Dyspozycja z sypialni na zasadach projektowych

W sypialni jest najbardziej intymne pomieszczenie w całym mieszkaniu, więc obecność obcych w tym obszarze jest bardzo niepożądane. Problem z oddzielną sypialnią jest znany, być może, co druga rodzina, w każdym przypadku, problem został rozwiązany na własną rękę. Ale istnieją ogólne zasady planowania. Po tym wszystkim, w sypialni nie częściej niż tylko spać, ale również do czytania, pracy, odpoczynku, lub ubrania żelaza. Dlatego ważne jest, aby prawidłowo ułożyć sypialnię według własnego sposobu życia i zwyczajów. Nawet jeśli wydaje się, że sypialnia ma miejsca w mieszkaniu, to lepiej, aby połączyć się z salonu z kuchnią, ale w tym samym czasie przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do spania.

load...

Co, gdzie, gdzie?

Planując lokalizację sypialni, ważne jest, aby spróbować zrobić to tak daleko od wejścia i graniczy z salonem i kuchnią. Proporcje sypialnia powinna być zbliżona do kwadratu większy niż prostokąta, ale jeśli nie można go osiągnąć z powodu cech mieszkania, nie powinien być zdenerwowany. Zmienić przestrzeń można, jeśli używać wszelkiego rodzaju niszach, albo dać pokój garderobę. Podium lub udany układ łóżko pod kątem do ścian jest również w stanie zmienić postrzeganie swoich proporcjach sypialni.

Planując otoczenie sypialni najważniejszym zadaniem jest poprawne ustawienie łóżka. Zgodnie z zasadami planu łóżku muszą być umieszczone w taki sposób, aby nie zakłócać ruchu w pomieszczeniu. Można umieścić zagłówkiem łóżko do ściany, pozostawiając boki pasaży, korzystnie nie zbyt wąskie. W tym przypadku będzie to bardzo miłe, jeśli łóżko będzie postrzegana drzwi sypialni. Jeśli jest to niemożliwe, to lustro pomoże. To musi być ustawiony tak, że można zobaczyć przychodzących.

Obecnie okna plastikowe sporządza problemu zniknął sam. Ale eksperci nadal nie zalecamy umieszczenie łóżko pod oknem. W tym przypadku będzie to powyżej zagłówkiem, śpiący człowiek jest psychicznie niewygodne, ponieważ będzie on poczucie niepewności. Jeśli łóżko umieszczone w przedniej części okna w porannych promieniach słońca pobije śpiącego człowieka w obliczu (jeśli pokój znajduje się na wschodzie), który jest również smaczne.

W małych mieszkaniach pokonać przestrzeń może być, jeśli zastosujemy odbioru asymetrię. Aby to zrobić, łóżko powinny być umieszczone po przekątnej. Godne meble w tym przypadku może być trójkątny szafy i regały w zagłówkiem, który może służyć jako lampa stołowa lub szafy do przechowywania pościeli.

load...

W małym pomieszczeniu zasada minimalistyczny będzie miał bardzo przydatny, ponieważ w tym przypadku, że sypialnia będzie wyglądać większy niż jest. Wizualnie rozładować pokój pomoże garderobę lub oddzielnej szafie. Jeśli naprawdę nie ma miejsca na przechowywanie rzeczy można użyć łóżko podium wyposażony pojemnych szuflad.

Tylko sypialnia czy …?

Bardzo często, jeden pokój ma dwie główne funkcje. Na przykład, że łączy w sobie sen i pracy, lub obok łóżka rodzicielskiego przylega do łóżka dzieciaka. Cechą układ sypialni w tym przypadku będzie jej właściwy podział na strefy. Jeśli nie jesteś w stanie podnieść martwą nieruchomą konstrukcję płyt kartonowo-gipsowych, można zastąpić go systemem przesuwnych półprzezroczyste ściany poplamione lub matowego szkła.

Byłoby to łatwe, lekkie i co najważniejsze, estetycznie atrakcyjne rozwiązanie. Jeśli chcesz zachować zdolność do zmiany, możliwe jest użycie przenośnej składany ekran, który może być łatwo przegrupowanego do innego miejsca. Raczej ściany mogą również zastosowanie wspólnego zębatkę.

Dokonać wizualnie bardziej przestronne, można niemal każdą sypialnię. Aby to zrobić, można użyć lusterka, które z powodu wielokrotnych odbić zwiększają wizualny materiał pomieszczenia. Jednocześnie nie powinno być umieszczone w nogach lub na stronie łóżka, a najlepszy w jej poduszkę. Konstrukcja sufitu w sypialni nie zaleca się komplikują wiele poziomów i skomplikowanych wzorów. Im prostsza forma suficie, łatwiej będzie odpocząć i spać w nim. W niektórych przypadkach można zrezygnować z sufitu na rzecz gładka i równa.

Harmonijny i przyjemna atmosfera może ułatwić przestrzeganie prawidłowych proporcjach i w przestrzeni pomieszczenia. Na przykład, można ustawić wysoki pułap ze względu na suficie podwieszanym wykonanym z płyt gipsowo-kartonowych. Dyspozycja duża sypialnia w obecności niskiego pułapu może skorzystać znacznie jeśli jego bicie poprzez warstwowych struktur sufitowych.

Ogromną rolę odgrywa również kolor, światło i faktura wybranych materiałów wykończeniowych. W małej sypialni nie powinno być żadnych tynków reliefowe, ciemne kolory i skomplikowanych wzorów na suficie. Do wnętrza uczucie lekkości i lekkości, trzeba wypełnić go w jasnych, pastelowych odcieniach niebieskiego lub skali szarości.

Niech stanie się światłość!

Dzięki dobrze przemyślanej oświetlenia może stworzyć w sypialni to nie tylko przytulne i wygodne atmosfera, ale także dostać zastrzyk energii w odpowiednim czasie. Zaleca się wykorzystanie jako źródła światła centralny tradycyjnych żyrandoli lub suficie. Norma oświetlenia na każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej wynosi 20 watów światła sztucznego. Dlatego konieczne jest, aby obserwować środka w świetle sypialni. Na przykład, w celu uzyskania dodatkowego źródła światła do czytania, to będzie na tyle, aby umieścić na biurku lub stole lampa nocna kurtyny światła dziennego.

W celu dywersyfikacji scen świetlnych w sypialni mogą być umieszczone na obwodzie pomieszczenia lub zainstalować spotlighting jej piękne zakątki lampy podłogowe, na przykład, z szerokim okapem, prowadzącego świecić. Światło uderzające sufit, będzie stopniowo rozpraszają, tworząc atmosferę intymności w sypialni i wygodne miękkie oświetlenie. Jako dodatkowego podświetlenia, można użyć strefowe oświetlenie, na przykład, kierunkowe światło do oświetlania obrazów.

Oryginalne i innowacyjne rozwiązanie dla dyskretne oświetlenie może być lampa fluorescencyjna wbudowana w dno łóżka wiszącej. Aby je wspierać, można zainstalować tę samą lampę w karniszy sufitowych płyt gipsowo-kartonowych. Obecnie szczególnie popularne jak niszach ściennych z wbudowanym oświetleniem. Są one bardzo funkcjonalne, ponieważ zastępuje zamkniętych szafek z półkami, jednocześnie odgrywają rolę lampki nocne, jeśli znajdują się one na stronach łóżka.

Rozmiar ma znaczenie. Kolor?

Dokonywanie sypialnie niemożliwe bez właściwego doboru kolorów. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno stronę świata, które zostały podane do okien pokoju, a temperament w sypialni. Na przykład, dla ludzi impulsywnych przeciwwskazane jasne i nasyconych barw, które są bardziej odpowiednie dla dźwięków z oliwek lub beżowy spokój. Dla flegmatyczny osobowości, z drugiej strony, wymagają bardziej intensywny kolor, aby dźwięk się ich już spokojny temperament.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że głęboko niebieski odnosi się również do aktywnego i „niepokojących” kolory. Pomimo faktu, że na zewnątrz zdaje spokojny i wygodny, może to spowodować wewnętrzne napięcie, które mogą zakłócać prawidłowego odpoczynku i relaksu. Szary, różowy lub niebieski – neutralny i uspokajające kolory, takie jak perły powszechnie stosowane do dekoracji sypialni. Łączą one w sobie dobrze z naturalnego koloru drewna w ustawieniu sypialni. Tak ukochany przez kobiety jasnoróżowego zabarwienia nie może odwołać się do płci męskiej, lepiej jest użyć w beżowo-brązowy palety lub spokojny pomarańczowo.

Orientacja również wpływa na wybór koloru w sypialni. Jeśli okna pokój znajduje się od strony północnej, ściana lepiej jest użyć brzoskwini lub różowo-beżowy ciepłych kolorach. Do sypialni, od południa, konieczne jest zastosowanie chłodnicy odcienie, takie jak szarości lub niebieski na ścianach.

load...