Dzienna rutyna w przedszkolu

„Jak mój syn lub córka? Nie boli dziecko w przedszkolu? Co jeśli dziecko płacze w przedszkolu, nazywając mamo?”. Takie myśli, mimo strasznej chwili, przychodzą na myśl wszystkich rodziców, bez wyjątku, przynajmniej od czasu do czasu w ciągu dnia pracy. I te obawy są całkowicie normalne i naturalne – bo każdy chce dla swojego dziecka tylko najlepsi. I dając jej okruchy pod opieką nawet najlepszych nauczycieli, rodzice tracą najważniejsze dla nich – możliwość kontrolowania życia dziecka, nawet jeśli tylko w momencie, gdy dziecko jest w przedszkolu.

load...

Najczęściej te problemy pojawiają się z powodu nieznajomości tego, co dziecko jest zajęty w tym czasie, kiedy jest w ogrodzie. Oczywiście, jest rzeczą oczywistą, że w ogólnym porządku dnia w przedszkolu wszyscy wiemy, mamie i tacie. Jednak to, co dzieje się z ich dzieckiem na każdym etapie, nie każdy wie. To, co zostanie omówione w dzisiejszym artykule.

„Wcześnie rano, o świcie”

Słyszymy dźwięk alarmu i dyskretny niechętnie otwiera oczy. I wychowawcy w tym czasie już w drodze do iz pracy. Brak spóźnialskich autobusy, samochód się zepsuł, burze, tornada, tornado, lodu i innych najbardziej niewyobrażalnych katastrof naturalnych nie może być powodem opóźnienia w pracy nauczyciela. Grupa powinna drzwi otwierają się w kierunku ich dzieci dokładnie 7.00.

Główny wątek łączenia małych dzieci zaczyna się od 7.30 i trwa do około 8 rano. Co do zasady, nie dzieci wstać codziennie rano odświeżony iw dobrym nastroju. Niektóre z nich nie wyspać, i tak niegrzeczny, ktoś nie chce rozstać się z matką. Tak często rano w grupach przedszkolnych, szczególnie młodsi rano warto ogłuszającym hukiem, jak to często dziecko idzie do przedszkola niechętnie. A zadaniem nauczyciela nie jest tak prosta – aby uspokoić ryk obcasy – inne dzieci. Co do zasady, to nie zajmie dużo czasu. Po stracił najważniejszą publiczność – mama i tata, dzieci bardzo szybko przestają ryczeć. I do czasu, kiedy papież pochodzi z ogrodu i drżącymi rękami wyciąga zapalniczkę lub matka spokojnie wyciera łzę, Pipsqueak już myśli zapomina, że ​​niedawno ryknął.

„Raz, dwa, trzy na ładowanie jest!”

Ponadto nauczyciel spędza z dziećmi sprawuje codziennie rano. Ładowanie jest koniecznością dla organizmu dziecka. Dla dzieci starszych grupach jest potrzebny ładunek do zachowania witalności i najmłodszą ładunek okruchy – doskonałe narzędzie, aby nauczyć się koordynować swoje ruchy. Jednak, jak wiadomo, opłata dla studentów i ładowania dla dzieci – są to dwie zupełnie różne rzeczy.

load...

Takie banalne zwroty takie jak „ze stopami rozstawionymi na szerokość barków,” dzieci nie rozumieją, a więc po prostu zignorować. Rano sama opłata dla dzieci jest bardziej jak prawdziwy produkcji teatralnej, gdzie rola dyrektora spoczywa na nauczyciela. Wyjaśnij dziecku, co jest wymagane do zrobienia w takim czy innym czasie, możliwe jest tylko za pomocą stowarzyszenia szeregu – Bunny skoku, kaczki spacer, żółwie indeksowania. Z reguły rano ćwiczenia przeprowadza się w akompaniamencie muzycznym, który jest bardzo popularny wśród dzieci i włącza ładowanie do ekscytującej akcji. Nawiasem mówiąc, bardzo często adaptacji dziecka do przedszkola przebiega sprawniej dzięki ćwiczeń porannych.

Śniadanie w przedszkolu

Podczas śniadania również często zakłopotania i konfliktów. Bardzo często dzieci jedzą śniadanie w domu i przyjść do ogrodu jest już pełna. Oczywiście, w takim przypadku, dziecko nie chce jeść śniadania, a nauczyciel będzie nalegać, że dziecko wciąż jedli. W celu uniknięcia takich nieporozumień w przypadku, gdy dziecko woli jeść śniadanie w domu, trzeba najpierw negocjować sprawę z nauczycielami.

Równie powszechne sytuacja jest odwrotna – dziecko z jakiegokolwiek powodu, jest późno na śniadanie i pozostaje głodny. Oczywiście, to nie wszystkie przedszkola, a tylko te, w których kuchnia jest podana pewną liczbę porcji, w zależności od dostępnej liczby dzieci. Ale w każdym razie, wiedząc, że Ty i Twoje dziecko jest późno na śniadanie w przedszkolu, pre-rozmowy nauczyciela i powiedzieć mu o tym, zrobić dziecku lewo śniadanie i on nie pozostał głodny aż do kolacji. Telefony opiekunowie powinni mieć dostęp do wszystkich rodziców, bez wyjątku.

Dzieci bez wyżywienia w przedszkolu wymaga uwagi i odpowiedzialnego podejścia. Do niedawna wszystkie obawy związane z procesem karmienia, całkowicie leżała na barkach asystentów nauczycieli, lub, po prostu, pielęgniarki. Ostatnio jednak kwestia stanu odżywienia dzieci był nie tylko jako asystent nauczyciela, ale również opiekun. Pielęgniarka przynosi jedzenie do grupy, a nauczyciel rozdziela go między dziećmi. Razem monitorować sposób dzieci jedzą, i pomóc dzieciom w miarę potrzeb. Po śniadaniu, nauczyciel pracuje z dziećmi i wciągany asystentów nauczyciela po śniadaniu.

„Naukowcy – światła”

Jak wiadomo, w zadaniu przedszkola jest nie tylko do opieki nad dziećmi i żywienia, ale również zajęcia dla dzieci, którego celem – rozwój wszechstronny zarówno zdolności fizycznych i psychicznych dzieci. Oczywiście, większość klas dziecięcych prowadzone przez specjalistów – logopedzi, psycholodzy i logopedzi. Jednak nauczyciel inwestuje również znaczną ilość pracy i duszy w rozwój naszych dzieci, pomimo faktu, że my, rodzice, jesteśmy przyzwyczajeni. Że praca nauczyciela jest mechaniczny proces opieki nad dzieckiem: ubierać, aby wycofać się na spacer, aby rozebrać, paszy, położyć się do łóżka.

Co dokładnie będzie zaangażowany w naszych dzieci zależy od ich wieku i umiejętności w klasie. Większość zawodów w jakiś sposób celowo nauczyciele komunikują się z jednej lub drugiej zjawisk naturalnych. Wielu rodziców są zaskoczeni tym faktem, a czasem nawet szczerze oburzony, mówią, dlaczego wszystkie rozmowy i zajęcia w przedszkolu są zredukowane do banalnej historii naturalnej. Ale nie należy zapominać, że dzieci Sadowski wieku jest nadal bardzo mała, a ze względu na swój wiek nie może dostrzec skomplikowane informacje, poparte żadnym przykładów. A świat wokół nas – najlepszym sposobem, aby zrozumieć to czy tamto zjawisko. Rzeczywiście, przykłady nie może być bardziej intuicyjna.

Na działaniach edukacyjnych dzieci angażują się w rysunku, modelowania aplikacja. I te lekcje nie są sprawiedliwe. Na przykład, w oparciu nie tylko rozwija kreatywność u dzieci, ale nauczyć go odróżnić i zapamiętać nazwy kolorów w procesie rysunek dziecko uczy się trzymać kredki i pędzle. Formowane z gliny są również bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka, a zwłaszcza umiejętności motorycznych. Ale, jak wiadomo, od umiejętności motorycznych zależy od tego jak dziecko wypowiada pewne dźwięki, jak rozwój przemówieniu jako całości.

Albo na przykład, aplikacja. Pozornie zwykły papier, ale przestrzeń dla wyobraźni dziecka odchodzi! Na przykład, trzy wspólne koła o różnych rozmiarach, które muszą być składane i przyklejane na kartonie śniegowy. Próbka musi być przed oczyma dziecka, a praca sama najlepiej byłoby dać w zimie. W rezultacie, najbardziej prosta aplikacja pobiera prawie globalnego znaczenia, zwłaszcza dla młodszych uczniów rude. W rzeczywistości okazuje się, ze śniegu można zrobić kulki, a od kul, z kolei te bałwanki, taki jak, co dzieci widziały w kreskówkach. W ten sposób dziecko rozwija zarówno graficznego i logicznego myślenia.

Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć – pójść na spacer zające

Co do zasady, po wzbogacenia lekcji, w przypadku gdy warunki atmosferyczne pozwalają, nauczyciele noszenia dzieci i usunąć je na spacer. Czas trwania spaceru zależy od tego, ile ostatnich zajęciach rozwijających się dzieci. Częściej niż młodsze grupy na spacer o 10 rano, a starsze – w 10.30. Większość przedszkoli spacer kończy około 12.00.

Pomimo faktu, że nie są ustanowione przepisy sanitarne dotyczące dzieci chodzących do przedszkola, wszystkie decyzje dotyczące tego, czy dzieci mogą przebywać na zewnątrz wychowawcy podejmują na miejscu. Na przykład, jeśli na zewnątrz temperatura powietrza jest wyższa niż 10 stopni najniższych możliwych, ale deszcz lał i wiatr wyrwał z rąk parasole, bez ołowiu dzieci na spacer. Po tym wszystkim, głównym celem chodzenia – poprawa ciało dziecka, a spacer w złej pogody nie przynieść korzyści nie da. Hartowanie dzieci w przedszkolu nie jest chodzić w deszczu. Ale w lecie, a wręcz przeciwnie, nawet niektórych klasach nauczyciele są gotowi wydać je na ulicę, aby dzieci ulicy pobyli dodatkową godzinę. Ale można narysować na chodniku, prawda?

Ubierz na spacer

Kohl już rozmawiali o spacery, nie można mówić o tak ważnej i delikatnej materii jako proces ubierania dziecka przed spacer. W lecie ten problem w zasadzie nie istnieje – tylko pereobut dzieci. Ale w zimie, proces zostaje przekształcona w sztuce. Zwłaszcza, jeśli dzieci idą na spacer dla młodszych dzieci. Na przykład, jeśli w starszych grupach dzieci ubierać niemal całkowicie niezależnie, a nauczyciele rzadko pomaga uporać się z niesfornych guziki lub zamek błyskawiczny. Ale w młodszych grupach nauczycieli jest konieczne, aby ubierać dzieci stwierdzili, że „iz”.

Co do zasady, we wczesnym stadium zmienia wszystkie dzieci zdjąć spodenki, spodnie, sukienki lub tuniki, które wykraczają skrawki w grupie. Po tym, gdy dzieci z pomocą wychowawcy pielęgniarki i nosić ciepłe kurtki, swetry i spodnie, bez których nie da się zrobić w zimnych porach roku. Po tym, umieścić na okruchy dodatkowych ciepłe skarpety i buty, a także kurtki i unitard. Po tym, okruchy są umieszczane na kapelusze i rękawiczki, i wreszcie ostatni uroczysty moment – na dziecko szalikiem szyja i tie nauczyciela sprawia pewien, że talia z okruchami uszach i szyi są bezpiecznie ukryty przed mrozem. Oczywiście, aby tak szybko, jak to możliwe, aby umieścić wszystkie dzieci i zapobiec ich potu, natomiast aktywnie zaangażowany nie tylko nauczycielem, ale również pielęgniarkę. A sama nauczycielka, zwykle noszony na metę po korytarzach.

Na spacer wokół dzieci jest tylko jedna osoba dorosła – pedagog. Asystent nauczyciela w tym czasie tidies pokój, gdzie dzieci – jest pralnia chemiczna, przewietrzyć pomieszczenie, usuwa miejscach zabawki dla dzieci na przybycie wszystko było w idealnym porządku. Takie działania sprawiają, że możliwe jest stworzenie korzystnych warunków dla zdrowia zdrowia dzieci.

Po spacerze nauczyciela wraz z jego asystent pomaga dzieciom się rozebrać. Podczas gdy dzieci pod nadzorem wychowawców, aby umyć ręce i siedzieć na swoich miejscach przy stole, asystent nauczyciela przynosi jedzenie do grupy. Od około 12.00 do 13.00 w porze lunchu w ogrodzie. Jedząc obiad trwa znacznie dłużej niż podczas śniadania. Menu obejmuje pierwszy bieg, a drugi i trzeci.

Podczas lunchu i wszystko może się zdarzyć – niektóre dzieci kochają zupy, inni wręcz przeciwnie, nie może tolerować kogoś kocha hamburgery, ale ktoś – puree. Niektóre dzieci same jeść wszystko zasugerowali, podczas gdy inni nie chcą podnieść łyżkę, i muszą karmić pedagog i pielęgniarka. Niektóre okruchy całkowicie odrzucać pewnych rodzajów żywności, takich jak sałatki z buraków i kapusty. Co do zasady, nauczyciel nie robi okruchy mają produkty, które odrzuca, ponieważ narusza prawa dziecka w przedszkolu. Jednak ze strony rodziców jest o wiele mądrzejszy, aby przejść do ostrzec opiekunów na temat produktów, które dziecko kategorycznie odrzuca albo mu przeciwwskazane ze względów zdrowotnych.

Jednakże, istnieje wiele utalentowanych nauczycieli, którzy, nawet znienawidzony sałatka staje się najbardziej ulubione danie. Jak wiemy, najlepszym sposobem, aby przekonać dziecko, aby coś zrobić – to jest gra. Jest w formie gry najlepiej jest karmić małą Nehochuha.

„Kto spał w moim łóżku?”

Po obiedzie nadszedł czas na obiad snu, jak organizm dziecka potrzebuje dobrego wypoczynku. Więc, obiad się skończył, długopisy czyszczone i nadszedł czas, aby pójść do łóżka. W starszych dzieci Grupa sam rozebrać i umieścić swoje ubrania na krześle. Ale w młodszych grupach z kwestii, wszystko jest trochę bardziej skomplikowane – dzieci nadal nie wiem jak rozebrać się, a nawet więcej, aby umieścić swoje ubrania. Aby nauczyć dziecko umiejętności samoobsługowych, aby spróbować wyjaśnić wszystkie – oraz pedagog i pielęgniarka, a sama okruchy.

Po wszystkim osiada kurz, nauczyciel obejmie dzieci z kocami i rozpocząć usypiające okruchy. Jeden nauczyciel przedszkola przeczytać lub opowiedzieć historię, inni śpiewają kołysanki. Z reguły bardzo szybko znudzi i dzieci zasnąć silny zdrowy sen. Ale, oczywiście, istnieją również te okruchy, które w żadnym nie chcą spać w nap czasu, zwłaszcza w starszych grupach.

Te dzieci są bardzo niechętnie umieścić do łóżka, długi strome, rozproszony przez rozmowy z nauczycielami, co niepokojące snu innych dzieci. Zazwyczaj te dzieci wreszcie iść spać, też, ale trochę później niż reszta dzieci. W rezultacie, do czasu trzeba się obudzić, maluch nie ma czasu na sen i ostatecznie niegrzeczny.

W takich przypadkach rodzice sami są często do winy, że w weekend nie przylegają do trybu zwykłego dla dziecka w ciągu dnia. W wyniku weekend dobiegł końca, dziecko poszło do przedszkola, a jego harmonogram ciągle błądzą, i ma kłopoty z zaśnięciem w przedszkolu.

Snu zmęczone dzieci

Podczas gdy dzieci spokojne – śpi spokojnie, opiekun przychodzi dość „gorący” jest czas – praca z papierami i dokumentami. Po tym wszystkim, co jest zaangażowany nauczyciel z dziećmi, musisz poinformować szefa przedszkola i zawsze w formie pisemnej. Każdy ładunek, każda klasa musi być opisane w szczegółach – w rzeczywistości pracę nauczyciela w każdej chwili sprawdzić Methodist. I to pytanie, jak zdrowie dzieci w przedszkolu stoi na ścisłą kontrolą lekarzy, którzy również chcą uzyskać raport.

Po przebudzeniu

Sen dzieci trwa do trzech godzin dziennie. W tym czasie niektóre dzieci obudzić na własną rękę, pozostałe okruchy wychowawca musi obudzić. Dziecko trzeba pomóc się ubrać, a dziewczęta potrzebują więcej i szczotkę, aby wyglądać fajnie.

Po dzieci są umieszczone w kolejności, mogą się spodziewać podwieczorek. Z reguły po południu niektóre dzieci oferowane – albo produkt smaczny i zdrowy. Na przykład, jabłkowy, pomarańczowy lub ciasteczka i mleko. Po dzieci idą, są one wzięte z nowymi siłami do złamania indukowane podczas cichych godzin porządku w zabawkach.

Zwykle na początku każdego roku szkolnego, rodzice mówić o tym, co kluby będą działać w ogrodzie. Po przekąsek dzieci biorących udział w tych sekcjach, które wybrały swoich rodziców dla nich. Te dzieci, którzy nie są zaangażowani w coś dalej, nadal grać w grupach, pod ścisłym nadzorem opiekunów, za bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu jest najważniejsza.

Po 17.00 przychodzi czas na kolację, po której, pod warunkiem, że pozwala na to pogoda, wszystko malyshnya idzie na spacer. To właśnie w tym czasie, od około 17.30 do 18.30 rodzice zaczynają zbierać okruchy ich domu. Zwykły dzień tygodnia Sadowski dzień się skończy. I nie zapomnij, aby porozmawiać z dzieckiem – na oczach dziecka przedszkole może wyglądać zupełnie inaczej.

load...