Egzotyczne anturium: Opieka w domu

Zawartość:

Anturium jest znany popularnie jako „Flamingo kwiat” i „języki ognia”. Gęste liście roślin rosnących na grubych mocnych łodyg może osiągnąć czterdziestu centymetrów długości. Ta roślina kwitnie przez cały rok, niemal bez przerwy. Zachwyca swoim pięknem – kwiat jest naprawdę niesamowite.

load...

Roślina kapryśnie, wymagający, i pielęgnować prawdziwe arcydzieło, potrzeba czasu i cierpliwości. Anturium, opieka w domu, dla której prowadzona jest prawidłowo, zachwyci Ciebie i Twoich gości z jasnymi pięknych kolorach i oryginalnym kolorze i będzie zdobić dom ogród kwiatowy.

Trochę anturium

Anturium – Flower Class Araceae, z wielu podgatunków, z których najczęściej pada anturium Andre. Gatunek ten pochodzi z południowo-zachodniej Kolumbii. Jak rośnie, a na północnym zachodzie Ekwadoru. Charakteryzuje się krótszym łodygi i specjalne, korzeniami. Liście na długich sadzonki mają postać podłużnych sercach bogaty kolor zielony.

load...

Andre kwiaty są cylindryczne kolby są zwykle białe lub żółte. Zasłona jest dość gęste, skórzaste tekstury, jasne i błyszczące. Kształt kwiat – w kształcie serca. Ich kolor może być delikatny, blady róż i jasny czerwony. Patrząc na kwiaty tego gatunku Anthurium, może się wydawać, że są one z tworzywa sztucznego – jest rodzajem zakładu różnicy wyróżnia spośród innych.

Jeśli chcesz dodać odrobinę egzotyki do jego pokoju, anturium Andre do tego ideału. Ale bądź ostrożny. Wszystko Araceae, czy to dieffenbachia lub anturium, trujące. Bo jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta, spróbuj postawić kwiat tak wysokie, jak to możliwe, tak, że był poza zasięgiem dla nich.

Innym rodzajem popularnych anturium domu usloviyah- Scherzer anturium. Jest to epifit, to znaczy, że roślina jest bardzo krótki, a często robi pęd podziemny. Starsze typy Scherzer mogą rosnąć do wysokości czterdziestu centymetrów. Liście tej rośliny są ciemnozielone i skórzaste, w pierwszym przypadku. Są one jednak bardziej nieprzejrzysty i mają kształt eliptyczny. Po obydwu stronach są pokryte ledwo widocznych czarnymi kropkami. Scherzer kwiatostan, co do zasady, wznieść się ponad samego zakładu. Ciężkie przypadki mogą mieć maksymalnie pięć kwiatostany. Scherzer Anthurium welon ma jasny kolor czerwony, ale można znaleźć białe, różowe, a nawet odmian kropkowany okaz.

Innym typem, który należy podkreślić – Crystal anturium, które uprawiane są bardziej jako roślin ozdobnych liści. Liście mogą zmienić kolor z brązu na fioletowy do ciemnozielonej. Kwiat ma liście do dwudziestu centymetrów. Ich forma w kształcie serca, z przyjemną powierzchnią aksamitną. Liście wiszące w sposób, który może być szansą na srebrnych żył wystające na powierzchni. Ogonki roślin są gładkie i zaokrąglone. Szypułek dotrzeć czterdzieści centymetrów zasłonę do dziesięciu centymetrów i ma zielony kolor fioletowy czasami.

Jak dbać o anturium

Anturium – kwiat, który nie zgadza się z jasnym świetle dziennym, ponieważ może to mieć negatywnego wpływu na wzrost i kwitnienie roślin. Anturium za najlepszy rozprasza światło i półcień. Dodaj donica z najlepszych wokół okna północno-zachodniej, ale należy pamiętać, że nie powinno być żadnych przeciągów i ekstremalnych temperatur.

Anturium – roślina, która kocha ciepło. Nawet w zimie potrzebuje temperaturę co najmniej szesnastu stopni. A może rozkwitnąć i nie tylko, gdy temperatura osiąga 22-23 stopni indeksu. W przypadku układu chłodzenia anturium głównego może być chory. Z tego powodu, zima usunąć doniczki z zimnym parapecie, w przeciwnym razie może schłodzić glinianego pokój, który jest nie do zaakceptowania.

Jak osiągnąć ochronę glinianym ciepła? Przeszczepu w doniczce z tworzywa sztucznego, to jest dobrze znane, że materiał ten ma małą przewodność cieplną. Jeśli mówimy o temperaturze na ogół najbardziej odpowiednia temperatura wynosi 25-28 stopni w lecie, w zimie będzie to wystarczające 16-19 stopni. Staraj się nie łamać te dane.

Wymagających anturium do pojenia i wilgotność. W żadnym wypadku nie może być overdry ziemnych pokój, ale nie powinny być nadmiernie pereuvlazhnyat. Przedłużone stagnacji wody może spowodować gnicie systemu korzeniowego i pojawienie się plam na liściach, gdyż po roślina podlewane, spuścić nadmiar płynu z tacy. Anturium rośnie w domu krytym, nie zapomnij o prostej reguły: lepsza Nedolya wody, niż przelać.

W żadnym wypadku nie podlać roślinę wodą, wewnątrz których znajdują się wapno. Również niedopuszczalna podlewanie zimna woda – lepiej wykorzystać ciepło i bardziej miękkim, w temperaturze powyżej pomieszczenia parze. Woda ta może być stosowana do rozpylania. Substrat anturium powinny być kwasowy. W związku z tym, jeśli nie ma wody w liściach lipy żółkną.

Teraz o wilgotności. Aby utrzymać to tempo jest normalne, nie zapomnij spryskać kwiat najbardziej mgiełkę. Zraszanie roślin, obejmuje zarówno kwiaty i pąki – będzie to uniknąć pojawienia się plam. Obok puli może umieścić pojemnik wypełniony parowania wody – to również do utrzymania optymalnej zawartości wilgoci.

Okresowo można używać nawilżacza powietrza, za najważniejsze – nie przesadzaj. Należy pamiętać, że duża liczba korzeni (AIR) jest utworzona na łodygach anturium. Te korzenie mają zawinąć mech, ustalające ich warkocz tkanek miękkich. Jesień lub zima kwiat potrzebuje mniej podlewania i opryskiwania.

Ważne jest, aby pamiętać, że między pojenia ziemi w doniczce wyschnie pół garnka. W przeciwnym razie system korzeniowy zaczną gnić. W celu aktywnego roślina zakwitła od września zmniejszyć odstęp między podlewaniem. Korzystne do wilgotności anturium wynosi 70-90%. Jest to poważny problem, ponieważ w pomieszczeniach do osiągnięcia tej liczby jest praktycznie niemożliwe.

Mówiąc o karmienie anturium, ważne jest, aby pamiętać, że lepiej jest przeprowadzić wiosną i latem, raz na trzy tygodnie. Co nawóz jest najlepiej użyć? Zastosować nawóz dolistny, które muszą być stosowane bezpośrednio na liściach raz w tygodniu. Dla anturium będą wystarczające, aby aktywnie rosną i kwitną.

Jak jest transfer i reprodukcja?

Podobnie jak wiele innych roślin, anturium powinny być przeszczepione bezpośrednio w okresie intensywnego wzrostu. Zazwyczaj jest to okres od lutego do sierpnia. Spróbuj tak dokładnie jak to możliwe, aby pracować z systemem korzeniowym – w anturium jest bardzo kruchy i uszkodzić to nic nie kosztuje. Jeśli roślina jest młoda, to musi być przesadzane co roku. Ale przypadki wymagają dorosłych przeszczep mniej, raz na trzy lub cztery lata.

W czasie przeszczepu, spróbuj postawić kwiat w ziemi głębiej niż wcześniej. W tym przypadku dno garnka należy rozprowadzić warstwę drenażową około jednej trzeciej. Jak stosuje się drenaż zwykle gliniec. Po przeszczepie, podlewanie wstrzymać na kilka dni – dać anturium przystosować się do nowego środowiska.

Jak jest reprodukcja w innym kolorze? Najlepszy ze wszystkich kwiatem rozmnażane wegetatywnie, a mianowicie przez sadzonek macierzystych lub odrostów, które są udziałem korzeniami. Dzielenie się jest łatwo oddziela się od głównego pnia. Ponadto, oni już mają dobre korzenie. Potomstwo należy natychmiast umieszczone w odpowiednim naczyniu. Jeśli roślina ma 5-6 liści, pula powinna być średnica około dziesięciu centymetrów.

Powielanie jest możliwe i na koszt nasion, które muszą siać tak szybko, jak są one zbierane. Nasiona wysiewa się w podłożu kwaśnym. Jednak o wiele bardziej prosty sposób – mnożenie przez podzielenie krzew, który jest najbardziej dotyczy odmian kwitnących anturium. W przypadku dekoracyjnych i liściastych gatunków lepiej nadaje pierwszej metody wegetatywny.

Należy jednak pamiętać, że dobry przeszczepu, jak również powielanie, jest niemożliwe, jeżeli zakład został wystawiony na działanie szkodników. Mówiąc o anturium, warto zauważyć, że ten kwiat jest rzadko chory. Jednak to nie jest chroniony przed szkodą owadów skalę i Wełnowce mszyce lub roztoczy. Mogą one wywoływać korzenie lub łodygi gniciu stojącej wody z podłoża, jak anthracnose.

W przypadku antraknozę, można zobaczyć, jak wyschnie liść na krawędzi płyty. W przypadku ciężkiej porażki, oni całkowicie wyczerpany i wkrótce umrze. W walce z chorobą nie zapomnij wytrzeć liści anturium wilgotną ściereczką. Jeśli liście zaczęły tracić dekoracyjne, są one usuwane z zakładu na dwa miesiące. Nie zapomnij, aby śledzić, aby nie pojawiają się nowe szkodniki.

Anturium – jest rośliną, która wymaga maksymalnej uwagi na siebie. Wywieranie trochę wysiłku, zapewniając właściwą opiekę i ochronę anturium przed negatywnymi skutkami szkodniki, można rozwijać wyrazisty, kolorowy i egzotyczny kwiat, który będzie zaimponować jedyny w swoim rodzaju!

load...