Etapy rozwoju stosunków rodzinnych

Pomimo tego, co powiedziano nam pilnie, choć system samego małżeństwa jest nieaktualny, większość ludzi nadal są zobowiązani do niego. Chcemy założyć rodzinę, chcę mieć dzieci, chcę żyć z kimś, kogo kochasz długo i szczęśliwie. Byłoby pożądane, ale często nie działa. To zajmuje trochę czasu, i żarliwie kochać siebie zanim para nagle stają się wrogami, i złożyła pozew o rozwód. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w celu utrzymania rodziny silne, musimy odpowiednio przezwyciężyć różne etapy w rozwoju stosunków rodzinnych.

load...

Charakteryzują się one ze zmianą uczuć. Ta zmiana nie oznacza zniknięcia miłości. Tylko uczucia nabyć nową formę. I idzie czasami bardzo bolesne.

Jakie są etapy małżeński i relacje tam rodzina?

Okresy stosunków rodzinnych. Krok pierwszy

  Czym więc są szczęśliwi wczesne dni posiedzeń w miłości! połączeń oczekujących, delikatne słowa, pocałunki fruwające, spacer w świetle księżyca … fantastyczna relacja czas! Kocham wydaje się, że oni znali się całe życie. I że w przyszłości będą one również zrozumieć siebie, jak są dzisiaj. Ale niestety, niestety … To zajmuje sporo czasu po ślubie, a wszystko zepsuje. Tkliwość zastąpione irytacji i zrozumienia – odległość, pragnienie, aby dać ukochanej chwile szczęścia zapotrzebowaniem zamienia się czegoś od niego. Zaczęli walczyć, a dusza, jak węże, indeksowania wątpliwości co do prawidłowości jego wyboru. W pewnym momencie chcemy uzyskać rozwód. Ale nie dajmy się spieszyć. Jesteśmy teraz na pierwszym etapie stosunków rodzinnych. Jak rzucanie jest to znamienne.

  Zakochanie, mamy tendencję do idealizowania osobę i nie zauważyć niedociągnięcia. A nawet jeśli zauważą, to traktujemy je pozytywnie, arogancko sądząc, że ponieważ jesteśmy wtedy w stanie w jakiś sposób te błędy skorygować zachowanie. Jednak ludzie nie szybko zmienić. Ulubionym minusy, jeśli nie mieszkają z nim pod jednym dachem, a zwłaszcza nie w taki sposób. Faktycznie, zanim pod tym dachem nie pojawi się, a oni wiedzą coś naprawdę niemożliwe. Coś nie jest oczywiste, że wydaje się nieistotne, ale coś w ogóle jest starannie ukrywane. Cóż, kiedy ludzie zaczynają żyć razem, tam nie będzie nigdzie! Człowiek pełen widać na pierwszy rzut oka.

  load...

  Pierwsze etapy stosunków rodzinnych wiążą się z otwarciem nowego połowie, to nadal nie jest szczególnie dobrze znana, lub po prostu zignorować stronom. Najczęściej może to być bardzo nieprzyjemne. I to nie dlatego, że mężczyzna i kobieta odnaleźć siebie dużo obrzydliwej jakości. Tylko początkowo spotkała się tylko dobre cechy charakteru, które zostały już opracowane nawyku. I teraz nie wyglądał bardzo ładne cechy danej osoby. I jeszcze przyzwyczaić się do nich.

  Ponadto, większość ludzi po ślubie nie jest już spokojny i naprawdę dbać o ukochaną są. Kobiety z kolei starał się nie być tak przekonujące, jak z małżeństwem. Rezultat – małżonkowie są niezadowoleni ze zmiany wystąpiły w siebie. Niezadowolenie z wyników we wniosku, wniosek – w kłótni.

  Jeśli mąż i żona nie próbował zbliżyć się ta sytuacja jest rozsądne, pierwszy okres w życiu rodziny może skończyć się bardzo źle. Mało końcowy można uznać za dobre wyjście. Po rozpadzie rodziny doprowadziło, ogólnie rzecz biorąc, brak doświadczenia i naiwności w sprawach zachowań płci przeciwnej. Ale jak zdobyć takie doświadczenie, jeśli rodzina upadł niemal zderzył się z pewnymi komplikacjami? A bez niego rozpada, a drugi i trzeci … W ten sposób, a także do uzupełnienia i wykorzenienia samotność daleko!

  Krótko mówiąc, pierwszy etap stosunków rodzinnych, a jeśli one istnieją lub dalej rozwijać, musimy nauczyć się przeżyć. Najważniejszą rzeczą w tej chwili dla pary – nie próbują zmienić siebie. Takie próby do konfliktów, ale nic nie poprowadzi. Człowiek odruchowo oprzeć ingerencji brutto w swoim prywatnym terenie. I, oczywiście, zaczyna walczyć z agresorem, nie szczególnie myślenia, w jakim celu granice stref osobistych są naruszane. Dlatego twierdzą, że druga połowa zostanie zmieniony, to jest niemożliwe. Przyjdzie czas, a ona zrozumieć, że trzeba zmienić. W międzyczasie, trochę lepiej przyzwyczaić się do swojego partnera w życiu, starając się nawiązać z nim przynajmniej niektóre zrozumienie.

  Okresy stosunków rodzinnych. Krok drugi

   Cóż, tu już przeszły pierwszy etap relacji, poznawanie siebie i przyzwyczaić się do pewnych wad jego połówek. Teraz zaczyna się drugi etap budowy stosunków rodzinnych. Na tym etapie, uspokaja emocje i uczucia małżonków. życie seksualne staje się coraz mniej namiętny. Impulsywny rozładowania konfliktów w klasie świadomy. Zaczynamy rozumieć, że życie rodzinne – to nie jest wieczny lot pod chmurami. Jest to również bolesny upadek, i trudna podróż po nierównym Terra Firma.

   Teraz, podobnie jak kolej budować mosty współpracy rodziny. Ale to nie jest łatwe. Tak, para jest już dość dobrze znają się nawzajem i mogą zidentyfikować w skrócie lub gest nastrój i pragnienia swoich połówek. Wydawałoby się, że jest to po prostu świetne! Co może być lepiej, gdy ktoś bliski zna cię tak dobrze? Jednak przewidywalność partnerów istnieje niebezpieczeństwo sytości im. W rezultacie, mąż i żona zaczynają drażnić siebie te cechy, które wcześniej były dotykane i nawet podziwiany. Małżonkowie mogą rozgorzeć i kłócą z powodu drobiazgu.

   Drugi etap stosunków rodzinnych często towarzyszy gier w milczeniu, starając się żyć osobno, pragnienie, aby być sam lub spędzać czas osobno. Czasami takie zwody przechodzą bardzo szybko i kończy namiętny seks. A czasem wręcz przeciwnie, one trwać przez wiele miesięcy i towarzyszy pełnym niechęci do życia intymnego.

   Jeśli drugi etap stosunków nie przychodził i nie starają się zrozumieć, co się naprawdę dzieje, rozwód byłby prawdziwym wydarzeniem. W rzeczywistości, szczególne przesłanki go tam. Para są po prostu zmęczeni sobą. Muszą przeczekać ten okres bez nadmiernych wymagań dla ukochanej bez wzajemnych roszczeń. Ogólnie rzecz biorąc, należy przejść dość szybko. Jeśli tak nie jest, to możliwe jest, że przerwa w stosunkach byłoby jedynym wyjściem. Dobrze, gdy rodzina nie jest łatwym etapem rozwoju pomyślnie przeszedł, to kolej na trzecią fazę stosunków małżeńskich.

   Okresy stosunków rodzinnych. Krok trzeci

    Trzeci etap stosunków rodzinnych jest zwykle czas, kiedy oboje małżonkowie są stopniowo zaczynają zdawać sobie sprawę, że rodzina – to nie jest ciężki, a nie koniecznością eksperyment krótkoterminowy. Że jest święty, i zniszczyć więzi rodzinnych tylko dlatego, że jego żona odzyskane, ale jej mąż nie został wykonany terminowo śmieci bezwartościowe. Rodzina musi być chronione, a do poprawy wzajemnych stosunków.

    Kłótnie zdarzają i w tym okresie, ale są one mniej częste i zwykle kończy się pojednanie pomiędzy mężem i żoną. Ta faza rozwoju cierpliwości i zrozumienia i ich działań, a żona działań. Życie intymne stabilizuje i nie zależy od tego, czy były one różnice płciowe między mężem i żoną, czy nie. Po kłótni mogą kochać się tak, jakby nic się nie stało. A potem się nie myśleć o tym wcześniej żadnych konfliktów.

    W trzecim etapie partnerzy zaczynają ufać sobie nawzajem i są połączone ze sobą teraz jak tubylców. Mogą spędzać czas osobno i zrobić każdy swoje własne sprawy, ale być psychologicznie nierozłączne. Z tym etapie zaczyna fuzję dwóch osób i połączyć je w jedno. Para są teraz zupełnie spokojnie tolerować separację. Przestają one często nazywają siebie nawzajem i wysyłać wiadomości SMS i domagać się ich potwierdzenia połówki miłości. Mąż i żona jakby skondensowane. Pojawiają się te same myśli, dążenia i pragnienia.

    W tym czasie para nie starają się coś zmienić w ich połowie. Tak irytujące nawyki zanim jeszcze zniknęły lub stały się powszechne. A potem, z powodu tego, co było kiedyś prawie przyszedł rozwód, już wydawać nieistotne, a nawet śmieszne. Pochodzi czwartego etapu rodziny.

    Okresy stosunków rodzinnych. Krok czwarty

     Czwarty etap stosunków rodzinnych – tym razem, wzajemnego szacunku. Zajmuje silną formę podstawową i służy jako podstawa wszystkich działań małżonków. Fakt, że na początku małżeństwa był postrzegany jako nieprzyjemny obowiązek, jest teraz jeszcze łatwiejsze, z czystego serca. Gone są puste oskarżenia i podrażnienie. Nie było pragnienie, aby zadowolić swoją partnerkę tak często, jak to możliwe. Cóż, jeśli nie podoba, więc przynajmniej nie zawodzi.

     Mąż i żona przeszła wiele razem i rozpoczął drogę do siebie. Oni są automatycznie dostosowywane do interesów swojego partnera i wziął go za to, co jest. Relacje stały się łatwe, zrelaksowany. Wszelkie problemy są rozwiązywane jednocześnie i szybko. Rozmawiać z przyjaciółmi i koleżankami już nieciekawe. Korzystne są rozrywkę w gronie bliskich przyjaciół.

     Na ogół jest to bardzo korzystny etap. To tylko w wewnętrznym życiu na tym etapie, pożądane jest, aby zwrócić szczególną uwagę. Staje się monotonna i, co do zasady, nie bardzo często. To nie jest zaskakujące. Ponieważ mąż i żona są więcej przyjaciół niż kochanków. Ktoś, oczywiście, jest dobrze przystosowane. Jednak brak odpowiedniej płci jest obarczona poważnym niebezpieczeństwie. Często jest to z tego powodu, że wybuchł silny szczęśliwe małżeństwo. My – ludzie mogą tylko w obecności pokus łatwo stracić głowę. Pokusa w niskiej błony wewnętrznej w rodzinie – bez liku.

     W związku z tym, w czwartym etapie małżonkowie muszą spróbować jak najwięcej, aby zdywersyfikować swoje życie seksualne. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że piąty etap rozwoju stosunków, nie sięgnie.

     Okresy stosunków rodzinnych. Etap pięć

      Piąty etap rozwoju stosunków rodzinnych jest to okres prawdziwej miłości. To nie jest rodzaj miłości, który był obecny pomiędzy ludźmi na początku. Wtedy mężczyzna i kobieta kochają się nawzajem za piękno, dobroć, seksualności i tak dalej. A teraz nie miłość z oczu, ciała i umysłu. Teraz kochają duszę. A nie za coś, i tak po prostu. Pierwsze odczucia rozumie się coś, uczucia, które istnieją na tym etapie – poświęcenie. Ta miłość jest bezwarunkowa, nie opiera się na połączeniu fizycznej i duchowości.

      W tym okresie stosunki między małżonkami są ciepłe, delikatne i bardzo solidny. Oni nie mają wstręt do czegoś. Na niektórych błędów siebie mężem i żoną wyglądać z ironią miłości i zrozumienia. Teraz mogą wcale nie być poważna kłótnia. Małe potyczki są możliwe, ale są one w losy rodziny nie odgrywają żadnej roli. To więcej niż gra chęć udowodnienia czegoś do swojej ukochanej. Od teraz nie trzeba już niczego udowadniać w ogóle. Wszystkie wykonane samo życie.

      Faktycznie, ten etap jest prawdziwym celem małżeństwa. To po prostu przyjść do niego, konieczne jest, aby przejść przez wiele. Z jakiegoś powodu uważamy, że szczęśliwa rodzina związek podobny do stosunku między zalotów. Będą one na pewno będzie obecny kwiaty, prezenty, pocałunki, uznanie … A jeśli to wszystko znika, postanawia, że ​​miłość minęło, a pęd o rozwód. Potem pojawiła się nowa pasja obiekt, że wszystko dzieje się w tym samym scenariuszu. Jest jeszcze trzeci, czwarty … My rozpaczy i pochowano nadzieja na stworzenie silnego, szczęśliwą rodzinę.

      Chodzi o to, że czekamy na odwiecznych stosunków rodzinnych wzbudza pożądanie. Wielu z tych, którzy są niezadowoleni z ich małżeństwa, przekonany, że miał pecha, bo „mój mąż przestał nosić na rękach”, „jego żona przestała starać się wyglądać bardzo imponujące.” Ale życie jest dynamiczne! To ciągle się zmienia, dzięki czemu zmiany i relacje. Nie zawsze możemy nosić żonę w ramiona. Jeden ma również coś do zrobienia. Nie zawsze można wyglądać w oczach męża efektywnie. Należy również obijać się w kuchni, umyć, czyste, w końcu spać.

      W tym przypadku, nawet jeśli kobieta zarządza całą dobę być oszałamiające piękno, i porusza się wokół domu tylko z rąk męża, nie ma gwarancji, że małżeństwo nie rozpadnie. Po pierwsze, jednostajność uciążliwe. A po drugie, w praktycznie każdym, nawet szczęśliwej rodziny, w okresie kryzysu. Jak oni wydają się być?

      Typowe okresy kryzysu w życiu rodzinnym

      Jak już powiedzieliśmy, nawet w najbardziej przykładowej rodzinie zawsze istnieje szansa sytuacjach kryzysowych. Jedną z takich sytuacji – kobiety w ciąży i narodziny ich pierwszego dziecka. Jest to bardzo poważny test dla małżonków. Podczas ciąży organizm kobiety jest zrekonstruowany. To przyczynia się do zmiany w jego zachowaniu. Spokojny, łagodny, dobroduszny żona może stać się kapryśna dama nerwowy. A jeśli mąż nie traktuje tego ze zrozumieniem, poważne konflikty rodzinne są nieuniknione.

      Kryzys może wystąpić po porodzie. Nawet jeśli człowiek, którego bardzo chciał i czekał, często jest on wstrząśnięty faktem, że ukochany jest teraz ktoś płaci większą uwagę niż on. A kobiety często posiadanie pierworodnym, w pełni angażuje się tym zająć. I zapomnieć o tym, że następny – ojciec dziecka jest również w potrzebie miłości i przywiązania. Człowiek w tym przypadku, zanika w tle. Nie rozumie, co się stało. Utracone, zamknięty w sobie, jest odgrodzony od kobiety i zaczyna postrzegać dziecko jako przeszkodę w stosunkach z ukochanym. Tutaj, oczywiście, to wszystko zależy od jego żony. Stoi zmysły i zrozumieć, że mąż czuje się opuszczony i samotny. W przeciwnym wypadku, konsekwencje jego fanatycznym oddaniem do jedynaka nieprzewidywalny.

      Przypadek kryzysach rodzinnych, aw przypadku jakichkolwiek męskich problemów. Przedstawiciele silniejszej płci – nie roboty seksu. Są chwile, kiedy są one po prostu w stanie poradzić sobie z błony wewnętrznej. Jest to wielki stres dla każdego mężczyzny. Wydaje mu się, że świat upadł, on przestaje być człowiekiem, a nie być w stanie zaspokoić w łóżku jego ulubionym. Jeśli kobieta nie traktować tej sytuacji ze zrozumieniem i taktem, mąż jej rozpaczy i miał piłkę, aby udowodnić swoją męską konsystencji lub zapomniane.

      Często w czasie kryzysu rodziny występuje i kiedy para mieszkała razem przez kilka lat, już dobrze znają. Nuda i monotonia może sprowokować zdradę. I początkowo stają się swego rodzaju sposób rozrywki. A następnie wejść w nawyk i przestać to będzie bardzo trudne. W związku z tym, należy unikać monotonii życia rodzinnego niemożliwe. Konieczne jest, aby eksperymentować, szukać interesujących wspólnych ćwiczeń lub hobby, aby poszerzyć granice intymnej wiedzy i tak dalej. Po tym wszystkim, miłość jest prawdopodobnie nadal żyje, ale zasnął. To musi być budzony.

      W każdej rodzinie, czy to pozornie zamożnych, istnieją problemy i kryzysy. Jest to normalne. Ponieważ każdy z nas jest psychologiczna osobowość, cechy fizyczne, które nie mogą być zmieniane. Kiedy namiętna miłość staje się inną osobą. Jego działania są przedmiotem zmysłów, którego podstawą był nikt inny niż normalny hormonalne przepięciami. Orgia hormonów odbywa. Wraz z nim idzie i pasja. I widzimy, nie jest już w jego wybranej wysokości perfekcji.

      To jest absolutnie naturalny przebieg zdarzeń. Do takiej metamorfozy uczuć należy traktować spokojnie. Ponieważ w rzeczywistości zanik różowe okulary, przez które widział bliskiej osoby – jeden z etapów miłości. Cóż, tu kochaliśmy kogoś reprezentującego go doskonały, a teraz kolej na miłość tak jest. Miłość powinna dorosnąć jak dzieci podrosną. Jeśli nie jesteśmy tolerancyjni, łagodny, wyrozumiały, nie nauczyć się przebaczać, nigdy nie stworzą szczęśliwą rodzinę.

      Szczęśliwe małżeństwo – to praca, za które zapłata nie ma pieniędzy, a spokój i szczęście. Jej ograniczenia nie trzeba szukać aż do końca czasu, a do tworzenia, działa przede wszystkim na siebie. To skomplikowane. Ale nagroda za pracę będzie ludzkiego ciepła, wsparcia, opieki i niewiędnącego miłość.

      load...