Do stylizacji włosów w domu. Możemy pojąć sekrety mistrzów

Zawartość:

Dlatego, gdy strzyżenie i stylizacja w salonie piękności, głowica – po prostu w idealnym stanie, nadające się do stawienia się na okładce magazynu? I trochę czasu, ponieważ połysk i blask dodania włosy, gdzieś znika, a jej włosy znowu stać się niesforny i nie chcą przyjąć formę, że zostały one podane w tym samym salonie. Czy jest tam magiczne słowo wiedzieć, jakie włosy słuchać? Lub pracować w tych salonach całkowicie czarodziejów i magów?

load...

Wiesz, trochę prawdy w tych założeń są! W rzeczywistości, praca master-Barber przypomina magiczne podania i zręczne prestidizhitatora manipulacji. Czy zauważyłeś, jak sprytnie sterowana kreatora z wszelkimi możliwymi raschesochkami, nożyczki, suszarki do włosów i innych im podobnych? A co arsenał środków pomocniczych w tym samym czasie – zastosowania pianki, lakiery, pianki, szampony, warga – dowolny oczaru zazdrość! A magiczne słowo wiedzą! A słowo (lub raczej, słowo) jest to: zasady stylizacji! To cały sekret. Wierzymy, że stylizacji włosów w domu są całkowicie zdolny do każdego z nas, jeśli tylko trochę, przynajmniej na odrobinę bliżej umiejętności zawodowych.

A do tego musimy zdobyć odpowiednie narzędzia i środki pomocnicze (jak czarodziejów), aby nauczyć się podstaw zasady stylizacji włosów. Cóż, panie, zaczynamy stać wróżki?

Narzędzia

Do stylizacji włosów w domu nawet zdalnie podobny wynik manipulacji kreatora, musimy następujące narzędzia:

  • Suszarka do włosów potrzebują do suszenia włosów i nadać im objętości.
  • Styler (żelazko do włosów). Będzie on potrzebny do tworzenia fryzury z prostymi lub prostowane włosy, jak również dla fryzury z nici falistej.
  • Kleszcze lub lokówki do zwijania. Z ich pomocą będziemy zrobić kręcone włosy lub po prostu falisty.
  • Grzebień szczotkowanie (okrągłe szczotki do włosów) – włosów, duże fale we właściwym kierunku i do prawidłowego położenia pasma, jak również objętości włosów.
  • Grzebień rama. Specjalne szczotki na prostokątnej lub okrągłej podstawie, zaprojektowane specjalnie do stylizacji włosów.

Produkty do stylizacji włosów: żele, pianki, pianki, lakiery, woski, spraye. Po pierwsze, ich ochrony włosów z nie takiej przydatności i sposobu układania włosów (suszarki na gorące i zawijania obwodowego) i zamocować fryzury:

load...
  1. Pianki i musy są stosowane na włosy przed stylizacją. Są to tak zwane podstawą i gwarancją trwałości. Należy jednak pamiętać, że zbyt wiele z tych pieniędzy będzie włączyć włosy zlepione sople. środki te muszą być nałożone na dłoni lub grzebienia, a następnie do włosów.
  2. Styling Lotion jest idealnym miejscem na siłę i objętość włosów, gdy włosy na jej rany na lokówki. Kosmyki włosów tylko zwilżoną balsamu, a następnie nawija.
  3. Żel do układania jest również zaprojektowane w celu uzyskania objętości (do układania fryzury, gdy uderzenie) i długo utrzymać swój kształt. Poza żelu jest najczęściej używany do fryzury z efektem mokrych włosów lub retro.
  4. Lakier przeznaczony jest do konsolidacji osiągniętych wyników. Oznacza to, że jest on używany na koniec układania i po prostu usuwa włosy, zapobiegając włosy rozpadnie. Lakier nakłada się z małej odległości, rozpylać równomiernie na wszystkich włosach, lub posypane im nici na korzenie.
  5. Wosk jest najczęściej używany dla „rozdarty” układanie, gdy istnieje potrzeba, aby wyizolować i rozwiązać poszczególne kosmyki.

Tutaj, rzeczywiście, a wszystkie narzędzia, które pomogą nam stać się czarodziejką, nauczyć się podstaw fryzjerstwa i pięknie pakowane włosy w domu. Ale przed rozpoczęciem opanować tę sztukę w swoim umyśle, byłoby dobrze przygotować i, przypominając podstawowe zasady stylizacji włosów.


Warunki stylizacji włosów

Pamiętasz, jak rozpocząć swoją wizytę w salonie fryzjerskim? Tak, to prawda – z szamponem. I nawet jeśli powiesz kreatora że wyczyszczenie głowicy, nadal zadowolony z opatrunkiem. I to nie z obrzydzeniem. Wystarczy r najlepsze „leży” i trwa dłużej na świeżo umyte włosy. Jest to pierwszy sekret mistrzów!

Praca z suszarką do włosów ma też swoje tajemnice. Po pierwsze, nie jest możliwe, aby położyć suszarkę mokre włosy: tak są one łatwo uszkodzić. W związku z tym, włosy należy lekko do wyschnięcia, albo przyspieszyć proces ręcznikiem. Po drugie, włosy suszy się i należy umieścić poprzez ustawienie strumienia powietrza o dużej prędkości i ustawienie jej średniej temperatury. Rozpocząć r (suszenie) muszą być z korzeni, a przepływ powietrza jest skierowany od góry do dołu. Dysza Hub przyspieszyć proces schnięcia, dyszy rozpraszającej pozwala osiągnąć efekt loki. Po blow suszenia włosów potrzebują do ostygnięcia, a następnie instalacja potrwa dłużej przez dziesięć minut.

R lokówki lub szczypce mogą być wykonane tylko z wysuszonej sierści, które mogą być stosowane do wstępnego podgrzania czynnika ochronnego. Kręte loki rozpocząć od góry i rektyfikacji – z dolnej części.

Włosy wyglądają błyszczące po umyciu należy je przepłukać zimną wodą lub trzymać je z lodu. Pod wpływem zimna włosów „sezhatsya” i staną się bardziej gładka.


Opcje do stylizacji włosów

Express do stylizacji włosów o dowolnej długości. Przechylić głowę w dół (przód lub w tył – to jak chcesz) i po prostu posypać korzenie lakieru do włosów, a następnie potrząsnąć włosy.

Szybka instalacja wymaga fryzurę, która będzie wyznaczać kształt fryzury oraz pewnego przyzwyczajenia. Na grzebieniu stylizacji potrzebujemy szkielet i suszarka do włosów. Lekko wilgotną grzebień jest podnoszony na korzenie (w stosunku do wzrostu włosów) i suszono suszarką do włosów. Kierunek pasm także jest przez kształtowanie grzebień. W ten sposób można uzyskać opakowania zbiorczego.

Naczepa układanie odbywa się lokówki lub kleszcze czasami włosy już suszy się za pomocą suszarki do włosów grzebienie obrazowe i ma objętość w korzeniach. Aby to zrobić, trzeba mieć doświadczenie i zrozumienie tego, jak będą wyglądać czesane loki. Z wagi mogą uzyskać loki o różnych rozmiarach i różnych kształtach, które uczynią „leżący” włosy w górę, w dół lub nawet na boki.

I tzw świąteczna stylizacja jest dostępny nie tylko mistrzów, ale także zwykli śmiertelnicy. To prawda, że ​​najprawdopodobniej, takich fryzur będzie musiała nie tylko najbardziej rozbudowany zestaw narzędzi i środków, ale również dość agresywne metody układania (polar, na przykład) i wszelkiego rodzaju poduszki, szpilki, szpilki itp itd ..

Ale nie martw się: święta i wyjść, nie mamy na co dzień, i dowiedzieć się, jak dać głowę, aby nie być zbyt trudne dla życia codziennego. Do stylizacji włosów w domu będzie wymagać jedynie znajomości reguł, poczucie proporcji i smaku, a także narzędzi i produktów do stylizacji. I, oczywiście, trening! Co o tym sądzisz? Warszawa i że nie została zbudowana. Więc szkolić się i przyzwyczaić do być piękne każdego dnia, nie tylko w czasie wakacji.

load...