Dzieci i narkotyki

Dzieci i narkotyki. … Jest to jeden z najbardziej przerażających zjawisk we współczesnym społeczeństwie. Jak pokazują statystyki, jest to lek połączony ogromną liczbę ofiar śmiertelnych – śmierci i zbrodni. Jak wiecie – uzależnienie – to prawdziwa choroba. I jak każda choroba, narkomania musi zacząć leczyć jak najszybciej. Biorą narkotyki często zaczyna nastolatków, więc każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z faktu, jakie są objawy nadużywania narkotyków wśród młodzieży. Nawet jeśli dziecko rozwija się absolutnie spokojny i bezproblemowy dziecko, nie zapominać o tym informacji.

load...

Rzeczywiście, w tym przypadku, jeśli problem nadal dotyka rodzinę, a ty nie zauważy go w czasie, będzie obwiniać nie dostrzegać problemu w odpowiednim czasie. I uzależnień w zaawansowany traktowane znacznie trudniejsze niż w początkowej fazie. Niestety, media pełne są dużo całkowicie fałszywych informacji, które nie tylko pomaga rodzicom, ale często po prostu myli rodzice mylić. W tym artykule tylko niezawodne oznaki zażywania narkotyków oraz fakty, jakie skutki leków na organizm dziecka.

Kwestia, jak zapisać dzieci od narkotyków, powinny być zainteresowane nie tylko rodzice, ale także szkoły. Rodzice powinni mieć pewność, aby dowiedzieć się, czy nie było w szkole walki z narkotykami – dyskusje, wykłady na ten temat. W przypadku, gdy dzieci w wieku szkolnym nie wyjaśniają o szkodliwości narkotyków, należy powiedzieć o sobie samych dziecka. Bardzo często, malowniczy opis jak narkotyki wpływają na organizm, wystarczy, aby zniechęcić młodzieży chęć spróbować je wszystkie. Należy jednak pamiętać, że rozmowa powinna być na czasie.

Bardzo rozpowszechnione błędne przekonanie, że uzależnienie – dużo dzieci z mniej uprzywilejowanych, niezabezpieczone finansowo rodzin. Niestety, nie ma miłości rodzicielskiej i przywiązanie, lub pełne bogactwo materiał nie może służyć jako gwarancja, że ​​dziecko nigdy nie będzie zainteresowany i nie próbować narkotyków. Pamiętaj, że Twój przeciwnik jest silny struktura handlu narkotykami, który jest zainteresowany w tym, że leki są kupowane w dużej liczby osób, jak to możliwe. I bardziej zabezpieczone teen, tym bardziej kosztowne jest w stanie kupić lek. W ten sposób dzieci z bogatych rodzin, są często bardziej pożądane łupem handlarzy.

Dlatego pytanie, jak chronić dzieci przed narkotykami, powinien stanąć rodziców w pierwszej kolejności. Należy pamiętać, że uzależnienie może rozwijać na różne sposoby – jednym – że rozwija się w ciągu miesiąca, ktoś – w ciągu sześciu miesięcy. Ale nigdy prawdziwy nałóg nie występuje po jednym – dwóch dawek leku. Dlatego tak ważne jest, aby zauważyć pierwsze alarm i zażyciem środków nadzwyczajnych w czasie.

load...

Co najważniejsze, co rodzice powinni zwrócić uwagę, jest to zachowanie dziecka. Istnieje wiele różnych objawów, w taki czy inny dowód obecności narkomanii, jednak często niedoświadczonych rodziców jest bardzo trudno zrozumieć, jak to zjawisko jest spotykane. Niemniej jednak, istnieją trzy główne cechy zmienić zachowanie dziecka, które wskazuje na problem z leku na rozsądnych zasadach:

 • Pojawienie się nagłe i niewyjaśnione zmiany nastroju dziecka, które nie mogą być wyjaśnione przez prawdziwych wydarzeniach z dzieckiem. Na części wahania nastroju często wyglądają bardzo dziwny sposób – dziecko może doświadczać niepohamowaną radość, tryskającej niepohamowanej energii i optymizmu, a kilka minut później wpaść w stan apatii i całkowita obojętność na wszystko dzieje się wokół, a czasem nawet wpaść w depresję. Jednak w żadnym wypadku nie należy mylić te zmiany nastroju z naturalnej niestabilności emocjonalnej, które jest właściwe dla wszystkich dzieci w przejściu do dorosłości. Zmiany nastroju, narkomania, zawsze nieuzasadnione i nie mają nieuzasadnione.
 • Nie mniej wiarygodny i niepokojący znak, że dziecko zaczęło brać narkotyki – naruszenie dziecko do zwykłego rytmu snu. Często w ciągu dnia dziecko jest bardzo ospały, jego ruchy zwolnił, jesteśmy śpiący człowiek. A wieczorem dziecko zaczyna zarabiać wystarczająco silne działanie, nie mogą spać w nocy, w czasie lotu, słuchania muzyki lub siedzenie na komputerze. Następnego dnia sytuacja się powtarza. W przypadku, gdy dziecko jest z natury noc sowa, obraz może być dokładnie odwrotnie – w godzinach wieczornych, zwykle, gdy dziecko jest aktywne, spał, a rano jest aktywny i czujny.
 • Nie mniej wiarygodnym wskaźnikiem obecności powyżej dwóch, to nagła zmiana apetytu, nie jest związany z fizjologicznych cech nastolatka i gwałtowny skok wzrostu. Kolejne tygodnie dziecko może niemal całkowicie odmówić jedzenia, absolutnie bez uczucia głodu. A potem, nagle, że ma proste „Wilk” apetyt – dziecko zjada prawie wszystko, nie zwracając uwagi na ich własnych upodobań, a porcje są znacznie wzrosła. Jeśli Twoje dziecko ma pochodzić z patologicznej chciwości spacer i rzucić się na jedzenie, a więc można zauważyć więcej niż raz – powinieneś być ostrożny. W większości przypadków taki wzrost apetytu występuje po wyjściu ze stanu odurzenia narkotycznego spowodowane przez użycie marihuany. Za pierwszym razem dziecko nie będzie przychodzić do domu w stanie narkotycznego upojenia. Tym razem będzie ona czekać na zewnątrz domu i wrócić do domu tuż po wydaniu tego stanu, w czasie, gdy apetyt wzrasta.

Więc teraz wiesz trzy główne cechy uzależnienia. Ale w żadnym wypadku nie wolno nam zapominać, że wszystkie z tych objawów można znaleźć również w zupełnie zdrowych dzieci, w żaden sposób związane z przyjmowaniem leków. W żadnym wypadku nie winię dziecka w niczym, jeżeli sami nie są w pełni zapewnione. Pamiętaj, że objawy uzależnienia nie są odosobnione przypadki, i regularnie powtarzane. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, trochę czasu, aby obserwować dziecko, ponieważ nadal istnieje wiele powodów, dla których możliwe jest podejrzenie, że dziecko uzależnienie od narkotyków.

Dodatkowe sygnały, że dziecko przyjmuje leki

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, i nie wiem jak sprawdzić dziecka na leki, należy zwrócić uwagę na jego studiów i życia społecznego. Jeśli Twoje dziecko zawsze był dobrym uczniem i jest dumna ze swojej klasy, a teraz, bez żadnego widocznego powodu, jego zainteresowanie w nauce wyschły i były niezadowalające oceny – jest okazją dla rodziców do straży. Pamiętaj, aby porozmawiać z dzieckiem, spróbuj dowiedzieć się, jakie są jego obawy. Nawet jeżeli przyczyna nie leży w leki, pomoc i uczestnictwo jest bardzo ważne dla nastolatek – nie jest w stanie w pełni zarządzać swoimi emocjami.

Oprócz obniżania wydajności szkole dziecko nagle traci zainteresowanie poprzednio ulubionych zajęć. On może przestać uprawiać sport lub odwiedzić raz ulubiony odcinek, odmawia ulubione wcześniejszych badań – takich jak wędrówki w lesie lub basenu pływackiego. Jest prawie całkowicie przestała interesować jego starych znajomych, ale nie może być nowe. I cały krąg przyjaciół może dramatycznie zmienić po prostu.

Dodatkowo dziecko jest niemal całkowicie przestaje być zainteresowany w życiu rodzinnym – nie uczestniczy we wspólnych zakupów, na wakacjach. Przestaje brać udział w dyskusji na temat wspólnych planów na przyszłość, zaczyna zapominać o wcześniej ważne dla niego wydarzenia, takie jak rocznica, urodziny członków rodziny.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na to, co muzyki słuchać swojego dziecka, ale zawsze pamiętać wcześniejsze preferencje muzyczne. Ale jeśli dziecko zawsze słuchał zwykłej muzyki, a ostatnio bez wyraźnego powodu zainteresował się muzyką, a muzyka – trudno nazwać – zestaw powtarzających się rytmiczne dźwięki – jest również okazją do zwrócenia baczniejszej uwagi na stan emocjonalny dziecka. Psychologów dziecięcych dowiodły, że muzyka pomaga młodzieży niemal całkowicie ignorować świata zewnętrznego i nie myśleć o swoich istniejących problemów.

Po wielu powodów nie może być niezawodny znak, ale często służy jako znak pośredniego uzależnień u młodzieży:

 • Nietolerancja. I nietolerancji, jak ludzie wokół niego, i do siebie. Działania te, których nastolatek nie zwracał uwagi, może zacząć powodować mu ostre zaprzeczenie i odrzucenie.
 • Bezprzyczynowa drażliwość, powtarzające się na nastolatka.
 • Dziewczyny biorące leki bardzo często rodzice zgłosić silną płaczliwość i skłonności do histerii.
 • Bezpodstawna agresja wobec ludzi i zwierząt.
 • Przynajmniej raz próbował popełnić samobójstwo, nawet jeśli nie przyniósł żadnej szkody dla zdrowia młodzieży, powinien być poważnym powodem do natychmiastowego odwołania się do psychologa dziecięcego.

Bardzo ważny moment może być monitorowana na zmiany w zwykły sposób, na rozmowie dziecka i jego emocjonalnej reakcji. Spróbuj zadać dziecku żadnej proste pytanie, na które odpowiedź jest oczywista, i zwrócić uwagę, ile czasu upłynie między pytaniem a odpowiedzią. Jeśli istnieje zauważalna przerwa, możemy mówić o tzw opóźnienia komunikacji, co oznacza, że ​​dziecko nie od razu pojmuje informacje. Jednak w niektórych przypadkach po pytaniu masz strumień absolutnie nie odpowiadają na pytanie o informacje, ale odpowiedź Ty też nie dostać, albo dostać duże opóźnienie.

Najbardziej popularne pytanie, które, w celu sprawdzenia reakcji dziecka, poprosić psychologów – jest to proste pytanie, „Jak masz na imię?”. Jeśli dziecko nie zakłócać zdolność do emocjonalnego kontaktu, od razu wywołuje jego imię. A jeśli problem nadal istnieje, nie może być pewne opóźnienie w odpowiedzi, a nawet ponownie zapytać „jestem?” Wszystko to świadczy o tym, że emocjonalne dziecka nie jest w kontakcie z osobą, a jednocześnie w ich własnych doświadczeń i uczuć. Nie myśl, że dziecko robi to drażnić ciebie. Często, może podświadomie unikać kontaktu emocjonalnego, wiedząc, że nie pochwalam jego zachowanie.

Jak już wspomniano powyżej – dziecko może być niemal całkowicie zastąpiona przez kręgu znajomych – często jest to jeden i pierwsze oznaki uzależnienia. Również radykalnie zmienił swój sposób komunikacji telefonicznej. Jeśli wcześniej dziecko może spędzić wiele godzin na rozmowy z przyjaciółmi na telefonie, nie jest absolutnie obciążone swojej obecności, ale teraz w trakcie rozmowy, stara się iść do sąsiedniego pokoju, a wszystkie jej zwrotów stały się niezwykle lakoniczne i suche – „Tak, nie, ja wkrótce” Czy wiesz o tym, co iz kim swoich rozmowach dziecka, gdzie idzie i kto to zdarza. Podczas próby zrozumieć to, kochanie po prostu głośno zatrzaskuje drzwi i próbuje uciec od rozmowy.

Uważni rodzice zauważą, a zmiany w wyglądzie, które zdarzają się z ich dzieckiem. A zmiany te mogą być bardzo różne. Na przykład dziecko, które wykorzystywane do bardzo uważnie monitorować swój wygląd, może być brudny i zaniedbany. Lub, wręcz przeciwnie, zaczynają płacić swoje ubrania i włosy zbyt wiele uwagi. W niektórych przypadkach, dziecko jest prawie całkowicie i radykalnie zmienić swój wizerunek, preferując skórzaną kurtkę, wytarte dżinsy, szeroki pas. Wszystko w ich wygląd, jak gdyby protesty dziecko przed otaczającym go światem.

Ponadto, rodzice powinni dbać o to cicho, jeśli nie jest niezawodny znak, że dziecko bierze narkotyki. Te cechy są znakami wtrysku na ramionach i nogach. Jeśli Twoje dziecko stara się uniknąć uderzenia w oczy bez ubrania z długimi rękawami, nosi go nawet w czasie upałów letnich, powinno cię ostrzec. Ale nie zapominaj, że lek można podawać bez zastrzyków, więc brak ich śladów również nie może zagwarantować, że dziecko na pewno nie używać narkotyków.

Dlatego rodzice powinni również zwrócić uwagę na kolor i wielkość źrenic ich dziecka – ich zmiana może również wskazywać dziecko z problemem narkotyków. Może także ostrzegać wygląd zapach acetonu w ustach dziecka, ale może to oznaczać, że wiele chorób narządów wewnętrznych.

Należy również pamiętać, że nie jest tam w domu obcych przedmiotów i substancji pochodzenia, których dziecko nie potrafi zrozumiale wyjaśnić. Może to być strzykawki, pudełka z zielonego lub białego proszku, rozpuszczalnikiem jest aceton. Należy również alarm w przypadku, jeśli zaczynają zauważać, że łyżka w domu stają dymny – wszystko to może wskazywać, że dziecko sprawia, że ​​leki domu.

Pojawienie się dziecka w zachowania przestępcze. Karny nazywa takie zachowanie, w którym dziecko zaczyna pojawiać tendencje aspołeczne – kradzieże, ucieczki z domu, jeździ na policję za drobne przestępstwa. Możesz zacząć odczuwać, że dziecko zaczyna dużych sum pieniędzy, nowych rzeczy, telefony i tak dalej.

Ale często rodzice mogą obserwować utratę domu kosztowności i pieniądze. Pamiętaj, aby monitorować, ile pieniędzy jest w portfelu i innych miejscach publicznych, a także ile pieniędzy jest dostępna dla Twojego dziecka. W żadnym wypadku nie można pozwolić sprawa ma swój bieg – trzeba jasno zdawać sobie sprawę z wszystkich spraw finansowych swojego syna lub córki.

Innym dość poważnym objawem narkomanii może być niechęć dziecka do opuszczenia znanym otoczeniu więcej Ches na jeden – dwa dni. Dziecko może kategorycznie odmówić wyjazdu na wakacje za granicą, albo na lato do swojej ukochanej babci. Wynika to z faktu, że w obcym miejscu, aby uzyskać narkotyki będą znacznie trudniejsze. Ale nie winię dziecko, skupiając się tylko na tej postaci – ponieważ jest możliwe, że dziecko jest pierwszą miłością. Ale czy istnieją inne podstawowe cechy uzależnienia, rodzice powinni być powiadamiani.

Jak odzwyczaić dziecko od narkotyków?

Jeśli upewnić się, że dziecko bierze narkotyki, aby szukać odpowiedzi na pytanie, jak chronić dzieci przed narkotykami, jest zbyt późno dla ciebie. Teraz trzeba nauczyć się odzwyczaić dzieci od narkotyków. W każdym przypadku, aby poradzić sobie na własną rękę, bez pomocy specjalistów, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. To tylko pogorszy sytuację, bo jeśli nałóg nie traktuje się w odpowiednim czasie, a następnie zapisać dziecko przed uzależnieniem od narkotyków będzie bardzo, bardzo trudne.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otwarcie rozmawiać ze swoim dzieckiem. Bądź przygotowany na to, że rozmowa z dziećmi o narkotykach jest bardzo trudne. Nie należy oczekiwać, że w pierwszym pytaniem dziecko, dopóki nie są okolice. Najprawdopodobniej bezpośrednie pytanie dziecko będzie zaprzeczyć wszystkiemu, a nawet może trwać bardzo agresywną postawę, która zintensyfikowania tylko wraz ze wzrostem swoich zarzutów.

Oczywiście, mówimy o zagrożeniach związanych z narkotykami do dzieci nie ma specjalnego znaczenia i jest mało prawdopodobne, aby zatrzymać ich używania narkotyków. Ale ścisły zakaz i jego agresywne zachowanie będzie tylko pogorszyć sytuację, alienacji dziecka. Oczywiście, gra przyjaźni, w tym przypadku, przynajmniej nie jest właściwe, ale mimo, że dziecko powinno czuć zrozumienie i wsparcie.

Kolejnym krokiem, który musi być zrobione do rodziców, których dziecko bierze narkotyki – jest szukać pomocy u psychologa dziecięcego i narkologii. To może być specjalistami w dzielnicy szpitalu lub klinice leczenia uzależnień, a może być i specjalistyczne kliniki prywatne.
Jednak bez względu na to gdzie jesteś proszony o pomoc, leczenie uzależnień młodzieży odbywa się według ściśle określonego schematu:

 • Znieczulenie przerwa następuje proces łagodzenia objawów odstawienia.
 • Złożony proces eliminacji skutków długotrwałego substancji toksyczność przewlekłą nastolatek organizmu.
 • Przeprowadzanie programów korekcyjno patologiczne cechy i zachowania antyspołeczne.
 • Pomoc psychologiczna w rezygnując narkotyków.

Rodzice nie powinni oszukiwać i mamy nadzieję, że leczenie uzależnienia od narkotyków być tak prosty i szybki romans jako leczenia wspólnej grypy lub zimno. Leczenie uzależnień długo trwa i trwa prawie stale i systematycznie. Co do zasady, natychmiast po rozpoznaniu nastolatka przyjęta do szpitala. Czas trwania leczenia zależy od stopnia nasilenia choroby i może wynosić od dwóch do sześciu miesięcy. Po nastolatek odbyło leczenia szpitalnego, pracował przez kilka lat powinny być pod stałą obserwacją medyczną na psychiatrę. Okresowo zabierał kursy leczenia podtrzymującego, który został zaprojektowany, aby pomóc uniknąć wystąpienia nawrotu.

Obecnie leczenie uzależnienia od leków jest wybrany ściśle indywidualnie dla każdego pacjenta. Dobry lekarz, w wyborze schematów leczenia, bierze pod uwagę nie tylko stan ciała pacjenta, ale także jego cech osobowych, warunków życia, rodzaj i długość odebranego narkomanii.

Rodzice w żadnym wypadku nie powinna odwrócić się od swojego dziecka i pokazać swoje niezadowolenie. Jak pokazują statystyki, coraz częściej nawroty występują w tych nastolatków, którzy mieli trudne relacje z rodzicami. Oczywiście, swoją złość i frustrację jest absolutnie jasne, a nawet w swojej agresji, nie ma wstydu. Jednak trzeba się pozbierać i być blisko swojego dziecka przez cały czas leczenia. Po tym wszystkim, miłość i wsparcie znaczy dla niego znacznie więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

load...