Efekty: zapalenie pęcherza moczowego, co się stanie, jeśli nie traktuje

Zawartość:

Zapalenie pęcherza – jedna z najczęstszych chorób, które spotyka się dziś prawie jeden na pięciu płci pięknej. Przyczyny tak wiele, a Lista wszystkich czynników może być nieskończony. Ale wynik jest ten sam – zapalenie pęcherza, któremu towarzyszy ból, dyskomfort i ostre bóle brzucha.

load...

Leczyć zapalenie pęcherza moczowego nie jest takie proste. Będzie to wymagało czasu i cierpliwości. Ale nawet jeśli nie lepiej, ryzyko nawrotu jest wystarczająco wysoka. Dlatego ważne jest, aby zrobić wszystko, przepisane przez lekarza, nieustannie wizyty u specjalisty, a nie do samoleczenia. W przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być smutny, aż do niepłodności.

Kto jest zagrożony

Tak więc, najpierw należy dowiedzieć się, jakiej kategorii dziewcząt często choruje zapalenie pęcherza. Zagrożone są kobiety, które nie zwracają wystarczającej uwagi na higienę. Niewiele osób wie, na przykład, że po stolcu wytrzeć krocze potrzebują od wzgórka łonowego do kości ogonowej, a nie odwrotnie. To samo odnosi się do zawału. Ponadto, niektóre z pań wziąć prysznic tylko raz dziennie, zapominając, że trzeba myć po każdym wypróżnieniu.

Kolejnym punktem, który bardzo mało ludzi zwracając uwagę – jest noszenie wkładek. Panie nie zawsze należy je wymienić zgodnie z harmonogramem, a jako dzienna oraz regularna. Wystarczy pomyśleć, przez pół godziny długiej wędrówce. W rezultacie – na powierzchni bakterii mnożą, co jest bardzo szybkie i łatwe do uzyskania przez cewkę moczową do pęcherza.

load...

Kolejna kategoria dziewcząt, którzy są narażeni na zapalenie pęcherza – miłośnicy namiętny, różnorodne i nietypowe sex. Po pierwsze, niebezpieczna część zmianą partnerów. To nie znaczy, że trzeba położyć kres życiu osobistym i intymnym. Wystarczy użyć prezerwatywy.

Po drugie, nie jest pożądane, aby zaangażować się w regularnej seks po anal. Wszystkie bakterie znajdujące się w jelitach natychmiast dostać się do środka. Dlatego za każdym razem, po tych doświadczeniach, zarówno ty i twój partner trzeba wziąć prysznic do mycia genitalia.

Ale nawet jeśli się wszystkich tych zasad, aby odpocząć, zanim nie jest warte czasu. W niektórych przypadkach zapalenie pęcherza moczowego występuje ze względu na siedzący tryb życia, złe funkcjonowanie organizmu, noszenia niewygodnych rzeczy, stała zaparcia, hipotermii, a wiele z tych czynników.

Diagnoza choroby, kiedy iść do lekarza

Uwaga: jeśli dzień po dniu, jesteś ciągle biegać do łazienki (bolee3-4 razy na godzinę), podczas gdy przeżywa dyskomfort podczas oddawania moczu, masz silny, ostry lub dokuczliwy ból w dolnej części brzucha, powinien natychmiast rozpocząć leczenie. Sytuacja jest gorsza, jeśli w moczu znajduje się we krwi lub robi się błotnisty odcień.

Kobiety, pierwszy do czynienia z zapaleniem pęcherza moczowego, często początkowo zabrać go do innych chorób. I dopiero po wszystkie objawy stają się zbyt wyraźne, idź do lekarza. Oczywiście, istnieją jednostki, które są bez pracy, brak finansów, silnej pracy w domu lub w obawie przed rozpoznaniem choroby seksualnych, nie chce iść do lekarza. I to jest – jeden z najpoważniejszych błędów, to przyznać. W celu uzyskania dalszych staje się przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego.

A teraz porozmawiajmy o tym, co jest niebezpieczne dla pięknych pań z przewlekłą postacią choroby. Oznacza to, że nawet jeśli czujesz się dobrze dzisiaj, jutro może wystąpić zaostrzenie. Zakażenia zaczynają rozprzestrzeniać się wokół pęcherza, a czasem nawet wykracza poza nią. W rezultacie – to wszystko wpływa na pobliskie narządy.

Dlatego ważne jest czas, aby przejść testy (krew z żyły i palcem, mocz), aby zdiagnozować chorobę. Prowadzenia badań laboratoryjnych w celu określenia liczby leukocytów i białka, a także do wykrywania mikroorganizmów. Jeśli wskaźniki są dość wysokie, diagnoza zostanie potwierdzona, a rozpoczyna się odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach lekarze przepisują coraz USG, RTG.

Leki są powoływani na przyczyny, a na podstawie wyników dla kultury, w którym ma siedzibę, na których antybiotyki bakterie reagują. Fakt, że dana kategoria leki drobnoustrojów całkowicie obojętny. W tym przypadku tylko szkodzi tabletek. Dlatego nie jest ważne, samoleczenia, nawet jeśli wiesz dokładnie, co masz zapalenie pęcherza moczowego.

Jak niebezpieczne i dlaczego należy leczyć zapalenie pęcherza moczowego

Czy wciąż nadzieję przypadek i szczęście? Nie chcesz tracić czasu na wycieczki do specjalistów, którzy są stale wymagających przekazania analiz? Następnie należy zaopatrzyć się w finanse, cierpliwości i odwagi. Ponieważ będzie on musiał stawić czoła komplikacjom w leczeniu, które będą trwać dłużej niż kilkanaście lat. Zatem najbardziej niebezpieczne konsekwencje zapalenia pęcherza moczowego:

  • Choroby zakaźne nerek

Jeśli choroba nie jest odzyskiwana do końca, infekcja nie odejdzie. Powinien on być nieco proste, zaniepokojony ponieważ będzie nawrotu choroby oraz poważnych powikłań. Patogenne mikroby dostają się do krwiobiegu i rozproszone po całym ciele. Głównie dotyczy nerek. Infekcja dotyka je, powodując niewydolność nerek lub odmiedniczkowe zapalenie nerek.

  • Krwiomocz

Krwotoczne zapalenie pęcherza moczowego jest anomalią po wykryciu pacjenta w moczu domieszki krwi. Zwykle w początkowej fazie jest szybko wyeliminowane. W niektórych przypadkach, jako dodatkowego leczenia mianowany przez picie dużej ilości płynów. Czasami panie, bo antybiotyków zaczyna krwawić. Jeśli tak się stanie, należy anulować wszystkie leki, a czasem nawet mianowany transfuzji.

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego w klinice iw domu

W okresie ostrego pacjenta muszą być zgodne z leżenia w łóżku. Oznacza to, że nie ma spacery z przyjaciółmi, pracując w pracach produkcyjnych i domowego. Pacjent w tym przypadku zaleca się do picia jak najwięcej normalnym cieczy (słabej herbaty i wody bez gazu). Należy również udać się na ścisłej diecie. Tak więc, nie będzie mógł mieć ostry, słony, wędzona, smażonych potraw, ponieważ mogą one spowodować pogorszenie stanu pacjenta.

Przepisane mikstury z ziół jako uzupełnienie leczenia. Apteki mogą kupić opłat nerkami, że wykonuje dobrą robotę z tym zadaniem. Uwaga: są moczopędne, więc picie zbyt ponieść więc nie warto. W przeciwnym razie, jest obarczona odwodnienia.

Ponadto, zostanie przydzielony narkotyki, łagodzi skurcze. Będą one pomóc pozbyć się nieznośnego bólu, który mimo przeszkód poruszać się po mieszkaniu. I, oczywiście, nie zaniedbać leczenia przeciwbakteryjnego. Wszystko – tylko na receptę lekarza.

W przewlekłym zapaleniu pęcherza, pierwszą rzeczą, którą trzeba będzie przywrócić prawidłowy przepływ moczu, łagodzi stany zapalne. Następnie należy wyznaczyć kilka testów do identyfikacji narządów dotyczy i ogniska zakażenia. W tym przypadku, antybiotyki są przepisywane wyłącznie po przeprowadzeniu badań na posiew moczu.

W przyszłości trzeba podjąć środki ostrożności: śledzić własną higienę, korzystanie z wybranych produktów, czas opróżnić pęcherz, aby uniknąć kontaktu z obcymi i jeść prawo. Plus, co sześć miesięcy – do wizyty u lekarza.

load...