Dziecko ma sińce pod oczami. Co robić?

Zawartość:

Rodzice martwić i przyczyna alarmu nie wystarczy – nawet najzdrowsze dzieci działa od czasu do czasu cierpi. Ale nigdy nie wiesz wystarczająco dużo powodów do niepokoju? Na przykład, dziecko sińce pod oczami. Bardzo częstym reklamacji – pediatrzy spotkać go codziennie. Prawie wszyscy rodzice zaczynają panikować – czemu czarne oczy u dziecka? Oraz prawa rodziców, którzy zauważyli siniaki na czas i udać się do lekarza – często wskazują problemy zdrowotne u dzieci, czasem bardzo poważne. A jeśli nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje, nie może być poważne problemy.

load...

Nie jest to zaskakujące, ponieważ skóra dzieci jest bardzo dobrym wskaźnikiem ogólnego stanu organizmu. Skóra dzieci jest bardzo wrażliwa na najmniejsze zmiany w środowisku wewnętrznym organizmu dziecka za. Uważni rodzice natychmiast zauważył niepokojący sygnał, że ich dziecko, że coś jest nie tak. A najbardziej uderzającą oznaką kłopotów jest błękit skóry pod oczami. W większości przypadków okazuje się, niebieski ze względu na przerzedzenie skóry w tym obszarze, w wyniku zaczynają pojawiać przez naczynia krwionośne. Mniej powszechne, ale nadal czasami znaleźć sińce pod oczami, które pojawiły się w wyniku krwotoku.

Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest zidentyfikowanie przyczyny siniaki. Oczywiście, aby znaleźć swoje własne powody, dla tych rodziców nie – trzeba szukać pomocy u pediatry. Jednak, aby poznać główne powody, które mogą prowadzić do pojawienia się dzieci sińce pod oczami, nadal trzeba wszystkich rodziców. To jest to, co powiemy o.

Czynnik genetyczny

Oczy mojej matki, ojca nos … Genetyka – straszne siły. Jak mówią, gumka geny nie usunie. Jednak, niestety, dziecko otrzymuje od rodziców nie tylko dane, ale także predyspozycji organizmu – w tym skłonność do pojawienia się siniaki pod oczami. Jeżeli rodzice cienką skórę oraz w pobliżu statków i dzieci można zaobserwować dokładnie ten sam obraz.

Sprawa ta nie wymaga żadnego leczenia, ponieważ nie jest oznaką obecności jakiejkolwiek choroby. Jednak dziecko powinno systematycznie otrzymywać terapię wzmacniającą szkoleniowy, witaminę terapię, obserwować prawidłowy tryb dnia, jeść prawo. Jednak, podobnie jak każde inne dziecko.

load...

Zmęczenie dziecko

W przypadku, gdy nie było sińce pod oczami u dzieci w wieku szkolnym, rodzice mogą sugerować, że dziecko jest bardzo przepracowania w szkole. Nie jest to zaskakujące – nowoczesny program nauczania szkoły jest bardzo różni się od tej, na której uczyliśmy. I zdolność do noszenia w dół i zachwiać nawet najbardziej starannego i ciężko pracujących dzieci. Nie tylko, że dziecko jest bardzo zmęczony w klasie iw czasie rekreacji dla domu jest bardzo, bardzo małe – ilość pracy domowej jest w stanie zaimponować nawet starszych uczniów, nie jest to, że biedaczysko-uczonym.

Ponadto, nawet jeżeli dziecko pozostaje trochę wolnego czasu, spędza większość swego, aby nie chodzić i ćwiczenia. I oglądanie telewizji i gier komputerowych. Jak można sobie wyobrazić, taki rytm i styl życia nie jest silny Test hardball dla ciała kruchego dziecka. Przede wszystkim, to sposób życia nie spowalnia wpływ na stan skóry dziecka – staje się sucha, cienka, naczynia krwionośne zaczynają prześwitywać. Przede wszystkim okazuje się, tylko pod oczami – pojawiają się cienie.

I pierwszą rzeczą do zrobienia – jest organizowanie tryb dziecka. Oczywiście, uwolnienie dzieci od swoich badaniach niemożliwych. Ale przynajmniej jego codziennej rutyny i rekreacji normalizować rodziców dziecka dość siły. Ściśle przestrzegać pracę domową – po dziecko zrobić lekcje, dbać o jego wycieczce. Ponadto, w żadnym wypadku nie można zapominać o sporcie – przynajmniej normalne ładowanie powinno być integralną częścią życia dziecka.

W weekendy, spróbuj z dzieckiem na spacer, a najlepiej wyjąć go gdzieś poza miasto – rzeki, w lesie. Grać z dzieckiem w różnych gier na świeżym powietrzu – na pewno z tobą, zrobi to z wielką przyjemnością. Podobne gry, aby poprawić krążenie krwi, aktywnie nasycić wszystkich tkanek w tlen, odżywiają je. Wystarczająco szybko znikają nie tylko siniaki pod oczami, ale ogólny stan zdrowia znacznie się poprawiła.


Złe odżywianie

Niestety, w naszych czasach bardzo trudno jest znaleźć dziecko, które zjada absolutnie poprawne. I nic dziwnego – szkodliwych produktów na każdym kroku: guma, chipsy, napoje gazowane. I często rodzice nie mogą monitorować tę kwestię – nawet w szkolnej stołówce jak „bajerów” są sprzedawane w dużych ilościach.

Nawet rodzice często chodzą na o dziecku, kupując mu te same frytki, napoje bezalkoholowe. A w ślad za lenistwo matki iść bardzo często – na przykład półprodukt zamiast pełny posiłek. A owoce i warzywa na naszych stołach nie pojawiają się zbyt często, niestety. A jeśli istnieje, to nie jest absolutnie w postaci, w której mogą korzystać.

Aby warzywa poszedł z korzyścią dla ciała dzieci, powinny być świeże i przetworzone termicznie. Niestety, warzywa szybko traci swoje korzystne właściwości – nawet sałatki warzywne w około 20 minut zaczynają tracić witamin. Nawiasem mówiąc, właśnie dlatego trzeba przygotować sałatkę tuż przed podaniem.

Bardzo często dzieci są kategorycznie odmawiają mieć takie użyteczne, ale absolutnie bez smaku warzyw w ich opinii. Ale w tej sytuacji istnieje sposób – przygotowanie posiłków z dzieckiem, spróbuj go interesują. A najczęstszymi warzywa można gotować bardzo ciekawe danie. Na przykład plastry cukinii musisz głowy mężczyzny, z grochu – oczy, papryka słodka – nos i usta, a al marchwi – do włosów. Z pewnością dziecko z wielką przyjemnością jeść taką kulinarne arcydzieło.

A jesienią i wiosną zaleca się dać dziecku przebieg multiwitaminowe suplementy. Nie kupuj pierwszego dostępnego witamin, nawet dobrze nagłośnione w aptece. To sprawia, że ​​więcej sensu szukać pomocy u pediatry, który będzie odebrać lek zgodnie z indywidualnych cech organizmu dziecka.

Naruszenie reżimu dnia

Aby organizm do pełnego funkcjonowania w dzieci, musi być wystarczająca ilość snu. Jeśli z jakiegoś powodu dziecko nie śpi, mechanizmy kompensacyjne organizmu zaczynają gwałtownie maleć. I bardzo pierwszą oznaką zmęczenia będzie pojawienie się nią podbite oko.

I te siniaki zniknęły, konieczne jest, aby normalizować sen dziecka. Dziecko do 10 lat powinny spać co najmniej 9 godzin dziennie. Więc należy zwrócić uwagę na czas trwania snu – umieścić swoje dziecko do snu, aw razie potrzeby w ciągu dnia. Uwaga – Ważne jest nie tylko czas trwania snu, ale także jego jakość. W celu uspokojenia snu dziecka była w żadnym wypadku nie należy umieszczać żadnych aktywnych gier przed snem. A komputer z telewizorem należy wyłączyć przed snem.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza

Problem taki jak niedokrwistości z niedoboru żelaza, jest znany wielu rodziców. Przede wszystkim, brak żelaza dramatycznie wpływa na stan skóry dziecka. W szczególności, nie są te najbardziej notorycznie czarne oczy. I tam są te siniaki przed waha badanie krwi znacznie. Konieczne jest zatem, aby przeprowadzić ogólną analizę krwi natychmiast po siniaki pod oczami dziecka. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do niemowląt – anemia niemowląt jest szczególnie niebezpieczne.

Ale nawet jeśli badanie krwi nie wykazało spadek hemoglobiny, rodzice nadal warto trochę czasu, aby zachować szczególną ostrożność – może niedokrwistość występuje. Często zdarza się, że jakiś czas po wystąpieniu choroby na ciele własne dziecko kompensuje braku żelaza z jego rezerw. I choć badania krwi nie pokaże patologię. Jednak to nie potrwa długo – najwyżej kilka miesięcy.

Dlatego natychmiast po pojawieniu się siniaki pod oczami rodziców dziecka musi dostosować menu. Zawierać pokarmy, które zawierają duże ilości żelaza – wątroby, gryka, sok z granatów, jabłka. A miesiąc później jest to obowiązkowe, aby powtórzyć CBC. Żadna krzywda z takich środków organizm dziecka nie jest nawet w przypadku niedokrwistości z niedoboru żelaza nie jest obecny. Ale jeśli przyczyną siniaki pod oczami stają się jeszcze niedokrwistość, terminowe podjęte środki, aby zapobiec rozwojowi powikłań.


Robaczycy

W niektórych przypadkach przyczyną siniaki pod oczami dziecka staje się obecność w organizmie robaków. Albo, mówiąc po prostu, robaki. Obecność robaków jest bardzo negatywny wpływ na zdrowie dziecka – dziecko musi dzielić swoje jedzenie z tych pasożytów, które żyją w jego jelitach. A następnie niewielką ilość witamin i składników odżywczych, które są dziecko pochłania bardzo, bardzo źle. Ponadto, organizm dziecka niekorzystnie te toksyny, które są uwalniane w wyniku zhiznedeyatelnosti robaków. W tym przypadku, oprócz czarnego oka dziecko często skarży się na ból w okolicy pępka.

W celu dokładnego zdiagnozowania choroby, lekarz przepisze rozmaz na enterobiosis i kału analizą robaków jaj. Jeśli to konieczne, lekarz zaleci odpowiednie leczenie dziecka. Co do zasady, to jest dwa razy przyjęcie danego leku – na początku leczenia i na dziesiątej – czternastego dnia. I zwrócić szczególną uwagę – leczenie robaków powinny być przeprowadzone dla wszystkich członków rodziny. Nie należy również zapominać o zwierzętach – skontaktować się z weterynarzem. W przeciwnym razie mało prawdopodobne, aby osiągnąć pożądany efekt.

Urazy

W niektórych przypadkach, siniaki pod oczami dziecka są wynikiem oddziaływania fizycznego – zarówno w wyniku udaru lub w wyniku złamania kości nosa. W tym przypadku, stłuczenia zwykle obustronne, ale może być tylko po jednej stronie. W tym przypadku przyczyną niebieski w obliczu skóry pod oczami staje się krwotoki pod skórą.

W celu wyeliminowania siniaki spowodowane efektami fizycznymi, rodzice powinni w pierwszych minutach po urazie stosuje się do zmienionych powierzchni lodu. Odpowiadał żadnych improwizowanych środków – paczkę ravioli, lody. Ale nigdy nie wiesz, że istnieje kilka w zamrażarce?

Po tym konieczne jest, aby skierować do lekarza-traumatolog. Zbada dziecko, aby upewnić się, że dziecko nie otrzymał poważne obrażenia. Po tym przepisać każdą maść, która przyspiesza wchłanianie krwiaków. Niezależnie każdy lek nie należy podnieść, ponieważ nie wszystkie leki są odpowiednie do leczenia dzieci.

Jak widać, powody, dla których dzieci mogą mieć siniaki pod oczami, całkiem sporo. Dlatego nie należy polegać „na chybił trafił” – nie bądź leniwy i szukać pomocy u lekarza-pediatry. Nie chcesz ryzykować najdroższe – zdrowie swojego dziecka? I ignorując siniaki pod oczami może spowodować bardzo poważne komplikacje. Więc należy być ostrożnym!

load...