Drętwienie palców – przyczyny i zapobieganie

Drętwienie palców, przyczyny, które mogą być bardzo różne, często w wielu ludzi. A jeden z nich doświadcza dyskomfortu są rzadkie, a niektóre z nich przeciwnie, cierpi na nich prawie ciągły. Nie tak dawno temu, podobne zjawisko było najbardziej charakterystyczne dla osób starszych. W dzisiejszych czasach nawet bardzo młodzi ludzie często budzę się z bardzo nieprzyjemnym uczuciem drętwienia palców, są zastąpione przez uczucie mrowienia i „marudzenie”.

load...

Najczęściej drętwienie końce, zwłaszcza wtedy, gdy palce są zimne, kiedy oznacza to, że dana osoba jest w znacznym stopniu zakłócany normalnego przepływu krwi w ręce. A żeby pozbyć się tego nieprzyjemnego zjawiska, konieczne jest, aby wiedzieć dokładnie, co doprowadziło do pojawienia się drętwienie palców.

Na przykład, w niektórych przypadkach, drętwienie palców w banalnej powodu – rano, budzi się, osoba odczuwa drętwienie i mrowienie kończyn, po prostu ze względu na fakt, że sen w niewygodnej pozycji. Jedyne, co trzeba zrobić w tym przypadku – małą rozgrzewkę, po czym w ogóle problem, można zapomnieć.

Jednakże, jeśli drętwienie palców występuje dość regularnie, ale wciąż jest wzrost częstości napadów, trzeba jak najszybciej szukać pomocy u lekarza, chcę go, czy nie. Nie zawsze jest drętwienie palców jest wynikiem błahych naruszeń – często objawem jest nieodłączne w bardzo poważnych chorób, które stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, a nawet życia.

Główne przyczyny drętwienie ręki

 • Odzież

W takim przypadku, jeśli wystąpi drętwienie palców zaraz po przebudzeniu, spojrzeć na ubrania, w którym śpisz. Bardzo często, lekarz i chory człowiek bezskutecznie od dłuższego czasu i znaleźć przyczynę tego zjawiska, podczas gdy reakcja była bardzo blisko. W przypadku, gdy guma tuleje nocna zbyt mocno, to okluzji naczyń krwionośnych, a tym samym obieg krwi jest bardzo zakłócony.

load...

Po przywróceniu przepływu krwi w nerwach zacząć napływać pewne substancje, które są bardzo silnie podrażnia zakończenia nerwowe znajdują się w palcach. To właśnie z powodu tej irytacji, i nie jest to nieprzyjemne mrowienie w kończynach. Pozbądź się problemu w tym przypadku jest bardzo prosta, wystarczy tylko zmienić ubranie, w którym dana osoba jest w stanie uśpienia.

 • Osteochondroza

Inną częstą przyczyną drętwienia palców jest osteochondrosis kręgosłupa szyjnego. I pamiętać, że w tym przypadku charakteryzuje się drętwienie palców ręki lewej lub prawej strony. Ale prawie nigdy w wyniku zapalenia kości i stawów to nie tylko drętwienie palców obu rąk. W celu dokładnego ustalenia diagnozy, chory musi udać się do lekarza.

 • Zespół cieśni nadgarstka

Nazwa ta jest kondycja ludzka, w której mediana ściągnięty nerwów, która przepływa przez cieśni kanału. I w tym przypadku, ludzie często czują się nie tylko poczucie drętwienie i mrowienie i ból. Palce zaszkodzi wystarczająco mocno, pozbawiając resztę człowieka chorego.

Nawiasem mówiąc, najczęściej zjawisko to obserwuje się w przypadku chorego jest specyfika pracy, że jego nadgarstki muszą być na palcach, ale nadal w tym samym miejscu – na przykład komputer. W celu uniknięcia tej choroby, podczas gdy potrzeba, aby każdy półgodzinną przerwę co najmniej minutę i rodzaj rozgrzewki na ręce, aby uniknąć zastoju krwi i nerwów uwięzienia.

 • Polineuropatia

W tym przypadku nie jest organiczny uszkodzenie splotu nerwów zarówno palców i dłoni. I w wyniku tego obniżającego drętwienie i mrowienie stale wymienić siebie. Częstotliwość ich występowania zależy od stopnia uszkodzenia nerwów – od kilku razy w tygodniu, aż do ataków znacznie godzinowych.

Takie uszkodzenia mogą być spowodowane różnymi chorobami zakaźnymi oraz funkcjonalne – na przykład, cukrzycy lub zapaleniu trzustki. W niektórych przypadkach zmiany te prowokować, a brak witaminy lub obecność niedokrwistości z niedoboru żelaza.

 • Choroba Raynauda

Choroba charakteryzuje się upośledzeniem przepływu krwi w najmniejszych naczyniach krwionośnych dłoni i palców. Obiegowa jest przerwane w związku z tym, że nie następuje uszkodzenie drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych.

Czy te osoby chore zdrętwiałe palce obu rąk i boli, i to nie tylko w zimnej zamrożenia i bardzo bielsze. W celu zdiagnozowania choroby może być tylko lekarz. Oraz w celu uniknięcia jego rozwoju, osoba musi być podjęta z należytym uwzględnieniem ich rękach – nie warto go przez dłuższy czas, aby ręce w zimnej wodzie, takich jak zmywanie naczyń lub umyć i na zimno nie powinny ignorować obecność dostępnych na rynku rękawic.

 • Zakrzepicy kończyn górnych

W takim przypadku, jeśli tętnica znajduje się w górnych kończyn, zatkane przez skrzeplinę, człowiek zaczyna odczuwać odrętwienie. Po pierwsze, istnieje tylko drętwienie palców chorej kończyny, ale w miarę upływu czasu drętwienie nie odejdzie, jak zwykle, i nadal rośnie, rośnie coraz wyżej.

Pamiętaj, aby zanotować ten niuans szczególnie baczną uwagę – jeśli uczucie drętwienia palców, a nawet bardziej, w samej strony, nie przechodzi przez jedną godzinę, chory powinien jak najszybciej szukać pomocy medycznej. W przeciwnym razie, to bardzo duże ryzyko, że rozpocznie się proces rozwoju martwicy tkanek – w tym przypadku, w przypadku braku terminowego pomoc, bardzo wysokie ryzyko utraty sił.

 • Niedrożność naczyń mózgowych

Drętwienie rąk, może również wskazywać, że człowiek zbliża się zagrożenie udarem. Zazwyczaj w takich przypadkach pojawia się uczucie drętwienia w jednej ręce. W tym samym czasie, na przykład pacjentowi ludzkiemu znacznie zwiększonego ciśnienia krwi, bóle głowy i ciężkie. Taki stan nie jest bynajmniej nie do przyjęcia zostawić bez należytej uwagi. Przy pierwszych niepokojących objawów chorego powinien jak najszybciej szukać pomocy medycznej.

 • Tak zwany „syndrom Walentynki”

Inną dość częstą przyczyną silnego poczucia drętwienie dłoni jest przypadek, gdzie kobieta śpi na ręce mężczyzny. W wyniku tego, przez dłuższy czas nie jest używana tylko w stanie uciskanych, ale również nieruchomy. W wyniku tego zaobserwowano silne i długotrwałe ściśnięcie naczyń krwionośnych, silne uczucie drętwienie, które utrzymuje się przez dłuższy czas. Dlatego też, bez względu na to jak miło bliski objęcia ukochanej, upewnij się, że głowa do wszystkich – wciąż leży na łóżku, a nie na rękę.

 • Inne powody

Oprócz wszystkich powyższych powodów, drętwienie palców może być spowodowane przez różne inne choroby ogólnoustrojowe, takie jak uraz, choroby układu hormonalnego, reumatyzmu, zapalenia stawów. I niezależnie ustalić dokładnie, co spowodowało, że przyczyną drętwienia rąk w każdej sytuacji jest po prostu niemożliwe.

W celu znalezienia przyczynę chorego powinna szukać pomocy u lekarza – neurologa, który dokona specjalną ankietę, której celem jest nie tylko diagnozę, ale także wybór schematów leczenia. Prawidłowe i terminowe rozpoczęcie leczenia bardzo, bardzo ważne – w przeciwnym razie, osoba może stracić kończyny mobilność.

Zapobieganie drętwienie palców

Nie mniej ważną rolę odgrywa zapobieganie tych warunków. Ale profilaktyka nie zaszkodzi w żaden sposób – dość mały kompleks ćwiczeń, które powinny być wykonywane tylko kilka razy w ciągu dnia.

Te ćwiczenia pomogą wyeliminować nieprzyjemne konsekwencje, które zdarzają się w przypadku, gdy dana osoba prowadzi siedzący tryb życia, statycznych pozycji ciała, aw szczególności rąk podczas pracy:

 • W godzinach porannych, nie wstając, podnieś, a około 50 razy kompresji i rozewrzeć pięści. Następnie wyciągnij ręce wzdłuż tułowia i powtórz ćwiczenie jeszcze raz.
 • Odwróć się do ściany, stań na palcach i podnieść swoje ręce. Pozostań w tej pozycji przez około minutę. W ciągu dnia, trzeba powtórzyć tę kontrolę na około pięć – sześć razy.
 • Nacisnąć dłonie, kciuki, a potem o trzydzieści razy, wycisnąć i rozpakować je.

Te proste ćwiczenia czasami zmniejsza ryzyko drętwienie palców. A ponadto fizyczny trening będzie miało korzystny wpływ na cały organizm. Bądź zdrowa!

load...