Dreamland Belgia

Zawartość:

Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać na wakacje, jeśli jesteś zmęczony z gorących plaż i natrętne usługi czy typ majestatyczne piramidy i wielbłądy, nie będzie cieszyć się, czy myśli o podróży po Europie, to jest czas? I odwiedzić wspaniałe, niezapomniane Belgia, którego zabytki są zapamiętywane na całe życie.

load...

Jeśli masz dużo i owocnie pracował cały rok i po prostu trzeba zmienić scenerię, najlepiej Belgii po prostu nie znaleźć. A może masz problemy w życiu osobistym i zerwała z ukochaną osobą? Tylko atmosfera tego przyjemnego, przyjazny, sympatyczny mały kraj jest w stanie rozwiać wszelkie niepokój i depresję. Będąc tam, oddychał jego powietrzem, wędrować po wąskich, przytulnych uliczek tego starożytnego miasta, podziwiając widoki na Belgię, poczujesz, że życie dopiero się zaczyna! A przed tobą będzie miał całą zabawę!
Powrót do spisu treści

Pierwsze wrażenie

Po odwiedzeniu go raz, nikt nie może zakochać się w tym kraju od pierwszego wejrzenia i na zawsze. Nie słychać krzyki, jak we Francji, nie widać arogancję i Bombast, jak we Włoszech. Od pierwszych kroków, wysiadając z pociągu i być w dowolnym mieście w Belgii, od razu czują się zupełnie spokojną atmosferę. Belgowie – czuły, uśmiechnięty i przyjazny ludziom.

Czy masz poczucie, że zostały tu w każdy weekend.

W Belgii, mówią w trzech językach: niemieckim, francuskim i flamandzkie. Ale jeśli mówi po angielsku, upewnij się, zrozumieć i pomóc w każdej sytuacji. Problemy z komunikacją i zrozumieniem pojawią. Jeśli jesteś zmęczony i chce odpocząć w jednej z licznych kawiarni, nie pojedzie, nawet jeśli nie zamówił niczego. Miłym dodatkiem jest to, że w Belgii, Internet jest wszędzie. Jest to otwarta sieć muzeów i kawiarni, znajduje się bezpłatny dostęp do Internetu. Można go używać siedząc na ławce w każdym mieście, a sklepy obfitują w Belgii.

load...


Powrót do spisu treści

Starożytne miasta Belgii

Każde miasto w tym kraju ma swoją własną twarz, indywidualnej tożsamości.

 • Bruksela – stolica Belgii. W centrum politycznym i kulturalnym kraju, jak również w całej Wspólnocie Europejskiej.
 • Lear – znana z zegarem astronomicznym, pierścień fortyfikacji z XVI wieku i stara wieża Zimmer. W pobliżu miasta znajduje się rezerwat przyrody Kalmthaut która chroni reliktowych wydm, w otoczeniu lasów sosnowych i wrzosowiska.
 • Antwerpia – drugi co do wielkości port w Europie i głównym ośrodkiem świata do cięcia.
 • Brugia – średniowieczne centrum handlowym i głównym miastem Flandrii Zachodniej.
 • Gent – W tym mieście jest wiele starych budynków, jest stolicą Flandrii Wschodniej.
 • Spa – słynne spa.
 • Mechelen (Malines) – miejsce urodzenia Beethovena. Znane ze słynnymi dzwonami i wspaniałą architekturę.
 • Tongeren – to miasto widział Juliusza Cezara. Najstarszym miastem Belgii.
 • Yui – znany z produkcji cyny.
 • Liege – największym i najstarszym miastem w Walonii.
 • Waterloo – miejsce bitwy między Napoleon i Wellington. Znany ośrodek turystyczny. Atrakcje poświęcony walce między Francuzami i Brytyjczykami.
 • Binche – starożytne miasto, gdzie słynny karnawał odbywa.
 • Tour – miasto kościołów.
 • Charleroi – kolebką dynastii Karolingów.
 • Duży Arden – położony jest w pobliżu granicy z Luksemburgiem i Niemcami. To duma kraju. Znajduje się bardzo wiele atrakcji Belgii otoczeniu dziewiczych lasów.

Powrót do spisu treści

Deszczowa an_3u Belgii

Pogoda w kraju charakteryzuje się zmiennością. Często pada deszcz i zachmurzone. Na wybrzeżu Morza Północnego an_3u jest wilgotna i miękka. W Ardenach – jest bardziej kontynentalny.

Najlepszy czas, aby odwiedzić ten kraj – od maja do września. Od lipca do sierpnia, można spróbować kąpieli w morzu, mimo że temperatura wody rzadko przekracza 18 stopni. Zima jest uważany za dość zimno, ale nie dla ludzi w Polsce. Zalecana odzież na zimę w Belgii – ubrania dla późną jesienią w Polsce. Chłodne w lecie, więc Demi przydatnych rzeczy. Parasol jest wymagane.


Powrót do spisu treści

Charakter Belgów

Belgijskie cechy narodowe można opisać polskiego przysłowia: „przyczyna – czas zabawy – godzina”. Dużo wiedzieć o pracy, Bad Boys szaleństwa im obca. Rozważmy prawo do odroczenia coś w rezerwie, a pozostałe oszczędności dobrego wypoczynku. Bardzo dobre poczucie szacunku, zrozumienia i humoru charakteryzujący się tolerancją.

Zewnętrznie posłusznymi obywatelami swojego kraju, ale za to silny charakter narodowy. Prawdziwe belgijskie nigdy nie zachowują się w niewłaściwy sposób społeczeństwo nigdy ubrać powodując odzież.

Dla turystów są bardzo przyjazne. To nawet zaskoczył tych, którzy pierwszy raz przyjechałem do tego kraju. Zawsze gotowy do pomocy i ustąpić, coś wyjaśnić.
Powrót do spisu treści

Belgijska czekolada

Czekolada należy do atrakcji Belgii. W tym kraju, który zajmuje 30.500 metrów kwadratowych. Km, znajduje się 16 muzeów czekolada, 12 fabryk czekolady i 2000 sklepów czekolady.

W każdym mieście, w każdej wsi znajduje się sklep, który oferuje luksusowe czekoladki. Jeśli porównać szwajcarska czekolada belgijska i niemiecka, drugi wygrywa swój smak. Belgia – wiodący producent czekolady w Europie. W roku produkuje 172.000 ton czekolady. Do tej pory wielu czekoladki są wykonane ręcznie.

Jeśli jesteś mało pieniędzy, a lubisz czekoladę, istnieje jeden sposób. Spacerując po mieście, idź do wyspecjalizowanych sklepach czekolady. Oni mogą spróbować wolnego czekolady. Gdy użytkownik odwiedza kilka sklepów, zdasz sobie sprawę, że jedli do syta.


Powrót do spisu treści

Pień pomniki

Atrakcje Belgia obejmują dużą liczbę nieoczekiwanych rzeźb znajdujący się na ulicach, w parkach, na chodnikach, na przystankach komunikacji miejskiej. Żaden kraj na świecie nie będzie widać nic takiego. Niektóre pomniki są długowieczne, niektóre – zaledwie kilka tygodni lub miesięcy.

Wszyscy słyszeli o słynnej „Manneken Pis”, który znajduje się w Brukseli. Wokół niego będą tłumy turystów robienia zdjęć. Tymczasem istnieje również małe miasto Geraardsbergen „Manneken Pis”, który jest starszy aż o 160 lat. Ale w Brukseli, jest również „pissing dziewczyna”, a nawet „Pissing psa.”

Są to koty pomnik w różowej koszulce siedzi na rowerze.

Jest to maszyna przymocowana do ściany kamienicy na poziomie 2-3 pięter w mieście Leuven. Nie jest jasne, co należy rozumieć pod tym pomnikiem, ale wygląda interesująco.

Ciekawe, niezwykły pomnik „Grabież Europy” znajduje się w Brukseli, w budynku Komisji Europejskiej.

Prawo na skrzyżowaniu w stolicy Belgii, w pobliżu granicy jest rzeźba przedstawiający wydostać się z kanalizacji ściekowej i chwyta nogę stojącego obok policjanta. Jest on pokazany w ruchu, jak policjant był przestraszony i upadków.

Na przystanku znajduje się rzeźba „Oczekiwanie tramwaj”. Chłopiec i dziewczynka siedzieć i trzymać się za ręce. Wszystkie rzeźby nie może być opisany: wiele z nich i są w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Belgia i jej różne atrakcje kreatywność.
Powrót do spisu treści

Podróże Belgia

Aby dostać się z jednego miasta do drugiego, to najlepiej trenować. To tanie, wygodne i szybkie. Taksówki lepiej nie używać. Ceny ugryźć. Pamiętaj, aby odwiedzić miasto Brugia. Jest znana ze swoich mostów. Można przejechać na łodzi na kanałach. W restauracji nie idzie lepiej, a ceny są po prostu nierealne i bez smaku. Jeśli masz mały budżet, aby pójść na obiad do McDonalda lub głęboko.

Jeśli jesteś w Brukseli, odwiedzić bar „Dellerium”, gdzie można spróbować wielu piw. Ten bar jest nawet wymieniona w Księdze Rekordów Guinnessa. Obok tego paska jest rzeźba pissing dziewczynki. Koniecznie spróbuj belgijskiego gofra. Płać tylko 2 euro, ale zrozumieć, co jej niesamowity smak.

Bądź bardzo ostrożny i dokładny w pobliżu dworców kolejowych Nord i Midi. To hot spotów. W pobliżu znajduje się dzielnica arabska i „dzielnicy czerwonych latarni street”.

Koniecznie spróbuj frytki w Belgii. Jest on sprzedawany w kulechkah jak nasiona w Polsce. Bardzo smaczne!

Nie przegap okazji, aby przejść na wycieczkę do zamku tego rycerza. Wstęp wynosi 2,5 euro. Wewnątrz was może robić zdjęcia i pobyt w tak długo, jak chcesz. Trzy razy dziennie w zamkach dla turystów są stylizowane reprezentacje. Dzieje się tak na 11, 14 i 16 godzin.

Bez okien naprzeciwko symbol Brukseli – Atomium. Ten powiększony 165 miliardów razy cząsteczki żelaza. Jego wysokość – 102 metrów. Obok niego jest nie mniej znany park Mini-Europe miniatur. Mieści się w nim modele najsławniejszych i najpiękniejszych budynków w Europie w skali 1:25.

Belgia jest dumna ze swojej katedry Notre-Dame, która znajduje się w Antwerpii. Istnieje słynne obrazy Rubensa, „Wniebowzięcia NMP”, „Zmartwychwstanie Chrystusa”. Trzeba zobaczyć na własne oczy. Wejście do katedry – tylko 2 euro wrażeń – 1000.

Powrót do spisu treści

Podsumowanie i wnioski

To jest wspaniałe, wyjątkowe miejsce. Przybywając w tym kraju po raz kolejny będziemy chcieli wędrować przez wąskie uliczki, przytulne, posłuchać ulicznych muzyków, oddychać aromat czekolady i wafli. Zobacz przyjazne uśmiechy przechodniów. Belgia – kraj, który atrakcje zostanie zapamiętany na długo.

load...