia siatkówki i rozwarstwienia.


Powrót do spisu treści

Przyczyny i czynniki chorobowe

Pojawienie niepełnosprawności ze względu na kilka czynników, wśród których są najczęstszymi przyczynami:

 • Genetyczne predyspozycje. Wielu rodziców z dziećmi z chorobą rodzą się z wrodzoną wadą;
 • Obciążenie psychiczne czytania, pracy przy monitorze komputera. Jest to szczególnie wyraźnie widoczne w tych grupach osób zaangażowanych w pracę ze stałym pochyleniem głowy. Uważa się, że podczas gdy jest dodatkowy nacisk na obszar siatkówki, co znacznie osłabia mięśni oka i zdolności do skupienia się w oczy na różnych dystansach;
 • Niekorzystne środowisko;
 • Wrodzone wady, takie jak osłabienie mięśni ocznych;
 • Urazy po urodzeniu. Wiele przypadków, zanik tkanek oka w przedwczesnego porodu, gdy dziecko znajduje się w komorze z zaopatrzenia w tlen. Zatem nadmiar tego pierwiastka mogą powodować niepożądane skutki;
 • Różne choroby zakaźne oraz skutki uboczne niektórych leków w poszczególnych przypadkach;
 • Niestosowanie się do zasad higieny osobistej dla oczu.

Powrót do spisu treści

load...

Zalecane leczenie choroby

Na drugim stopniu krótkowzrocznością postępującą postać w zależności od natężenia przepływu leczenia choroby może być podawany przez konserwatywny, gdzie wzrok poprawił okulary, a także terapii ruchowej i mięśni oka w medycznych procedur biurowych:

 • Laseroterapia;
 • Ćwiczenia na różnych programów na komputerze;
 • Terapia magnetyczna;
 • Elektryczna stymulacja.

Ponadto, leczenie zachowawcze zapewnia wydajność, specjalnie zaprojektowanego do tego celu, na przykład, „Etykieta na szkle” ćwiczenia w domu dla obu oczu i różnych ćwiczeń z przedmiotów i innych.

Leczenie za pomocą operacji na danym stopniu krótkowzroczności jest przeprowadzana wyłącznie w celu zahamowania rozwoju, ale ostrość wzroku nie ulega poprawie. Sposób działania jest nazywany scleroplasty, a jej celem jest wzmocnienie bieguna oczy z tyłu tej dziedzinie.


Powrót do spisu treści

Życie z umiarkowanym krótkowzroczność

Krótkowzroczność średni stopień poważnie ogranicza człowieka w różnych działaniach.

Ale to jest niemożliwe do podnoszenia ciężkich przedmiotów i ograniczenie kontaktu z substancjami szkodliwymi (kurz, chemikalia, nawozy, i inne). Dla osób z tą chorobą jest lepiej wybrać zawód, który nie wymaga siedzenia przy komputerze.

Dla osób z nieruchomym krótkowzroczności sportowego koła jest znacznie szerszy w porównaniu do opracowania formularza. Tak więc, przy stałej krótkowzroczności może angażować się w pięciobój, jazdy na nartach i sankach, motocyklowych i gry w piłkę nożną o piłce ręcznej.

Przy opracowywaniu formę średniego stopnia choroby może być pływanie, szermierka i żeglarstwo. Ale to nie jest zalecany do udziału w grach, które wymagają silnego wysiłku umysłowego, na przykład, szachy i inne gry puzzle. To dlatego, że w tym przypadku jabłko w obu oczach powstaje nadciśnienie, zwłaszcza gdy dana osoba nie jest w stanie rozluźnić mięśnie twarzy.

Ponadto kobiety z chorobą podczas ciąży poddawane specjalnej analizy i obróbki, to zaleca się, aby z cesarskiego cięcia, ponieważ nieskuteczne próby naczynia mogą ulec uszkodzeniu, a oczy są bardziej poważne komplikacje, takie jak odwarstwienia.

Gdy wymagane jest średni stopień krótkowzroczności obu oczu regularne badanie lekarskie. Każde działanie, które może prowadzić do zaburzeń widzenia, takich jak odbiór wyrobu medycznego, gimnastyka pracy zatrudnienie, to lepiej, aby omówić z lekarzem osobistym zdrowia. Ponadto, trzeba przestrzegać higieny osobistej, w celu przepisanej terapii i utrzymać optymistyczne nastawienie, w tym przypadku, jakość życia z chorobą będzie dość dobrym poziomie.

load...