Dziecko zgrzytając zębami we śnie?

Prawdopodobnie każdy mama przynajmniej raz w życiu słyszał odgłos zgrzytania zębów malucha pochodzących z łóżeczka. Dźwięk ten może być pojedyncze i wielokrotne. Czas zależy także od kilku sekund do kilku minut. Oczywiście, że zęby skrzypienie nie może straszyć rodziców. Zjawisko to rodzi pytania i wątpliwości na wadze – jeśli niebezpiecznych zębów skrzypienia, jak z nim walczyć, a co najważniejsze – dlaczego jest tak, że dziecko zgrzytając zębami we śnie?

load...

Wśród osób przez okres dłuższy niż dziesięć lat o zgrzytanie zębów Jest jeden bardzo powszechne, ale jest to błędne przekonanie – jeśli dziecko będzie zapiąć zęby, a potem ma pasożyty prościej robaki. A rodzice, po zapoznaniu się podobne historie i usłyszeć, jak szlifowanie ich własne dziecko zęby w nocy, w pośpiechu do apteki, gdzie opracowania środków farmakologicznych, które są przeznaczone do zwalczania robaków.

Jednak takie działania są złe, a opinia robaków – nie więcej niż wspólnym nieporozumieniem. Szansa, że ​​dziecko, które ma tendencję do zgrzytają zębami podczas snu, gdy badania pokazują się robaki, nie jest wyższa niż jakiegokolwiek innego dziecka, które zmaga się z zgrzytając sen. Jednak przyjmowanie leków przeciwko robakom nie jest takie bezpieczne działanie, jak może się wydawać na pierwszy oka.

Lek, raz w dziecku ciała, ma toksyczny wpływ nie tylko na pasożyty, ale wszyscy bez wyjątku, komórek dziecięcych. I dlatego w żadnym wypadku nie wolno brać te leki tylko przez wzgląd na zapobieganiu ich własnym otuchy. A jeśli podejrzewasz dziecku obecność robaków, jest o wiele mądrzejszy przejść testy, aby pomóc zidentyfikować ciało ma pasożyty u dziecka naprawdę.

Powody skrzypiące zęby

Ale w żadnym wypadku nie można po prostu zignorować zgrzytanie zębów problem we śnie. Ten problem jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia zębów dziecka. Niestety, dokładne powody szlifierskie dziecko zęby, ubrany w medyczną nazwę bruksizim jeszcze nie zostało ustalone lekarzy. Ale nadal istnieje kilka przesłanek, które mogą spowodować bruksizm:

load...
 • Stresujące sytuacje.

Jak każdy wie, umysł dziecka jest bardzo delikatna i łatwo zranić. Stan stresu u dziecka mogą być spowodowane nawet niewielkie, w opinii zagadnień dorosłych: przeniesienie do innego miejsca zamieszkania, wyjście do ogrodu, z pojawieniem się nowego członka rodziny. Co więcej – nawet pozytywne emocje, jeśli zbyt wiele z nich może doprowadzić do stanu naprężenia. Dlatego psychologowie powinni ściśle odmierzona ilość doświadczenia dziecka.

 • Zaburzenia snu.

W takim przypadku, jeśli dziecko ma skłonność do zaburzeń snu – nieprawidłowego przeplot jego etapów, koszmary senne, ryzyko bruksizm jest bardzo wysoka.

 • Obecność dziecka migdałki.

Lekarze mówią, że w przypadku, gdy dziecko cierpi na migdałki, ryzyko bruksizm jest około osiemdziesięciu procent.

 • Dziedziczny czynnik.

Często jest to tendencja do zgrzytają zębami malucha przeniesione w drodze dziedziczenia z rodziców na dzieci. Bardzo często czynnik dziedziczny przejawia się u chłopców. Jeśli dziecko zaczęło skrzypieć zęby, poproś rodziców – czy jest jakaś widać to dla ciebie, gdy byli dziećmi.

 • Zęby tnące.

Czasami zdarzają się przypadki, kiedy nawet dziecko zaciska zęby we śnie. U małych dzieci, zjawisko to może wystąpić nie tylko w patologicznej struktury szczęki, wad zgryzu, lub stresu, ale również podczas cięcia bitów. Swędzenie dziąseł okruchy, a on mimowolnie zaciska szczękę, próbując wyeliminować swędzenie. Jeśli zauważysz, że letnia dziecko zgrzytając zębami, należy sprawdzić, czy to rosło dziąsła. W takim przypadku, jeśli zauważy się oznaki, że okruchy ząbkowanie, nasmarować je specjalnym żelem, łagodzi świąd i ból, niech okruchy gryzaki.

 • Wada zgryzu lub zaburzenia struktury ciała.

Często zgrzytanie zębów może wskazywać na obecność dziecka problemy z ugryzienia lub wrodzone zaburzenia struktury szczęki urządzenia. Do precyzyjnego rozpoznania rodziców, którzy zauważyli w zęby Twojego dziecka szlifowanie w nocy, należy skonsultować się z lekarzem – stomatologiem.

W takim przypadku, jeśli dziecko ma lekarz wykrywa wady zgryzu dziecka, będzie on zaoferować Państwu możliwości leczenia. Zostaw problemu wad zgryzu bez uwagi również bardzo nierozsądne. Ponieważ dziecko może rozwijać pewne komplikacje, takie jak:

 • Przedwczesny usuwanie zębiny – szkliwa, co prowadzi do nadwrażliwości zębów i ich skłonność do pękania.
 • Zwiększone ryzyko wystąpienia próchnicy u dzieci.
 • Ostre i chroniczne formy zapalenia przyzębia.

Poziom rozwoju nowoczesnej stomatologii jest tak wysoka, że ​​pozwala niemal w stu procentach prawdopodobieństwo wyeliminowania wszelkich naruszeń zgryz dziecka. Ale do tego trzeba rozpocząć leczenie tak wcześnie, jak to możliwe, bez utraty cennego czasu.

Eliminacja i zapobieganie bruksitsizma

Ale, pomimo faktu, że wszyscy rodzice są bardzo zaniepokojeni nocne zgrzytanie zębami, że znajduje się w jednej z trzech dzieci, a niektóre z nich zgrzytają zębami, nie tylko w snach, ale w jawie. Lekarze dzieci mówią, że okresowe szlifowanie zębów, trwające nie więcej niż 7 – 10 sekund, nie powinno być powodem do paniki ze strony rodziców.

W większości przypadków, bruksizm nie spowodowane przez każdy – każda ciężka patologia, przechodzi całkowicie niezależnie, bez jakiejkolwiek interwencji – obcej, w wieku około siedmiu. W przypadku, neurolodzy uważają, że przyczyną zgrzytanie jakie są – lub zaburzenia nerwowe, odpowiednie leczenie może pozbyć bruksizm.

Jeśli przyczyną zaburzeń są problemy dentystyczne, odpowiednie eksperci dokładają wszelkich starań, aby wyeliminować wady ukąszenia, jeśli to możliwe. A poza tym, że jest lekarz – dentysta musi zdecydować, czy konieczne jest stosowanie specjalnych osłon ochronnych, które zostały zaprojektowane w celu ochrony zębów i zapobiegania urazom. Klocki te są umieszczane w jamie ustnej dziecka podczas snu.

Bardzo często lekarze stosują inny rodzaj leczenia – Vitamin – terapia minerał. Jak wykazały liczne badania, brak magnezu, wapnia i witamin z grupy B zwiększa patologiczne drgawek mięśni żucia w czasie, gdy dziecko śpi. Odbieranie danej witaminy – kompleksy mineralne praktycznie wyeliminować bruksizm spowodowane brakiem witaminy.

Również bardzo dobre działanie zapobiegawcze zajęcie mięśni żucia są specjalne ćwiczenia. Nawiasem mówiąc, cukierek do żucia służyć jako doskonały trener. Jeśli dziecko jest na tyle stary, aby zaakceptować wyjaśnień, pokaż mu, jak rozluźnić mięśnie szczęki, zęby, które nie są oczkach. Taki środek jest również doskonałym szlifowanie zębów środki ostrzegawcze.

Inne środki

Jak wspomniano powyżej, skrzypienie zębami podczas snu może być konsekwencją zakłócenia normalnego funkcjonowania układu nerwowego. I moc do rodziców, aby podjąć szereg koniecznych środków w celu uniknięcia takiej sytuacji. Należy zwrócić szczególną uwagę na psychologiczną atmosferę w godzinach wieczornych. W żadnym przypadku nie znalezienia się w relacji z dzieckiem w nocy, mniej niż trzy godziny przed snem – to może negatywnie wpłynąć na spokojny sen i okruchy przyczyna, dlaczego szlifowanie dziecko zębami w nocy.

Stworzyć dziecku przed snem spokojnej i kameralnej atmosferze – przyciemnione światła, uniknąć oglądania telewizji, a zwłaszcza gry komputerowe. Skręć w spokojnej relaksującej muzyki, najkorzystniej klasyki, porozmawiaj ze swoim dzieckiem lub przeczytać coś do niego – słowem, wysłać go do cichej kanału.

W żadnym wypadku nie pozwalają na systematyczne naruszenia normalnego trybu dnia. W takim przypadku, gdy dziecko idzie do łóżka zbyt późno i bardzo zmęczony, a ryzyko szlifowania zębów wzrasta wielokrotnie we śnie. Lekarze – pediatrzy doradzić tych rodziców, których dzieci zgrzytają zębami we śnie, umieścić je do łóżka o godzinę wcześniej niż zwykle, na przykład dziewięć dziesiątej wieczorem. Obserwować dziecko – czy to w dzień zgrzytanie zębów. Jeśli atak się nie powtórzy bruksizm – powodem jest to nazwa nadmiernego zmęczenia.

Staraj się nie karmić dziecko w nocy – mniej niż dwie godziny przed momentem, gdy dziecko poszło spać. Jedyną rzeczą, która może być wyjątkiem – szklanka kefiru lub mleka przed snem. Jednakże, produkty mleczne, można dać dziecku tylko wtedy, gdy nie ma problemów z moczenie nocne.

Aspekty psychologiczne

Psychologów dziecięcych zalecamy rodzice mówią swoim dzieciom przed snem. Sprawdź u swojego dziecka, jeśli jest zaniepokojony czymś, czy to coś nie boi. Często, nawet najmłodsze dzieci zachować wszystkie swoje obawy w siebie, obawiając się o nich mówić głośno. Jeśli Twoje dziecko opowiada o swoich lękach i wątpliwościach, w każdym razie, nie śmiej się z nich, jednak mogą się one wydawać błahe dla ciebie. Słuchaj uważnie okruchy i spróbować, jak taktownie może rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy dziecka. Jeśli z jakiegoś – jakiegoś powodu nie można zrobić go samodzielnie, należy skonsultować się z psychologiem dziecięcym, nie zostawiaj nierozwiązany problem!

Ciepłe szczera rozmowa jest bardzo użyteczne dla dziecka, nawet jeśli jest on boi się niczego i bardzo spokojny, a powodem jest zaciskając zęby w czymś innym. Po rodzicielskiej uwagi, ciepła i uczucia potrzebnego dziecku zawsze nie ważne jak duże lub małe. Psychologowie zaobserwowali, że w rodzinach, w których rodzice są w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi, a więc komunikacja nie ogranicza się do zwykłych lekcji Kontrola i notacji czytania znacznie mniej problemów, kłótni i sprzeczek. A nawet wiek przejściowy kompleks w tych dzieci występuje znacznie bardziej delikatnie i bezboleśnie.

Usunąć nieprzyjemne doznania

Rano po nocy podczas szlifowania małe dziecko zęby szczególnie trudne, jawy, dziecko może doświadczyć dość znaczny dyskomfort w mięśniach żuchwy. Lekarze, aby pomóc dziecku, zaleca następujące:

 • Bulion płukania jamy ustnej rumianku.

Fakt, że zwykły rumianek to wspaniałe działanie przeciwzapalne i antybakteryjne agent, znany wszystkim. Ale fakt, że rosół z rumianku pomaga w łagodzeniu bólu, znany nie dla wszystkich. W celu ułatwienia stan dziecka, przygotować wywar z rumianku dać dziecku wypłukać usta. Przygotowanie brzeczki następująco: Weź dwie łyżeczki suszonych kwiatów rumianku klastrów, które można kupić w każdej aptece, umieścić je w misce emaliowanej i gotować 10 minut. Następnie, pokrywa miski z pokrywką, ostudzić i odkształcenia bulionu przez gazę.

 • Ciepłe okłady.

Taki prosty środek jako normalne wilgotne ciepłe okłady, szybkiego złagodzenia dyskomfortu pozostaje. Są one wykonane w bardzo prosty sposób – wystarczy zwilżyć ściereczkę i ciepłe wody i stosuje się do szczęki dziecka. Zmiany ścierki muszą być w procesie chłodzenia, dopóki ból nie odejdzie.

Bruksizm dzieje w ciągu dnia

Czasami rodzice skarżą się na lekarza, że ​​ich dziecko jest zgrzytając zębami w ciągu dnia. Bruksizm w ciągu dnia jest mniej powszechne niż w nocy, ale jeszcze się nie dzieje. Zasada działania rodziców powinny być takie same jak w przypadku ataków nocnych. Oraz, dodatkowo, rodzice powinni monitorować zachowanie dziecka i zniechęcić się wszelkim próbom zgrzytają zębami.

W każdym razie, prędzej czy później, pod warunkiem, że rodzice będą ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, naruszenie zniknie dość szybko.

load...