Dobre odżywianie dziecka w pierwszym roku życia

Zawartość:

Najbardziej kompletne i prawidłowe odżywianie dzieci poniżej jednego roku – mleko matki.

load...

Zawiera wszystko, czego potrzeba do końcowego dojrzewania tkanki mózgowej, co jest bardzo ważne w rozwoju emocjonalnym i intelektualnym i dla normalnego wzrostu, ale również idealnie nadaje się do metabolizmu i do wszystkich funkcji małymi dziećmi układu pokarmowego. Dlatego potrzeba karmienia piersią nie można przecenić.
Powrót do spisu treści

Znaczenie siary wczesnym okresie życia

Karmienie piersią, między innymi, jest również poważnym ochrona dla noworodka w uzyskaniu od matki z okazji mleka, tworząc własną silną odporność. Ważne jest, aby umieścić dziecko do piersi matki w pierwszych godzinach po porodzie. Siara, który ma w tej chwili jego urodzenia, zawiera bardzo cenne substancje, takie jak substancje odżywcze i konieczne, aby chronić je od różnych alergii i infekcji, które są w dużym stopniu narażone na dziecko w pierwszych miesiącach jego życia.

Ponadto siara zawiera składniki, które pomagają dojrzewanie i konsolidacji jelit rozwoju i zaburzeń układu trawiennego ostrzegania dysbioza. Innym ważnym czynnikiem – odbiór dziecka w największej ilości siary w pierwszych godzinach mama pozwala w przyszłości do produkcji pokarmu wysokiej klasy na wyższym poziomie.


Powrót do spisu treści

Mleko mama – najlepsze jedzenie

Nie, nawet najbardziej nowoczesny preparat dla niemowląt opracowane przez całe instytucje, nigdy nie może zastąpić naturalnych okruchów żywności. Cokolwiek zobaczyć na opakowaniu z najdroższych dostaw mleka i jakby to może być reklamowane, mieszanina nie zmieni swojego składu zgodnie z potrzebami dziecka, podobnie jak mleko matki. Wszystkie pediatrzy świecie zgadzają się, że możliwość do sześciu miesięcy na żywność dla niemowląt powinny składać się tylko z mlekiem matki. Istnieją specjalne techniki w celu przezwyciężenia kryzysu laktacji i karmienia piersią zwiększa się najbardziej, można nadal karmić dziecko wyłącznie piersią.

load...

Liczba przybywających mleka zależy od tego ile to jest do bani dziecko. Oznacza to, że im bardziej ssie mleko, tym więcej produkuje. Nie potrzeba żadnych napojów baby, herbat, jest szeroko reklamowane i sprzedawane w sklepach, nawet nie potrzebują wody. Wszakże jeśli okruchy pić niczego, to będzie ssać mniej mleka, co doprowadzi do zmniejszenia produkcji mleka. A jeśli ilość mleka pozwala, warto karmić dziecko, a rok i pół, a w późniejszym wieku. Korzysta ono go tylko.
Powrót do spisu treści

Karmienie piersią, smoczki i inne

Karmienie piersią powinny być wykonywane przez co dziecko jest głodne. To samo odnosi się do czasu trwania karmienia. Wcześniej istniało błędne przekonanie dotyczące jego trwania, powiedział, że jest niemożliwe, aby nakarmić grudnichka więcej niż dziesięć minut, ponieważ sutki są obrzęk i pęknięcia, które prowadzą do stanów zapalnych i innych nieprzyjemnych rzeczy. Ale jak pokazuje praktyka, problemy te są spowodowane złym przywiązanie do klatki piersiowej dziecka. Uczyć młodych matka właściwie stosowane do klatki piersiowej dziecka może być w szpitalu, a na kursach prenatalnych. Najważniejsze – nie ograniczają w czasie karmienia, dziecko, niech załadować do syta.

Karmienie piersią nie należy podawać sutki, smoczki, gumy surogat powoli, ale bardzo pewnie zaczyna wypierać wpływ matki, ponieważ brodawki i uspokoić i komfort. W tej sytuacji matka idzie do drugorzędnej roli – „dawcę żywności.”
Po osiągnięciu BABY sześć miesięcy, można zacząć myśleć o przynęty, odpowiedni do jego wieku. Ale nie od razu uciekać się do niego, gdy ilość mleka nagle spadła, wystarczy umieścić częściej okruchy do piersi, a Byłą ilość mleka z powrotem.


Powrót do spisu treści

Początkowy wabik

Dziecko jedzenie do jednego roku, począwszy od sześciu miesięcy, mogą być dodawane do pokarmów stałych, ale karmienie piersią nie może rzucać nawet z kryzysu laktacji. Okruchy zapotrzebowanie na energię 6-8 miesięcy może zostać udzielona do 70% przy zastosowaniu mleka kobiecego. W ciągu pierwszych 9 miesięcy tego rysunku zmieniono na 55% i 40% – w okresie do dwóch lat. Istotą żywienia – w żadnym wypadku nie zastąpi mleka matki, ale w celu uzupełnienia jej wartość odżywczą.

Żywność uzupełniająca powinna rozpocząć się z bardzo małych dawkach, aby umożliwić mu dostosować się do układu pokarmowego: pół łyżeczki jeśli owsianka lub tłuczone ziemniaki, i kilka kropli soku owocowego lub jeśli roślinnego. W pierwszym tygodniu należy stopniowo zwiększać tę liczbę przez dodanie pokarmów stałych do mleka matki, dlatego strawność nowej podaży jest lepsza.

Po 6 miesiącach, żołądek dziecka jest gotowy do strawienia bardziej stałych pokarmów. W tym wieku dziecko w organizmie występują dość duże zmiany, w tym mleka pojawiają zęby. Stopniowo, musi przyzwyczaić się do korzystania zęby od założonych celów z pomocą nie tylko ciężka, ale stały pokarm później.
Powrót do spisu treści

Zwabić domowej roboty

Cokolwiek jest jeden zacier idealny do początkowego żywienia, żywności powinny być stopniowo uzupełniane przez inne składniki, z których można zrobić i mash-mieszany. Pod tym względem są one na tyle dobre warzywa: ziemniaki, cebula, marchew, dynia, cukinia. Na przykład, można gotować ziemniaki, marchew, cebula, pietruszka i dodać wszystko do mielenia, aż będzie gładkie. I bez soli, przyprawy i cukier. Może być również stosowany w puszkach jak sos, a ich skład jest często dodawany gryki lub płatki ryżu.

Po konsultacji z pediatrą w puree i mleczarskich wolne owsianki, można dodać trochę żółtko i kilka kropli olejów roślinnych – kukurydzy, słonecznika lub oliwy. Jeśli porcja to 150 g, to jest możliwe, aby dodać jedną łyżeczkę olejów roślinnych lub zawartości tłuszczu 2-3 łyżkami śmietany wynosi nie więcej niż 10%.
Wszystkie produkty powinny być miękkie konsystencja, świeżo wytworzony z produktów o wysokiej jakości, bez soli, cukru i inne środki aromatyzujące, jak wspomniano powyżej, mają temperaturę wynoszącą nie więcej niż 36-37 ° C.
Należy pamiętać, że siedem miesięcy dziecko musi zacząć między karmieniami czystą wodę.


Powrót do spisu treści

Dieta w 8-9 miesięcy

W dalszym ciągu, aby dodać do diety żywności dla niemowląt nowych produktów. Wśród produktów, które mogą zacząć brać dziecko w tym czasie, obejmuje owsiankę wykonany z gryki, kukurydzy lub zbóż, ryżu i mięsa o niskiej zawartości tłuszczu, bogate w żelazo. Zasady przygotowania tych potraw są takie same jak w puree z warzyw w poprzednich miesiącach. Teraz można dać dziecku owoców, puree mięso, warzywa, różne zboża, gotowane w mleku krowim, jeśli dziecko nie jest uczulone na niego.

Mięso w tej chwili jest dobrze nadaje się królik i cielęcina. Mięso powinno być gotowane do miękkości, starannie posiekać i dodać trochę bulionu. Później, gdy mięso zajmuje silną pozycję w diecie dzieci, może być mieszany z warzywnym puree. Dziecko, od dziewięciu miesięcy, zaczynają uczyć się żuć jedzenie. Należy zaoferować dziecku małe kawałki żywności, który jest łatwy do trzymania uchwyt.
Powrót do spisu treści

W wieku 10 miesięcy lub starszych

Dzieci w wieku od 10 miesięcy powinny zacząć zastępować mięso, cięte wołowiny, klopsy i pulpety na parze. Konserwy mięsne produkowane również dziecięcy nadaje się do żywności z tamtego czasu. Musimy wprowadzić do diety kurczaka i ryb odmian o niskiej zawartości tłuszczu (dorsza, okoń i tym podobne), jeżeli produkty te nie miały alergii. Ryby serwowane na obiad zamiast mięsa w postaci sproszkowanej z puree z warzyw. W tym wieku powinny być już czas karmienia, trzy kroki muszą być poważne. Między posiłkami, można dać dziecku jogurt owoce, ciastka i chleb dla dzieci. Jednocześnie, można zacząć uczyć dziecko do łyżką.

Zwykle matka skończyć karmienie piersią. Dziecko z właściwym podejściem w tym czasie z żywnością otrzyma wszystkie potrzebne składniki. Ale warto pamiętać, że jest źle zabrać klatkę piersiową dziecka w czasie jego choroby, w okresie letnim, a gdy przeprowadzane szczepienia ochronnego.
Prawidłowe, kompletne i zróżnicowana dieta pokryje wszystkie koszty energii maluch, zapewniając go we wszystkie niezbędne dla prawidłowego rozwoju i w tym wieku, jak iw przyszłości.

load...