Dzień Kobiet 8 marca: The Story of wakacje

Zawartość:

08 marca ujmuje się traktować jako Międzynarodowy Dzień Kobiet, ale niewielu wie, jak zrobił to święto. Bierzemy pod uwagę niego i nie myśleć o tym, co zmusza kobiety mają równe prawa i szacunek dla siebie. A wszystko zaczęło się sto lat temu, z okazji Dnia matrona jest.

load...

Okazuje się, że historia święta 8 marca wziął swój początek w starożytnym Rzymie. Wtedy urlop nie był tytuł, i zauważył jego szlachetne matrony. Choć matrony nazywa kobiety, które były wolne od urodzenia i pobrali. Gdy jest to święto, mąż dał żonami miłych prezentów i cały dzień w otoczeniu ich ciepłem, miłością i troską.

Nawet niewolnicy tego dnia zostały zwolnione ze swoich obowiązków, i może robić, co chcą. Najczęściej kobiety, którzy mieszkają w Rzymie, były coraz swoje najlepsze stroje nosili je i udał się do świątyni bogini Westy – strażniczki ogniska rodzinnego – prawdopodobnie najbardziej wymownym jej dziękuję za ten wspaniały dzień.

Pierwszy strajk

Ale z biegiem czasu, i znowu naprzód patriarchat. Ludzie uciskanych kobiet, upokorzony je naruszają prawa. W XIX wieku, kobiety nie mogły przeszkadzać na wysokich stanowiskach, nie miały prawa głosu i nie może pracować gdzie chcą. Płeć piękna nie chciał się z tym pogodzić, ponieważ ich żale zgromadzone na przestrzeni lat. A w 1857 roku, dokładnie w dniu 8 marca w Nowym Jorku, pierwsze uderzenie zostało przeprowadzone przez kobiety.

load...

Akcji inicjatorami byli tekstylne pracownicy, którzy pracowali przez 16 godzin dziennie, a otrzymali ani grosza. Kobiety chcą, aby mogli działać w taki sam sposób jak mężczyźni, czyli przez 10 godzin, a że w pomieszczeniu, w którym pracował, były ciepłe i jasne. I domagali się zrównania ich płac do jednego mężczyźni otrzymali. Z całości powyższych rozważań, zrobili kilka, zaledwie dziesięć-godzinne zmiany, ale w tamtych czasach to było wielkie zwycięstwo.

W uzupełnieniu do strajku, płeć piękna postanowiliśmy stworzyć związek zawodowy, choć nie mają takiego prawa. Setki kobiet wyszło na ulice z transparentami i udowodnić wszystkim wokół was, które mogą mieć prawo do głosowania i wybierania ich rząd, jak mężczyźni. Tak więc historia 8 marca nabiera rozpędu, a Partia Socjalistyczna Ameryki zdecydował, że w każdą ostatnią niedzielę lutego zostanie rozpoznany Dnia Kobiet. Ale to święto obchodzone jest w kraju tylko przez 4 lata.

Walka trwa

W następstwie tej decyzji Międzynarodowej Konferencji Kobiet w Kopenhadze, Clara Zetkin zaproponowała trzymać podobnych pochodów zapasów amerykańskich rocznie na całym świecie. To nie była tylko sugestia, to była prawdziwa bitwa krzyk, który brzmiał do kobiet na całym świecie w obronie swojej niewinności. Wiele dziewcząt odpowiedziała. Pochodzą pierwsze działania mające na celu pomoc ubogim, protesty o prawo do pracy, niektórzy walczyli o pokój na całym świecie, a niektórzy ludzie zaczęli bronić swojej godności i szanować te kobiety, które doznały przemocy domowej na bieżąco.

Pierwszy z okazji Dnia Kobiet, że kraje takie jak Dania, Niemcy, Szwajcaria i Austria. Jednak wszystkie odnotowane na 19 marca, ale było to już duży plus w życiu wielu kobiet. Potem historia pochodzenia wypoczynku odegrała dużą rolę 08 marca: jest strajk, który jest wyraźny protest doprowadził do tego, że kalendarze z kobietami w tym czasie znajdowała się nowa ważna data. Ponadto, w tym samym czasie, wiele kobiet otrzymało prawo do godnej pracy i równe mężczyznom.

W 1913 roku, 8 marca po raz pierwszy zauważył i Polska. Tymczasem w krajach, gdzie rząd nie zatwierdził wprowadzenie Dnia Kobiet, wystawił wiece i strajki i wykonywać je, oczywiście, kobiety. Na przykład w Anglii, była seria strajków przeciwko tyranii ludzi i ich stosunku do płci pięknej. Prostytutki nawet Londynu przyszedł do rajdu, żądając lepszych warunków pracy i podwyżek taryf.

Jednak w krajach utwardzony burżuazyjna Dzień 8 marca, a nie stać się „międzynarodowy”. Widocznie tam gospodynie nie szczególnie smakować walkę rewolucyjną zmianę i przytulne, choć irytujące, kuchnie na wygnanie i ciężkiej pracy, które towarzyszą tej walki.

Zatwierdzenie wakacje

W 1917 roku, kiedy to 08 marzec wspomnianego już stale, historia święta i boli kraje takie jak Finlandia, Islandia i Norwegia. W tych krajach, kobiety w końcu uzyskał prawo głosu. W 1921 roku na konferencji Drugiej Międzynarodówki Kobiet, zdecydowano, że to jest teraz 08. Marca to nie tylko dzień dla kobiet. To będzie obchodzony, a jako pamięć wszystkich tych kobiet, które kiedyś nie bali się wyjść i bronić swoich praw!

W 1965 roku Rada Najwyższa zatwierdziła 8 marca jako oficjalne święto. Od tego czasu zaczęło oznaczać na czerwono w kalendarzu, a także dzień zaczął się wydzielać. Z biegiem czasu i stopniowo przez cały urlop był mniej więcej stały polityczny i romantyczne, a pomimo faktu, że Związek Radziecki upadł dawno temu, to nie powstrzymało obchodzi.

Dodatkowo, 8 marca uważany jest za święto nie tylko w krajach byłego Związku Radzieckiego. Do tej tradycji dołączył Angola, Mongolię, Macedonię, Chiny, Kongo i Kambodży. 08 marca w Uzbekistanie uczcić Dzień Matki, aw Armenii ten dzień jest uznawany jako światowy dzień macierzyństwa i urody kobiet. Ale Międzynarodowy Dzień Kobiet w tych krajach, a także inna w Estonii, na Litwie i Łotwie, odwołany z nieznanych powodów. Nawiasem mówiąc, najbardziej romantyczny kraj – Francja – nie są znani w dniu 8 marca, jednak ubolewać może wydawać. Nie wierzą, że ten dzień powinien być czerwony w kalendarzu, to jest godne szacunku. Wielu Francuzów i kobiety na ogół uważają, że jest bez znaczenia.

08 marca w różnych krajach

Pomimo faktu, że w dniu 8 marca – dzień, w którym bardzo Historia festiwalu wiele znaczy, kraje postanowili uczcić je na różne sposoby.

  • We Włoszech, ten dzień nie jest uchwycone z mężczyznami. Kobiety ich firmy idą do kawiarni i świętować. Nawiasem mówiąc, jeśli firma jest w kawiarni, wejście jest zabronione mężczyzn!
  • W Niemczech to święto zdobył także duże obroty. To nie jest uważany za dzień wolny, a nawet wiele kobiet traktuje go obojętnie.
  • Wietnam, jak Polska, mówi, że to jest święto. Oznacza on wiele dla nich, bo miał wcześniej oddanych siostry, którzy oddali swoje życie za coś, do ratowania kraju.
  • W Bułgarii, to święto jest obchodzone, ale dzień jest ona podana. Tak często w społecznościach, w których istnieją kobiety, odbywają się w godzinach popołudniowych i święto mężczyzn pogratulować ich koleżanki.
  • W Chinach to święto jest już stracone. Gratulacje odbiera tylko te kobiety, które w swoim czasie były rewolucyjne. Cała reszta nie należy do tej uroczystości.
  • Na Kubie, Międzynarodowy Dzień kobiet – wielkie święto. Chodzi o to, że był czas, kiedy kobiety wychodzić „na wojennej ścieżce” i walczył u boku mężczyzn. Dlatego w dniu 8 marca piękna połowa ludzkości odbiera gratulacje i prezenty wszędzie.

W święto Polsce dziś jest czczony tak szanowany i kilkadziesiąt lat temu. Wyjście spełnione wszędzie, zarówno w instytucjach publicznych i prywatnie. Bardzo często odbywają się koncerty poświęcone kobietom. W godzinach porannych, tłum ludzi stojących w pobliżu kwiaciarni kupić najpiękniejsze bukiety dla swoich pięknych kobiet. Najbardziej ulubiony kwiat – mimoza, ponieważ wiąże się z początkiem wiosny. Wielu mężczyzn są w tym dniu w piecu, oszczędzając ulubione kobiety ze wszystkich zmartwień. Przynoszą śniadanie w łóżku, czyste i gotować na romantyczną kolację lub inną niespodziankę. Każda polska kobieta z niecierpliwością czeka na ten dzień, aby uzyskać nie tylko prezenty, ale także pozytywne emocje, które często nie mają wystarczającej na rok.

W przeddzień masy można znaleźć wiele unikalnych prezentów ósmego marca w sklepach, które są poświęcone Dniu Kobiet. Jest to ciekawe i batony, i wiele odmian perfum i różne zestawy przyborów i widokówki, zarówno komiczne i poważne wnioski.

Gratulacje zwykle wszystkie kobiety: i kolegów, i matki i babki, córki i żony, i bliskich, a nawet przechodniów. świąteczna atmosfera zawsze panuje w powietrzu i naprawdę czuję, że wiosną rozpocznie wkrótce. Po tym wszystkim, kobieta, oczywiście, związane z pięknem. I to jest już związany z wiosną.

Historia święta 8 marca prowadzi nas z powrotem do czasów, kiedy kobiety udowodnił światu, co mogą zrobić. Jest to dzień, kiedy dziewczęta postanowili prawdziwym życiu, gdy stają się równe i uzyskał prawo do głosowania. To święto nie powinien być zapamiętany jako dodatkowy powód, aby dostać lub dać prezent, ale jako dowód, że kobiety wciąż nie mają dużo słabszą płcią!

load...