Dyskineza dróg żółciowych

Dyskinezy pęcherzyka żółciowego występuje u co piątego dorosłego. Choroba ta jest funkcjonalne zaburzenia pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Kiedy to naruszenie skurcz pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych występuje późno i nie zsynchronizowane. We wszystkich przypadkach, pęcherzyka żółciowego dyskineza wystąpienia zaburzenia pęcherzyka żółciowego.

load...

Na zaburzenia pęcherzyka żółciowego charakteryzuje się ograniczoną zdolnością pęcherzyka żółciowego na zawarcie. Naruszenia te są prawie zawsze towarzyszy kolki żółciowej – intensywny ból w pęcherzyku żółciowym. Prawie zawsze, powstanie takiej kolki Wynika to z faktu, że nie pęcherzyka wypróżnieniem. Objawy dyskinezy dróg żółciowych jest inny, ale ból – najbardziej oczywiste.

Ponadto konieczne jest, aby wspomnieć zwieracza pęcherza żółciowego, który jest nazywany zwieracza Oddiego. To blokuje i odblokowuje wejście do pęcherzyka żółciowego. Wszelkie dyskineza dróg żółciowych towarzyszy przerwanie tego samego zwieracza. I wprowadza dodatkowe komplikacje dla choroby. Ponadto, gdy uszkodzenie zwieracza Oddiego często towarzyszy chorób, takich jak zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej, wrzód żołądka i wrzód dwunastnicy.

Odmiany dyskinezy dróg żółciowych

Dyskineza z dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego mogą być dwojakiego rodzaju – pierwotne i wtórne. W zasadzie to zależy od przyczyn rozwoju choroby i charakteru jego przebiegu. Tak więc:

Pierwotna żółciowa dyskinezy:

Pierwotne pęcherzyka żółciowego dyskinezy charakteryzuje wtórny, że organiczne zmiany patologiczne pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych są nieobecne. Ale nie zrelaksować i nie ma podstawową dyskinezy pęcherzyka żółciowego jako coś błahe i nieistotne. W tym przypadku, jeżeli choroba jest nieleczona przez długi czas, tworzą poważne zastoju żółci w pęcherzyku żółciowym.

load...

W konsekwencji, na przykład dyskinezja żółciowa prowadząc do jej zapalenia i powstawania kamieni żółciowych. Tak, i ogólny stan ludzkiego układu pokarmowego, choroba dotyka bardzo niekorzystny. I to jest zrozumiałe – jak wiadomo, ludzkie ciało jest podobny do mechanizmu najdokładniejszego zegara. A awaria – uprawnienia nieuchronnie doprowadzi do zakłócenia normalnego funkcjonowania całego organizmu, bez wyjątku, a jeszcze bardziej ludzki układ trawienny, w którym pęcherzyka żółciowego odgrywa znaczącą rolę.

Wtórna dyskineza dróg żółciowych:

W tym samym przypadku, gdy dyskinezy pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, występuje jako rezultat pewnych chorób. Częściej niż nie doprowadzić do dyskinez takich naruszeń, jak zapalenie pęcherzyka żółciowego, aby tworzyć kamienie, a bez nich, patologiczny rozwój pęcherzyka żółciowego, jego ekscesy i przewężeń, zwężenie. W przypadku, dyskinezę dróg żółciowych u dzieci, można podejrzewać obecność wad wrodzonych.

Istotą choroby jest w następujący sposób. W wątrobie, żółć tworzy się w sposób ciągły. Otrzymanie żółci w samym dwunastnicy występuje bezpośrednio podczas procesu trawienia. Koordynację tego sposobu jest to, ze względu na szczególny związek pomiędzy częścią końcową głównego przewodu żółciowego i dróg żółciowych samego kanału.

Aby trafić do żółci do dwunastnicy w trakcie procesu trawienia, woreczek żółciowy zaczyna kurczyć się rytmicznie. W wyniku aktywnego zmniejszania ściany pęcherza moczowego i oddziela żółciowych. Zwieracz Oddiego rozluźnia i otwarcie pęcherzyka żółciowego, w celu oddzielenia z żółcią może pozostawić i dostać się do przewodów żółciowych, a stamtąd do dwunastnicy.

Przebieg choroby

Zarówno pierwotna i wtórna forma przepływu dyskinezy pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych jest znacznie bardziej powszechne w organizmie kobiety. Mężczyźni cierpią z powodu tej choroby w ciągu dwóch i pół razy rzadziej niż kobiety. Zwłaszcza z tą chorobą często doświadczają kobiety szczupły. Ponadto, ostatnie badania wykazały, że relacje między cyklu miesiączkowego i pęcherzyka żółciowego dyskinezy. Co nie jest regularny cykl, tym większe prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę.

Dyskinezy i wtórne związane z różnymi innymi chorobami, są znacznie bardziej prawdopodobne tylko kobiet. Chociaż, ściśle mówiąc, częstość występowania chorób żołądkowo – jelitowym jest mniej więcej taki sam u mężczyzn i kobiet. I dlaczego kobiety częściej komplikują rozwoju wtórnej dyskinezy pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, lekarze instalacja nadal nie powiodło się.

Przyczyny dyskinezy pęcherzyka żółciowego

Fakt, że często jest rozwój choroby pęcherzyka żółciowego, sprowokowana przez istniejące żołądkowo – jelitowym, o których mowa powyżej. Jednakże, niezależnie od tego czynnika prowokuje rozwój choroby, istnieje wiele innych. W szczególności, na przykład:

  • Zaburzenia hormonalne

Około 30% wszystkich przypadków dyskinezy pęcherzyka żółciowego jest połączony z istniejącymi ludzkich zaburzeń hormonalnych, które są związane z zakłóceniem normalnego funkcjonowania układu hormonalnego.

  • Preparaty farmakologiczne

Wiele leków ma skutków ubocznych, co powoduje zastój żółci w pęcherzyku żółciowym, są często bardzo długo. I, oczywiście, że takie zjawisko ma bardzo negatywne konsekwencje zarówno dla pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych o. Uważnie przeczytaj adnotacji do każdego z was, aby wziąć lek. Nie szukaj lekarza – niestety, nie zawsze sam lekarz zwrócił uwagę na te niuanse.

  • Hormonalne środki antykoncepcyjne

Nawiasem mówiąc, kolejny powód, że kobiety cierpią z powodu pęcherzyka żółciowego dyskinezy częściej niż mężczyźni, jest stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Jak już wspomniano, zmiany hormonalne, często powoduje rozwój tej choroby. Ale biorąc te leki, kobieta świadomie zmienia równowagę hormonalną. To, co zwiększa ryzyko wystąpienia dyskinez pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

  • Reakcje alergiczne

Dość często lekarze poproszony przez chorego zdiagnozowano obecność dyskinezy dróg żółciowych. Jednak mimo wszystkich wysiłków w celu ustalenia przyczyn, które powodują rozwój choroby, ale wciąż nie mogę. I bardzo rzadko w ogóle – każdy lekarz może sugerować, że czynnik wytrącenia może być reakcja alergiczna na ludzkim ciele pacjenta w ogóle – jakichkolwiek produktów.

  • Zatrucie i zapalenie wątroby

Często ciężkie zatrucia i prowadzić do rozwoju dyskinezy pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. I nie ma znaczenia, jakie substancje doprowadziły do ​​ciężkiego zatrucia – toksyn, trucizn żywnościowych, chemii gospodarczej czy cokolwiek – indziej. Rezultatem jest zwykle jeden – działanie państwa i cierpi w woreczku żółciowym i jej kanałów. O wątroby i nie warto mówić. Po tym wszystkim, gdyby istotnie wpływa wątroby i pęcherzyka żółciowego jest bezpośrednio związane z pracą wątroby.

Warunki dostawy, gdy dyskinezy pęcherzyka żółciowego

O żywieniu trzeba mówić osobno. Prawidłowe odżywianie może nie tylko zmniejszyć odzysku choroby i prędkości. Prawidłowe odżywianie może stać się dobrym narzędziem do zapobiegania dyskinezy pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

Spróbuj przejrzeć swoją dietę. Ponieważ jest to konieczne, aby spróbować całkowicie wykluczyć następujące produkty:

  • Wszystko pikantne – rassolnik, solone ryby, marynaty.
  • Wszystkie dania są marynowane.
  • Wędzonych i pikantne jedzenie – wędliny, przyprawy i inne.
  • Różne sosy, z wyjątkiem śmietany.

Zamiast tych produktów jest znacznie bardziej zasadne jest to w menu produktów mlecznych, owoców i warzyw, które zawierają duże ilości błonnika pokarmowego. Taka dieta skorzysta całe ciało, nie tylko ułatwiają pracę przewodu pokarmowego. A kobiety taka dieta docenią zniknięcia kilku dodatkowych kilogramów wagi.

load...