Drożdżyca: leczenie choroby

Zawartość:

Drozd ciemnieje życia ogromnej liczby kobiet w każdym wieku. I, niestety, bardzo często po prostu ignoruje ten problem, woli po prostu tolerować dyskomfortu. Albo pójść do apteki i nabywa żadnych środków, których nauczyła się od reklamy lub dziewczyną. W najlepszym razie, jeśli masz szczęście, więc można tylko wyciszyć choroby i sprawi, że objawy ustępują, nie więcej. A czasami choroba będzie znowu i znowu poczuła. Więc pamiętaj, że leczenie pleśniawki wymaga odpowiedzialnego podejścia.

load...

Tabletki z drożdży

Jeśli chcesz pozbyć się drożdże, jak tylko jest to możliwe, należy zwrócić uwagę na przygotowaniach do użytku wewnętrznego. Są one bardzo szybko wchłaniany do krwi i natychmiast zaczynają działać – odciążenie następuje w ciągu 12 godzin, a czasami nawet wcześniej. Istnieje wiele z tych leków, ale na podstawie którejkolwiek z nich – Substancją czynną leku jest flukonazol. To on sprawia, że ​​najbardziej skuteczne leczenie pleśniawki.

Na przykład, można spróbować bardzo skuteczny lek o nazwie Mikosista. Warto tani, ale efekt jest po prostu niesamowite. Po pierwsze, pleśniawki oddala się bardzo szybko. Po drugie, pochwy zapewnia całkowitą ochronę przed ponownym zakażeniem przez grzyby, które mogą dostać się na błonach śluzowych innych miejscach – na przykład w jelitach.

W większości przypadków, trzeba tylko pojedynczą dawkę Mikosista – jedna fiolka 150 mg. Jedynie w rzadkich przypadkach, może być konieczne powtórne podanie leku – zwykle po trzech dniach. Jeżeli leczenie grzybica nie powtórzy, choroba wróci ponownie w tej sytuacji.

W przybliżeniu taki sam efekt mają następujące leki:

 • Flucostat.
 • Flukonazol.
 • Diflucan.
 • Mikoflyukan.
 • Itrakonazol.

Jednakże, jak wspomniano powyżej, jest to najbardziej rozsądna, jeśli lek pomoże Ci wybrać ginekologa. Które w rzeczywistości i powinien monitorować leczenia pleśniawki.

load...

Świece z drożdży

Podczas pleśniawki wystąpi podrażnienie i czasami zapalenie błony śluzowej pochwy. Oznacza to, że traktowanie pleśniawki nie tylko do niszczenia grzybów, ale również wyeliminowanie zapalenia. A najprostszym sposobem, aby to zrobić za pomocą czopków dopochwowych.

 • Świece z klotrimazol

Klotrimasol bardzo skutecznie tłumią istotną aktywność grzybów. Które, właściwie i sprowokować rozwój pleśniawki. Niewielkie ilości klotrimazol hamuje wzrost i rozmnażanie grzybów i całkowicie niszczy je w dużych ilościach. Przebieg leczenia – 7 dni.

 • Świece z pimafutsin

Świece z pimafutsin działać sprawniej, ale także bardziej długa – średni czas trwania leczenia wynosi około 14 dni, co najmniej.

środki zaradcze ludowej w leczeniu pleśniawki

Oprócz leków można spróbować leczyć pleśniawki środków ludowej. Oczywiście, mogą być używane tylko jako pomocniczy – a najlepiej po konsultacji z lekarzem – lecz całkowicie je pisać nie warto.

 • Taca z rumianku

Rumianek ma silne działanie przeciwzapalne, więc wybitnie łagodzi swędzenie i pieczenie. Aby rozpocząć, należy przygotować bulion: W małym rondelku umieścić trzy czubate łyżki suszonych kwiatów rumianku klastrów, a następnie wypełnić je w litrze wody. Doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i przykryć patelnię pokrywką. Zagotować rosół tego czasu, aż o jedną trzecią wody nie gotować dalej.

Następnie zdjąć garnek z ognia i owinąć ręcznikiem do bulionu, jak powinien prezentować. Po pięciu godzinach przecedzić rosół z wykorzystaniem serwetki z gazy lub specjalny filtr. Przed pójściem do łóżka i podmoytes typu w basenie trzy litry wody, dodać bulion rumianku. Czas trwania tych sit-in kąpieli – nie mniej niż 30 minut. Powtarzaj aż do kąpieli, aż dolegliwości znikają.

 • Wanny soda

W przypadku drożdży w ostrej fazie, to jest możliwe, aby spróbować kąpieli sody. Podgrzewać kilka litrów wody. Podczas gdy podgrzewa wodę, przygotować nasyconego roztworu sody – w litrze wody rozpuścić tyle sody jako rozwiązanie: w końcu trzeba zawiesić osad. Roztwór (brak osadu) wlać do kadzi i dobrze wymieszać.

Czas trwania kąpieli – 10 minut. Bądź przygotowany na to, że nie może być pieczenie. Po kąpieli nie zapomnij spłukać zimną wodą genitaliów. Ulga przyjdzie bardzo szybko, ale, niestety, nie będzie zbyt długo – około trzech godzin.

 • Pakiety kefir

Grzyb kolonizuje nie tylko w pochwie, ale także na błony śluzowe zewnętrznych narządów płciowych. I w tym przypadku, spadnie w poręcznych opakowaniach kefiru. Aby to zrobić, trochę rozgrzać jedną trzecią filiżankę dowolnego jogurtu naturalnego – około 37 stopni, nie więcej i przygotować kolejne chusteczki gazą. Podmoytes i położyć. Jak należy moczyć w gazę jogurt i dotyczą zewnętrznych narządów płciowych. Po około 10 minutach, zmień szmatki. Razem potrzeba około 4 z tych podejść.

 • Czosnek douching

Innym bardzo skutecznym lekarstwem – czosnek douching. To proste – czyste jeden mały ząbek czosnku, drobno posiekać bardzo go i wlać szklankę czystej wody w temperaturze pokojowej. Pozostawić na kilka godzin, po czym następuje prosprintsuytes. Podobna procedura powinna być wykonywane raz dziennie przez trzy dni. Aby nie dopuścić do zwrotu pleśniawki, leczenie można powtórzyć po tygodniu.

 • Douching z szałwią

Jeśli czujesz pieczenie, można spróbować douching szałwię. Aby rozpocząć, należy przygotować napar – w termosie umieścić trzy łyżki suchej trawy, zalać szklanką wrzącej wody. Po godzinie szczep wlew za pomocą gazy. Przed pójściem do łóżka i zrobić podmoytes douching. Leczenie należy kontynuować tak długo, jak dyskomfort nie zniknie całkowicie.

Krótko mówiąc, w leczeniu pleśniawki – nie jest łatwe. Ale do leczenia nadal nie trzeba wykonać całą masę bardzo przykrych powikłań. Ty też tego nie chcemy, prawda?

load...