Dziecko czy kariera? Można mieć coś, i więcej!

Prędzej czy później każda kobieta przed dylematem – co jest ważniejsze, dziecko czy kariera? Raz w łóżeczku jest noworodek, kobieta nie może myśleć o niczym innym niż pieluchy, karmienie piersią i techniki cięcia bitów. W tym czasie, profesjonalny wzrost nie jest już nią zainteresowany. Ale to musi być przygotowany na to, że z czasem będzie musiał zdecydować, czy wróci do swojego dawnego zawodu, poszukiwania możliwości rozwoju zawodowego, lub pozostanie on „profesjonalny matka”.

load...

Co sądzisz – czy to możliwe, aby połączyć ze sobą rodziny, wychowywanie dzieci i karierę? Być może najbardziej odpowie; ale trzeba zrozumieć, że jest to możliwe głównie dzięki wsparciu z partnerem, rodziną lub przyjaciółmi. Z pomocą bliskich, wiele kobiet jest w stanie nadal budować swoje kariery po urodzeniu dziecka.

Postawy wobec kobiet pozostaje tradycyjny

Muszę powiedzieć, że w 21 wieku dystrybucji na rynku pracy obiecujących pracy między mężczyznami i kobietami często zależy od tradycji i uprzedzeń z przeszłości. Z jakiegoś powodu, to zakłada się, że człowiek jest „żywiciel i głowa rodziny”, a kobieta w pierwszej kolejności, „matką i gospodynią domową.” „Kościół, kuchnia i dzieci” – to główne ograniczenia, które zarówno niewidzialny płot nadal często starają się ograniczyć interesy kobiet. Nawet dzisiaj, w naszych czasach, większość pracodawców wierzyć żadnej młodą kobietę w pierwszej kolejności potencjalne matki. Albo kobiety są dyskryminowane w momencie, kiedy przygotowuje się do zostania matką.

Różne kobiety, różne pragnienia

Każda kobieta może wybrać swoją drogę życia zgodnie z ich wolny, nie zależy od decyzji kogokolwiek. Chociaż dzisiaj mówimy głównie o wyborze pomiędzy rodziną, dziećmi i kariery, istnieje tak wiele kobiet, dla których takie rozwiązanie nie stwarza dylemat. Dla nich, rozwiązanie jest oczywiste i nie wymaga myślenia – chcą mieć dzieci! I staramy się stworzyć rodzinę.

Na przeciwnym biegunie jest wiele kobiet, które kochają swoją pracę i dają tak wiele wysiłku, aby poruszać się po drabinie kariery, że nie chcą dzieci. Ich zawód jest dla nich znacznie ważniejsze i bardziej satysfakcjonujące, a okazją do zrealizowania niż dbanie o rodzinę.

load...

Jednakże, istnieje również wiele, a te kobiety, które są gdzieś pomiędzy: chcą mieć rodzinę, ale jednocześnie sprawę, że dając dużo czasu na studia, chcą osiągnąć w życiu coś więcej niż tylko rodzić i wychowywać dzieci , I oni zdają sobie sprawę, że nie mając dzieci, będą musieli znaleźć wystarczająco dużo wolnego czasu, aby móc zająć się swoją rodziną. To, oczywiście, może być wykonane wyłącznie ze szkodą dla jego kariery. I znowu kobiety zrozumieją, że nadejdzie dzień, kiedy dzieci dorastają i opuszczają gniazdo; a następnie co zrobić z odkrytą wolnym czasie? Po tym wszystkim, czas brakowało, kariera nie jest zrobione …

Musimy też wspomnieć o kobiety, które cieszyliśmy się zatrzymać jak najwięcej czasu w domu z dziećmi, ale ze względów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić.

Jak znaleźć optymalne rozwiązanie?

Od samego początku należy stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem dla każdej kobiety jest inna, a sytuacja jest bardzo trudno uogólniać. Decyzja ta powinna być oparta na życzenia i potrzeb kobiety. Jeszcze na wyroczni delfickiej nad wejściem był napis – „Poznaj siebie”. Najprawdopodobniej w mitologii, to stwierdzenie oznacza, że ​​nikt nie może uciec swoje przeznaczenie, a poprzez badanie samego siebie, będzie mógł poznać swoją przyszłość. Ale w naszych czasach, możemy zinterpretować to oświadczenie w inny sposób: zawsze mamy wiele sposobów i środków, aby rozwiązać swoje problemy; słuchać ich życzenia, które rozpoznają motywy tych pragnień, ocenić swoje możliwości – i zamówić swoje życie zgodnie z ich głębokimi pragnieniami. Jedynym sposobem możemy zrozumieć, że dla ciebie osobiście jest ważniejsze – dzieci i kariery; tak szybko, jak kobieta sama będzie się jasne, tak po prostu przyjść i decyzja.

Dla wielu kobiet, nie chodzi o to, czy masz rodzinę lub karierę; główne pytanie dla nich – te dwa zasadnicze elementy naszej siły życiowej jest optymalnie łączyć ze sobą. Współczesne kobiety nie chcą porzucić rodzinę, ale nie chcą się poddać, a życie poza rodziną. Psychologowie nazywają takie rzucanie konflikt intrapsychiczne – gdy dana osoba cierpi z powodu sprzeczności między tym, co on chce, aby jego ciało, umysł i duszę, i że ma w rzeczywistości.

Próbując zrozumieć samych siebie, nie możemy zapominać, że nasze zachowanie, a nasza akceptacja wszelkich decyzjach w znacznym stopniu pod wpływem naszych ideałów i poglądów. Bardzo powszechne wśród kobiet była idea, że ​​idealna kobieta jest w stanie połączyć zarówno karierę i opiekuńczy dla dzieci i domu. Podejmując decyzję dla siebie, musimy pamiętać, że w prawdziwym życiu, aby absolutnie w porządku i to, a inny jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Która ścieżka wybrać?

Bez względu na to, jak trudne, ale każda kobieta ma możliwość śledzenia ich wybór. Opcje nie są tak wiele, ale każdy z nich może być idealnym rozwiązaniem dla niektórych z was:

Zostań matkę tuż po studiach lub na samym początku swojej kariery. Sytuacja ta ma tę wielką zaletę, że kobieta jest w idealnym wieku do poczęcia i urodzenia dziecka. Jest pełna siły i energii, a wszystkie jego wysiłki są skierowane na stworzenie nowego sposobu życia (rodzina, mąż i dzieci). Ona nie musi się z dala od swoich bliskich cenne chwile dialogu w celu podjęcia pracy.

W rzeczywistości, aby pozostać w domu z dzieckiem, jest jedna wielka zaleta – przez trzy lata, mamy możliwość wpływania na edukację dziecka. W tym czasie można nauczyć go podstawowych zasad postępowania mogą nauczyć się zarządzać gniew, rozczarowanie, zaszczepić w nim dobrych nawyków. Dziecko nie będzie cierpieć z powodu braku intymności i miłości od matki – co może być ważniejsze?

Jednak opcja ta może mieć swoje wady – kobieta wraca do pracy i rozpocząć karierę jako debiutant, i stanąć na tym samym poziomie jak absolwentów, jest kilka lat starszy od nich. Ponadto, niektóre zadania wymagają przekwalifikowania-kursów szkoleniowych (na przykład lekarzy czy nauczycieli), a kobieta będzie mniej czasu dla rodziny i domu.

Odłożyć macierzyństwo na później. Wtedy kobieta będzie w stanie bezpiecznie ukończyć naukę, przez okres praktyce, zdobyć doświadczenie i zrobić karierę. Po zostaniu matką, kobieta będzie mógł bezpiecznie wrócić do pracy, gdy dziecko staje się starsze. Powrót do pracy nie będzie dla niej „skok w nieznane.”

To rozwiązanie ma jednak kilka poważnych wad: niektóre kobiety są trudne, ponieważ będą one znaleźć się na prawdziwych profesjonalistów, aby przerwać karierę i dostosować się do roli bezinteresownych istot opiekun melenko. A jednak, co najważniejsze – kobieta odroczyć urodzenie dziecka w dogodnym czasie, z każdym rokiem coraz bardziej zbliża się do wieku, kiedy wyobrazić staje się coraz trudniejsze, ponieważ ciąża idzie trudniej. Ponadto, kobiety zwykle rodzi się tylko jedno dziecko; mieć drugi lub więcej to po prostu nie ma czasu. Ale często to ona musi żałować czasu zmarnować – wreszcie wiedząc radość macierzyństwa, wiele kobiet chce mieć więcej dzieci. Po porodzie, kobieta często zdaje sobie sprawę, że polowanie dla pieniędzy i kariery jest z natury efemerycznej, a dziecko – to jest nasz materialny kontynuacją naszej przyszłości.

Mieć dzieci i kontynuować pracę. Ta ścieżka ma kilka opcji, w zależności od kobiety i od jego otoczenia w dużym stopniu. Ponadto, w dużej mierze zależy to od wieku dziecka i liczby dzieci w rodzinie. W opiece nad dzieckiem kobiety pracujące mogą przyczynić się do krewnych, dzieci starszych. W końcu, na urlopie do opieki nad dzieckiem może przejść ojciec malucha, zwłaszcza jeśli jego żona w końcu zarobki będą wyższe. W takich sytuacjach wiele zależy od tego, jak wymagająca kobieta, lub odwrotnie, mało wymagająca do sprzątania i wychowania. Jeżeli jesteś zadowolony ze sposobu inni, wtedy będzie łatwiej wyjść z domu i iść do asystentów do pracy. Albo po prostu nie będą spędzać cenny czas wolny na przewodnictwem idealnego porządku, i wydać je do komunikowania się z dziećmi. A potem kariera i narodziny dziecka nie będzie, aby być w konflikcie.

Muszę powiedzieć, że jakość opieki nad dzieckiem nie zależy od tego, jak dużo czasu każdego dnia jesteś blisko niego, i ile czasu poświęcić na nią bezpośrednio, jak często można reagować, gdy dziecko potrzebuje. Kobieta, która grał po pracy z dzieckiem przez godzinę lub dwie, ale to jest coś nauczył go, starając się budować otwartą i przyjaznych stosunków, – znacznie lepszą matką niż kobiety, która przez cały dzień trzyma dziecko w zasięgu wzroku, ale ten skupia się głównie na zasadzie, oglądając telewizję lub siedząc na czacie z przyjaciółmi.

Nadal działa? Dlaczego nie!

Jeśli masz dobrego pracodawcy, który docenia cię jako potencjalnego pracownika, będzie można znaleźć rozwiązanie do przyjęcia dla obu stron. Każda ze stron będzie dokonać pewnych ustępstw w celu utrzymania zainteresowania nawzajem.

Na przykład, nie są pracodawcy, którzy pozwalają część pracy wykonywać w domu. Będą jeszcze bardziej zadowoleni, jeśli kobieta będzie kontynuować wykonywanie pracy poza biurem – najważniejsze nie tracić dobrego specjalisty.

Jeśli zdarzy się, że wspólny język z pracodawcą nie można znaleźć, nie rozpaczaj. Jeśli jesteś dobrym specjalistą, zawsze można znaleźć pracę. Ponadto, dopóki dziecko jest małe, można pracować na nowo nabytej specjalności – spróbuj, na przykład, ukończył kurs makijażu lub rachunkowości kursów. Teraz wiele specjalności, które są łatwe do uzyskania, jest na urlopie macierzyńskim, a następnie pracować w domu lub przez Internet. Najważniejsze – aby wybrać dokładnie to, co będzie naprawdę interesujące, to będzie łatwiej zdobyć pieniądze. Jeśli masz, poza tym, kochający, gotowa jest do wspierania partnera wkrótce będzie można się upewnić, że wszystko idzie jak w zegarku – i dziecko będzie pod nadzorem, a pieniądze będą pochodzić z budżetu rodzinnego.

Na szczęście większość kobiet może liczyć na partnera, dziadków lub innych krewnych, którzy zazwyczaj pomagają w pierwszych krytycznych momentach. To jest dla twój partner jest bardzo pomocny – bliski kontakt z dzieckiem przyczynia się do pojawienia się specjalnego traktowania dla swojego dziecka, i nauczyć go być ojcem (bo dla niego to nie jest tak naturalne, jak to ma miejsce w przypadku matki).

Dzieci – nasza radość i szczęście

Każda zdrowa kobieta powinna doświadczyć radości z macierzyństwa. Dziecko jest prawdziwe przeznaczenie kobiet. Macierzyństwo – najlepszą rzeczą, jaka może się zdarzyć w życiu kobiety. Smile melenko księżniczkę lub księcia – nie nagrodę za nieopisany ból i napięcie, zmęczenie, a pozbawienie. Oczywiście, narodziny dziecka zmniejsza finansowego dobrobytu rodziny, a to często staje się jednym z głównych powodów, dla opóźniania macierzyństwa późniejszych latach. W przypadku samotnych matek to nawet w sensie dosłownym walki o każdy grosz. Czasami ten etap życia staje się wielkim wyzwaniem dla kobiet; ale kobiety są zwykle silny duchem i honorem wytrzymać tę próbę.

load...