Dobrą podstawą – podstawa prawej makijażu

Zawartość:

Fundacja – jest unikalnym narzędziem, które można ukryć wszelkie niedoskonałości, lub odwrotnie – im podkreślają więc, że bez makijażu nie będzie rozpraszać uwagę od problemu skóry. Dziewczyna jest bardzo ważne, aby znaleźć odpowiednie narzędzie, które będzie prawdziwym narzędziem w walce o piękno, a tym samym nie narusza naskórek.

load...

Tonalny Podstawa: ogólne wytyczne

Obecnie istnieje bardzo duża liczba różnych firm, które produkują tonalny fundament dla suchej, tłustej, mieszanej, blada, opalonej, skóry problematycznej, Barwiona, więc wybrać dobry krem, znając pewne prawa, nie ma kłopotów.

Zasada pierwsza: odcień powinien być naturalny

Dziewczynka z bardzo ciemne, prawie brązowej twarzy i szyi, biały, którego zdjęcia można zobaczyć w niezgłębionych przestrzeniach Internetu, wielu z płci pięknej spowodować prawdziwy śmiech. Ale o co niepisana zasada opiera kolor, który jest stosowany do wystających częściach twarzy nie powinny się różnić od koloru, wiedzą wszystko, ale niestety, czasami nawet najbardziej doświadczonych i profesjonalnych wizażystów dokonać podobnych błędów.

Tak, jak wybrać odpowiedni odcień? Najprostszym i najpewniejszym sposobem – do testowania kosmetyków na siebie. Aby to zrobić, należy zastosować bardzo cienką warstwę na podbródek, policzki i czoło z małą liczbą zasad, a następnie czekać na jakiś czas. Po pięciu lub dziesięciu minutach tone krem ​​wchłania się, a skóra stanie się ostateczny kolor. Nie ufaj katalog, w rezultacie, malowany na zdjęciu mogą być bardzo różne od tego, co można dostać w rzeczywistości. Ponadto, nie działają w starym stylu i nie starają się zaradzić torbiel lub łokcia, jak to zostało przyjęte wcześniej.

load...

Wszystkie szanujący się producenci wytwarzają małe sondy jednorazowe dla swoich klientów swobodnie i bez uszczerbku dla portfela sfinalizować ton. Ale rura wielokrotnego użytku, który przechowuje napisać „Tester”, to lepiej nie używać, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby dowiedzieć się, ile to znaczy już stateczny otwarty i kim są rozmazane ich skóra jest do ciebie.

Jest jednak jeden mały sekret, który bardzo niewiele osób słyszało. Na skrzydłach nos i kości policzkowe można zastosować kolor węgielny, który jest jeden ton ciemniejszy. Tak więc, jeśli robisz to dobrze, a nie tylko na podstawie wymazu skóry, twoja twarz będzie wyglądać profesjonalnych modeli na zdjęciu, nie jako zwykły maski.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z tym, co fundacja najlepiej pasuje do Twojego typu skóry, należy skonsultować się ze specjalistą. Może po prostu trzeba eksperymentować z kilkoma podstawami, wymieszać je znaleźć swój odcień.

Zasada druga: Pick up narzędzia do rodzaju skóry

Bardzo często, płeć piękna zdjąć z półki jest najdroższe lub pierwszy dostępny fundament, który Poradzili sprzedawców lub dziewczyną, nie zważając na fakt, że, na przykład, nadaje się tylko do suchej lub tłustej skóry. Ten błąd może być bardzo kosztowne, gdyż nieprawidłowo dobrane podłoże może zaostrzyć istniejące problemy.

Określić, jaki jest twój typ skóry jest bardzo prosta, wystarczy wziąć zwykłą serwetkę, trzymać go na policzkach, nosie, czole, a następnie spojrzeć na jego powierzchni. Jeśli skóra jest sucha, nie ma plamy na papierze nie będzie, jeśli tłuszczu – pozostaje rozwody. Nie zapominaj także, że w ciągu trzydziestu lat, i czterdzieści pięć kobiety potrzebują zupełnie innych kosmetyków.

  • Sucha skóra

Po zimnym lub gorącym dniu czujesz łagodny dyskomfort, czujesz, że skóra jest wyciągnięta jak, chcesz stale myć? Więc myślisz o tego typu i trzeba fundamenty, które odżywiają, nawilżają skórę, i nie pozwoli wilgoci opuścić naskórek. Należy pamiętać, że musi on być wodnisty w celu ułatwienia, aby zastosować go na skórze.

Skład tego środka zwykle zawiera kwas hialuronowy, które w niewielkich ilościach, nie jest szkodliwa dla zdrowia. Należy jednak pamiętać, że po sześciu do ośmiu godzin, to konieczne do zmywania makijażu, ponieważ pory są zatkane wyjściowych bardzo kurzem, brudem itp, co prowadzi do sucha, podrażnienia, wyprysków.

  • Tłusta skóra

Dziewczęta należące do tego rodzaju są ciągle cierpi z powodu blasku skóry i zwiększonym wydzielaniem. Są bardzo trudno znaleźć podstawę, bo po kilku godzinach po nałożeniu, to traci swe właściwości zasadowe i przewrócił grudek. Kupując ten produkt kosmetyczny, należy sprawdzić, co jego skład. Dobrą podstawą w tym przypadku nie zawiera oleju, ponieważ nie zostanie wchłonięta. Ale obecność specjalnych cząstek, które absorbują tłuszcz, wręcz przeciwnie zachęcać.

Dla spójności powinny być grube, gęste. Ale powinniśmy pokazać trochę zręczności przy stosowaniu takiej podstawy, w przeciwnym razie twoja twarz będzie przypominać maskę z gliny. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego pędzelka, a to, co jest lepsze, aby dać pierwszeństwo, zwykle producenci wskazują w swoich katalogach.

  • Mieszany

W tym rodzaju, gdy skóra jest sucha na policzkach i oleistą na czole fałdów nosowo-wargowych wiąże się z bardzo dużej liczby kobiet (w osiemdziesięciu procentach). W celu osiągnięcia pozytywnego wyniku korzystania fundament, mają pokazać maksimum cierpliwości i wytrwałości.

Jest najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku – korzystanie z dwóch baz, które różnią się nieznacznie w kolorze. Początkowo stosuje się ciemniejszy środki na nosie i policzkach, a następnie użyć fundament światła. W ten sposób będziesz wyglądać bardzo naturalnie, bez względu na to, co makijaż nie jest spowodowane.

  • Skóra dojrzała

Jeśli jesteś daleko za, powiedzmy, trzydziestu, a zaczęły pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne lub wiek, używać kremów z efektem podnoszenia. On jest nie tylko bardzo dobrze maskuje wszelkie niedoskonałości, ale również wzmacnia drobne linie, dzięki czemu Twoja skóra będzie wyglądać młodo i piękne kilkunastu lat.

W ramach takich ram jest zawsze glikolowego ekstrakty kwasowe, kofeina i roślin, które mają korzystny wpływ na naskórku. Jednak należy uważać, ponieważ reakcja alergiczna na podobnym do makijażu mogą występować w niektórych przypadkach. Pre-test tone krem ​​na małej powierzchni skóry, a jeśli wysypka, swędzenie lub zaczerwienienie nie są przestrzegane, zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.

Zasada trzecia: ciemne i lśniące podstawą jest stosowany nie tylko do twarzy

Pamiętaj, że jeśli na przykład zamiar iść do klubu i korzystać z wieczorem makijażu fundamencie, który jest odcień lub dwa różny od koloru skóry, czy w oparciu o efekt migotania, stosować środki także na uszach, szyi, dekoltu oraz inne tereny otwarte, aby wyglądać bardziej naturalnie. Ale nie zapominajcie, że ciemna krem ​​bardzo dużo starsza.

Reguła czwarta: ochronę skóry – zwłaszcza

Światło ultrafioletowe nie jest najlepszym przyjacielem naskórka, nawet dzieci są tego świadomi. Opalania może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry, raka i innych równie poważnych problemów. Dlatego też, bez względu na to, co marka podstawą wyboru, to należy wskazać „SPF 15” (lub wyższej). W zimie można skorzystać z narzędzia przy minimalnych parametrów (15), w lecie jest lepiej kupić opcję ze wzmocnionej ochrony.

Zasada piąta: drogie, nie zawsze jakość

Nawet jeśli są używane przede wszystkim skoncentrować się na kosztach produkcji, czy to kosmetyki lub zwykłe rzeczy, w tym przypadku, należy zwrócić uwagę na inne czynniki: Skład, opinii z innymi dziewczynami, etc. Bardzo często, cena wpływa na markę kraju, w którym wykonany fundament, a nie skuteczności i wydajności.

Oczywiście, wyrzucając z jednej skrajności i kupić najtańszy produkt nie jest warta, ponieważ nie mogą być produkowane z najlepszych składników. Wybrać kompromis, test, eksperyment, a ostatecznie wybrać odpowiednią opcję dla siebie.

Zasada sześć: w każdym kosmetyku ma trwałość

Najlepszy produkt – to takie, które nie będą szkodliwe dla zdrowia, ale kosmetyki, które od dawna się do kosza, ale nadal przechowywane w torebce, na wszelki wypadek, zawiera toksyn. Zawsze należy sprawdzić datę ważności, i to nie tylko fundament, ale również tusz do rzęs, cienie, proszek itp

Zakup podstawy, należy sprawdzić datę wydania, a także ile czasu jest on przechowywany. Należy pamiętać, że jest to możliwe w określonych porach roku, na przykład, w zimie, nie można go używać, więc należy mieć co najmniej sześć lub siedem miesięcy w lewo.

Jak naprawić „złego” podstawy

Często kupiony w lecie fundacji nie jest odpowiedni w innych porach roku, gdy skóra nie jest tak opalone. Jeśli odcień charakteryzuje się tylko dwa odcienie, ten problem można łatwo rozwiązać, ale jeśli więcej – urlopu kosmetycznego do lepszych czasów, kiedy, na przykład, odwiedzają solarium lub wybrać się na plażę.

Aby osiągnąć pożądany kolor, wymieszać fundament z jaśniejsze lub ciemniejsze śmietaną tonu, w zależności od pożądanego efektu. Należy jednak pamiętać, że takie wyroby mogą być połączone tylko wtedy, gdy pochodzi od tego samego producenta, w przeciwnym przypadku oddziaływanie między dwoma zupełnie inny może powodować reakcję alergiczną. Ale prawdopodobieństwo, że po raz pierwszy będą mogli znaleźć odpowiednią proporcję jest dość niska.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, jeśli wybraliśmy zły kolor, że skóra staje się żółty lub różowy. Zgadnij z niektórych kremach to najlepiej rozcieńczyć w laika nie, jak w przypadku nieudanego eksperymentu, twoja twarz będzie wyglądać niezdrowe, cytryna, zarówno u pacjentów z żółtaczką lub różowe, a po mrozem.

Sprężysty fundacja, która ustanawia szorstką warstwę, z powodu tego, co może przypominać maskę, należy rozcieńczyć zwykłym krem ​​na dzień, ale tylko wtedy, gdy nie masz tłustą cerę. Ponadto można używać wilgotnej gąbki, która pomaga zastosować fundament na cienkiej warstwie.

load...