Erozja szyjki macicy można wyleczyć świec

Zawartość:

Erozja szyjki macicy występuje u około 60% kobiet.

load...

Do tej pory medycyna oferuje kilka metod leczenia tej choroby. W celu wybrania odpowiedniego leczenia, należy odwiedzić ginekologa, który podejmie decyzję o która metoda będzie skuteczna w Twoim przypadku.

Najpopularniejszą metodą jest konserwatywny i łagodny. Polega ona na stosowanie czopków dopochwowych. Świece z nadżerek może szybko, bezboleśnie i bezpiecznie rozwiązać ten problem. Nie należy jednak ja – pozostawić wybór dla specjalisty.
Powrót do spisu treści

Erozja szyjki macicy – co to jest?

Szyjki erozji – choroby żeńskiego układu rozrodczego, czemu towarzyszy niewielkie defekty błony śluzowej (uszkodzenie, owrzodzenia). W miarę upływu czasu, zmiany te stają się coraz dostarczają silny dyskomfort.

Powodem erozji, są na ogół zapalenie patogeny, które dostają się do organizmu: Chlamydia gonococcus itd Jednak nie jest to jedyny powód, dlaczego choroba może się rozwijać. Urazy podczas porodu i po aborcji, zaburzenia hormonalne, może przyczynić się do choroby. Poza tym szyjka może być wrodzona i erozję.

load...

Główne objawy nadżerek są:

 • Ból podczas miesiączki;
 • Ciężkie upławy, które mają nieprzyjemny zapach ostry;
 • Ból w dole pleców.

Objawy te są powodem do wizyty u ginekologa, ponieważ świadczy o patologii. Najczęściej choroba rozwija się u kobiet, które rodziły w wieku od 28 do 45 lat, którzy są aktywni seksualnie. Zdarza się jednak, że choroba przebiega bezobjawowo i odkrył przez przypadek.

W początkowym stadium choroby, podczas gdy wady są małe, idealny leczenia konserwatywne, to znaczy przy użyciu specjalnych czopków dopochwowych. Ten sam sposób jest również odpowiedni do pierwiastek kobiet. Leczenie jest zazwyczaj przeprowadzane w placówce medycznej, ale lekarz może przepisać i leczenie w domu. Wszystko zależy od tego, jak duży erozji. Jeśli to nie działa w stanie i ma niewielkie gabaryty, może to być bardzo skuteczne, a leczenie w domu.


Powrót do spisu treści

Dlaczego świece – najlepszym lekarstwem w leczeniu nadżerek

Mówiliśmy już, że świece – absolutnie bezpieczne, skuteczne i łagodne lekarstwem na tę chorobę. Jest idealny dla kobiet, które planują w przyszłości mieć dziecko, a w początkowym stadium choroby.

Świece w pochwie w kontakcie z błoną śluzową i tym samym przyciętego rozwoju stanu zapalnego, promować szybkie gojenie i zmniejszona erozja nabłonka szyjki macicy.

Stosowanie czopków dopochwowych ma kilka zalet:

 • świece dostarczania leków bezpośrednio do środka zapalnego;
 • Świece mają miękką konsystencję bazową i topnienia, które są ogrzewane od temperatury ciała, jest równomiernie rozprowadzana po całej powierzchni błony śluzowej pochwy;
 • Świeca dodatkowo zmiękcza błonę śluzową stopniu niż z jednej strony ułatwić nieprzyjemne doznania, a z drugiej – przyczyniają się do usuwania patologicznej wydzieliny z pochwy;
 • Substancje czynne świec nie tłumią aktywność życiową „zdrowych” bakterii;
 • świeca jest znacznie wygodniejsze w użyciu niż, na przykład, tabletek dopochwowych, ponieważ nie trzeba przygotować z wyprzedzeniem na wstępie, że nie uszkodzić błonę śluzową.

Świece można kupić w każdej aptece, można przygotować samemu. Niezależnie od wybranej opcji, będą one skuteczne.
Powrót do spisu treści

Apteka świece przeciw erozji szyjki macicy

Istnieje wiele świec, które sprawdziły się w walce z nadżerek. Mimo, świece przepisane przez lekarza, rzućmy okiem na niektóre z nich, aby mieć pomysł, jak one działają.

 • Fitoan_2 kakao

Mają bardzo dobrą drużynę, która sprawia, że ​​są skuteczne: odżywia masło kakaowe, leczy, nawilża błonę śluzową i nie powoduje alergii; drzewa herbacianego, olejek ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe właściwości, czyni organizm bardziej odporna na infekcje; Lawendowy uspokaja oleju i olejku z jałowca – wielki uzdrowiciel procesów zapalnych układu moczowo-płciowego jest.

Oczywiście terapia kakao fitosvechami jest 3 razy w 10 dni, czyli przejść dziesięć-dniowy kurs (umieścić jedną świecę w nocy), a następnie powtórzyć jeszcze dwa razy w ciągu następnych dwóch miesięcy. Rozpocznij Oczywiście trzeba 10 dni po miesiączce.

 • świece Hexicon

Mają silne właściwości antyseptyczne, ochronę przed niektórymi infekcje. Przebieg leczenia wynosi 10 dni (do wykorzystania 1 czopka rano i wieczorem).

 • świece Depantol

Przyspieszają regenerację tkanek, co jest bardzo ważne w nadżerek i przyspieszają gojenie się ran. Te świece – to doskonały środek antyseptyczny. Przebieg leczenia wynosi 10 dni (zastosowanie 1 czopek przez noc).

 • świece Suporon

W ramach tych świec – masło kakaowe i wyciąg z brudem Tambukansky, które zmniejszają stan zapalny, leczyć rany i stymuluje wzrost nowej tkanki. Jeden cykl leczenia, która jest używana tylko jedna świeca na noc. W razie potrzeby możliwe powtórzono tydzień później.

 • Ak świece

Świece z rokitnika zwyczajnego olej doskonale leczyć rany i stymuluje samoleczenia uszkodzonych tkanek. Przebieg leczenia wynosi 8-10 dni (wpisać 1 czopka rano i wieczorem)

Należy jednak pamiętać, że lek należy przypisać tylko ginekolog po dokładnym zbadaniu i analizie. Nie samoleczenia!


Powrót do spisu treści

środki folk w leczeniu nadżerek

Tradycyjna medycyna jest również bardzo skuteczne w leczeniu tej choroby. Świece można gotować samemu, jest to łatwe. Na przykład miodu w połączeniu z innych przydatnych składników daje doskonałe wyniki w leczeniu erozji. Zwłaszcza jeśli jest to miód w maju uruchomił nawet erozja można wyleczyć w ciągu zaledwie tygodnia.

 • Przepis miodu №1

Wymieszaj 5 łyżek. L. Miód, propolis 2,5 g (może Mumie), 150 g masła (tłuszczu wieprzowym można wymienić).

Topi się w łaźni wodnej i mieszanie wszystkich składników, a następnie schłodzić. Z ochłodzonej masy z wytworzeniem świecę. Przechowywać w lodówce.

Kurs – 7-10 dni (wpisać 1 czopek na noc).

 • Przepis miodu №2

Mieszać miodu, sok z aloesu (może zastąpić Kalanchoe), olej z wątroby dorsza, w stosunku 1: 1. Następnie dodać 150 g masła (lub smalcu).

Wszystkie dobrze wymieszać ponownie topi się w łaźni wodnej, a następnie schłodzić. Od schłodzonej masy tworząc świecę i przechowywać w lodówce. Przebieg leczenia jest taka sama jak w pierwszym przepisie.

Najlepiej jest wprowadzić świec miód po douching ziołowy napar z których również można gotować na własną rękę.

 • Przepis na wywar ziołowy douching

Brew zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, którekolwiek z ziół: rumianku, glistnika, nagietek, dziurawiec. Bulion musi być temperatura pokojowa.

load...