Dziecko i komputer: PC wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne

Niestety, dzisiejsze dzieci są znaczną część wolnego czasu przed monitorem. Nasze dzieci rodzą się i dorastają w czasie, gdy komputer znajduje się w domu – taki jak naturalna rzecz, a piecem kuchennym. Rodzice czasami są dotykane, patrząc na to, jak sprytnie 3-4-letni maluch naciska klawisze. Wiele osób chętnie, że są one hodowane do 10-13 roku życia dziecka nie spędzać czas na ulicach, ale spokojnie, siedząc w domu na komputerze. Złą wiadomością jest to, że dorośli często nie wiedzą, jakie informacje czerpie z komputera (lub raczej z Internetu) swoje dziecko. Oni nie wiedzą, że z biegiem czasu, a komputer zaczyna wymienić książki i sport, i rozmawiać, a rodzice, zwłaszcza jeśli dużo pracy przeszłość.

load...

Zawartość:

Młodsze pokolenie, a gry komputerowe

Komputery i dziecka zdrowia

Jak uzależnienia komputerowego

Jeden niespokojny rodzice uważają, że pojęcie dzieckiem a komputerem w rodzinie stał się nierozłączne. Dziecko zanurzył się w komputerze. Co on tam robi? Czat z przyjaciółmi, grać w gry, stron projektowych, oglądanie bajek, tworzenie filmów … Istnieje wiele ciekawych działań w komputerze, który jest podłączony do sieci World Wide Web! Dopiero teraz nauczyciele mówią, że dzieci obniża poziom myślenia tekstu – dzieci po prostu nie może odpowiednio opowiedzieć przeczytać lub słyszał tekstu. Komputer a lekarze ruga. Okazuje się, że on jest winny tego, że dzieci chodzą złe postawy, zmniejszenie ostrości wzroku.

load...

Przyciąga uwagę naukowców i inny ciekawy fakt. Podczas sondażu dzieci poprosił różne pytania, a tylko jeden z nich był podłączony do komputera. Reakcje dzieci słowo „komputer” zorientowali się częściej – okaże się w połowie z otrzymanych odpowiedzi. Więc pytanie o to, co dziecko nauczył się rodziców, dzieci często reagują: chodzić, mówić, używać komputera. Na pytanie, czy rodzice powinni karać dzieci, odpowiedzieli, że kary cielesne nie powinno być, ale może pozbawić dziecko od jakiegoś czasu, że lubi: pieniądze, komputer, telewizor. Wreszcie, w kwestii praw dzieci komputera, które chcą wprowadzić, dzieci powiedział, że chcieliby spędzić przed monitorem przez co najmniej 2 godziny dziennie, a rodzice nie kontrolują dziecko, kiedy jest on zaangażowany w komputerze.

Wpływ na zdrowie psychiczne

Dzieckiem. Istnieją specjalne gry komputerowe, które są przeznaczone dla najmłodszych. Doshkolyata można malować obrazy, do współpracy z programami szkoleniowymi (matematyka, języki obce). Istnieją nawet programy dla dzieci do roku, takie jak „cudowne dziecko z kołyski”, oparte na metodzie Glenn Doman. Gry edukacyjne dla dzieci nie są szkodliwe, ale często naśladować to, co można zrobić na papierze. Czy uważasz, że lepiej jest, aby rozwijać umiejętności motorycznych Twojego dziecka – używać myszki komputerowej lub rysunek ołówkiem? Oczywiście, ołówek.

Dziecko 7-8 lata świadomie prosi rodziców, aby kupić komputer dla niego. Psychologowie podkreślają, że w tym wieku pracy komputera rozwija u dzieci logicznego i abstrakcyjnego myślenia, pomaga w uzyskaniu niektóre z umiejętności niezbędnych do życia (na przykład, podejmowania samodzielnych decyzji, aby szybko przełączać się z jednej pracy do drugiej). Ale rodzice powinni monitorować zajęcia komputerowe dziecka i zapewniają, że brudne i złe informacje w Internecie nie miał syna lub córkę negatywnego wpływu.

Fizyczny stan zdrowia dziecka i komputer

Największe szkody w komputerze nie jest szkodliwym promieniowaniem (dzięki Bogu, obecne modele nie stanowią takiego zagrożenia), ale w jakim jego korzyść – fascynujący proces. Szkody na fizyczne zdrowie dziecka jest komputer, gdy dziecko (które, nawiasem mówiąc, odnosi się nie tylko do dzieci, ale także wielu dorosłych) nie są zgodne z podstawowymi zasadami pracy przy komputerze. Jeśli siedzisz przy stole prawidłowo, przerw w pracy (co 30-40 minut), nie zrezygnować z innych zwykłych czynności na rzecz gier komputerowych, dziecko nie dostanie skrzywienie kręgosłupa, nie psują wzrok, nie wpaść psychologicznego uzależnienia.

Ile czasu można spędzić przy komputerze?

W celu uniknięcia negatywnego wpływu na zdrowie komputerze dziecka, rodzice powinni bezwzględnie ograniczyć czas, jaki dziecko może spędzić na komputerze. Dla dzieci do 6 lat, może mieć nie więcej niż 20 minut na dzień, i jest pożądane 1-2 odstępach czasu. Uczniów (7-8 lat), można wydłużyć czas do 30-40 minut dziennie, a dzieci od 9-11 lat mogą być prowadzone przy komputerze nie więcej niż jeden i pół godziny dziennie (oczywiście z przerwami).

Jak urządzić miejsce na komputer

Pamiętaj, że miejsce pracy powinno być dobrze oświetlone, ale monitor nie może być narażony na blasku z lampy lub bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Tabela musi być odpowiednia do wzrostu dziecka. Nogi nie powinny zawiesić lub schowany pod nim. Pod stopami umieścić podstavochku i upewnić się, że dziecko jest w posiadaniu plecy proste i głowę do góry. Ekran powinien być umieszczony w odległości 70 cm od oczu dziecka.

Czy muszę zabrać dziecko od komputera?

Jeśli dziecko dzieje się histerii, kiedy wyrwany z gier komputerowych mogą mieć politykę dotyczącą inteligentnych maszyn dorosłych pierwotnie błędne. Zdarza się, że rodzice są bardzo zaniepokojeni zdrowia dziecka, zabraniając mu grać przez długi czas wydawało się zapomnieć o tym, co pozwala siedzieć przy komputerze przez wiele godzin. Kiedy rodzina nie jest pojedynczym poglądy dorosłych na komputerze, dziecko zachowuje się jak uzna to za stosowne.

Jeśli widzisz, że dziecko jest zbyt ponieść grając w gry komputerowe, spróbuj przełączyć swoją uwagę do innej pasji (sport, hobby ruchu). Jeśli dziecko woli otrzymywać informacje z internetu, szczerej rozmowie z nim o jakości informacji, który studiuje.

Komputer nie przynoszą szkody dla dziecka z rozsądnym podejściem. Jeśli student jest komputer osobisty, powoli uczy się ich używać, zrozumieć, jak działa ta technika. Być może dziecko będzie w stanie tworzyć i twórcze projekty, takie umiejętności mogą być przydatne do niego w przyszłości, a nawet stać się częścią tego zawodu.

load...