dodatek na dziecko dla samotnych matek w 2017 roku – suchych liczb i plany na przyszłość

Na terenie rosyjskiego programu pomocy dla rodzin z dziećmi już od dawna trwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, istnieje kilka rodzajów specjalnych świadczeń i dopłat, z których niektóre są przeznaczone do wspierania najsłabszych grup ludności i są pobierane tylko celowo, na przykład, matki wychowujące dzieci bez drugiego rodzica. Na jaką pomoc można się spodziewać, i zasiłku dla samotnych matek, czy zwiększyła się w 2017 roku?

load...

Zawartość:

Jaki rodzaj pomocy może zostać wydany

Istnieje kilka rodzajów zasiłkach na dziecko dla samotnych matek, które są różne:

 • W sposób regularny (jednorazowe, miesięczne, kwartalne);
 • Przez poziom (federalnym, regionalnym).

Jednorazowe płatności są dostępne:

load...
 • Macierzyńskiego;
 • Przy narodzinach dziecka;
 • Dla kobiet rozpoczęła rekordu w miejskich placówkach medycznych we wczesnym okresie.

W odniesieniu do płatności dla dziecka w wieku do osiemnastu miesięcy życia, kwota zmienia się w zależności od tego, co działa, jeśli samotnej matki, a na niektóre konta jest dziecko będzie płacić:

 • Dla pracujących matek, jest równa 40% przeciętnego wynagrodzenia, niezależnie od liczby dzieci ;
 • Za złamaną zasiłku na pierwsze dziecko wynosi 2718.35 p, na drugim -. 5436,67 RUB za trzecie dziecko, a następnie kwota nie zostanie zwiększona ..

Po tym wieku to tylko dodatek na dziecko do 3 lat, co obecnie nazywa się odszkodowania od pracodawcy i wynosi symboliczną kwotę – 50 rubli.

Rejestracja i płatności odbywa się w oficjalnym miejscu zatrudnienia lub RUSZN (jeśli w chwili kobieta nie ma pracy i nie otrzymuje wykształcenie).

Również wielkość zasiłku dla drugiego dziecka może być włączony kapitałem macierzyńskim (stanowiących 453 026 rubli), które, choć nie podlega zarabiają, ale mogą być wykorzystane do poprawy jakości życia dzieci.

Dopłaty – co jest niezbędne do

Poziomie regionalnym. Samotne matki określone płatności w miejscu zamieszkania, wielkość i procedura uzyskania których jest regulowane wyłącznie na poziomie regionalnym, a zależy głównie od wielkości ustalonej dla regionu zamieszkania płacy.

Przykłady pomocy regionalnej w

Federacji Rosyjskiej. Oto kilka przykładów płatności regionalnych, które pokazują, ile teraz płacić zasiłków rodzinnych dla samotnych matek w różnych regionach Federacji Polskiej:

 • W Petersburgu aż półtora roku jako wsparcie dla matek wychowujących dzieci na własną rękę, płatne zwiększony dodatek od 2859 rubli a po osiągnięciu tego wieku, i aż do 7 lat – 1061 rubli.
 • Ustawodawstwo

 • Wołogdy Region przewiduje miesięczną wypłatę w wysokości 150 rubli, a po wprowadzeniu stanu rodzin o niskich dochodach, to dwukrotnie, do 300 rubli miesięcznie.
 • W regionie Tiumeń jednej matki mogą liczyć na pomoc regionalną w wysokości 583 rubli powiększonej współczynnika regionalnego, pod warunkiem, że średni dochód na członka rodziny nie przekracza liczbie wskazanej przez prawo.
 • Tatarska miesięcznych list Każda rodzina rodzic 630 rubli.
 • Jeśli samotna matka żyje i zarejestrowany w Kałmucji, jej miesięczny budżet może zostać przedłużony kosztem dotacji regionalnych na 420 rubli.
 • W Republice Krymu i Sewastopola samotne matki otrzymują 1500 rubli miesięcznie wsparcia ze strony władz regionalnych.

Informacje Warszawie

Władze Warszawy pomogło programu bardziej usystematyzowane, kwota zależy od stosunku przychodów do kosztów utrzymania:

 1. Jeśli średni dochód przypadający na członka rodziny wynosi mniej niż minimum egzystencji, a następnie od władz miejskich matka może otrzymać dwie płatności wyrównawcze przeznaczone na pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania i ceny od produktów (w ilości 750 do 675 rb, odpowiednio) oraz podwyższenie wynosi od 2,000 do 4,500 rb tygodnie, w zależności od wieku dziecka.
 2. Jeśli więcej dochodu niż minimum egzystencji, rodzina może polegać tylko na odszkodowania.

Wszystkie te korzyści są zazwyczaj wypłacane do wieku dziecka, ale może zostać przedłużony do szkolnictwa wyższego, jeśli edukacja odbywa się w pełnym wymiarze godzin i na publicznym uniwersytecie.

Co jest potrzebne do regionalnego grant

W celu skorzystania z pomocy regionalnej, kontakt z instytucjami ubezpieczenia społecznego, zapewniając pakiet dokumentów oraz oświadczenie o wniosek o mianowanie dotacji. Próbkę do wydawania przydziałów dla dzieci samotnych matek mogą być podjęte w tym samym miejscu, ale z reguły dość arbitralny formie prezentacji:

„Proszę przydzielić mi swoje imię, udzielenie jednolitego matkę dokumenty pakietu są załączone:

 • Oryginału paszportu, jego kopię; zaświadczenia składu rodzinnego;
 • Dokument

 • Potwierdzający status”.

Wielkość niektórych świadczeń mogą się różnić w zależności od średniego dochodu na członka rodziny. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli samotna matka re-żeni a nowy małżonek nie adoptować dziecko, to jego dochód będzie nadal należy traktować jako część obschesemeynogo dochodów.

Ustalenie kwot odbywa się na poziomie regionalnym, z tego powodu, w różnych obszarach dotację mogą się znacznie różnić, a niektóre w ogóle nieobecny.

Czego można się spodziewać w najbliższej przyszłości

W środowisku, można otrzymać odszkodowanie za

Żywności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, procedura indeksowania wszystkie rodzaje uprawnień odbywa się co roku – wzrost ich punktu widzenia inflacji. Jednakże, z powodu kryzysu, decyzja ta została odwrócona, a budżet nie wystarczy na sfinansowanie wielu świadczeń socjalnych.

Oczekuje się, że pierworodny dodatek na dziecko i kolejne dzieci urodzone w rodzinie niepełnej, pozostanie taka sama, ale jako małe odszkodowanie można oczekiwać, aby rozwinąć listę korzyści, które mogą być wykorzystane przez te dzieci.

Niektórzy analitycy twierdzą, że wzrost ceny „dzieci” nie należy czekać, aż po zniesieniu kapitału dominującego. Uważają, że to będzie wypełnić budżetu i zrobić prawdziwe długo oczekiwany indeksowanie.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące wszystkich rodzajów opierając opłat, jesteśmy zachęcani do zasięgnąć szczegółowych porad od władz lokalnych w zakresie ochrony socjalnej.

load...