Dziecko boi się lekarzy? Obrócić strach w przyjaźni!

Twoje dziecko boi się lekarzy? Prosty wizyta do rutynowej kontroli w klinice dla ciebie zamienia się prawdziwym wyzwaniem, nie mówiąc już o szczepienia, badania krwi i wizyty u dentysty? Dziecko staje się niewykonalna, wymyka się z rąk, krzycząc i próbując uciec? Ten obraz jest prawdopodobnie boleśnie znajome ogromnej liczby młodych rodziców. Jak być w podobnej sytuacji? Czy zaakceptować i iść w klinikach, jak gdyby do więzienia?

load...

Jednak nie jest to rozwiązanie albo – bo, niestety, nie jest wolny od choroby absolutnie nikogo. I nie ma gwarancji, że nie Pipsqueak dostać się do szpitala. I wyobrazić sobie, jak stresujące byłoby dla niego. Wydawałoby się, okazuje się prawdziwą błędne koło, z którego nie ma wyjścia. Jednakże, psychologów dziecięcych Spieszę uspokoić rodziców – jak rozwiązać ten problem nie istnieje.

Jak radzić sobie ze strachem dziecka?

Oczywiście, aby wyeliminować ten problem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jest mało prawdopodobne. Jednakże, na wniosek rodziców, pewien procent cierpliwości i wytrwałości, aby poradzić sobie z paniką dziecka do lekarzy nadal może. Poniżej znajduje się bardziej szczegółowy rachunek, jak to zrobić samemu:

  • Rachunek szczegółowy

Jest bardzo ważne, aby przed wyjazdem do biura, aby zobaczyć się z lekarzem, mówić szczegółowo o dziecku, które z niego nie uczyni. W żadnym wypadku nie kłamią z dzieckiem – na przykład, nie mów mu, że lekarz po prostu słuchać, jeśli wiesz, że Twoje dziecko będzie szczepione. W przeciwnym razie, następnym razem, kiedy naprawdę trzeba tylko wziąć zaświadczenie, można zrobić prawie dziecka na własną rękę, aby przejść do biura.

  • Nie ukrywam, że można go zranić

To samo odnosi się do ewentualnego bólu. Nie jest konieczne, aby powiedzieć dziecku, że nawet nie czuć ukłucie – ponieważ w rzeczywistości nie jest to absolutnie prawdziwe. W rezultacie dziecko może również stracić zaufanie do Ciebie. Nigdy nie zwracał uwagi na fakt, że dziecko jest często w takich drobnych urazów jako podstaw kota lub zapukał kolana, nie zwrócić szczególną uwagę?

load...

I gabinecie lekarskim podczas tych lub innych manipulacji tego samego miękiszu rozpaczliwie płakać. Zastanawiałam się, dlaczego tak się dzieje, ponieważ intensywność bólu jest w przybliżeniu taka sama? psychologów dziecięcych wyjaśnić tę funkcję tak, że dziecko jest najbardziej boi się nieznanego.

  • Kontrolować swoje słowa i emocje

Nawet jeśli dziecko będzie miało bardzo skomplikowana procedura lub, co gorsza, chirurgia, i naprawdę zrobić i zrobić bardzo martwi, w żadnym wypadku nie mają zastosowania najmniejszej umysł. Dziecko w żadnym wypadku nie powinien zauważyć swoje emocje – w przeciwnym razie, będzie to również zacząć się martwić i kapryśna.

  • Nie wchodzić w szczegóły kolorowe

Pomimo faktu, że dziecko musi mówić szczegółowo o tym, co się z nim stało by się stało w gabinecie lekarskim, nie popadać w skrajności – dziecko nie musi dokładnie wiedzieć, ile krwi potrwa i jak igła zostanie zaszczepione. Po tych szczegółów jedynakiem razvolnuetsya – tak nie chodzą do tych informacji, oczywiście, jeśli dziecko nie zainteresował – w tym przypadku, powiedz mu w dostępnym językiem jest nadal konieczne.

  • Odgrywa w procesie

Jeśli strach dziecka lekarzy jest zbyt silny, psychologów dziecięcych doradzić rodzicom przed każdej kampanii do lekarza z dzieckiem, aby pokonać tę sytuację. Pozwolić dziecku na pobyt nie tylko pacjenta, ale także lekarza. Niech dziecko, oczywiście, z waszą pomocą, będzie krew lalka lub dokonać jej szczepienie – tak, że dziecko będzie zorientować się, co lekarz wykonuje szczególnej manipulacji.

  • Nie straszyć lekarzem dziecka

Najgorszym błędem możemy ewentualnie zapobiec – dziecko jest przerażające lekarze. Dziecko musi wiedzieć dokładnie co lekarze nigdy nie boli go tak po prostu. A wszystkie działania wykonywane przez lekarza są konieczne, aby upewnić się, że dziecko nie jest chore. A jeśli dziecko boi się lekarzy i ich nie ufa, proces leczenia będzie dość problematyczne dla dziecka i dla lekarzy.

  • Obiecać dziecku nagrodę za odwagę

Co do zasady, psychologów dziecięcych nie jest wysoce zalecane, że rodzice starają się uzyskać pożądanego zachowania dziecka z pomocą słodyczy czy zabawek. Jedyny wyjątek – wycieczka do lekarza. Dziecko musi wiedzieć dokładnie, co jego śmiałość zostaną nagrodzone. Jest wystarczająco silny bodziec.

Dziecko boi się dentysty

Czasami problem jest znacznie bardziej wąski specyfikacja – dziecko boi – pewnego lekarza, dentysty częściej. W takim przypadku, jeśli dziecko boi się dentysty, leczenia, a nawet tylko rutynowa kontrola staje się praktycznie niemożliwe. Nie jest to zaskakujące – w przypadku, w celu dokonania strzał trzymać dziecko jest jeszcze możliwe, a następnie uzyskać zmuszony otworzyć usta, po prostu nierealne.

Jednak próchnica i pozostawić bez leczenia w każdym przypadku jest to niemożliwe – bo złe zęby, nie tylko boli, ale również zwiększają ryzyko zębów stałych zaczynają bardzo szybko pogarszać. Dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich możliwych starań, aby wszystkim dziecka – jeszcze otworzył usta na fotelu dentystycznym.

Psychologów dziecięcych doradzić rodzicom ostrożnie podchodzić do wyboru stomatologa dziecięcego – w pierwszej kolejności musi on podoba dziecka. Pamiętaj, aby wcześniej zapoznać dziecko z lekarzem i obserwować ich związek. A dziecko będzie bardzo przydatna do rozliczenia z góry – to nie będzie straszyć nieznanym otoczeniu. I, oczywiście, rodzice muszą wykazać cudów pomysłowości i dyplomacji – dziecko powinno nadal otwarte usta.

I pamiętaj, że dziecko boi się lekarza, nie zawsze tak jest – bardzo szybko dziecko się starzeją, i nie ma problemów z wizyty u lekarza nie będzie! I będziesz pamiętać dzisiejsze lęki z uśmiechem.

load...