Esterhazy ciasto

Esterhazy – ciasto z Austro-Węgier (1867/18 okresie dwuletnim), nazwany na cześć ministra spraw zagranicznych. Dlaczego ciasto nazywa nazwa ministerialne, historia milczy. Ale można by było, Esterhazy ciasto wyszło wspaniałe i przyciąga uwagę cukierników od ponad stu lat. Esterhazy tradycyjnie składa się z pięciu lub sześciu cienkich białko migdałowe ciastka, kremowej śmietany krem ​​umieszczonej.

load...

Esterhazy receptury ciasta

Składniki:

Do ciasta:

 • 8 białka jaja (ok. 250 g)
 • Cukier 250 g
 • 250 g mąki migdałowy

Do kremu:

 • Mleko – 300 ml
 • Cukier – 75 g
 • Cukier waniliowy – 10 g
 • 2 żółtka
 • Mąka – 35 g
 • Masło – 320 g
 • Orzeszki ziemne (orzechy laskowe, migdały, orzechy włoskie – lub mieszany selekcji) – 80 g

Do dekoracji:

load...
 • Słodkie wyroby cukiernicze
 • Kakao
 • Migdały lub płatki
 • Dżem morelowy

Przygotowanie:

Ciasta na Esterhazy pieczonym mąki. Ich podstawie – pobity białka jaj i mąki migdałowy. Białka bicz mieszadło ze średnią prędkością w luźnej masie. Kontynuując trzepaczką, dodać cukier stopniowo. Pokonać z dużą prędkością, aż stałych pików. Dodaj mąkę, migdałowy uprzednio przesianej. Delikatnie wymieszać z białkami bez miksera z łopatkami.

. Blacha do pieczenia położyć do pieczenia i ołówek, aby narysować okrąg na nim o średnicy 24-25 cm Całkowity dla Esterhazy trzeba będzie piec ciasta 6, więc jeśli rozmiar piekarnik pozwala – wyciągnąć tylko sześć. Jeśli nie – będzie musiał upiec w dwóch lub trzech etapach. Wypełnij masową rękaw cukierniczy. Podziel się masowe kręgi wypełniające od środka w kierunku brzegów, spiralnie. Oznacza to, po pierwsze, aby umieścić punkt w środku, a następnie otoczyć jej testu z worka r spirali ruchu wskazówek zegara.

Można postępować w inny sposób: aby narysować okrąg testowy i wypełnić go, gładką masę łopatki.

Piec ogrzewa się do temperatury 170 ° C i umieścić miskę z białkiem pieczone shortcakes. Czas pieczenia – około 20-25 minut, aż do zbrązowienia brzegów. Wyjąć z piekarnika i lekko schłodzić. Choć ciasta są jeszcze ciepłe, aby oddzielić je od papieru (wtedy trudniej będzie to zrobić).

Chociaż ciastka schłodzenia, przygotować krem. Krem w Esterhazy tradycyjnie warzone tyle kalorii. Wykonany z mleka, cukru, żółtek jaj i masła.

Żółtka dodać kilka łyżek mleka i trzepaczką. Dodać mąkę i mieszać, aż będzie gładkie.

Resztę mleka zagotować z cukrem (proste i wanilii) i trochę chłodno. Wlać do sączyć mleko mieszaniny żółtka jaja i mieszać. Postawił wszystko na ogniu i gotować, aż gęsty, stale mieszając i gotować bez podania masy. Zagęszczony śmietaną bicz ze zmiękczonej mieszanki masła i orzechów.

Montaż ciasto

Wybierz tort na górze – bardzo płaska i gładka, i odstawić. To wymaga dużego talerza, na którym zostanie dostarczony Esterhazy. Umieścić jeden placek na naczynia i rozmaz ze śmietaną. Czy to z całą Korzh, z wyjątkiem górnej. Top ciasto umieścić ostatnią szorstką stroną w dół. Dżem morelowy i ogrzać się przy pomocy pędzla, aby nasmarować je do góry ciasto. Boca ciasto pokrycia pozostałych śmietanę. Esterházy umieścić kilka godzin na mrozie.

W tym czasie przygotować słodkie wyroby cukiernicze. Wziąć 500 g cukru i 150 ml wody. Woda ciepła naczynia dodać cukier i kontynuuje się ogrzewanie aż do rozpuszczenia cukru. Gdy syrop wrze, konieczne jest usunięcie z szalki z ciepła. Usunięcia otrzymanej pianki z pozostałości cukru i syropu – ze ściankami naczynia. Powrót na patelni na ciepło i gotować przez kolejne 4-3 minut, bez ingerencji na dużym ogniu. Wlać sok cytrynowy (1 łyżka stołowa) i gotować przez około minutę, aż do uzyskania próbki o miękkiej kuli (gdy spadek syrop, spadła do szklanki zimnej wody, okazuje się skrzepu, z którego palce mogą toczyć kulkowe).

Kiedy to się stało, usuń syrop z ognia. W celu schłodzenia syrop równomiernie i szybko, trzeba wlać do szerokiej formy szklanej (oczywiście ogniotrwały). Jeśli nie ma lodu – umieścić go w dolnej części formularza. Jest możliwe, aby kształt zimnem. Po ochłodzeniu masy do temperatury 40 ° C, może rozpocząć bicie. Będzie to wymagało mikser z załącznikami do testu (kręcone). Po 10-15 minutach bicia krystalicznego szminki wzbogacone tlenem i stają się białe i tworzyw sztucznych. Wszystko słodki z imieniem ilości cukru w ​​Esterhazy nie zostawi, więc możemy przesunąć go w czystym słoiku z pokrywką i umieścić w lodówce, gdzie mogą być przechowywane aż do następnego osiągnięcia kulinarnej.

3-4 łyżki szminka zostawić trochę się rozgrzać. Łyżką miesza się z proszku kakaowego (pour na lekko mieszając, na brązowy). Pomadka białą zalać ciasto górną ciasta. Szybko i sprawnie, najlepiej w jednym ruchu, gładka. Brown szminka umieścić w cukierniczego strzykawki z cienką dyszą i farby na białym szminka idealnego okręgu lub szerokiej spirali. Z powierzchni nici podzielono na 8 segmentów ciasta, ciasta rysunku je od krawędzi do środka. W środku powstałych segmentów wydać więcej na jednej linii, ale od środka do krawędzi. W rezultacie, należy uzyskać charakterystykę Esterházy „pająka” w czerni i bieli. Boca Esterhazy ciasto posypać migdałami (płatki).

Gotowy Esterhazy trzeba zostawić na noc w lodówce. A następnego dnia możesz cieszyć się swoim dziełem.

load...