Dobroczynne właściwości oliwy z oliwek na zdrowie człowieka

Wiecznie młody i piękny, słoneczny Grecja. Starożytni bogowie Grecji dał światu nie tylko ciepło ognia. Są one przedstawione jako dar dla ludzkości „płynnego złota” i wiecznej młodości. „Płynne złoto” zwana oliwa z oliwek. Wszystkie dobroczynne właściwości oleju z oliwek ludzi wiedzą bardzo wiele wieków temu.

load...

Ten wyjątkowy olejek z drzewa jest uważana za jedną z najbardziej cennych i drogich produktów. W owoców i liści oliwnych zawiera oleuropein niesamowite substancję, która ma korzystny wpływ na cały organizm jako całość, odnowienia i odmłodzenia go.

Wybór oleju

 1. Najlepszy i cenną oliwę z oliwek – to Ehtra Virgin Olive Oil (oliwa z oliwek). Jego smak jest ledwie wyczuwalny goryczy. Olej ten jest idealny pod względem składu i jest najdroższym i użyteczne.
 2. Druga liczba jest wyrafinowany i dezodoryzacji oleju Extra Light Olive Oil. Ta naturalna oliwa z oliwek trochę mniej użyteczne substancje.
 3. Następny na liście Czysty olej oliwa z oliwek. Ta mieszanka wyżej oliwa. Jest to o wiele tańsze i mniej oleuropein.
 4. Zamyka listę z oliwy z wytłoczyn oliwek. Olej ten jest uzyskiwany przez drugi.

Oliwa Kolor może różnić się od jasnozielonego do ciemnej Golden. Kolor zależy od gatunku owocu drzewa oliwnego i stopnia ich dojrzałości.

Terapeutyczne i profilaktyczne właściwości oliwy z oliwek

 • Układ krążenia

Naturalny olej z oliwek – to doskonała metoda zapobiegawcza w zapobieganiu ataków serca i udarów mózgu. Olej zawiera cholesterolu Ponadto w zastosowaniu oliwy z oliwek w żywności cholesterolu w organizmie znacznie zmniejszona.

 • Układ pokarmowy

Przy ciągłej eksploatacji oliwy poprawia funkcji żołądka, trzustki, jelit i wątroby. Oliwa z oliwek wpływa na gojenie się wrzodów żołądka i dwunastnicy. Olej posiada również małe i łagodne działanie przeczyszczające. Bardzo dobrym narzędziem do leczenia hemoroidów. Regularne spożywanie oliwy z oliwek pomaga w kamicy żółciowej.

load...
 • Skóra

Bardzo przydatna dla tych, którzy lubią opalania przetrzeć skórę po opalaniu pod sztucznym słońcu. Olej zmniejsza ryzyko raka stanu skóry, ze względu na dużą ilość przeciwutleniaczy w jego skład.

 • Ogólny stan organizmu

Naturalna czysta oliwa doskonale przyswajane przez organizm ludzki. Witamin i pierwiastków śladowych zawartych w oleju, wzmocnienie tkanki kostnej, zwiększania odporności pełni wzmocnienia organizmu na poziomie komórkowym. Ten unikalny produkt ma również gojenie ran oraz działanie przeciwzapalne.

 • Dla ciężarnych i karmiących

Wielki naturalny środek dla kobiet w ciąży. Regularne konsumowanie oliwy z oliwek w ciąży przyczynia się do prawidłowego tworzenia kości i tkanki mięśniowej u płodu i prawidłowego rozwoju mózgu i układu nerwowego. Eat 1 łyżeczka naturalnej czystej oliwy z oliwek na co dzień.

 • Dla dzieci

Naturalna oliwa z oliwek w składzie zbliżonym do składu mleka kobiecego. W związku z tym, należy wprowadzić go w małym menu. Dodać kilka kropli do puree. Unikalne właściwości oliwy z oliwek przyczynić się do szybkiego wzrostu i rozwoju niemowląt. Jak również dodanie go niemowlętom żywności pomaga im szybciej na stałe dorosłych żywności.

Porady i przepisy dotyczące stosowania oliwy z oliwek. W domu można przygotować doskonałe narzędzie do leczenia różnych dolegliwości.

 1. Gdy zaparcia. Wymieszać 3-4 łyżeczki masła z żółtkiem i rozprzestrzeniania w 1 szklance ciepłej wody. Użycia roztwór lewatywę. Bardzo przydatna rano na czczo wypić 1 łyżkę oleju.
 2. Na zimno. Wymieszać 100 g oliwy z oliwek i 1 łyżka rozmarynu, wymieszać nalegać 20 dni w ciemnym miejscu. Następnie przesączyć i pogrzebać 3 krople do każdego otworu nosowego trzy razy dziennie. Bądź takich procedur w tygodniu.
 3. Zapalenie ucha. Kapać 2 krople ciepłej oliwy z oliwek w każdym uchu i natychmiast położyć wacikiem nasączonym tym samym oleju.

Oliwa z oliwek w kosmetyce

Oliwa z oliwek spowalnia proces starzenia, to jest powszechnie stosowany w przemyśle kosmetycznym. Utworzono specjalną kosmetycznych oliwy z oliwek, którego właściwości pozwalają organizmowi uzyskać młodość i elastyczność.

 1. Pielęgnacja włosów. Wymieszać jedną czwartą szklanki ogrzewanych kosmetyków oliwy z oliwek i pół szklanki roztopionego miodu. Zastosuj tę mieszankę na włosy i owiń głowę duży ręcznik. Utrzymuj maskę na pół godziny. Doskonała pomoc od suchych włosów i łupieżu. Jeśli chcesz pozbyć się rozdwajaniu włosów – Przygotuj roztwór 2 łyżki oliwy z kosmetykami oleju, 1 łyżka kwasu octowego i jedno jajko. Ciepło i zastosowanie jedynie na końcach włosy. Przechowywać pół godziny. Aby włosy lśniły spektakularny połysk sprawiają, że mieszaninę jednego żółtka, 2 łyżki soku z cytryny, 1 łyżka oliwy z oliwek oraz kosmetycznym 6 litrów piwa. Dobra bita mieszaninę dokładnie umyć włosy.
 2. Pielęgnacja paznokci. Bardzo przydatne do wzmocnienia paznokci zrobić kąpieli olejek kosmetyczny ciepłą oliwą z mieszaniną soku z cytryny. W leczeniu łamliwe paznokcie, stosuje się je w cieple, oliwę z oliwek, a następnie leczyć paznokcie jodowanej alkoholu.
 3. Pielęgnacja skóry rąk i ciała. Zadbaj o swoje dłonie za pomocą kosmetycznych oliwy z oliwek! Jest to doskonałe narzędzie, aby utrzymać swoje ręce zawsze młoda i świeża. Raz w tygodniu, aby kąpiel pół-godzinny podgrzanej oliwie z oliwek. Aby poprawić elastyczność i jędrność skóry w łaźni, dodać 50 ml mleka i ten sam olej naturalny oliwek. Efekt będzie spektakularne! Stała olej pocieranie na skórze ciała wpływa na elastyczność i zmniejsza rozstępy na skórze.
 4. Pielęgnacji skóry twarzy. Oliwa z oliwek pomaga wygładzić drobne zmarszczki, w widoczny sposób odmładza twarz, zmiękcza i odżywia je z wilgocią. Bardzo przydatna w postaci kremu, którego zwykle używasz, dodać kilka kropel oliwy z oliwek ciepłym kosmetyku.

Utrzymanie wagi

Kwasy oleinowy i linolowy () zawarte w oleju, stanowią doskonałą barierę, aby zatrzymać przyrost masy ciała. Jeśli wziąć ten cenny produkt rano na czczo, można trwale pozbyć się uczucia głodu. To powoduje spalanie tłuszczu i metabolizm wzrasta. Zalecane dla tych, którzy chcą schudnąć w ten sposób: używać oleju Ehtra Virgin Olive Oil. W tym bardzo czysty i naturalny olej z oliwek zachowuje wszystkie użyteczne witaminy i substancje lecznicze.

Specjalna dieta z plasterkami cytryny i oliwy z oliwek należy dokładnie oczyścić cały organizm z toksyn. Naturalne właściwości oliwy z oliwek nie tylko przyczynia się do utraty nadwagi, ale także stworzenia bariery w następnym zestawie niepożądanych kg. Wszyscy zapewne wiedzą o słynnej diety śródziemnomorskiej. We wszystkich potraw znanej diety zawiera naturalne oliwy z oliwek.

Ciekawostki o oliwie z oliwek

 • W okresie zimowym, stosowanie oliwy z oliwek, najbardziej użyteczne

Ciało, trawiąc ją w zimnym oleju zimowego oliwek otrzymuje wielki zastrzyk energii. Jest tak, ponieważ tłuszcze cząsteczki oleju mają dużą liczbę atomów tlenu.

 • Efekty cieplne

Oliwa z oliwek – jedyny olej, który nie powoduje żadnej szkody, gdy smażenia. W oleju z oliwek jest bardzo wysoki stopień spalania, tak aby nie utlenia się w wysokich temperaturach. Z powodu bardzo małej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju z oliwek można przygotować i gotować, nie jest szkodliwy dla organizmu.

Chcemy, aby zobaczyć swoje piękne, nasze ulubione kobiet. Weź te wskazówki do pracy i cały otaczający raduyte wieczną młodość i piękny słoneczny nastrój!

load...