Dojrzewanie dla chłopców i dziewczynek

Nawet wczoraj, twoje dziecko było małe, bezradne i zabawny. Ale czas ucieka bardzo szybko – pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, pierwszy krok i idzie do ogrodu. Po całkiem sporo czasu – pierwszej klasy, pierwsze pięć pierwsze dwa. A ostatnio, zauważyłeś, że dziwne zmiany zachodzą z dzieckiem. Co to jest? Nie bój się zmienić to, co się dzieje – najprawdopodobniej, dziecko stopniowo weszła w okres dojrzewania. Aby pomóc dziecku przejść przez ten trudny okres w życiu, rodzice muszą mieć dokładne wyobrażenie o tym, co jest dojrzewanie i jak powinno przebiegać normalnie.

load...

Nie zapominaj, że dojrzewanie płciowe chłopców i dziewczynek są całkowicie odmienne . Pokwitanie chłopcy i dziewczęta zaczynają się w inny czas płynie inaczej i postrzegane przez dzieci jako zupełnie inaczej. Na przykład, wczesne dojrzewanie u dziewcząt – zjawisko dość częste, natomiast chłopcy bardziej charakterystyczne opóźnionego dojrzewania. Jednakże, przedwczesne dojrzewanie, dziewczęta nie powinny być powodem do paniki wśród rodziców.

I chłopcy i dziewczęta dojrzewania trwa około pięciu lat. Jak wspomniano powyżej, czas początku dojrzewania są bardzo indywidualne i może znacznie zmieniać się w jednym lub drugim kierunku. Jeśli rodzice o znacznym wahaniom, dobrze jest skonsultować się z pediatrą. Lekarz jest w stanie bardziej adekwatnie ocenić stan rozwoju fizycznego dziecka, a jeśli to konieczne, mógłby wysłać dziecko do dodatkowych badań, aby pomóc zidentyfikować przyczyny znacznie nienormalny.

Jednak poważne problemy natury hormonalnej i są niezwykle rzadkie. Niemal zawsze przyczyną odchylenia to cecha dziedziczna. Jeżeli co najmniej jeden rodzice w tym czasie były również odchylenia w obu kierunkach, to jest 50% wzrost ryzyka wystąpienia takich zaburzeń u dzieci. Szczególnie dotyczy to wzrost dziecka – jeśli oboje rodzice są krótkie, nie należy się spodziewać intensywnego wzrostu zryw w nastolatka.

Współczesna medycyna stworzyła ramy, w których należy dopasować początek dojrzewania, chłopców i dziewcząt. Wczesne dojrzewanie u dziewcząt zaczyna się od 8 lat, chłopcy – z 10 lat, termin rozpoczęcia dojrzewania dziewcząt – 12 lat, a dla chłopców – 14 lat. Jeżeli rodzice przeżywają dowolny – wszelkie wątpliwości, powinni skonsultować się z pediatrą lub endokrynologa. W żadnym przypadku nie wyrażania swoich obaw lub wątpliwości co do obecności dziecka – jest w stanie wyrządzić dość silny uraz psychiczny, który następnie trzeba walczyć przez długi czas. Pamiętaj, że psychika nastolatek jest bardzo wrażliwy.

load...

Dojrzewanie u dziewcząt

Przed mówimy o okresie dojrzewania u dziewcząt, należy rozumieć, że zazwyczaj wiąże się pojęcie „dojrzewania”. Dojrzewanie to nic innego, jak okres bardzo intensywnego wzrostu dziecka, który trwa około dwóch lat poprzedzających dojrzewaniem dziewcząt. Początek dojrzewania u dziewcząt jest uważane za początek pierwszego okresu.

Jak już wspomniano powyżej, nie może być dokładnie nazywa się wiek, w którym zaczyna się okres dojrzewania u dziewcząt. Średni wiek przed okresem pokwitania – około 11 lat, odpowiednio, pierwszy cykl menstruacyjny występuje u około dwóch lat, czyli 13 lat. Jednak niedawno nastąpił tendencja do wczesnego dojrzewania staje się coraz częstsze i zaczyna się w wieku około 9 lat. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli dojrzewanie seksualne matki późno, dziewczyna, może rozpocząć się w 13 lat, odpowiednio pierwszy okres – 15 lat. Od czasu do czasu zdarzają się przypadki, gdy dojrzewanie rozpoczyna się 7 lub 15 lat, ale jest to zjawisko patologiczne i wymagają korekty medycznej. W takim przypadku, jeśli przedwczesne dojrzewanie dziewcząt martwi rodziców, powinni skonsultować się z lekarzem.

Jeżeli odchylenie nie jest tak dramatyczna, że ​​nie powinien straszyć rodziców. Najczęściej odchylenie od średnich liczb w stanie stacjonarnym nie sygnalizują dowolny – żadnych zakłóceń w tle hormonalnym dziecka i usterek hormonalne łojowych, i po prostu rozmawiać o genetycznej predyspozycji dziecka. Jeśli nie pamiętają początek ich dojrzewania, należy skonsultować się z rodzicami – oni z pewnością będą w stanie rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. W żadnym wypadku nie dać dziecku żadnej terapii hormonalnej, chyba że są one mianowany lekarzem – może to spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia dziecka, a nawet, w przyszłości prowadzić do niepłodności dziewcząt.

Więc jakie są oznaki dojrzewania u dziewcząt? Poniżej opisano podstawowe etapy dojrzewania dziewcząt charakterystycznych. W wieku 7 – 8 lat dziecko wzrosła o około 7 centymetrów rocznie, a przez 9 zwiększenia wzrostu było tylko około dwóch centymetrów, jakby natura zahamował proces wzrostu. To samo będzie się działo podczas dziesiątego roku życia – zwiększenie wzrostu nie przekroczy 1 – 3 centymetrów. Ale przez 11 lat swojego życia jest potężny przypływ wzrostu – w ciągu najbliższych dwóch lat, wzrost dynamiki do roku wyniesie średnio około 10 lat, a gwałtownie zaczyna wzrastać, a jego waga – zamiast zwyczajowych 2 kilogramów na wzrost rok będzie około 6 kilogramów lat. Jednak najwyraźniej nie będzie to zauważalne, ponadto, że dziewczyna po prostu „brutalny” apetyt, ponieważ organizm potrzebuje dużo składników odżywczych dla takiego gwałtownego skoku w rozwoju.

W dziewczyn ciała istotne zmiany zaczynają występować. Na samym początku dojrzewania oznacza początek powiększenie piersi, które występuje w następujący sposób: najpierw nieznacznie zwiększonym otoczki i brodawki, lekko wypukły do ​​przodu, a dopiero potem zaczyna mutować sobie gruczołu sutkowego. W pierwszym roku po rozpoczęciu dojrzewania, gruczołu sutkowego jest stożek, ale około rok przed rozpoczęciem pierwszego cyklu miesiączkowego, że ma bardziej zaokrąglony, zwykle formę.

Natychmiast po rozpoczęciu wzrostu piersi zaczyna się i wzrost włosów pod pachami i okolicy krocza. Zaczyna modyfikację danych liczbowych, który jest coraz bardziej kobiecy kształt: Dziewczyna stopniowo zaczyna rozszerzać biodra, talia kontury. Ponadto w tym okresie drastycznie zmienia strukturę skóry i włosów, pod wpływem pewnych hormonów, które zostaną omówione później.

Około 13 lat, dziewczyna pochodzi pierwsza miesiączka. Należy mieć na uwadze, że ustanowienie cyklu miesiączkowego – to długi proces i może trwać bardzo długo – aż do jednego roku. Podczas cyklu miesiączkowego nie jest ustawiona, miesiączka może być bardzo nieregularne. Jest to całkowicie normalne i nie powinno powodować rodzicom nie boi. Wraz z nadejściem pierwszego cyklu miesiączkowego wzrostu dziewczynek znacząco spowalnia, doda się do wzrostu nie więcej niż 5 centymetrów.

Na dziewczynki matka miesiączki powinny zwrócić szczególnie baczną uwagę. Bez względu na to, jak bardzo dziewczyna zaczęła cykl menstruacyjny – w wieku 11 lub 15 lat, wydarzenie to zawsze powoduje jej stres. I wyobraź sobie, jak wiele bardziej dotkliwe stres będzie miał jedną dziewczynę, która wie nic o tym, co dzieje się z jej ciałem? Dziewczyna może wpaść w panikę i nawet nie powiedzieć mamie, co się z nią dzieje.

Dlatego matka jest po prostu zobowiązany w odpowiednim czasie, nawet przed wystąpieniem miesiączki i psychicznie przygotować dziewczynę do nadchodzących zmian fizjologicznych w jej ciało, nauczyć się korzystać z produktów higienicznych oraz zasady postępowania w trakcie miesiączki. Oczywiście, dziewczyna może dowiedzieć się o tym wszystkim i z innych źródeł, takich jak z przyjaciółmi. Ale w tym przypadku nie powinien być zaskoczony, jeśli wiadomość o ich pierwszej miesiączki córka idzie do ciebie i do swojego przyjaciela. W każdym razie niedopuszczalne zbyt szybko reagować na wieść o zbliżaniu się miesiączki u dziewcząt i nie ma potrzeby, aby zawiadomić publicznie o krewnych i przyjaciół – może to znacznie zawstydzić dziewczynę.

Było to w czasie gwałtownego skoku w rozwoju nie jest taka sama, znane prawie wszystkich ludzi, „niezręczność” dziewczyna – nastolatka. Rodzice dziewczynki nie muszą martwić się o to – jak dysproporcja ciało jest całkowicie normalne i nie ma patologii. Ten okres „brzydkie kaczątko” zakończy się bardzo szybko, twoja mała księżniczka będzie prawdziwe piękno. Pamiętaj, aby porozmawiać o tym z dziewczyną, konieczne jest, aby wyjaśnić, co jest powodem tej zmiany, i jak szybko to się skończy.

Powodem takich zmian jest absolutnie prosta: w okresie dojrzewania dziewcząt szkielet staje się coraz bardziej intensywny, ale nierówne. Wszystkie kości rosną z całkowicie różnym tempie, to nie jest zsynchronizowany – przede wszystkim wyciągnąć nogi kości i dłonie, a następnie kości rąk i twarzy czaszki. A tylko w ostatnim rozciąga tułów. Tłumaczy to fakt, że dziewczyna – nastolatek jest często zbyt długie ramiona i nogi mogą być nieznacznie wydłużona twarz. Poza tym wszystkim, dziewczęta często przyspieszyć wzrost mięśni znacznie mniejsze tempo wzrostu kości, powodując nastolatek ruchu są często niewygodne i kanciasty.

Z reguły objawy dojrzewania u dziewcząt wymawiane, więc jeśli nie jest przedwczesne dojrzewanie u dziewcząt, mogą pojawić się problemy natury psychologicznej. Dziewczynka na pewno będą czuć się zakłopotany wystąpieniu z niej zmienić, jeśli jej rówieśnicy – koledzy nie zostały jeszcze rozpoczęte. Jeśli Twoja córka to pytanie jest dość bolesne, trzeba porozmawiać z nauczycielem o dziewczynce, która będzie upewnić się, że dziewczyna szkoła nie staje się obiektem kpin.

By a ty i jego córka dobrze odnosić się do psychologa dziecięcego, który najbardziej taktownie i ze znajomością specyfiki psychicznego dzieci i młodzieży wytłumaczyć dziewczynie, że wszystkie zmiany, które pojawiają się z nim, to jest absolutnie normalne i naturalne.

Ale przede wszystkim, w jaki sposób dziewczyna będzie dostrzec zmiany zachodzące w jej ciele, to zależy od tego, jak blisko i dobrych relacji z matką. Pewny jak najwięcej i komunikować się częściej z córkami, odpowiedzi na wszystkie, nawet jeśli wydają się głupie pytania. Wierzcie mi, to będzie kompensowana, ponieważ jeśli twoja córka będzie ci zaufać, będzie znacznie łatwiej iść przez jej dojrzewania.

Jednak problemy psychologiczne mogą być związane nie tylko z przedwczesnym dojrzewaniem dziewcząt, ale również późno. Jeśli dziewczyna widzi 13 -1 do 4 lat jej zdarza się prawie bez zmian, a wszystkie jej przyjaciół i kolegów dramatycznie zmieniło i uprawiana, to jest niewygodne i zaczyna się martwić, jak dziewczyna sama jest jeszcze tylko w bardzo powolny etap wiek, który poprzedza początek dojrzewania. Oczywiście, dziewczyna, w porównaniu z rówieśnikami, czuje się bardzo nieswojo, może ona rozwijać silny kompleks niższości, ponieważ czuje się gorzej niż wszystkie inne dziewczęta.

Sytuacja ta może również pomóc jedyną stałą komunikację z córką, która musi być wyjaśniona i przypomniał znowu i znowu, że to co się dzieje nie ma nic złego i że dojrzewanie jest nieuniknione. Mama może przytoczyć przykład samodzielnie, nawet jeśli naprawdę mieć trochę przypraw. W ciężkich przypadkach, gdy matka nie może poradzić sobie na własną rękę i widzi, że jej córka nie idzie do kontaktu, i zamyka się w sobie, to powinni skonsultować się z psychologiem dziecięcym. W żadnym wypadku nie można ignorować tego problemu, ponieważ taki uraz jest bardzo silny, i kompleks niższości może zatruć istnieniu dziewczynki całe życie.

Rozwój seksualny dziewcząt może mieć wiele odmian, a nie zawsze tylko wiek. W niektórych przypadkach wygląd włosów różni się znacznie jego sekwencję. Z reguły na początku jest wzrost i wykonanie gruczołów sutkowych, potem włosy łonowe, aw ostateczności włosy pojawiają się pod pachami. Jednak czasami włosy pod pachami pojawiają się w pierwszej kolejności, a reszta z objawów dojrzewania jeszcze nie widziałem. A czasem na pierwszym miejscu znajdują się włosy na narządach płciowych, co jest pierwszą oznaką dojrzewania, po którym występują wszyscy inni. Ponadto, lekarze zauważyli ciekawy wzór – początek Im szybciej dziewczynki w okresie dojrzewania, tym szybciej płynie, i, odpowiednio, niż później – im dłuższy proces dojrzewania. Na przykład dziewczyna, która rozpoczęła się w okres dojrzewania w wieku 9 lat, to nie trwa dłużej niż półtora roku, natomiast jeżeli początkiem była dziewczyna 14 lat – będzie to trwało około dwóch i pół roku.

Dojrzewanie u chłopców

Dojrzewanie u chłopców i trwa od kilku lat. Można go podzielić na kilka etapów. Pomimo faktu, że erekcja penisa, chłopiec obserwowane natychmiast po urodzeniu, grudnichkovom i wczesnego dzieciństwa dziecko całkowicie bezpłciowe i montaż chłopiec ma jedynie charakter mechaniczny wystąpienia, jako pozbawiony jest absolutnie żadnych podtekstów seksualnych.

Aktywny w okresie dojrzewania u chłopców, zwykle zaczyna się w wieku około 11 lat życia, który jest aktywnie płynącej całym okresie dojrzewania (13 do 18). Dojrzewanie to burzliwy okres dojrzewania. Po przejściu przez wszystkie etapy dojrzewania u chłopców, to kończy się w wieku 18 – 19 lat przed rozpoczęciem dojrzewania. Etapy dojrzewania, chłopcy w tym wieku, który jest nazywany pokwitania (słowo pochodzi od łacińskiego „Pubertas” to słowo, które oznacza okres dojrzewania). To właśnie w tym okresie chłopiec zaczynają pojawiać się drugorzędowych cech płciowych, a tam jest powstawanie narządów płciowych, a rozpoczyna pełne funkcjonowanie gruczołów płciowych.

Wiek dojrzewania u chłopców rozpoczyna się około 10 – 11 lat. W tym okresie obserwuje się intensywny chłopiec skok wzrostu oraz 13 – 14 lat jest tworzenie kości jest typu męskiego. Jednak cały proces rozwoju i zmian w kształcie występuje tylko na 20 – 22 lat, a nie przed.

Bardzo wielu rodziców są zaniepokojeni, czy wiek dojrzewania zależy od chłopców, a następnie, gdy jest zakończone. W rzeczywistości, gdy dojrzewanie jest zakończona, to zależy od wielu czynników, takich jak:

  • Ogólny stan zdrowia dziecka. W takim przypadku, jeśli takie istnieją – każda choroba przewlekła, lub nie był poważny uraz lub zabieg chirurgiczny, może wystąpić opóźnienie dojrzewania płciowego u chłopców.
  • Odgrywa ważną rolę i charakter obu układów nerwowego i hormonalnego. Niepowodzenia w ich pracy i często prowadzi do tego, że istnieje opóźnienie dojrzewania płciowego u chłopców.
  • Funkcje konstytucyjne fenotypu jest czasami również doprowadzić do tego, że istnieje opóźnienie rozwoju płciowego u chłopców.

Jednak opóźnienie rozwoju płciowego u chłopców, zazwyczaj nie spowodował poważnych powodów. Ponadto, należy pamiętać, że na początku okresu dojrzewania u chłopców jest tak indywidualne, jak dziewczęta. W niektórych przypadkach nie jest wczesne dojrzewanie płciowe u chłopców, natomiast w innych przypadkach, wręcz przeciwnie, później. Wczesne dojrzewanie płciowe u chłopców częściej jest to spowodowane przez genetyczną predyspozycją – jeśli ojciec zaczął dojrzewania wcześnie, prawdopodobieństwo, że mój syn będzie postępować podobnie, wynosi około 80%.

Przedwczesne dojrzewanie płciowe u chłopców jest bardzo rzadko spowodowane przez niektórych – choroby układu hormonalnego, ale gdy dojrzewanie rozpoczęła się wcześniej niż 10 lat, rodzice, dla własnego spokoju powinien zwrócić się do pediatry, który oceniał stan dziecka, jeśli to konieczne, wysłać je do właściwej specjaliści, którzy przeprowadzają niezbędne testy. Uniknąć wizyty u lekarza nie jest konieczna, ponieważ bardzo rzadko, ale jednak przedwczesne dojrzewanie płciowe u chłopców może wskazywać na obecność guza w mózgu.

Początek dojrzewania jest ze względu na fakt, że chłopiec zaczyna aktywnie burzliwej aktywności hormonalnej gruczołów płciowych, zwłaszcza jąder. Wszystkie gonady są w ścisłej współpracy z resztą gruczołów wydzielania wewnętrznego, który wykonuje korelację między układu nerwowego chłopca ciała.

Rodzice powinni być świadomi wszystkich cech chłopców dojrzewania. Jest to konieczne w celu reagowania na pojawiające się problemy u młodzieży, jak również zauważyć ewentualne odchylenia od normalnego przebiegu dojrzewania. Ale należy pamiętać, że nie może być indywidualne cechy rozwoju płciowego u chłopców, a więc w przypadku rodziców jakichkolwiek miał jakiekolwiek wątpliwości, zasięgnij porady lekarza.

U młodzieży jest obecnie aktywny dojrzewania, organizm jest szereg poważnych zmian, zarówno natury somatycznej (fizycznego) i psychologiczne. Początek dojrzewania u chłopców jest uważany za pojawienie się pierwszej wypowiedzi drugorzędowych cech płciowych: znaczący wzrost penisa, moszny, wygląd sierści w okolicy narządów płciowych i pod pachami, zmiana tonu głosu.

W tym samym czasie, jednocześnie z pojawieniem się drugorzędowych cech płciowych, chłopiec zaczyna wygląd erekcji, który ma wyraźną orientację seksualną. Dodatkowo, okres ten charakteryzuje się jeszcze źle zdefiniowanych i nieregularnych polucji. Jest to stopniowy wzrost wielkości pęcherzyków nasiennych i gruczołu krokowego, zaczyna ich działanie.

Wet-sen – to niekontrolowane, absolutnie mimowolne wytrysk, często występujące w nocy i w żaden sposób związany z jakimkolwiek stosunku seksualnego lub masturbacji. Nocturnal emisji w okresie dojrzewania – są absolutnie normalne charakter fizjologiczny, występujące średnio trzy razy w tygodniu. Pojawienie nocnej zabrudzeniom chłopca – nastolatek oznacza, że ​​dziecko osiągnęło etap dojrzewania, które są już w eksploatacji i pęcherzyków nasiennych. Zazwyczaj mokre sny występują podczas żywych snów erotycznych, ale nastolatków, zazwyczaj po przebudzeniu rzadko je zapamiętać. Rodzice powinni zachować maksymalną taktu i udawać, że nie zauważy jego syn nocnych zanieczyszczeń.

Jak wspomniałem nieco wyższe u chłopców drugorzędne cechy płciowe są uważane nie tylko wzrost penisa, ale także pojawienie się roślinności – w okolicy narządów płciowych i pod pachami, a na twarzy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ludzie mają włosy łonowe rosną absolutnie w taki sam sposób jak u kobiet, i mają inny kierunek wzrostu włosów. Człowiek włosy łonowe są wzrost klina lin, a kobieta, wręcz przeciwnie, włosy nie rosną w górę i na boki. Jeśli chłopiec miał tendencję do wzrostu włosów na rodzaj żeński, rodzice powinni pokazać dziecku lekarza – endokrynologa. Może to być objawem problemów z układu hormonalnego organizmu dziecka za.

Cechy dojrzewania, chłopcy należą również te zmiany, które zdarzają się z jego głosem. Głos chłopca stopniowo staje się znacznie niższe i bardziej szorstkie. Zjawisko to lekarze związane z procesami, które odbywają się z chłopcem krtani pod wpływem pewnych hormonów tarczycy: chrząstki krtani jest znacznie wzrosła w wielkości, a ponadto istnieje pewna kostnienie jego części.

Chłopiec w okresie dojrzewania i są kardynalne zmiany w rozwoju i struktury kości – system mięśniowy. Jest to znaczny wzrost w masie nie tylko bezpośrednio kości szkieletu, ale cały mięśni szkieletowych. Tworzenie szkieletu następuje męskiego wzoru: wąskie biodra, szersze ramiona. Chłopcy są znacznie mniej nasilone tłuszcz podskórny. Jeśli dziewczęta w okresie dojrzewania podskórnego tłuszczu w stosunku do całkowitej masy ciała wynosi 30%, a następnie chłopcy ta nie przekracza 19%. Oczywiście, w niektórych przypadkach, chłopiec może być zbyt gruby, a jego ciało jest zbyt zaokrąglona i podobna do kobiety, jednak coraz częściej, podobne zjawisko jest bardzo krótki i szybko przechodzi na własną rękę. Jeśli masz do czynienia z podobną sytuacją i zobaczyć, że syn ten problem dotyczy, należy z nim porozmawiać i wyjaśnić, że wkrótce sytuacja zmieni się drastycznie.

Struktura kości miednicy jest również zmienia się dramatycznie – chłopcy miednicy pierwszy staje się coraz dłuższe, a wraz z upływem czasu przychodzi ostateczną powstawaniu miednicy typu męskiego. Pień jest znacznie skrócony, a dolna szczęka, wręcz przeciwnie, jest to chłopak o wiele więcej niż dziewczynek.
Pomijając fakt, że ciało miejsce zasadnicze zmiany somatyczne chłopca, dojrzewania charakteryzuje się także istotnych zmian w charakterze i zachowaniu, że był to człowiek, a nie dziecko. To właśnie w tym okresie, chłopcy zaczynają wykazywać zainteresowanie pierwszy w stosunku do dziewczyn, one mieć miłosne, a pierwszy pociąg seksualny. Proces ten jest koniecznie zawarte w etapach dojrzewania chłopców.

Rodzice muszą być bardzo dokładne i bardzo tolerancyjny i wrażliwy komunikować się z chłopcem, którzy są pod dojrzewania. W przeciwieństwie do dziewcząt, psychika i system nerwowy jest bardzo chłopcy w tym okresie – i jest bardzo labilne. Częste zmiany nastroju, zwiększona podatność, rozdrażnienie, a nawet motywacji agresja, depresja, bezprzyczynowemu – To tylko małe „garść uroków”, które towarzyszą okresie dojrzewania chłopca. A jak będzie zachowywać mądry rodziców do syna – Chłopiec nastolatka zależy od formowania charakteru i psychologicznej atmosfery w rodzinie. Pamiętaj, że nastolatki są bardzo kategoryczny w swoich wyrokach, a często działają bardzo szybko i lekkomyślnie – jedno złe słowo może spowodować wiele problemów, przed opuszczeniem domu, ukończenie próby samobójczej.

W okresie dojrzewania chłopak jest nie tylko fizyczne zmiany w organizmie, ale także aktywnym rozwój intelektualny młodzieży. Młody człowiek szuka swojego miejsca w społeczeństwie, wybiera swój indywidualny wzorzec zachowań – najczęściej obserwuje się wyraźne dążenie do niezależności, rzeczywistości, w większości przypadków rzeczywistość jest postrzegana przez pryzmat wystarczająco potężny krytyczności. W tym okresie nie jest tworzenie gustów i wyobrażeń, całkowicie kończąc tworzenie charakteru danej osoby.

Rodzice obu chłopców i dziewcząt w żadnym wypadku nie powinien zapominać o tym ważnym aspekcie, jak seksualność. Pomimo faktu, że dzieci, które zdaniem są jeszcze bardzo małe, większość dzisiejszych młodych ludzi stają się aktywne seksualnie jest w okresie dojrzewania. Rodzice powinni rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach związanych z rozwiązłości i antykoncepcji, tak aby po nie czerpać gorzkich konsekwencji nieznajomości swoich dzieci w sprawach aspekt seksualny.

Głównym kluczem do sukcesu powinna być relacja zaufania między rodzicami i ich dziecka. Dziecko musi czuć zaufanie i szacunek rodziców. To spowoduje reakcję szacunku i zaufania do rodziców przez nastolatka. Dziecko będzie wiedział dokładnie, co absolutnie żadnego problemu może on odwołać się do ciebie i uzyskać pomoc i wsparcie, a nie wzajemnego oskarżania i winę.

load...