Donorostvo. Co o nim wiemy?

Jesteśmy w szkole wiedzą, kto jest dawcą. Dawca – osoba, która daje mu krew dobrowolnie. Ale to jest naprawdę? Nie będziemy udawać. A w naszych czasach bezinteresowne oddawanie występuje, to w przypadkach, gdy krew przechodzą bliskich przyjaciół lub krewnych pacjenta, który potrzebuje transfuzji krwi. Ale przede wszystkim, ludzie stają się dawcami dla pieniędzy. Obecnie wiele osób nie chce być dawcą, że państwo i mają na celu stymulowanie tej dziedzinie medycyny, jako darowiznę, dawca płacenia za usługi.

load...

Jeśli uważasz, że istnieje tylko jedna wersja Krwiodawstwa, jesteś głęboko w błędzie. Pobieranie krwi – jest to najłatwiejsza opcja. Podczas tej prostej procedury pochodzi od dawcy tylko 400 ml krwi. Zgodnie z ustawodawstwem kraju do podjęcia całą krew może być nie więcej niż jeden raz w ciągu 60 dni, więc ludzie mogą oddać krew do 5 razy w roku, a kobiet – 4 razy w roku.

Bardziej wyrafinowana wersja – trombafereza dawcy. To jest, gdy transfer z krwi dawcy sączy oddzielając płytki, a pozostałe składniki krwi zwrócone dawcy.

Kolejna opcja – plazmafereza dawcy. Gdy wydziela się z osocza krwi oraz inne cząstki są zwrócone dawcy. Po przejściu całego ogrodzenia osoczu krwi jest dozwolone nie wcześniej niż 36 dni.

I jak mówią „psujących” Opcja – wynajem granulocytów (leukocyty pochodnych). Ze względu na fakt, że okres trwałości tego składnika wynosi tylko 24 godzin tej procedury przeprowadzono zgodnie z wymaganiami. Re-take osocze lub inne składniki krwi dozwolone nie wcześniej niż 2 tygodnie.

load...

Zgodnie z ustawą „O oddawanie krwi i jej składników” dawca może być każdy dorosły obywatel. Ale zanim stał się dawcą trzeba przejść badania lekarskie, ponieważ istnieją pewne ograniczenia. Dawca może być osoba cierpi lub znosił takich chorób jak gruźlica, AIDS, zapalenie wątroby.

Ponadto, może być odrzucona, jeżeli: ważyć mniej niż 50 kg, masz niskie ciśnienie krwi, wydałeś bezsenna noc przed oddaniem krwi, picie alkoholu dzień przed zabiegiem, obfity obiad (nie zaleca się stosować tłuste, smażone, wędzone, pikantne jedzenie). U kobiet, istnieją dodatkowe ograniczenia dawcy: nie można oddawać krwi podczas miesiączki i 5 dni po zakończeniu nim w ciąży, karmienia piersią, a nie wcześniej niż sześć miesięcy po zabiegu.

Procedura pobierania krwi odbywa się w specjalnych ośrodkach transfuzji krwi. Aby wiedzieć, gdzie centrum ujęcia nie należy skontaktować się z działem pomocy technicznej, ale po prostu odnosi się do kliniki. Jeśli zdecydujesz się zostać dawcą tego trzeba tylko zastosować per cent pobierania krwi z paszportem o zezwolenie na pobyt w tym obszarze, aby mieć wolne badania lekarskie i badania krwi. Jeśli jest to twój pierwszy raz oddać krew, twoja krew musi być wysłany do kwarantanny w celu zapobiegania chorobom, które pojawiają się z okresem kwarantanny. Procedura pobierania próbek krwi odbywa się głównie w godzinach porannych, t. I. Ciało odzyskuje lepiej w godzinach porannych, a tam jest czas, aby umieścić krew na przechowywanie. Po zabiegu trzeba siedzieć w korytarzu i wskazane jest, aby zjeść hamburgera. Następnie trzeba wziąć dwa certyfikaty do składania do miejsca pracy na 2 dni wolnego, a lekarz prowadzący pacjenta, dla którego dawcą krwi. Jeśli oddawania krwi dla pieniędzy, można uzyskać pomoc, aby zdobyć pieniądze. I będziesz miał kupony wzmocnionej żywienia, gdzie otovarit poprosi w centrum. I pamiętaj, to jest darowizna setki śmiertelnych.

load...