Dom Feng Shui, albo że powinniśmy zbudować dom

Zawartość:

Co możemy budować dom? No, nic, z wyjątkiem czasu i pieniędzy. Oczywiście, pożądane jest, aby dodać do tego chęci i cierpliwości, a także dostawę nerwów. Nic nie jest zapomniany? Zapomniałem. I zapomnieliśmy o podstawowych nauk feng shui, która gwarantuje nam szczęście i dobrobyt przy zachowaniu równowagi wody i energii wiatrowej w swojej przestrzeni życiowej.

load...

Nie zdziw się. To harmonia wiatru i zawartość wody zapewnia istotną qi energii w całej przestrzeni wokół nas. W przeciwieństwie do tego, pozorny brak równowagi energii te elementy pozytywna energia Qi płynie dalej, niszcząc nasze życie i stać się przyczyną niepowodzenia i nieszczęścia. W każdym razie, tak twierdzą naukowcy Feng Shui. Wierzcie lub nie, to stwierdzenie – swoją pracę, ale żeby słuchać rad feng shui mistrzów, dają wszystkim zainteresowanym na budowę lub zakup domu, to warto. Oto niektóre postulaty nauki Feng Shui związanych z „właściwej” domu, w którym powinna być umieszczona, jak powinno być zaplanowane i powinien wyglądać w środku i na zewnątrz.

W okolicy

Jeśli wierzyć chińskiego, dom mężczyzny z czterech stron otoczone przez duchy czterech zwierząt w lewo – ducha Zielonego Smoka, prawda – ducha Biały Tygrys z przodu domu zamieszkałego przez ducha Czerwonego Phoenix i tyłu domu – duch Czarnego Żółwia. Według legendy otaczającej ulgę dom powinien wyglądać następująco:

 1. Partia Czarny Żółw – wysokie wzgórze, góra (maksymalne bezpieczeństwo);
 2. Side of the Green Dragon – wysoka, ale łagodnie nachylone zbocza, płynącej wody, ale nie nizyny (stabilna ochrona);
 3. Side of the White Tiger – jest również podwyższone miejsce, może to droga lub ścieżka (zrównoważona ochrona);
 4. Partia Red Phoenix – płaska otwarta przestrzeń, woda (bezpłatny dla napływ pozytywnej energii).

Zgodnie z naukami Feng Shui domu nie powinien samodzielnie. Ale wskazane jest, aby dom, znajdujący się za ciebie, było trochę więcej, ale dom z przodu (jeśli istnieje) nie powinny znajdować się na wysokości i wielkości przekroczenie, a ponadto taki, który jest w sąsiedztwie swojego mieszkania.

Drzewa nie zakłócają swobodny przepływ energii qi, jeśli nie blokują wejście do domu i zajmują miejsca przed nim. Ale za domem, po lewej i prawej obecności drzew jest nawet wskazane od niego. Jeśli drzewa rosną wzdłuż drogi po prawej stronie domu – to wszystko jest idealne.

load...

Jednak bliskość dużej ruchliwej drodze, zwłaszcza przy torze kolejowym jest niepożądany. W tej samej okolicy niedopuszczalne w Feng Shui są uważane za rośliny, mosty, impasu ruchu i linii energetycznych. Dlatego też, najbardziej korzystny teren dla lokalizacji domu jest uważany za pagórkowaty obszar, z działki do domu, otoczony przez wzgórza na północy, na południu równiny, East River i zachodniej drogi.

Czego nie robić, więc to jest:

 • Zbudować dom na szczycie góry (Hill);
 • Zorganizować zakwaterowanie na skrzyżowaniu;
 • Postawić dom na koniec impasu.

We wszystkich tych przypadkach, lokatorzy będą towarzyszyć różnego rodzaju ułomności, odwracają się od nich szczęście. W domu sam taki układ nie będzie również działać w najlepszy sposób: rozpocznie się załamać szybko i wymaga stałej naprawy i modernizacje.

Dom

Wybór gruntów pod budowę lub szacowania lokalizacji gotowego domu, trzeba mieć zaskoczony jego plan (lub ocenić gotowy układ). Idealny plan zostanie uznane, w którym podłużna głębi domu więcej niż jego szerokość. Ważne jest również w naukach Feng Shui i liczby pomieszczeń w domu, ze względu na absolutnie wszystkie pokoje, w tym kuchni i łazienek:

 • Jeden duży pokój (pokój studio) – dobrze,
 • Dwa pokoje – neutralne,
 • Trzy i cztery pokoje – bardzo zła,
 • Od pięciu do siedmiu pokoi – doskonała,
 • Osiem pokoi – złe
 • Dziewięć – bardzo dobry.

Powierzchnia salonu jest uważane za niekorzystne, jeżeli jest ona mniejsza niż osiem metrów kwadratowych i jest uważany za zły plan, w którym mały pokój lub lokale niemieszkalne znajdujące się w środku domu. Dobre z punktu widzenia Feng Shui planuje, gdy w centrum domu znajduje się duży salon lub sypialnia dom właścicieli. Nie można zaplanować następującą lokalizację pomieszczeń i wejściami:

 • Brak tylnych drzwi;
 • Sypialnia obok kuchni;
 • Kuchnia w południowo-zachodniej;
 • łazienka na południowo-zachodnim i północno-wschodniej;
 • WC w centrum domu;
 • Schody w centrum domu;
 • Mieszka nad łukiem.

Dobrze, gdy:

 • Przestronny dom;
 • Sypialnia i główne wejście do tej samej linii prostej;
 • Kuchnia na wschód lub północno-wschodniej;
 • Główne i tylne drzwi w linii prostej;
 • Drzwi do pokoi znajdują się obok siebie.
 • Poziom podłogi w domu nad poziomem gruntu progu.
 • Lokali mieszkalnych znajdujących się w niekorzystnych obszarach (na siatce Bagua).
 • Garaż oddzielić od domu i posiada przestronny podjazd.

Kształt domu

W dodatku do wewnętrznego układu wielkie znaczenie w nauczaniu Feng Shui ma kształt domu, a także jego kolor. Wskazując, że zwykle dla nas, aby utworzyć ten Eastern nauczania? Najkorzystniejszą postacią domu – prostokąt, kwadrat, koło i ośmiokąta. Najbardziej niekorzystna forma – podkowy i literą „G”. Jednak nawet niekorzystny kształt może być ujednolicone zgodnie z zasadami feng shui.

 • Dom w kształcie litery L

Musi on być przedłużony do prostokąta. Można dokonać Ponadto wprowadzenie brakującego rogu wielkiego drzewa, postawić rzeźbę lub lampę. Jeśli opcje te są trudne do wykonania, przednie drzwi w korytarzu trzeba powiesić lustro. Jeśli ta forma domu było spowodowane załączonym garażu, konieczne jest, aby zrównoważyć przeciwnej stronie domu, co czyni to miejsce zabaw lub układania toru.

 • Dom Podkowa

Bardzo modne, ale niekorzystny kształt domu, który jest (jak twierdzi naukami Feng Shui) do kłótni w rodzinie i problemów zdrowotnych. Szczególnie źle, jeśli kuchnia lub sypialnia znajduje się na skrzydłach bocznych domu. Jednak sytuacja może być skorygowana, jeśli symbolicznie zamknąć buta, umieszczając pomiędzy końcami skrzydeł szczotkować dom lub złamanie go duży ogród kwiatowy. Dostosować przestrzeń i powiesić lustro naprzeciwko drzwi wejściowych.

W rzeczywistości, każda forma nie zamkniętego domu w naukach Feng Shui jest uważane za niekorzystne. I poprawić sytuację może jedynie wypełnić puste przestrzenie i wizualną konstrukcję zapewniającą tworzy kwadrat, prostokąt lub okrąg.

Przed domem

Twarz w domu – to jest jego fasada z głównym wejściem i przedniej ogrodzie. Nawiasem mówiąc, obecność przedniej ogród z przodu domu przynosi mu szczęście i szczęście. Odgrywa ważną rolę i ścieżkę do domu, który jest również „sprawia, że” jego twarz. W naukach Feng Shui uważa się, że jeśli droga do domu prosto jak strzała, to jest bardzo źle. Odwrotnie, meandrujące ścieżki sprzyja swobodny przepływ energii chi. Ważne jest, że materiał nawierzchni toru mecz dekoracji domu, w każdym przypadku muszą odnosić się do tego samego elementu.

Na przykład, drewniany dom musi śledzić, wyłożone deskami lub pili się drewniany i skalista ścieżka jest właściwa w pobliżu domu z cegły. Jak dla nowoczesnych syntetycznych materiałów wykończeniowych na elewacji, starożytne nauki feng shui na ten temat nie mówi nic (nie było wtedy nawet syntetyczny). Zakładając jednak, że materiały te należą do elementu ognia (ogień rodzi się w plastiku!), Można wytyczyć ścieżki z kamienia sztucznego lub czerwonej cegły.

Kolor domu – jest również ważnym elementem dobrze zaprojektowanych domów. Mistrzowie Feng Shui zaleca, aby uniknąć najciemniejsze odcienie, a zwłaszcza czarnych i niebieskich. Fakt, że jest to kolor wody – elementy, które mogą podjąć dobrą energię chi. Więc wybrać na dekorowanie domu żadnych kolorach, ale tylko te, które odpowiadają elementów głowy rodziny lub właściciela domu. Nie zapominajmy, że obok domu powinny być (po prostu muszą!) Być w ogrodzie, a gdy wielkość działki nie pozwala, przynajmniej przednie ogród lub kwietnik.

W ogóle, Eastern nauczanie feng shui nie jest sprzeczne z jakimkolwiek zdrowym rozsądkiem, ani zwykłej prezentacji dla nas własnego domu. Jeśli spojrzeć na staropolskiego dworku, okazuje się, że są one najlepszym sposobem, aby spełniać wszystkie zasady układ domu feng shui. Być może nasi przodkowie intuicyjnie wiedział, jak doprowadzić do domu pozytywnej energii, sprawiają, że dom komfortowy, a życie w nim szczęśliwy. I pamiętajcie, jest mało prawdopodobne, że w tym przypadku odczytu specjalne książki, a na pewno nie szukać porady w internecie. Wziąć do użytku na ich doświadczenie i starożytnych nauk feng shui, a Twój dom z pewnością będzie zadowolony!

load...