Endometrioza macicy – choroba danego Poważne kobiety

Zawartość:

Często kobiety skonsultować się z lekarzem skarg bólu brzucha, u których zdiagnozowano endometriozę. Czym jest ta choroba, co powoduje to, jakie są objawy endometriozy i macicy, jak trudno może być leczona?

load...

Do tej pory o endometriozą, że choroba jest spowodowana przez wzrost wewnętrznej warstwie komórek ściany macicy w którym normalnie nie powinna być. Wzrost ma charakter cykliczny pod wpływem żeńskich hormonów, które powodują krwawienia miesięczne u zdrowych kobiet w wieku rozrodczym – miesiączki.
Powrót do spisu treści

Przyczyną endometriozy

Wśród przyczyn przytoczonych i mutacji genetycznych, a także udziału w procesie enzymów komórkowych i zmiany hormonalne u kobiet. Ale tak długo, jak absolutnie dokładne dane na temat przyczyn endometriozy nie jest.

Ale okazało się, że bardziej podatne malorozhavshie lub pierwiastek, niepłodnych kobiet w wieku rozrodczym od 40 lat lub starszych przed menopauzą. Około 50% nastolatków, którzy zostali operowanych z powodu bólu w miednicy małej, macica zdiagnozowano endometriozę. Dlatego dla własnego spokoju i uniknięcia choroby jest słuchać rad lekarza odwiedzają ginekologów do badań profilaktycznych dwa razy w roku.

Teoria wstecznej miesiączki (teoria implantacji) uważa za przyczynę choroby przypadkowo uderzył miesiączkowego krew, która nieuchronnie zawiera komórki nabłonka macicy, jajowodów, a następnie – w brzuchu. Komórki endometrium mogą się zakorzenić w tych narządach, gdzie upadek. A potem zaczynają wykonywać swoją funkcję bezpośredniego – rozwijać i przygotować się do faktu, że ich sierść staje się zapłodnionej komórki jajowej.

load...

Jeśli nie ma pojawienie się zapłodnionego jaja w macicy, wszystko jest rozwiązane w znany sposób – obrzęk błony śluzowej jest oderwany od uszkodzonego statku jest alokowana trochę krwi – jest naturalnym procesem miesiączki. Jednak bezpański tkanki endometrium zachowują się w taki sam sposób w odpowiednim momencie są oddalone, lecz krew nie ma dostępu do zewnątrz i do wewnętrznej jamy ciała, który powoduje zapalenie i ból.

Irlandzcy naukowcy odkryli genetyczne predyspozycje do endometriozy. Prawdopodobieństwo wystąpienia choroby u bliskich krewnych wzrosła o około pięć razy w porównaniu z tymi, którzy w rodzinie kobiety nie mają do czynienia z takim problemem. Dlatego też, badania są w toku stworzyć test, który pomoże określić predyspozycje do endometriozy i umożliwiła kobiety zagrożone do przestrzegania środków zapobiegawczych i nie chorują.

Jednym z powodów, lekarze uważają każdą operację macicy. – Aborcja, cesarskie cięcie, itp, co powoduje w komórkach nabłonkowych można wprowadzić krew wszędzie.

Komórki endometrium może nawet od czasu do czasu być na miejscu podczas rozwoju płodu i powodować endometriozy dziewczynka u dziecka może wystąpić w pierwszej miesiączki (menarche).

W żadnym wypadku nie powinno się obwiniać i nie pozwalają sobie na winę człowieka w przypadku, jeśli wciąż wystąpiła choroba.

To tylko przypadek, a niczyja wina w tym.


Powrót do spisu treści

Odmiany endometriozy

W miejsce rozmnażające komórki endometrium choroby układ dzieli się na:

Narządów endometrioza:

 • Wewnętrzna – proliferację śluzówki macicy w warstwie mięśni macicy w kanale i szyi, w jajowodach;
 • Zewnętrzne – zlokalizowane w jajników, pochwy, sromu, to znaczy poza macicy;

Extragenital endometrioza:

 • Otrzewnowa – narządy jamy brzusznej, jelit, pęcherza moczowego, blizny pooperacyjne, itp.
 • Pozaotrzewnowego – poza brzucha, kończyn, w płucach, i tak dalej.

Powrót do spisu treści

Objawy endometriozy

Różne lokalizacja endometriozą mają swoje objawy i leczenie. W niektórych przypadkach, kobieta może nawet nie zdawać sobie sprawę z ich stanu i dowiedzieć się o tym przez przypadek, gdy patrzy się z lekarzem. Ale niektóre objawy endometriozy, macicy wciąż najczęściej zgłaszających się, i być wrażliwy na ich zdrowie, może być czas, aby zobaczyć się z lekarzem w celu uzyskania porady i leczenia.

Najbardziej charakterystyczne objawy endometriozy – ból różnej sile i lokalizacji. Bolesne miesiączki – to sygnał, że ciało kobiety nie jest wszystko w porządku i tak. Ponad połowa pacjentów z bolesnym miesiączkowaniem pokazano na kilka dni przed rozpoczęciem miesiączki (1-5 dni), i osiąga maksimum w trzecim dniu menstruacji. Ból może być spowodowane faktem, że krew narządu wlewa się torbieli i zwiększa ciśnienie albo przechodzi w jamie otrzewnej, co powoduje podrażnienie i stan zapalny.

Ona może również wystąpić z powodu zwiększonego stężenia prostaglandyn, hormonów, które powodują skurcz naczyń, zwiększają skurcze macicy, a nawet ze względu na styku sąsiednich narządów z chorobą paleniska. Intensywność może być inna. – Pociągając lub bóle bólu ostrego, biorąc pod uwagę, że w pachwinie, odbytu, nóg, bioder, etc. Po bólu menstruacyjnego lub znacząco osłabić lub zniknąć.

Cheerleaders powinien, i ciemno brązowy, brązowy wydzielina z genitaliów na kilka dni przed i po menstruacji, ewentualnie poprzez kontakty seksualne. Dość często są łączone z ciężkiego krwawienia podczas miesiączki.

U około jednej czwartej pacjentów z bólem brzucha zaobserwowano żadnego związku z cyklu miesięcznego. Zazwyczaj jest to z powodu występowania zapaleń wtórnego w organach, których ustalonym komórki śluzówki macicy.

Ból podczas stosunku płciowego pojawiają się w lokalizacji ognisk choroby w pochwie, przegrody odbytniczo-pochwowej, Sacro-macicznych więzadeł i innych. Dyskomfortu podczas stosunku czasami, że kobiety boją się odmówić bliskości z mężem, co powoduje dodatkowy stres dla obu stron.

Jednak niektóre lub wszystkie z tych objawów, łącznie nie powinno prowadzić niezależnie postawić diagnozę i leczenie samej endometriozy. Powinny one być tylko powodem do natychmiastowego prenatalnych wizyt.


Powrót do spisu treści

Powikłania, które powodują endometriozę

Jeżeli czas nie wykrywa obecność choroby i nie uruchamia jego leczenia endometriozy prowadzi do licznych powikłań związanych ze specyfiką jej przebiegu:

 • Bezpłodność z powodu przerw w drożności jajowodów; naruszenie dojrzewania komórki jajowej i jej wyjście z pęcherzyka, dostania się do jajowodu do macicy i promocji, dołączyć jaja w macicy, i moc komórki jajowej. To może prowadzić do niepłodności lub ciąży pozamacicznej, wczesnej utraty ciąży – poronienia w pierwszym trymestrze ciąży.
 • W związku z kompresją nerwów mogą wystąpić, gdy zaburzenia neurologiczne pompowania organów śluzówki macicy.
 • Częste i obfite krwawienie prowadzące do anemii – zmęczenie, duszność i kołatanie serca, bóle i zawroty głowy, szum w uszach, itp
 • Bardzo poważnym powikłaniem endometriozy – to odrodzenie zarośnięte endometrium złośliwości.

Powrót do spisu treści

W jaki sposób można zdiagnozować endometriozę?

Diagnoza powinna być pewien spędzić ginekologa po wielu niezbędnych badań i procedur. Wśród badań, jeśli istnieje podejrzenie, lekarz może przepisać i USG miednicy i odbyt, kolposkopii, histeroskopia i laparoskopia. Procedury te są wykonywane jedynie w warunkach klinicznych, a jedynie na podstawie ich danych specjalisty można wyciągnąć odpowiednie wnioski. Nie samoczynnej diagnostyki lub leczenia do uzdrowicieli nie powinno być .

Powodem wizyty u lekarza musi służyć dłużej niż sześć miesięcy trwający ból brzucha. Mogą one ulec zaostrzeniu w okresie napięcia przedmiesiączkowego i podczas miesiączki. Istnieje opinia ekspertów, że choroba predysponuje do gięcia macicy tak, że jeśli istnieje taka diagnoza powinna być również bardziej uważnie monitorować swoje ciało, śledzenie najbardziej drobne wykroczenia.


Powrót do spisu treści

Leczenie endometriozy

Tak szybko, jak to staje się znany rozpoznania – endometriozę – kobieta prosi swoją naturalną pozycję, konieczność leczenia chirurgicznego. Decyzję podejmuje lekarz, w zależności od lokalizacji i nasilenia epidemii choroby.

Jedynym skutecznym sposobem zwalczania endometriozy w tym czasie są:

 • Terapia – leczenie hormonem i innych środków odurzających;
 • Nefronu-sparing surgery – usunięcie tylko na terenach dotkniętych (laparotomii);
 • Radykalna operacja – usunięcie macicy i jajników.

Stosowanie leków stosuje się w leczeniu endometriozy, objawy, które nie są wyrażone lub słabo wyrażone; dla młodych kobiet, które chcą przywrócenia płodności (możliwość począć i urodzić dziecko). Metody jej zmniejszona głównie hormonalne, przeciwzapalne, odczulające i objawowego leczenia.

Ponieważ metody hormonalne stosowane są głównie estrogeny, leki progestagen progesteron – doustne środki antykoncepcyjne i kilka innych. Ich działanie ma na celu zmniejszenie wytwarzania hormonów żeńskich w organizmie i zaprzestania cyklu miesiączkowego procesów we wszystkich tkankach endometrium, gdziekolwiek się znajdują. Taka regresja zbędna tkanka występuje tylko przy bardzo długotrwałego leczenia i wymaga systematycznego monitorowania lekarza w przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych na leczenie środkami antykoncepcyjnymi.

Leczenie objawowe w celu łagodzenia bólu w celu poprawy jakości życia pacjentów. Używany głównie proste leki przeciwbólowe takie paracetamol i niesteroidowe środki przeciwzapalne, takie jak aspiryna czy ibuprofen.

Rozwój nowych produktów przeprowadza się w kierunku zwiększenia efektywności i zmniejszenia czasu obróbki. Nowe klasy leków antiprogestagennyh lepiej tolerowane i mają mniej skutków ubocznych.

W endometriozy zewnętrznej części szyjki macicy jest zwykle ograniczone elektrokoagulacji cryodestruction lub zmiany we wnętrzu można przypisać radiokoagulyatsiyu lub laserowego odparowania, wycięcie obszarów dotkniętych endometriozą. Jest to również zabiegi chirurgiczne, ale pozwala zaoszczędzić funkcje rozrodcze i uniknąć usunięcia macicy.

W celu zapobiegania nawrotom choroby przypisany jest terapia hormonalna trwające do sześciu miesięcy. Celem – tłumić wzrost pozostałych komórek i powoduje ich śmierć.

Jednak w niektórych przypadkach, bardziej złożone interwencji. Gdy pochwy endometrioza może wymagać wycięcia dotkniętych obszarach; gruczolistość 1 stopień może być ograniczona przez usunięcie uszkodzonego odcinka błony śluzowej macicy, ale w połączeniu z mięśniaka macicy wymaga całkowitego usunięcia narządu. Ale stosuje się takie drastyczne środki tylko wtedy, gdy farmakoterapia nieskuteczne lub nietolerancji niektórych leków, szczególnie w ciężkich przypadkach, gdy centra osiągnąć więcej niż 3 cm średnicy lub prowadzić do naruszenia w sąsiednich narządów. Wskazania medyczne może być progresja choroby po leczeniu u kobiet w wieku powyżej 40 lat.

W przypadku lokalizacji endometriozy w drugiej decyzji o leczeniu narządów będzie wymagać odpowiednich konsultacji specjalizacji: urolog, okulisty, chirurga i innych.

Powrót do spisu treści

Zapobieganie chorobie

Mimo, że około operacja endometriozy nie jest pusty dobra rada regularnie, dwa razy w roku, prewencyjnej zbadaniu przez lekarza ginekologa. Identyfikacja choroby we wczesnym stadium pozwala doprowadzić pacjenta do pełnego wyzdrowienia, zachowują zdolność do zrealizowania życie kobiety, możliwość posiadania dziecka. Leczenia nie wymaga rezygnacji z kariery zawodowej i życia prywatnego.

Wszystko trzeba dokładnie monitorować sobie nieródkami kobiety w wieku 40 lat i starszych. Ale dziewczęta i młode kobiety z pojawieniem się bólu podczas miesiączki należy zwracać uwagę na to, patrząc z lekarzem.

Po każda operacja w łonie powinien dokładnie wykonywać wszystkie instrukcje lekarzy i nie zaniedbywać ich wskazówki dla odwiedzających konsultacji z harmonogramem.

Profilaktyczne można nazwać i leczenie każdej choroby zapalne w obrębie narządów płciowych, a nawet chroniczne, aby nie stwarzać ryzyko operacji macicy, co może prowadzić do występowania endometriozy.

Na środków zapobiegających endometriozy należy zwrócić uwagę na:

 • Zmień długość cyklu miesiączkowego;
 • Zmiany masy wskaźnikowe zaburzeń metabolizmu;
 • Stosowania środków antykoncepcyjnych;
 • Wszystkie kobiety w wieku 30-45 lat;
 • Wykrycie wysokiego poziomu estrogenu.

Przestrzeganie zaleceń prosty i przyjazny stosunek do zdrowia przez wiele lat, aby pomóc utrzymać zdrowie kobiet i życia spełnienie. Kochaj siebie, być zdrowym.

load...