Domowy sos pesto: recepta z zielonym i czerwonym pesto

W restauracji istnieje coś takiego jak potrawy sezonowe. Oznacza to, że zima jest bardzo źle złożyć galimatias, a na gorące letnie dni – Heavy porcji mięsa wieprzowego. Jest to nie tylko wartość energetyczna i łatwość trawienia posiłku. To jest bardzo drogie, aby przygotować danie zima, która zawiera dużo ziół i warzyw letnich. Ale dziś chciałbym powiedzieć, to o danie letnim. A kiedy rozpocznie się w lecie, aby kupić dużo zieleni i nie wiem co zrobić z resztkami – Pamiętam ten zametku.Oglavlenie:

load...

Dziś mamy zaszczyt pesto – włoski sos na bazie świeżych zielonych. Przygotujemy dwa rodzaje pesto: zielone i czerwone. Pierwszym z nich jest wykonana z ziół i coś innego, a drugi – z pieczonym czerwonego pieprzu. Tradycyjnie, będę mówić o swoich opcjach doskonałych sosów.

Wariant nr 1: zielone pesto

Składniki:

 • Basil świeżego
 • Pietruszka świeżego
 • Mint świeże
 • Ząbek czosnku
 • Orzeszków piniowych – danej
 • Garść

 • Parmezan
 • Sól oliwa z oliwek olej roślinny
 • Sok z cytryny, cukier
 • Do smaku

Zauważ, że nie mam „, ilu powiesić w gramach?!”. Nie bez powodu. Sam ustalić odpowiednią ilość składników, które chcesz, ale ja po prostu powiedzieć, co należy zrobić i jakie produkty Osobiście używam w swoich sosów.

load...

Gotowanie zielonego pesto. Używam 50% i 25% bazyliki pietruszki i mięty. Bardzo drobno rubla i pali się w misce blendera. Tak, to będzie go przygotować. Sumienny włoskie staruszki wykorzystywane moździerza i tłuczka, ale to tylko dlatego, że nie mają miksery i mamy to wspaniałe urządzenie jest tak, że nie będziemy komplikować swoje życie. Istnieje również umieścić 1 ząbek czosnku, 20 gr. Parmezan, orzeszki sosnowe nieprażonych pół soku z cytryny, 50 ml oliwy z oliwek i samo konwencjonalna roślin. Jeśli byliśmy we Włoszech i będziemy mieli dostęp do świeżej oliwy z oliwek, to bym nigdy nie należy dodawać do swojego zwykłego oleju pesto. Ale, niestety, tak nie jest. Po otwarciu butelki oliwy z oliwek w powietrze dostaje się do niego, to szybko się pogarsza i zaczyna smak gorzki.

Wskazówka od szefa: kupić małą butelkę oliwy z oliwek, ponieważ w ciągu 12 dni nie będzie niczego użytecznego w oleju. Kupiony mała i szybko wykorzystane. Nie przechowywać litr, a jeszcze bardziej butelek miesięcy.

Dobra, to dygresja. Teraz musimy przebić się przez całą blenderze i dostosować gęstość sosem z oleju roślinnego. Jeśli gruba – dodał. Ponownie, to wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Lubię gęsty sos, więc dużo oleju wlać. Ponadto, nie trzeba przebić się przez sosie aż gładkie, niech pozostanie w kawałkach, doda pewnej autentyczności do sosu. Spróbuj na cukier i sól i dodać w razie potrzeby. To zachowało sos przez około miesiąc w szczelnie zamkniętym słoiku. To będzie nieco żółty, nie panikuj, to jest to normalny stan sosem. Wypełnić je makaron, stek z łososia ugotować kluski z ziemniaków lub pierożki. Wszechstronne i pysznym sosem.

Wariant nr 2: czerwonym pesto

Składniki:

 • Bułgarska papryka – 1 duża świeża bazylia
 • Pietruszka świeżego
 • Laskowy
 • Oliwek oleju roślinnego oleju
 • Sól, cukier do smaku

Teraz na czerwonym pesto. Piec w temperaturze 200 stopni czerwonej papryki w całości. Wystarczy umyć i pozostawić na 20 minut w piekarniku, aż skórka nie jest oczernić. Następnie wyjąć z piekarnika i zapakować w folię lub umieścić w torebce, pozostawić na tak długo, jak się ochłodzi. W tym czasie sopreet i to będzie bardzo łatwo oderwać. Usuń skórę z papryki i czyszczenia nasion, pokroić na duże kawałki i umieścić je w blenderze. Dodać pozostałe składniki i gotować w ten sam sposób jak zielona sosu, ale jeśli w pierwszym, użyliśmy nieprażone orzeszków piniowych, konieczne jest smażyć drugi orzechy laskowe.

Gęstość jest regulowany oleju. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie takie same jak w pierwszym sosie, nie może się nie udać. Sos ten jest przechowywany w lodówce przez okres krótszy, tylko około tygodnia, więc radzę mieć szybszy i nie zbierają zbyt wiele.

Wiaczesław Pogorelyi

load...