Drenaż limfatyczny masaż twarzy tsogan: wideo i opis technik

Kręgi pod oczami, opuchnięte twarzy, zmarszczki, głębokie fałdy nosowo-wargowe – od wszystkich tych problemów może złagodzić drenaż limfatyczny masaż twarzy. Ale po pierwsze, należy zrozumieć, czym różni się od zwykłej klasycznej, jakiego sprzętu ta procedura, gdy jest to możliwe, aw niektórych przypadkach niemożliwe.

load...

Zawartość:

Co masz na myśli, „drenaż limfatyczny”

Osoba daleko od medycyny, termin wydaje się skomplikowane. Ale wyjaśnił krótko. Chłonnych – jasne płynu w tkankach, co stwarza presję na nich, a to zapewnia elastyczność. Limfa nie płynie jak krew przez naczynia i kapilar, nie naciska motorowy serce. Powoli, a czasami zbyt powolne, limfa krąży w organizmie, głównie dzięki pracy mięśni i procesu oddychania. A jeśli obieg nie jest aktywnie i limfy w stagnacji, a następnie z obrzękiem i obrzęk.

W godzinach porannych wielu z nas twarz jest spuchnięta, dlaczego – bo noc zwolnił oddech, a mięśnie nie pracują. Celem jest zapewnienie limfatyczny drenaż limfatyczny drenaż od zewnętrznej tkaniny w celu przyspieszenia jego ruchu, a zatem rodzaj „wypłukania” tkankę mięśni i wewnątrz.

load...

W przeciwieństwie do klasycznego masażu

Drenaż limfatyczny technika masażu jest osobą z tych samych ruchów, ale wibracje i pat używany bardzo ograniczona, zdominowany przez pocieranie i głaskanie, którego głównym zadaniem – aby chłonnych odchodzić od powierzchni głębokie. Istnieją również różnice w życie tempo i pchania. Proste techniki i prosty sprzęt pozwalają zrobić drenaż limfatyczny masaż twarzy jak u siebie w domu, po prostu patrząc na sekwencji ruchów jakości filmów. Eksperci zalecają robić masaż raz w tygodniu, zmniejszy to podwójny podbródek, usuwa obrzęki, przywracania struktury tkanki podskórnej, dają elastyczność skóry sprawiają, że rysy twarzy bardziej wyrazisty.

Delikatnie pary na skórę nanieść krem ​​na palce i masażu kontynuować. Cała procedura trwa około 10-15 minut. Wystarczy postępować zgodnie z tymi liniami i używać tylko zalecanego kierunku ruchu paltsev- ważne jest drenaż limfatyczny. Po zabiegu zaleca się pić dużo płynów. Jeśli okaże się, że trudno jest wybrać się na własnej mocy, z jaką do druku, możliwe jest, aby zacząć zarabiać kilka sesji w salonie piękności. Zwykle koszt tej procedury 500-800 rubli. Niektóre salony oferują tę usługę jako sprzętowej drenaż limfatyczny. Za tą cenę, to nie różni się od instrukcji, ale sądząc po opiniach, sprzęcie – bardziej komfortowe i bezbolesne.

Masaż Tsogan

Jak ze wszystkim, drenaż limfatyczny, masaż twarzy rozwija i zmienia. Modny nowość w tej dziedzinie – masaż Tsogan (Zogan) lub Asahi, Japończycy wynaleźli żeński kosmetyczka Yukuko Tanaka. Złóż go codziennie przez 5-10 minut. Recenzje drenaż limfatyczny twarzy widać zarówno pozytywne jak i negatywne, ale opinie, które mówi, że masaż Tsogan nie zaszkodzi. Niektóre z nich po prostu nie pomogło, czy też nie pomogło, w jakim stopniu oczekiwanym.

Sam masaż limfatyczny jest proste, techniki masażu drenaż zbadać osoba na filmie jest bardzo prosta. Autor techniki Yukuko Tanaka obiecuje, że pozwoli to masaż „reset” 10 lat ze względu na fakt, że przyspiesza usuwanie toksyn i poprawia odżywienie skóry. Mięśni, naczyń krwionośnych i skóry twarzy są w tonie, zmarszczki nosowo-wargowe (zwłaszcza) stają się mniej widoczne.

Często jest całkowicie słuszna uwaga o różnicach w strukturze azjatyckich i europejskich typów ludzi. W Azji twarz głębokich fałdów nosowo-wargowych są rzadkie, najczęściej nie są one wyrażane. Dlatego, aby mówić o pozytywnym wpływie Tsogan tej części twarzy jest nie do końca poprawne – tak wierzą przeciwników tego typu masażu. Ale jeśli nie skupiać się tylko na tym jednym obszarze twarzy, a następnie wmasuj od Yu Tanaka mogą okazać się przydatne dla tych, którzy chcą pozbyć się podwójnego podbródka, policzków zbyt gruby, jak również tych, którzy chcą mieć jasny kształt twarzy oraz w wschodniej ostro zdefiniowane kości policzkowe.

Technika

Procedura odbywa się rano po praniu. Korzysta nie olejek do masażu i nietłustą kremu – to obficie stosowane do twarzy, tak że palce spadł i kontynuować. Masuj twarz raz trzema palcami – indeks, środkowego i serdecznego, nie tylko poduszki – praca wszystkich palców. Ciśnienie powinno być mocne, ale nie bolesne. Każdy ruch jest powtarzany trzykrotnie, ćwiczenia w pobliżu nozdrzy – 5 razy. Skóra powiek nie dotykają i ćwiczenia wokół oczu przeprowadza się z tylko jednym palcem.

Najpierw trzeba, za pomocą schematycznego rysunku, znaleziono w jego węzłów chłonnych. Są one przed i za uszami, w zagłębieniu za uszami, po bokach i szyi powyżej obojczyków.

Uwaga. Węzły chłonne – rodzaj bariery, które filtrują limfy i wydzielania limfocytów – swobodne poruszanie się w komórkach ciała, które zabijają bakterie w miejscach ich wnikania do organizmu. W przypadku schorzeń zakaźnych (np przeziębienie) węzły chłonne puchną, a następnie można je łatwo znaleźć.

Wszystkie ruchy w Tsogan końca do węzłów chłonnych ucha, a następnie zejść do obojczyka i szyjnej.

Drenaż limfatyczny sesja

Wideo

Podstawowe ruchy masażu Tsogan

Czy to w ten sposób: w tym samym czasie z trzema palcami powinny być łatwe do pchania z przodu uszy na 2 sekundy, a następnie przeprowadzić kontur twarzy, węzłów chłonnych szyi, aż do obojczyka i tam dokończyć ruch. Jest zawsze wykonywany przez trzy kolejne razy. Tak rozpoczyna sesję i tak dobiega końca każdego ćwiczenia.

Sesja składa się z 11 ćwiczeń lub etapów:

 • Wygładza zmarszczki na czole i między brwiami

Umieść palce obu rąk płasko na środku czoła przez 2 sekundy i rozłożył ręce do skroni, a następnie rozwiń koniuszki palców i przeciągnij je wzdłuż konturu twarzy do uszu i obojczyk. Nie zapominajcie, że wszystkie ćwiczenia są wykonywane trzy razy, a każdy kończy się dużego ruchu.

 • Usuń worki pod oczami i opuchliznę wokół oczu

Poduszki środkowe palce światła utrzymywania ciśnienia z zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, a następnie pod brwiami – znowu do zewnętrznego. Połóż palce na wewnętrznych rogach i jest bardzo łatwy do przeprowadzenia pod oczami, czy dwusekundowé prasę w zewnętrznych kącikach oczu i uszu wcześniej, przy którym kończy ruch.

 • Pozbycie się zmarszczek w kącikach ust

Użyj palcami trzymać obie ręce na środku brody do nosa, co prowadzi obok rogach ruchu ustach. Zgodnie z nozdrzy – dwusekundowym prasie.

 • Wygładza nosa, usunięcie fałdów nosowo-wargowych

Czubki palców środkowych, aby trzy ruchy w górę iw dół wokół skrzydła nosa. Potem skok nos trzy razy od góry do dołu i rozłożył ręce do skroni.

 • Bądź podnoszenia policzków

. Palców obu rąk, aby umieścić na środku brody i w tym samym czasie, do utrzymywania ich na linii przechodzącej przez narożniki ust, nosa, skrzydła i nosa do wewnętrznego kąta oka. Oni nie zostanie naciśnięty przez 2 sekundy i przejść pod oczami do świątyń. Zakończ główny ruch.

 • Regulacja kształtu twarzy

Dłoń jednej strony tylnej części żuchwy. Dłoń drugiej strony do prowadzenia drugiej stronie dolnej szczęki do wewnętrznego kąta oka. Zatrzymują się, wsuwać i przenieść się do świątyni. Zakończyć ruch głównego wysiłku. Powtarzać z drugiej strony.

 • Zbioru obrzęk blisko nosa

Trzy palce każdej ręki, jednocześnie z przewodów zasilających od nasady nosa pod oczami do świątyń i jego podstawowych ćwiczeń. Powtórz.

 • Bądź podnoszenia środkową i dolną część twarzy

Nieco niższe twarzy. Podstawy kciuka nacisnąć obszar pomiędzy skrzydłami nosa i kości policzkowych, przesunięcie w świątyniach, wykonać podstawowe ćwiczenia. Następnie naciśnij podstawy kciuka do kącikach ust i trzymać na ukos do policzków, aby zakończyć główne ćwiczenia.

 • Regulacja podbródek

Ćwiczenie pozwala pozbyć się podwójnego podbródka. Tereny trzymać dłoń pod brodą do ucha, szef jego kciuka. Zakończ główne ćwiczenia. Czynność powtarzać trzy razy, a następnie wykonanie ćwiczenia na drugiej stronie czołowej, za pomocą drugiej ręki.

 • Zwiększa ogólny ton

Palec wskazujący na otwartej dłoni mocno naciśnij blisko nosa zapięcie kciukami ramach obszaru brody. Dzięki mocy ręku suwaka z nosa do świątyń, wykonać podstawowe ćwiczenia. Powtórz jak zwykle 3 razy.

 • Ostrzegł poprzeczne zmarszczki

Korzystanie palce, ręce muszą prowadzić promassirovat czole zygzak – od góry do dołu i od dołu do góry. Iść tak z jednego końca na czole trzy razy. Potem oburącz trzymać środka czoła do świątyń, a także wykonać wszystkie podstawowe ćwiczenia.

Podsumowując, należy stwierdzić, że każdy rodzaj drenaż limfatyczny ma takie same przeciwwskazania co do masażu klasycznego – jest to stan zapalny skóry, ropnie, owrzodzenia, trądzik, opryszczka, schorzenia górnych dróg oddechowych, hemofilię i choroby układu limfatycznego.

load...