Dyspozycja studiu: projekt nowej „kawałek kopiejki”

Zawartość:

Apartamenty z jedną sypialnią teraz chyba najbardziej przystępne cenowo mieszkania. I koszt, i mają stosunkowo skromny, a na rynku nieruchomości są w obfitości. Tak, i niech (z pewnymi wysiłków) sobie pozwolić na takie nabycie może być i młodych rodzin i byłych studentów. Jednakże, aby kupić jednopokojowe mieszkanie (miał pieniądze), ale przekształcić go w wygodnej obudowie jest znacznie trudniejsze. Ale, jak mówią, nie mają sto rubli, i …

load...

W naszym przypadku jest to przydatne umiejętności projektowania lub projektowania architektonicznego. Na przykład, udany układ studio rzeczywiście uczyni życie wygodne i przyjemne (przynajmniej do lepszych czasów). Więc pomówmy o układzie, ale raczej jednopokojowym mieszkaniu przebudowy. Co zrobić, można znaleźć możliwości i jak zorganizować przestrzeń życiową?

Mieszkanie zagospodarowania

Zmiana na pierwszy rzut oka już predefiniowane zagospodarowania trudne. Co mamy w studio? Pokój, kuchnia, przedpokój, łazienka tak (zwykle w połączeniu). Jednak niektóre odmiany są możliwe. Przeplanowywania jest możliwe zarówno poprzez zmniejszenie ilości lokali, lub przez jego wzrost. Po trzecie, niestety, nie jest podana.

W pierwszym przypadku konieczne jest, aby rezygnować z istniejących ścian w mieszkaniu (lub jednego z nich). W drugim przykładzie wykonania przebudowy jest możliwe ze względu na budowę dodatkowych ścian dzielących pomieszczenia. Nawiasem mówiąc, nie musi poświęcać ściany: a ściana może być warunkowo przezroczysty cięte przez to dużego łuku. I nie mogą być potrzebne dalsze ściany jeśli oryginalny układ implikuje obecność w mieszkaniu i niewielki obszar pamięci, lub odwrotnie, duża loggia. Tak więc, należy rozważyć kilka wariantów przebudowy studio.


Od studia do dwóch sypialni

Czy uważasz, że to brzmi fantastycznie? Na próżno! Taki plan jest wykonalny. I jedną z następujących czynności: kuchnia przeniósł się do spiżarni, a łazienka wyposażona jest w nową (np sypialni lub z dziećmi) w jego miejsce. Wszystkie ściany są na miejscu i spędzić nerwów o zatwierdzenie projektu nie trzeba. Jednak trudności powstają inaczej.

load...

Rozszerzenie kuchni będzie wymagało przesyłanie i dostarczanie komunikacji (woda, gaz, energia elektryczna). Do brukowania kanalizacyjnych lub wodnych komunikacji, może być konieczne etapy budowy lub podium, co podniesie poziom podłogi i ukryć dodatkowych rur i węży. Co więcej, te nowe wzory powinny być wygodne i bezpieczne. Ponadto, przekazywanie żywności do innego pomieszczenia wymagają dodatkowej wentylacji, w których nie było to możliwe dotychczas. A to z kolei powoduje konieczność nowego komunikatu na suficie i ścianach.

Ale tu jest przeniesienie kuchenka gazowa będzie bardzo trudne: ukrycie rur gazowych w ścianach, co niemożliwe, i ciągnąć je przez całe mieszkanie – jest problematyczne. Ale piec elektryczny jest łatwo „przenieść” w dowolnym miejscu. Ale wszystkie te trudności w porównaniu do nowego pokoju! Jednakże takie trudności można uniknąć, jeśli nowy plan zostanie przeprowadzona alternatywnie.

Konstrukcja mieszkaniu dwupiętrowym! Jak podoba Ci się ten pomysł? Taki układ jest możliwy w apartamentach z wysokimi sufitami. Jeśli budować strych mieszkalny, wtedy łatwo dostosować się do sypialni lub przedszkola, biblioteki lub biura. I drugiego (najczęściej) opcja – budowa dodatkowych ścian. I to nie jest konieczne, aby zbudować główną ścianę. Możliwe jest użycie gotowych Ścianki działowe lub zbudować ścianę silikatowych lub gipsowych bloczków.


Studio

To jest tylko jedna opcja, gdy nowy plan wymaga wyrównania lub ruch istniejących stref i studio projektowe pozwala nam realizować bardzo śmiałą wyobraźnię. Na przykład, ściana oddzielająca kuchni i pomieszczenie jest czyszczony w ogóle, lub tylko przenosi się do nowej lokalizacji. W tym przypadku można zapewnić oddzielną część na łóżko lub rogu dzieci i kuchni przeniósł się do środka pomieszczenia. Można opuścić kuchnię na ziemi, ścianie, „czysty” ze względu na szeroki i przestronny łuku iw ten sposób przeprowadzić apartamenty studio projektowe bez kłopotliwego demontażu.

Dobra pomoc w tej przebudowy woli i loggią, która musi być ciepły, która odbędzie się w jej centralnym ogrzewaniem, a następnie usunąć jednostkę okna. Twoje mieszkanie będzie bardziej przestronny, a jego konstrukcja będzie podobny do jednego z wariantów apartamenty.

Nawiasem mówiąc, ogrzewa loggię lewym jednostek okiennych można łatwo włączyć i dodatkowy pokój. Ale znowu jest to wariant transformacji studio w sypialni. W skrócie, śmiało, planować i przełożyć, tylko nie łamią, proszę, wymagania różnych przepisów budowlanych. Uwierz w naszym życiu wszystko jest możliwe (a nawet jeśli nie wszystkie, to dużo). W każdym razie, nowy układ i komfortowy jednopokojowy apartament i jego stylowy wygląd jest całkiem możliwe. Trzeba tylko chcieć.

load...