Dodatki do żywności – otwarte wroga lub złego?

Zawartość:

Jak często coś, co jest tak miłe dla oka piękne opakowanie i przyjemność wspaniałego smaku, zawiera w swojej strukturze niewidzialnego wroga – wykaz dodatków do żywności, szczególnie szkodliwych dla zdrowia ludzi! W naszych czasach technologii szybko rozwijającej się niemal w stanie znaleźć opakowanych produktów, które nie zawierają przynajmniej w jego skład szkodliwych dodatków do żywności: stabilizatory syntetyczne emulgatory lub barwniki stosowane do poprawy właściwości smakowe produktu przedłużenia jej okresu trwałości i, oczywiście, aby uczynić go bardziej atrakcyjny wygląd.

load...

Miły, miękki odcień różowe kiełbaski, marmolady wszystkie kolory tęczy i mleko zachowuje świeżość aż do półtora do dwóch tygodni – wszystkie te „cuda” są wykonywane przez różnych suplementów E, która, nawiasem mówiąc, można znaleźć w niemal wszystkich produktów spożywczych. I dobrze, jeśli mówimy o przynajmniej stosunkowo nieszkodliwe dla zdrowia naszych elementów, które, niestety, nie jest całkiem sporo.

A jednak wielu z nas wątpliwości, czy używanie szkodliwych dodatków do żywności, czy wszystko nie jest tak straszne jak się wydaje? Mimo wszystko, większość producentów gwarantuje kupującemu, który dostarcza tylko przyjazne dla środowiska i zdrowe produkty. Są one powtórzone przez reklamy, dosłownie krzyczy absolutnych produktów bezpieczeństwa. Złożoność sytuacji, sami są prawie nigdy nie zwrócić uwagę na strukturę zakupu, lub po prostu nie rozumieją znaczenie tego czy innego terminu chemicznego lub skrót. Tymczasem wśród wielu suplementów diety jest i naprawdę bardzo niebezpieczne. Niektóre z nich, gdy w organizmie, pod pewnymi warunkami, wytwarzają toksyny i inne szkodliwe wyświetlania ich „charakter”, interakcji z innymi produktami. Więc co uzupełnia e za „persona” non grata, i który może być stosowany bez szkody dla zdrowia?

Zwrócić uwagę na oznaczenia

Prawie wszystkie dodatki do żywności są sztuczne substancje chemiczne, dlatego nawet najbardziej bezpieczne z nich u osób nadwrażliwych może wywołać negatywną reakcję. A co możemy powiedzieć o szkodliwych dodatków do żywności E, które stanowią zagrożenie dla każdego, nawet najbardziej silne i zdrowe ciało!

Przy wyborze żywności lub suplementu diety do niej (BAA), nie należy pomijać uwagę ich opakowań, zwłaszcza części, w której wspomniana kompozycja: światowy litera E (z Europy) oraz trzy numery przed nią (to oznaczenie wskazane dodatki do żywności). Jeśli kody te zaczynają się od urządzenia tak, że jest to barwnik, licho – O konserwujących, z trzema – przeciwutleniacze. Zwrócony w stronę pierwszych czterech i pięciu ostrzec obecności stabilizatorów i emulgatorów, odpowiednio, sześć figura wskazuje na obecność środków zwiększających smak i kodów zaczynających się od cyfry dziewięciu wskazują antiflamingovye materiału (przeciwpieniący).

load...

Tak więc suplementy odżywcze – barwniki, wyznaczone numery E 100 do E 182. Wśród nich możemy „spotkać” duża ilość niebezpiecznych substancji i przedmiotów ponumerowane E 121 i E 123 i nie narzuca ścisłego zakazu. Suplementy diety, poczynając od numeru 200 E, – środek konserwujący, zadanie – w celu optymalizacji trwałości produktów. I aby osiągnąć ten cel, nie krępować z naszych ciał, mające negatywny wpływ na trwających reakcjach biochemicznych w nim, a ponadto, niszczyć żywe bakterie.

Oddzielne rozmowa bez wątpienia zasługuje dodatek etykietowane E220, którego dwutlenek siarki (bezbarwnym gazem drażniącego zapach). Jest on stosowany w ochronie różnych produktów i dopuszczone do stosowania w niemal wszystkich krajach. W tym przypadku ryzyko E220 jest niekwestionowana: dodanie prowokując poważne zatrucie dwutlenkiem siarki, kończąc katar, kaszel, chrypka, i tak zwany ból gardła. Bardziej wdychanie nasyconego dwutlenkiem siarki może grozić ludzkiego uduszenie, zaburzenia mowy, zaburzenia połykania, wymioty, ostre obrzęki płuc.

Osoby cierpiące na astmę i niewydolności nerek, bliski „znajomy” z E220 jest w stanie odpowiedzieć uszkodzenia narządów trawiennych i ciężkie reakcje alergiczne, a także niszczenie witamin B 1 i B 12. Dlatego należy bardzo dokładnie zbadać opakowań i etykiet, pamiętając, że maksymalna dwutlenek siarki (E220) do różnych żywnościowych produktów, towarów nie jest stała. Na przykład, w produktach spożywczych bezpośrednio, nie powinna być większa niż 100 mg na kilogram tego samego wina, najwyższego stężenia – to 200-250 ml na litr, w zależności od kraju odmian produkcyjnych i wina.

Jeśli przyjaciel nagle

Suplementy diety, produkty spożywcze działające w roli przeciwutleniacze, antyutleniacze i regulatorów kwasowości, oznaczone kodami E 300, i są przeznaczone do opóźniania procesów utleniania. W jego wpływ na ludzki organizm, są one bardzo podobne do tych konserwantów. Produkty numerals indeksujące E 400, E 430, producenci ostrzec kupującego z nich, środki zagęszczające i środki stabilizujące, które są zaprojektowane, aby utrzymać pożądaną konsystencję produktu.

Wśród nich wiele roślinnych lub zwierzęcych dodatków do żywności E, ale, niestety, większość E 400 – E 430 – to jednak substancje chemiczne, co oznacza, że ​​szkodliwe dodatki do żywności. Emulgatory (minerały) oznaczają wskaźniki E 430 – E 500, rozpadających – E 500 – E 520, i obecność polepszające smak lub aromatyzujące odpowiedniego naturalnego, punkt E 620, i E 642.

Mimo to, nie powinniśmy myśleć, że wszystkie Suplementy e są klasyfikowane jako niebezpieczne, bo przyszedł do nas od chwili, gdy przemysł chemiczny i nigdy nie słyszał. Nasi przodkowie używali różnych dodatków do żywności E dla zwiększenia trwałości pewnych produktów. Problemem jest to, że dziś są praktycznie pozbawione możliwości do jedzenia naprawdę przyjaznych dla środowiska produktów bez szkodliwych suplementów e. A że często zagrażają zdrowiu tych, którzy wykorzystują nasze bardzo popularne.

„The best” dziesięć

A skąd wiesz, czy szkodliwe suplementy dostępne w kompozycji, na przykład, ziemniaka „frytki” użytku? Sprawa ta nie będzie zbędne do listy dziesięciu najlepszych produktów szkodliwych dodatków do żywności E.

Guma do żucia oraz rozmaite słodycze, które jednak może być trudno sklasyfikowane jako środki spożywcze, ponieważ składają się one głównie suplementów dietetycznych np. Ich częstego oraz masowego użycia, zwykle kończy zaburzeń żołądka, odwodnienie, choroby nerek i wątroby, objawy alergiczne skóry i innych chorób.

Wysoka zawartość szkodliwych dodatków do żywności E (konserwanty, stabilizatory, zagęszczacze, i inne). Można „proszę”, a produkty takie jak gotowane kiełbasy, Hot dogi, kiełbasy i mięsa mielonego i wędzonego mięsa, kiełbasy i ryby. Są one bez przesady można uznać za najbardziej szkodliwe dla organizmu produktów, obarczona raka, choroby żołądka, alergie i zaburzenia widzenia.

Następna na liście – tak kochamy jogurt dostarczonej tutaj ze względu na same stabilizatory, przeciwutleniacze, zagęszczacze i środki aromatyzujące, które prowokują do rozwoju raka, alergii i chorób trzustki. Również chipsy ziemniaczane i „Free”, „nazwę zasłużył cześć” szkodliwych produktów, dzięki stabilizatorów i smaku (wzmacniacz smaku). Katastrofalne wyniki ich stosowania może stać się choroba nowotworowa, bóle głowy, nadmierne zaczerwienienie twarzy, pocenie się, i innych chorób.

Nie mniej popularne mamy, i lody, wiele gatunków, które również „przyjaciół” z dodatkami niezdrowych, że mimo wszystko, nie może prowadzić do chorób nowotworowych, nerek i wątroby, niestrawność, spowalniają procesy metaboliczne w organizmie, a do takich choroby niebezpieczne. Szkodliwe „przekąski” z treścią e rozpatrywane i krakersów, które mogą powodować zaburzenia żołądkowe, ciśnienie krwi i alergie.

Najbardziej niebezpieczne przeprowadzić napoje (coca cola, pepsi ikonki i inni) i energię, którego skład nie jest bez suplementacji e: syntetyczne środki słodzące, środki konserwujące do żywności, środki smakowo-zapachowe i emulgatory. Pomimo faktu, że są one trudne do przypisania do żywności, ich uszkodzeń (marskość wątroby, alergii, chorób zwyrodnieniowych) – jest dostateczny Powodem włączenia tych ciekłych szkodników w listy. Jak również różnych sosów, które choć nie są one niezależne od jedzenia, ale skutecznie niszczą wszelkie użyteczne cechy żywności.

I uzupełniając wykaz produktów, które zawierają szkodliwych dodatków E, czekoladę. Trzeba zrobić wielkie wysiłki w celu znalezienia przedstawiciela słodyczy, nie zagrażają alergii ciała i wiele innych chorób.

Prawdopodobnie nie powinien po raz kolejny przypomnieć o tym, że nasze zdrowie – w naszych własnych rękach. Budowanie dieta jest tylko najbardziej użyteczne produkty, stał się zwolennikiem właściwego odżywiania, zapomnieć chipsy, cola i inne mogą być smaczne, ale bardzo niebezpieczne produkty. I będzie zaskoczyć swoich przyjaciół i bliskich dobre zdrowie na długie lata!

load...