Doustne środki antykoncepcyjne

Wydaje się, że kwestia zapobiegania niechcianej ciąży martwić i zawsze będzie pobudzać kobiety. Dlatego ludzie szukają i wciąż poszukują różnych metod, technik i leków stosowanych w antykoncepcji. Wcześniejsze metody zapobiegania ciąży, które były bardzo szkodliwe dla zdrowia kobiet, a mimo to naprawdę jest prawdą, że jest z nimi i zaczął się rozwijać przemysł w dziedzinie medycyny, specjalizujący się w poszukiwaniu środków antykoncepcyjnych.

load...

Do tej pory, wybór środka antykoncepcyjnego jest naprawdę wielki. Każda kobieta ma możliwość wyboru spośród różnych środków antykoncepcyjnych: pigułek, wkładek wewnątrzmacicznych, doustnych środków antykoncepcyjnych i prezerwatyw.

Odkrycie doustnych środków antykoncepcyjnych

Pierwsze prawdziwe leki antykoncepcyjne zostały wynalezione w 1923 roku. Dokonano tego ze względu na to, że żeńskie hormony, które są odpowiedzialne za aktywność seksualną badano. Badanie hormonów i doustnych środków antykoncepcyjnych stworzył. Tu tylko w 1923, jedna tabletka zawierająca dawkę hormonów, które mogą teraz być zrównane z całego pakietu takich leków.

Co teraz są doustne środki antykoncepcyjne, które wybrać i jak wiele szkody lub korzyści mogą przynieść kobiecie? Mówi się, że pigułki antykoncepcyjne – ochrona stu procentach przed niechcianą ciążą, która również jest wygodny dla nowoczesnej kobiety.

Cechy doustnych środków antykoncepcyjnych

Praktycznie każda apteka, można znaleźć wiele rodzajów doustnych środków antykoncepcyjnych, więc nie można ich używać na własną rękę, to najlepiej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Jednak osoby wykwalifikowane, można dyskutować „za” i „przeciw” tego czy innego produktu, wybrać najlepszą opcję dla Ciebie.

load...

Tylko lekarz-ginekolog może przepisać odpowiednią metodę antykoncepcji, biorąc pod uwagę cechy ciała swego pacjenta. Doustne leki antykoncepcyjne mogą przyczynić się do normalizacji cyklu miesiączkowego, poprawić kolor i strukturę skóry i proszę szereg innych przyjemnych chwil. Ponadto kobiet przyjmujących środki antykoncepcyjne, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób takich jak rak, stany zapalne żeńskich narządów płciowych, w przyszłości wystąpienia ciąży pozamacicznej.

Osobliwością tej metody antykoncepcji jest regularność pigułki, to przegapić lub zapomnieć o przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych nie powinno być, bo w ten sposób ich skuteczność jest znacznie zmniejszona. Ale nie martw się o to. Jeśli umieścisz pakiet w widocznym miejscu, zawsze będziesz wiedzieć, że to jest czas, aby wziąć tabletki.

Jeśli zastosujemy się do wszystkich instrukcji podanych na opakowaniu, a następnie zajść w ciążę prawie niemożliwe. Naukowcy, którzy są zaangażowani w podobnych badań wykazały, że z 10 000 kobiet, które przyjmowały doustne środki antykoncepcyjne, w ciąży, tylko jeden. I, nawet jeśli zdarzenie wystąpi – kobieta, z jakichkolwiek przyczyn, nie należy przyjmować pigułki, szanse na uzyskanie ciąży 1 na 100. Należy jednak pamiętać, aby wziąć tabletkę może być nie więcej niż 3 razy z rzędu, w przeciwnym razie cały przebieg traci swoją dokładność!

Doustne środki antykoncepcyjne są w następujący sposób: sztuczna hormony działania w organizmie kobiety w sposób, który hamuje owulację. Następnie jajka nie jest w stanie w pełni dojrzałe, a więc nie są w ciąży.

Rodzaje doustnych środków antykoncepcyjnych

Nowoczesne antykoncepcyjnych może być podzielony na trzy grupy:

 1. Pierwsza grupa – postcoital leki.

  Są one wykonywane bezpośrednio po stosunku, dzięki czemu chroni przed niechcianą ciążą. Aby takie tabletki działają w ich skład, w tym ogromnej ilości hormonów, więc po ich przyjęciu mogą pojawić się skutki uboczne. Najczęściej występujące w wymioty, mdłości, zawroty głowy i inne podobne objawy. Najlepiej jest korzystać z tych środków antykoncepcyjnych do minimum, lub połączyć je, w zależności od tego, ile czasu upłynęło od seksu. Pamiętaj, że możesz je zaakceptować nie później niż 72 godzin po seksie!

 2. Preparaty gestagen.

  Takie tabletki są uważane za mało skuteczne ze względu na swoje połączenie. A jeżeli porównamy wszystkie możliwe doustne środki antykoncepcyjne, warto zauważyć, że mają wystarczająco dużą liczbę zalet. Te środki antykoncepcyjne nazywane są mini-pigułka. Mogą być używane, gdy kobieta karmi piersią, w żaden sposób nie mogą wpłynąć na jakość i ilość laktacji. Nie są one wzrasta ciśnienie, które nie jest niczym niezwykłym, jeśli kobieta jest po prostu zaczynają brać pigułki antykoncepcyjne. Leki progestagenów może być stosowany, jako młodych dziewcząt i kobiet w wieku. To tylko pigułki, jest jeden, choć nieznacznie, ale nadal nie działa. Należy je brać nie tylko na co dzień, a także w tym samym czasie, w przeciwnym razie efekt nie będzie żadnych.

 3. Połączone doustne środki antykoncepcyjne.

  Te tabletki zawierają wiele hormony i są uważane za najbardziej skuteczne. Takie tabletki są uważane wielofazowy, tak, że większość kobiet ma postać tabletek.

Przeciwwskazania do przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych

Podjąć decyzję w sprawie stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych sam nie może być osobista konsultacja z ginekologiem jest wymagane. W doustnych środkach antykoncepcyjnych mają szereg przeciwwskazań, które są ignorowane w każdym przypadku niemożliwe. Należą do nich:

 • Ciąża;
 • Klęska naczyń mózgowych;
 • Choroba zakrzepowo-zatorowa;
 • Nowotwory złośliwe (zwłaszcza układu rozrodczego i piersi);
 • Zaburzenia czynności wątroby;
 • Marskość wątroby;
 • Ciężka depresja;
 • Psychoza;
 • Padaczka;
 • Astma oskrzelowa;
 • Ciężkie nadciśnienie tętnicze;
 • Anemia sierpowata;
 • Cukrzyca;
 • Choroba reumatyczna serca;
 • Hiperlipidemia;
 • Żylaki;
 • Ciężka choroba nerek;
 • Zakrzepowe zapalenie żył;
 • Krwawienie z dróg rodnych;
 • Hiperprolaktynemia;
 • Calculous pęcherzyka żółciowego;
 • Otyłość (3-4 stopni).

Jeśli kobieta jest coś chora, z pewnością powiedzieć lekarzowi, po czym decyduje się na stosowanie leków antykoncepcyjnych może lub nie może. A jeśli tak, to jakie.

Nie należy wybierać sami pigułkę. Lekarze mówią, że nawet askorbinku nie powinny być podejmowane na wniosek, jest to również konieczne, aby skonsultować się z lekarzem. A jeśli w tabletkach należą substancje hormonalne, nie można lekceważyć, więc nie zaszkodzić ciała.

Efektem ubocznym

Podobnie jak w przypadku jakichkolwiek leków, doustne środki antykoncepcyjne mają nie tylko przeciwwskazań i możliwych skutków ubocznych i możliwych komplikacji, które mogą wystąpić po ich spożyciu. Nieprzyjemne skutki mogą wystąpić z powodu naruszenia esrogen-progestagen równowaga, nadmiar lub niedobór hormonów w organizmie kobiety. W zależności od pochodzenia funkcjonalne skutki uboczne są podzielone na dwie grupy:

 1. Estrogeny;
 2. Gestagenzavisimye.

Do powikłań estrogenów obejmują: nudności, zwiększona wrażliwość gruczołów sutkowych oraz ich ewentualny wzrost, przyrost masy ciała, co może być spowodowane zatrzymaniem płynów w organizmie, zwiększonej pochwy śluzowej absolutorium ektopia cylindrycznego nabłonka skurcze szyjki macicy, ból głowy, zawroty głowy, nóg, drażliwość, wzdęcia, nadciśnienie tętnicze, zakrzepowe zapalenie żył.

Przez gestagenzavisimym działania niepożądane: ból piersi, nieznaczny wzrost w klatce piersiowej, zwiększenie masy ciała ze względu na wzrost apetytu, depresja, spadek libido, zmęczenie, trądzik, tłustości skóry, zapalenie skóry, wysypka lub świąd, bóle głowy, uderzenia gorąca, zmniejszenie menstruacji , występowanie kandydozy pochwy i cholestatycznej żółtaczka.

Jednak po zapoznaniu się z powyższymi niepożądanych doustnych środków antykoncepcyjnych, nie powinniśmy zakładać, że będą występować to ty. Po wszystkich możliwych powikłań są czysto indywidualny charakter. Ale także mówi się o tym, że może być lub nie występuje w ogóle, gdy wybrany lek jest środkiem antykoncepcyjnym idealne dla organizmu.

Zabezpiecz się przed niechcianej ciąży może być nic złego. Współczesna medycyna i farmacja tworzy wszystkie warunki do tego. Ponadto praca jest skierowany do profesjonalistów, kobieta doświadczyła możliwie najmniejszy dyskomfort. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe powody, możemy bezpiecznie korzystać z tej metody. Zwłaszcza jak doustne środki antykoncepcyjne, opinii o którym można usłyszeć szeroki, istnieją różne i przeznaczone dla różnych kategorii kobiet. Najważniejsze – nie zapomnij o właściwym i odpowiednim podejściem, monitorowanie ich stanu zdrowia i traktować go ostrożnie i, oczywiście, brać pod uwagę opinię swojego lekarza-ginekologa.

load...