Dolar Drzewo: jak przyciągnąć szczęście do domu

Zawartość:

I to nie jest złe, ponieważ byłoby to: rosnące sam w domu teraz drzewa dolara, a my po prostu okresowo aktualizować liści na nim, łamiemy stare, które wzrosły szybciej niż nowe. Ale żarty na bok, roślina ta jest mieć w domu jest nadal możliwe. I to się nazywa Zamioculcas. Jednak pieniądze na ten kwiat, do naszego wielkiego żalu, nie rosną.

load...

Dolary są obecne tylko w swoim krajowym tytule. Możemy się tylko domyślać, co on nazwał Zamioculcas tak obiecujące? Można w prawdzie rysuje się w domu tych pożądanych banknoty?

Nie ma nic łatwiejszego niż sprawdzić wszystko w praktyce. A do tego trzeba tylko kupić Zamioculcas do swojej kolekcji roślin wewnętrznych. Ale nawet jeśli udało się osiąść w mieszkaniu tylko kaktusy, które praktycznie nie potrzebują podlewania i szczególną ostrożność, można starać się coraz bardziej poważny kwiat. Uwierz mi, tak będzie.

Najważniejszą rzeczą jest to, że doskonale pasuje Zamioculcas do wnętrza każdego domu. Poza tym, może to przyniesie wygórowane bogactwo w rodzinie. Jakie? W naszym życiu jest wszystkim! I można łatwo okazują się być szczęśliwym świadkiem faktu, że drzewo dolara uzasadnia ich prawo nazwać w ten sposób. Zwłaszcza, że ​​Zamioculcas bezpretensjonalny i neobremenitelen w zakresie pielęgniarstwa. Musimy po prostu poznać tę wspaniałą roślinę bliżej. I, oczywiście, należy przestrzegać kilku prostych zasad opieki.

Zamioculcas: jaki rodzaj kwiatów

Zamioculcas (Zamioculcas) – jeden z najszlachetniejszych przedstawicieli roślin doniczkowych. Można powiedzieć, że to jest – luksusowy, elegancki i rzadki kwiat. Ma bardzo piękne liście pinnatisect są ciemnozielone, błyszczące (jak lakier), w prawo, niemal idealny kształt i ten sam rozmiar.

load...

Zamioculcas pochodzi z Ameryki Południowej. Wycenia go na specjalnym formularzu liści. Niespodziewanie, w pomieszczeniach drzewo dolara prawie kwitnące. Jednak przypadki osiągnęły sędziwego wieku, można łatwo pokryte kwiatami i nagle mieszkanie. Ale ten proces nie robi większego wrażenia na ciebie, raczej rozczarowany. Ponieważ kwiaty na Zamioculcas – jest zwykły biały, żółtawy lub kremowy kolby.

Warto zauważyć, że liście Zamioculcas rosną bezpośrednio z ziemi, czy raczej z bulw żarówek. Co nieświadomi ludzie podejmują łodygę, w rzeczywistości okazuje się być arkusz. Procesy te, które nazywaliśmy liści, są faktycznie pierze. Zatem arkusz dolar drewno jest owłosiony strzałka (kwiat dorośli mogą osiągnąć wysokość m). Łodyga ma krótki i poziomy. Znajduje się tak blisko ziemi, wygląda rozetę liści.

Dolar drzewo było i jest nadal dość drogie roślina doniczkowa. Ale tak naprawdę nie są tanie tylko dla dorosłych i okazów zarośnięte. Powodem jest to, że dużo czasu mija zanim Zamioculcas osiągnąć imponujące rozmiary. Zamioculcas – jest „doskonały” kwiat pokoju: dbanie o minimum, rośnie powoli, nowe liście są rzadkie. Ale, pomimo faktu, że roślina jest skromny, ale od czasu do czasu trzeba dbać o niego. Cóż, przynajmniej, konieczne jest stworzenie korzystnych warunków dla niego.

Jak prawidłowo dbać o drzewa dolara

Zapewnienie właściwej opieki Dolar drzewa, kilka lat później dostaniesz wspaniały zakład, który zadziwi Cię swoją urodą. W tym przypadku nie trzeba wydawać tysięcy rubli dla wszystkich rodzajów załączników, kwiat rozwija się normalnie nawet w domu. Jeszcze garnek z zakładu lepiej jest umieścić w jasnym pomieszczeniu, ponieważ Zamioculcas kocha światło. Jednocześnie jest to konieczne w celu ochrony bezpośredniego słońca, który może spalić liście. Latem wskazane jest, aby utrzymać świeże powietrze, a zimą – w pobliżu chłodnym oknie (ale nie w pobliżu baterii).

Przy wilgotności w tego kwiatu to nie ma specjalnych wymagań. Dosyć tego od czasu do czasu spryskać i przetrzeć kurz z liści. Ale do nieprawidłowego podlewanie kwiat jest wrażliwy. Zamioculcas jest bardzo proste, „wypełnienie”, co powoduje gnicie korzeni (i inne choroby), a tym samym wniesienie zakładu kryty do śmierci.

Kwiat zgromadzić tyle cieczy w żarówki bulw, więc łatwo przenieść suszy, ale nie może poradzić sobie z nadmiarem wilgoci. Dlatego też gleby, w której rośnie, nie możemy zbyt często podlewane. Nawiasem mówiąc, jeśli idziesz na wycieczkę, można nie martwić, że nikt nie zadba o drzewa dolara. 5-10 dni, będzie czuł się świetnie.

W okresie od kwietnia do sierpnia (okres intensywnego wzrostu) Zamioculcas powinny być karmione o kilka razy w miesiącu. Jako nawóz dla tego kwiatu będzie odpowiadał wszystkim przeznaczone do pokrewnych roślin: kaktusów i sukulentów.

Przeszczepione kwiat często nie jest – od dwóch do czterech lat. Odbywa się to za proliferację systemu korzeniowego. Jeśli są to produkty, z jakiego powinno zostać przeszczepione do naczynia o większej średnicy, a warstwa odwadniania gruntu, który jest sprzedawany na sukulentów i kaktus. Można przygotować mieszankę gleby do tego na własną rękę. Wystarczy zmieszać w równych proporcjach darni i arkusza podłoża, piasku i torfu.

Rozmnażanie Zamioculcas podzielenie krzew lub zakorzenienia Sheet (cięcia). Szczególne wymagania dla tego procesu nie jest. Wszystko dzieje się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Jedynym życzeniem – stosować środki pobudzające wzrost (fitohormony) oraz cierpliwość. W sprawiedliwości należy zauważyć, że tylko nieliczni odważyli się reprodukcji Zamioculcas: zbyt długi proces (nie może być opóźniony o jeden miesiąc).

Błędy w pielęgnacji Zamioculcas

Niestety początkujący „ogrodników” nie zawsze wiedzą, jak dbać o podobnych kolorach. Skąd wiesz, że robisz coś złego? Dokładnie sprawdź Zamioculcas. Cętkowany kolor, wysiadł korzenie, kruszenie liści – to wszystko sugeruje, że nadszedł czas, aby zmienić pulę, nawozić roślinę lub posadzić go.

  • Żółkną i suche liście

Należy pamiętać, że drzewo lubi światła, ciepła i wilgotności powietrza boi nadmiaru wilgoci. W żadnym przypadku nie należy umieszczać go w projekcie lub w pobliżu urządzeń grzewczych. Jeśli liście żółkną kwiat na jednej stronie, zmiana pokoju. Z braku światła kwiat przeciągnął się i traci swój kolor.

  • Zapach zgnilizny

Liście i korzenie gniją jeśli nadmierne łzawienie. W tym przypadku tylko pomóc przeszczepów. Podjąć nową ziemię, wyposażyć odpowiedni drenaż, zatrzymać wylewanie drzewo. Stary gleby w żadnym wypadku nie powinny być stosowane jako formy może być utworzony w nim.

  • Nalot

Na liście lub łodyga pojawiła plamy? To może być grzyb. Jeśli kwiat był chory, kupić w wyspecjalizowanych sklepach przeciwgrzybicze spraye lub dodatki i proces drzewa dolara. Troska więc dokładnie taka sama jak poprzednio. Jedną rzeczą jest, aby nie używać starego zapłodnienia. Można zarazić drzewa poprzez nawozów. Dlatego nie powinno się kupować tanie produkty w przejściach i na rynkach, gdzie nie jest przestrzeganych norm sanitarnych.

Jak widać, dbać o drzewa dolara nie jest tak trudne. Najważniejsze – aby zapewnić dobre oświetlenie, nie pereuvlazhnyat gleby, w czasie karmienia i przeszczepu dla niego. Ze względu na fakt, że kwitną w domu nie ma miejsca, roślina może nawet zacząć alergie.

Dolar drzewa: wróżby i przesądy

Tak więc, jeśli chcesz roślin przyniósł szczęścia i stać się maskotką, przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, nigdy go zranić, nawet jeśli nie wierzy w wróżby. Naukowcy wykazali, że drzewa i kwiaty też są w stanie doświadczyć emocji. Dlatego ważne jest nie tylko prawidłowo dbać o nich, ale także rozmawiać podczas podlewania. Jeśli masz zamiar przesadzić kwiat, starają się „uspokoić” go. Nie wykorzenienia, nie ciągnąć liści.

Po drugie, trzeba ozdobić je w dolarach. Wchodzisz do ustawy tak, że piramida obraz jest widoczny (to jest – najważniejsza część znaków), owinąć taśmą i dołączyć do arkusza. Aby roślina napędzany magicznej energii, umieścić go pod niego ani grosza. Monety są również warto rzucać do wody, które zostaną następnie podlewać drzewa.

Po trzecie, zmiany powinny być wprowadzone do rosnącego księżyca, w przeciwnym wypadku więdnie kwiat, a wszystkie dolary wychodzić z domu. Wierzyć lub nie wierzyć w znaki – to twoja sprawa. Ale jeśli coś jest silne pragnienie, może być wypełnione. Nie zapomnij moc auto-sugestii! Więc dlaczego nie spróbować, nagle z kolei na zewnątrz!

W ogóle, być właścicielem Zamioculcas dość uciążliwe. Wystarczy, aby prawidłowo dbać o nich. Trudności tam treści, a jeśli pojawią się problemy, są one łatwo rozwiązać, ponieważ chory i dotknięte przez szkodniki Roślina ta jest bardzo rzadka.

load...