Dziecięcej choroby pig

Choroba świń. Oczywiście, o chorobie z zabawnej nazwie wiedzą wszystko. Jednak niewielu wyraźnie wyobraża przebieg procesu choroby, jak również wszystkie konsekwencje, jakie mogą wyniknąć w świnię. Spróbujmy dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej choroby i jak zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tych powikłań do minimum.

load...

I zaczniemy naszą historię, że świnia – jest to nazwa używana w mowie potocznej. Oficjalna medycyna nazywa „świnki”. Ta choroba jest chorobą zakaźną pochodzenia i natury charakteryzuje poważnych uszkodzeń gruczołów ślinowych przyusznicze. Ze względu na to straty pęcznieje twarzy pacjenta, przypominające pysk małe zwierzęta, po czym choroba i otrzymane popularnie znane jako „świnia”.

W trakcie i objawy

Podobnie jak w przypadku każdej innej choroby zakaźnej, świnka ma swój okres inkubacji. Z reguły jest to średnia z dwudziestu jeden dni. Jednak jest to dość rzadkie, ale wciąż zdarzają się przypadki choroby nietypowym – w tych przypadkach, okres inkubacji jest bardzo krótki i trwa nie dłużej niż jeden – dwa dni. Pamiętaj, że chora osoba, zwykle dziecko, przez cały ten czas, okres inkubacji jest bardzo niebezpieczne dla innych jako źródło zakażenia.

Choroba jest dość typowe i ma jasno określone i łatwo rozpoznawalne objawy. Należą do nich:

  • Pogorszenie ogólnego samopoczucia

Jak w przypadku każdej choroby, stanu chorego dziecka z chorobą jest bardzo pogarszająca – może zacząć działać cały czas spać lub, wręcz przeciwnie, jest bardzo nerwowy. Rodzice nie powinni opuścić ten stan dziecka bez odpowiedniej uwagi.

load...
  • Gorączka

Co do zasady, natychmiast po zakończeniu okresu inkubacji, dziecko chore z gorączką. Najczęściej jest w zakresie 38 – 39 stopni, a w cięższych przypadkach może zwiększyć temperatury ciała do 40 stopni.

  • Obrzęk gruczołów

Po podwyższeniu temperatury ciała o około drugi dzień z chorym dzieckiem może zacząć skarżą się na ból pojawił się dołeczki za uszami i na szyi. Typowo, ból pojawia się najpierw tylko z jednej strony, a następnie – w drugim. O jeden dzień w tej samej kolejności i obrzęk pojawiają się gruczoły.

Na dotyku obrzęk mają konsystencji podobnej do ciasta, badanie palpacyjne (palpacyjne) dość bolesny – zazwyczaj dziecko rzadko daje spokojnie poczuć gruczołu krokowego. Ponadto, ból i oznaczone w przełykaniu, gumy a nawet gładkie otwierające pysk. Wszystko to przynosi wiele dolegliwości chorego dziecka. Inną cechą charakterystyczną tego, że dziecko jest chore świnia jest bardzo konkretne nowotwory skóry w okolicy – ona zaczerwieniona, bardzo gładka i błyszcząca.

Guz stopniowo zwiększa się rozmiar około pięciu dni. W rezultacie, cały policzek jest spuchnięty, lub nawet obie. A dopiero potem opuchlizna zaczyna się zapadać. Należy jednak pamiętać – to całkowicie zniknąć nie wcześniej niż dziesiątego dnia choroby. Mniej więcej w tym samym czasie, normalna temperatura ciała dziecka, poprawia ogólny stan zdrowia.

Jak wspomniano wcześniej – choroba ta w niektórych przypadkach może pociągać za sobą szereg konkretnych powikłań. Choroba świnka: skutki mogą być takie, wpływających na procesy zapalne opon mózgowych, mózgu substancji szary patologicznego uszkodzenia ucha środkowego. U chłopców, powikłania mogą wpływać na układ rozrodczy.

Leczenie i opieka

Ale nie panikuj – ponieważ w prawie wszystkich przypadkach, komplikacje powstają w wyniku niewłaściwej pielęgnacji chorego dziecka. Dlatego lekarze nieustannie przypominać rodzicom o konieczności dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących opieki nad dziećmi, chorej świni. Wytyczne te są bardzo proste:

  • Oddzielny pokój dla chorego dziecka

Idealnie chore dziecko należy podać w osobnym pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli rodzina ma więcej dzieci. Choroba jest bardzo zaraźliwa. Dlatego chore dziecko powinno mieć oddzielną miskę i ręcznik, a także inne produkty higieniczne. Chociaż, w zasadzie, powinny one być w zdrowym dzieckiem.

  • Reszta łóżko

Dziecko przy pierwszych oznakach choroby należy natychmiast udać się do łóżka. I tam musi zatrzymać aż do pełnego wyzdrowienia. Oczywiście, wiele dzieci, to jest bardzo trudne do utrzymania w łóżku – czasami prawie niemożliwe. Jednak rodzice będą musiały wywierać wszelkie możliwe i czasami niewyobrażalne wysiłki. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do chłopców. W przeciwnym razie, prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań jest bardzo wysoka.

  • Zadzwoń do chorego dziecka lekarz – pediatra

Nawet jeśli jesteś pewien, że Twoje dziecko jest chory na świnkę, nadal nazywają dom lekarza. Tylko lekarz może dokładnie określić tę świni lub zapalenie węzłów chłonnych. Wymaga to poważne zapalenie leczeniu leków przeciwbakteryjnych. Jeśli choroba nie rozpoznaje czas, można stracić cenny czas.

Leczenie świń

Z reguły leczenie zwykle odbywa się w domu dziecka. Jednakże, w ciężkich przypadkach, dziecko musi być hospitalizowany do leczenia infekcyjnego wydziale szpitala. To zdarza się bardzo rzadko, więc jeśli naprawdę lekarz nalega na hospitalizacji, odmówić w żadnym wypadku nie może być – to choroba naprawdę wziął ciężką postać przepływu.

Nie specyficzne leczenie choroby nie jest wymagane. Tylko te środki, które są ukierunkowane na łagodzenie ogólny stan chorego dziecka może zostać przyjęta. Środki te obejmują:

  • Bandaże i okłady na szyję

W celu usunięcia bólu dziecka, szyjka może umieścić bandaż gazy i bandaże lub związać ciepły szal. Można również dokonać ciepły olej kompresji. Aby to zrobić, należy podgrzać kilka łyżek dowolnego oleju roślinnego, moczyć go w gazę. Przyjrzyj się uważnie, aby upewnić się, że pielucha nie było zbyt gorąco – w przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby spalić skórę dziecka

  • Płukanie gardła

Niech dziecko jak najczęściej Płukanie gardła ciepłego roztworu sody – szklance wody, przyjmować jedną łyżeczkę. Jeśli dziecko jest zbyt małe, dać mu tyle, ile można pić ciepłe.

Co do zasady, środki te są wystarczające do zapewnienia, że ​​dziecko udało się odzyskać.

load...