Dokonywanie zasłony okna z przykładami zdjęć: Jak zorganizować okno

Okna zajmują bardzo ważne miejsce w domu, ponieważ Feng Shuya są głównymi źródłami światła słonecznego i prowadzone przez nich energii życiowej. To przez okna i drzwi naszego domu i nasz dom przychodzi liści zarówno pozytywnych jak i negatywnych energii. Nic dziwnego, że feng shui wywołuje okno „oczami domu.” Jego oczy, jak wiesz – zwierciadło duszy – zwierciadło duszy naszego domu. Z tymi oczami widzimy świat i przez tych samych oczach świata patrzy na nas. Dobrze dobrane materiały, kształt, położenie i konstrukcja zasłony okna, instalacje, wyposażenie, może mieć ogromny wpływ na nasze życie. Feng Shui, jako doktryna harmonijnego istnienia człowieka w świecie, pomoże dokonać właściwego wyboru. Spacer na podstawowych parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas projektowania i dekoracji okien.

load...

Zawartość:

Okno Opcje zasłony

Otwory dekoracji.

Według starożytnych chińskich nauk feng shui, dana osoba jest pod stałym wpływem wszelkiego rodzaju widzialnych i niewidzialnych energii. Wszystko, co nas otacza – bezgraniczna energia. Widoczne Energy prezentowane są wszystkie obiekty znajdujące się wokół nas, że możemy zobaczyć, dotknąć, poczuć. Niewidzialna energia – to kosmiczna energia, a cała gama naszych zmysłów, emocji i doświadczeń. Każda rzecz, każda myśl, każde uczucie ma pewien ładunek energii – pozytywne lub negatywne. Nawet my sami – bezgraniczna energia, zmienia się pod wpływem energii wokół nas, a świat wokół nas się zmienia. Zmieniając siebie – zmieniamy świat, zmienia świat – zmieniamy się.

load...

Większość czasu spędzamy w domu. To jest nasze najbliższe otoczenie, ma największy wpływ na nas. Tu gotować i jeść, pracować i odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi i rodziną. Zmiana w żaden sposób sytuacji w domu, my, świadomie lub nieświadomie, przekierowanie przepływów mocy i odpowiednio do uniwersalnych praw, które mają wpływ na ich zdrowie, dobre samopoczucie, a nawet relacje między członkami rodziny.

Kształt, materiały i rozmieszczenie okien w domu

  • Okno Formularz

Kształt okna jest identyfikowana z konkretnym elemencie, i ma wszystkie cechy właściwe dla niego. Kwadratowe i prostokątne szerokości okna symbolizują ziemię, przynosząc do domu stabilność i niezawodność – „mój dom – moja twierdza”. Okrągłe okna przenosić energię metalu, przynosząc do domu bogactwo i dobrobyt. Żywią się również zaangażowanie i dać nową siłę, aby osiągnąć swoje cele. Wysokie wąskie okna przenosić energię drewna, silnie stymulujący naszą kreatywność. Trójkątne okna przynieść energii naszego pożarze domu, napełniając nas niezwykłej aktywności i funkcjonalności. Łukowe okna są połączone z elementem wody. Wypełniają naszego domu spokój i spokój, dzięki czemu jest to idealne miejsce do wypoczynku i regeneracji sił po ciężkiej pracy. Szczególnie pozytywne nastawienie Feng Shui do ośmiokątnej okien, ponieważ oni, bilansowania i harmonizację bipolarne przepływy energii, korzystny wpływ na wszystkie aspekty życia. Najlepiej nie mieszkają w jakiejkolwiek postaci okna i wybierać odpowiednią opcję, w zależności od funkcjonalnego celu pomieszczenia w szczególności wykonania.

0.

  • Materiały do okien

Ostatnio znaczna liczba publikacji, w których podnoszone mistrzowie feng shui śpiewają ody okien z plastyki metalowej. W rzeczywistości, feng shui, doktryna, która jest oparta na naturalnych naturalnych źródeł energii, woli materiały naturalne. Dla Windows – szkła i drewna. Fakt, że tylko naturalne materiały niosą energia życiowa pięć podstawowych elementów – wody, drewna, ognia, ziemi i metalu. Materiały Sztuczne nosić martwe energii.

5.

  • Okna Położenie w domu

W żadnym przypadku nie jest konieczne umieszczenie okna w rogu pomieszczenia, ponieważ Prowadzi to do szybkiego utraty chi. Jeżeli nie można uniknąć przez umieszczenie na parapecie, lub w pobliże rośliny okno może co najmniej spowolnić odpływ energii. W Feng Shui preferowane okna otwierają się na zewnątrz. Okna otwierane do wewnątrz, dzięki czemu osoby zbyt giętki do wszelkich wpływów zewnętrznych, mają negatywny wpływ na zdrowie, finansów i rozwoju kariery. W tym przypadku, blok negatywna energia może być poprzez umieszczenie lustra tak, że odzwierciedla to okno, ale nie bezpośrednio przed oknem, lub umieścić na parapecie rośliny z okrągłymi liśćmi.

1.

  • Sufitu

W ogóle, feng shui jest bardzo pozytywnie o zastosowaniu świetlików we wnętrzu domu. Jako źródło dodatkowego oświetlenia, przynoszą do domu dodatkową Qi. Jedyne zastrzeżenie – prawidłowe położenie. Świetlika może być używany w kuchni, ale nie przez piec, ponieważ prowadzi to do strat energii, drogą pokarmową. Również można użyć świetlik w sypialni, ale nie bezpośrednio nad łóżkiem. Ale obecność sufitu we wnętrzu pokoju dziecka jest bardzo niepożądane. Dziecko może pojawić się nerwowość, drażliwość, uczucie, że jest pod stałym nadzorem.

8.

Dokonywanie okien na feng shui

Jakie rolety wybrać

Niezależnie od tego, żaluzji, zasłon lub żaluzji, pierwszeństwo należy dać naturalnych materiałów: tkanin naturalnych (drewno, bambus, juta). W ciągu dnia zasłony powinny być otwarte, wpuszczając do pomieszczenia tyle światła słonecznego, jak to możliwe, a wraz z nim pozytywne chi. Nocą, zasłony wyciągnąć otwartą nieszczęścia i niepowodzenia, więc nawet jeśli mieszka na ostatnim piętrze najwyższego drapacza chmur na świecie, okna pozamykane w nocy lepiej. W okresie zimowym lepiej jest dawać pierwszeństwo materiałów bardziej gęste i ciepłe, a latem – lekkie i przewiewne. Pożądane jest, aby dać się zbyt ciężkie i nieporęczne tkanin – zbieranie kurzu i obciążania atmosfery, są w domu energii urazy, zło i choroby. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wszystkie zasłony i okno otwarte z łatwością, bez wysiłku. Jest to z pewnością otworzy nowe perspektywy i w innych sferach życia.

6.

Jak dobrać kolor zasłon

Przy wyborze okien kolorystyka i zasłon należy podchodzić bardzo poważnie. Kolor – bardzo potężne narzędzie wpływu, zarówno na fizycznej i psychicznej kondycji osoby, zdolne do pobudzenia, uspokoić, inspirować, dawać impuls do działania lub zaniechania. Przy wyborze palety kolorów ramy okienne, rolety mogą być oparte na następujących parametrach:

  • Party światła, które przechodzi przez okno: wszystkie odcienie czerwieni (południowo – ogień), czarne i wszystkie odcienie niebieskiego (północ – woda), wszystkie odcienie bieli (zachodnia, w północno-zachodniej – metal), wszystkie odcienie zieleni (wschodniej, południowo-wschodniej – drzewo), wszystkie odcienie żółtego (South-West, w północno-wschodniej – ziemia).
  • Sezon: wszystkie odcienie bieli, szary, metaliczny – jesień, wszystkie odcienie niebieskiego – zimą, wszystkie odcienie zieleni – wiosna, wszystkie odcienie czerwieni – lecie.
  • Kolor energii – energie, które zgodnie z zasadami Feng Shui przynosi konkretny kolor.

Czerwony – kolor życia, radości, energii i szczęścia. Jest silnym stymulatorem aktywności fizycznej i psychicznej. Nadmiar może prowadzić do nadmiernego pobudzenia, wyczerpania nerwowego i agresji. Idealne dla wszystkich pomieszczeń związanych z energicznych ćwiczeń fizycznych lub umysłowych (siłownie, sale gier, kuchnie, jadalnie).

8.

Niebieski – kolor nieba i wody, symbolizujący energię twórczą i duchowości, samoświadomości i samodoskonalenia. Uspokaja, łagodzi, chłodzi i harmonizuje ciało i duszę. Nadaje się do obszarów przeznaczonych do wypoczynku, relaksu i medytacji (sypialni, pokoju do medytacji). Wskazane jest również, aby wykorzystać wszystkie odcienie niebieskiego na miejscu w odniesieniu do wody i wodnych zabiegów (wanny, toalety, baseny).

5.

Zielony – kolor natury, odrodzenia, wzrostu, stanu zdrowia. Przynosi spokój, odnowić siły fizyczne i psychiczne, przynosi zyski i bogactwo, harmonizują relacje między ludźmi. Nadaje się do wewnątrz, rekreacji, rehabilitacji i komunikacji rodzinnego (sypialnie, terenów rekreacyjnych, pokojów dziecięcych).

6.

Żółty – kolor słońca i ciepła, symbolizujące witalność, uśmiech, śmiech, szczęście, zabawa. Przynosi radość i światło, karmi aktywności umysłowej. Dobrze nadaje się do pomieszczeń przeznaczonych dla towarzyskich (salon – ciepłe, radosne serce domu).

8.

Biały – kolor czystości, szczerości, niewinności. Nadmiar może prowadzić do poczucia niepewności i niepokoju. Stosować tylko w niektórych szczegółach dekoracji i mebli.

1.

Czarny – kolor zagadki, tajemnicy, symbolizujących wewnętrzną siłę, wiedzę tajemną, foresight. W nadmiarze prowadzi do poczucia lęku, zagrożenia, rozpaczy. Podobnie jak biały, czarny najlepiej stosować tylko w tych części wnętrza i meble.

05.

Udekoruj roślin i akcesoriów do okien

Na parapecie, pożądane jest, aby umieścić wiele kwiatów i roślin w pięknych glinianych garnków (w każdym razie nie z tworzywa sztucznego!), Ale nie powinno być zbyt dużo, tak że energia może krążyć swobodnie i bez przeszkód.

Bardzo dobrze, jeśli w oknie z widokiem na ulicę jest piękne kwitnienie roślin. Przyniesie to radość nie tylko dla swoich członków gospodarstwa domowego, ale także przechodniów. Widząc ten cud w swoim oknie, będą podświadomie wysyłać do domu energię piękna i dobroci.

36.

Wspaniały wystrój i talizmanem dla domu będzie służyć jako zawieszki z kryształami i dzwonki lub, jak się je nazywa, „muzyki wiatru”. Wisiorki z kryształami lepszej pozycji po słonecznej stronie. Odzwierciedlających promienie słoneczne będą świecić się wszystkimi kolorami tęczy, błogosławieństwo w domu cały spektrum energii qi. Dzwony lepsze pozycjonowanie na oknach, które są wykorzystywane do wentylacji i często jest otwarta. Powietrze przepływa uczynić je pierścień, wypełniając swój domowy wesołego gongu, odjeżdża wszelkiego zła i nieczyste. Pick up dzwony powietrzne powinny być oparte na kompasie: ceramika dzwon z 2 rur – południowo-zachodniej części, drewniana dzwonnica z 3 rurek – wschodniej, drewniana dzwonnica z 4 rurek – południowo-wschodnim, metalu dzwon z 6 słuchawek – North -Zachodnia metalowe dzwon od 7 trubok- zachodu, ceramicznych dzwon z 8 rur – północny wschód.

05. 71. 90.

Główną funkcją okien – aby przejść do pokoju jak najwięcej światła, a wraz z nim życie energii qi. Wszelkie zabrudzenia, plamy, zadrapania, pęknięcia, a nie tylko utrudniają, ale także zakłócać energię, zamieniając pozytywna negatywna. Dodatkowo, wszystkie okna powinny być łatwo dostępne i muszą być łatwe do otwarcia. Wszelkie przeszkody, uszkodzenia, brud i przynieść stanowią przeszkody i trudności w różnych sferach życia, czy to zdrowia, finansów lub spraw serca. Dlatego wszystkie okna w domu powinny być utrzymywane w idealnej czystości i uczciwości. Ważne jest, aby pamiętać, że „podobne przyciąga podobne”: brud w błoto, czystość czystości itp Głównym bodźcem zadać sobie pytanie.

10.

Psychologowie są w pełni świadomi, że sytuacja w domu może wiele powiedzieć o ludziach, którzy w niej żyją, więc nie dziwi fakt, że poprzez zmianę naszego domu, możemy zmienić siebie. Feng Shui to starożytna i sprawdzone nauczania, pomoże poprowadzić te zmiany w pozytywnym kierunku. Ale jaki system nie będziemy próbowali żyć, ważne jest, aby dowiedzieć się, przede wszystkim – słuchać swojego serca, zna odpowiedzi na wszystkie pytania i zawsze pokaże właściwą drogę.

load...