Emocje i język

Często mówi się, że uczucia nie mogą być – naprawdę wyrazić za pomocą słów. W tym przypadku odnosi się do stwierdzonego w dziełach literackich, w praktycznym życiu tego rodzaju wypowiedzi: „Nie mogę powiedzieć, co za uczucie czułem, gdy oddziela się od swego rodzinnego domu, nie mogę powiedzieć, że wszystkie emocje i emocje, które ogarnęło mnie kiedy jego (ją) się w sekcji „, itp. D.

load...

Jego dobrze znane, spowodował wiele spekulacji, „List do nieśmiertelnej ukochanej” Beethoven zakończył się tak: „Teraz, większość z zewnętrznego do wewnętrznego To prawda, że ​​zobaczymy się wkrótce, a teraz nie mogę powiedzieć, aby poinformować moje komentarze na temat mojego życia, wykonane w ciągu ostatnich kilku dni. Jeśli nasze serca były zawsze ściśle dociskane do siebie, nie będę robić. Mówią, czy te wypowiedzi na temat tego, co jest naprawdę uczucie nie może być przenoszony w słowach, lub po prostu fakt, że czasami trudno jest? chodzi o drugie.

Odczucia, że ​​ludzie doświadczają powstają w procesie komunikacji w procesie wspólnego działania ludzi w różnych dziedzinach życia. Ludzie wyrażają swoje uczucia poprzez język, przenieść je do innych ludzi i dowiedzieć się o emocjonalny świat tych, z którymi się komunikują.

Mówienie o uczuciach i języka, należy rozróżnić dwie kwestie. Jeden -zaklyuchaetsya na jaką wartość językiem słowa muszą zidentyfikować nasze uczucia. I kolejna -consists to, jak ważne jest język przenieść nasze uczucia do innych, tak by je zrozumieć.

Możemy spotkać się z przypadkami, gdy dziecko, nastolatek, chłopak, dziewczyna przeżywa w odniesieniu do meritum innej płci lub do starszego kolegi uczucie, że rozumieją mało. Jak często innych ludzi (członków rodziny, opiekunów, przyjaciół, i tak dalej. P.), obserwując zachowanie, działań lub wypowiedzi dziecka, nastolatka, jest ustawiony na długo przed jego natury poczucie, że jest on przeżywa.
I tak proces rozumienia uczuć koniecznie wymaga jego oznaczenie, nazywając to odpowiednie słowo. Jedynie w tym przypadku uczucia Test może być zrealizowany. Nie ma wątpliwości, że sam fakt nazywania, klasyfikowania mgliste, niejasne nawet do doświadczeń pewnej kategorii czuciowych zmian w pewnym stopniu do osoby, czując go, gdyż opiera się na istniejącej wiedzy uczucia ludzi jest odpowiednio pojmuje.

load...

On przychodzi, aby to uczucie znane związku -on z tego zadowolony, to napawa go lękiem, i tak dalej. D. Gdy, na przykład, nastolatka uświadamia sobie, że jest zakochana, to prowadzi do pewnej zmiany w jego życiu emocjonalnym i zachowania. Wydaje się coś nowego w stosunku do obiektu swoich uczuć; zaczyna patrzeć na niego z nowymi oczami na – nowego rozumienia relacji między rozwiniętym. Jego zachowanie może pojawić diffidence, nieśmiałość, lub odwrotnie, celowe szorstkość, i tak dalej. N., którzy nie mieli wcześniej.
Poczucie osoby może zostać wyznaczony w sumie bardziej subtelny sposób, w zależności od doświadczenia, wiedzy emocjonalnego świata ludzi, wyciągnąć z życia i dzieł literatury pięknej.
Sam fakt nazywania uczuć, symbole jego ewidencji dla tych ludzkich cech i jakości uczuć, które są nierozerwalnie związane z nim. Zróżnicowanie człowiekiem zmysłami odbywa się za pomocą słów i innych środków, które nie może być przeprowadzone. Charakter tej dokładności różnicowania zależy od dokładności i adekwatności słów używanych przez osoby do tego zadania.
Słowo jest nierozerwalnie związane z osoba doświadcza uczucia, ponieważ daje mu okazję do zastanowienia się nad treścią i cech tego poczucie jaźni.

Zwracamy się do kwestii, jak ważny jest język przenieść nasze uczucia innych. Jeśli chcemy, aby opowiedzieć innym o uczuciach, jakich doświadczamy, to musimy uciekać się do tego słowa. To nie znaczy, że druga osoba staje się nasze uczucia, bo z tym zrobić jasne, tylko mu powiedzieć. On będzie sądził nasze uczucia nie są oparte na zwykłych słów, ale na podstawie porównania z naszych słów z rzeczywistych działań i czynów. I będzie to dla niego określić, w jakim stopniu nasze słowa są prawdziwe, oraz transmitowanie stan faktyczny.
Ale w tym samym czasie bez słowa oznaczające odpowiednią uczucia, ich cechy i funkcje, ludzie nie mogą mówić o nich. Zatem słowa człowieka „Jestem podekscytowany”, „Jestem zasmucony”, „Jestem zakochana”, „Wstydzę się”, może również przekazać uczucia, że jest obecnie przeżywa.
Słusznie powiedział Kalinin: „Najbardziej zagorzali uczucia pozostają nieznane dla ludu, jeśli nie są one jasno i precyzyjnie urządzone w słowach.”

Możliwość ustalenia zmysły za pomocą języka jest bardzo wysoka. To nie znaczy, że dokładna nazewnictwa jest łatwe. Musi być w stanie znaleźć odpowiednie słowo. Czasami powoduje to trudności. Przyczynić się do tego ogromnych możliwości, które są zamknięte w tym języku. Zmiana przepisów -inversiya słowa -sluzhit niezbędnym narzędziem do tego celu, jak również korzystanie z wykrzykniki, słowa, z którymi związany jest pewien emocjonalny sens, korzystanie z przyrostków, które dają pieszczoty słowa lub w ogóle – jakikolwiek inny kolor, i tak dalej ..

Istnieje wyraźna różnica w naturze pomocą języka ustalenia pojęć naukowych i ustalenia zmysły. Kompletność szczególne uczucia najdokładniej nie ujawnił w zakresie jak to jest dziwaczne myśli i obrazy. Język ten używa obrazów do perfekcji sztukę. Właśnie dlatego, że sztuka wykorzystuje pomysłowe środki, to przekazuje taką moc i bogactwo ludzkich uczuć i ma tak silny wpływ emocjonalny na ludzi.

Bogactwo liryki jest najlepszym dowodem, że najbardziej subtelne impulsy ludzkiej duszy, najbardziej delikatnych części swoich uczuć, jego najbardziej intymne doświadczenia mogą być ujmowane w odpowiednich obrazów słownych, system poetyckiej ekspresji.

Było jeszcze o tym, co oznacza język służący do przekazywania uczuć ich zawartości, cechy ich doświadczeń z innymi. Ale kontakt nie został oznaczony kolejny aspekt tego słowa, mianowicie -Co transferu niezwykłe bogactwo zmysłów, która polega na wyrazistość mowy ludzkiej, w zakresie korzystania z żywego słowa w procesie komunikacji między ludźmi. Fonetycznego mowy, intonacja, tempo, w którym słowa zostały wypowiedziane, stres, uwalniając właściwego słowa, powstanie i upadek głos, charakteru i czasu trwania przerw, timbre zabarwienie słowa i tak dalej. P.vse służy do przekazania w słowach naszych uczuć. Jest to nowy, i najważniejsze pytanie, które zostaną szczegółowo omówione w następnym czasie.

Wraz ze sztuką a prozą poetycką mowę, przekazywania niuansów i odcieni ludzkich emocji, są inne środki do przekazywania uczuć zostały utworzone w procesie historycznego rozwoju ludzkości. To oznacza malarstwa portretowego. , Kramskoy napisał: .. „Każdy inteligentny człowiek … bardzo dobrze wie, że są rzeczy, które nie mogą wyrazić słowa zdecydowanie wie, czego wyrazem przychodzi na ratunek w czasie, w przeciwnym razie obraz nie będzie miała miejsce, jeżeli wszystko co możliwe powiedzieć słowo, to dlaczego sztuki, jaką muzykę? „. Jednym z najpotężniejszych sposobów przekazywania uczuć jest muzyka. Muzyki, z jednej strony, niesie poszczególne uczuć i nastrojów, a z drugiej strony, ich zawartość generuje odpowiednie odczucia w słuchaczy.

„Nieporównywalnie mniej plastiku, mniej pewne niż poezji słowy, znacznie bardziej mgliste, niejasne w swych zarysach, mniej dokładna, mniej dotykowe, ale z drugiej strony, mniej abstrakcyjny, mniej racjonalne, mniej symboliczny -Music może wyrazić cały świat uczuć i pomysłów bez pośrednictwa tego słowa. „

load...