Do stylizacji włosów utjuzhkom – trzeba wiedzieć?

Zawartość:

Od dawna wiele kobiet uważa, że ​​to lepiej mieć proste włosy niż kędzierzawy. Po tym wszystkim, proste włosy mogą być zwinięte w dowolny sposób. I nawet kiedy moda była bardzo kręcone włosy i elastyczne włosy, proste włosy mogą być układane za pomocą lokówki elektryczne lub lokówki, było również popularne TRWAŁA chemiczny włosy. Ale kiedy w modzie prosto, idealnie gładkie włosy, żeby radzić sobie z układaniem było trudniejsze. Właściciele proste włosy miał się czym martwić, ale prostowanie kręcone włosy były uciążliwe. Nikt nie słyszał wówczas o żelazka do włosów, chociaż to urządzenie do układania pojawiła się dawno temu, ale powszechnie stosowane, zaczął dopiero pod koniec 20 wieku.

load...

Obecnie istnieje żelazka z różnymi załącznikami, które dają pasm włosów o różnych efektów – Falowanie, fale, itp W jego żelazka aplikacji są podzielone na zawodowym (tzw lokówki) oraz gospodarstwa domowego. – Różnice w ich mocy, trwałości, regulacji temperatury, liczba różnych dysz. Wydawać by się mogło, że nie ma nic trudnego w prostowania włosów prasowania, ale kładzenie wykonane prawidłowo, nie zaszkodzi włosom, ale musi przestrzegać pewnych zasad. Przy układaniu prasowania mogą być wykonywane nie tylko w długości, ale także na krótką sierścią, a nie tylko je wyprostować, ale nawet zrobić loki i loki!

Trochę historii

W rzeczywistości, prostownica do włosów został opatentowany już w początku 20 wieku – w 1906 roku. Jest to urządzenie, za pomocą zębów metalowych, które są ogrzewane i czesanej włosy wzdłuż całej długości typu grzebienia. Później były gorące grzebienie, których same zęby nie są ogrzewane, a cała podstawa. Jednakże, takie urządzenia są mało przydatne w prostowaniu sprężyste loki.

Analogowy nowoczesnej prasowania został opatentowany w 1909 roku. Składał się z dwóch płyt metalowych są ogrzewane i mocno dociśnięte do siebie, i do prostowania włosów. To może być przerażony, aby zobaczyć jak to urządzenie szkodzi włosy. Prawdopodobnie z tego powodu, ale także ze względu na fakt, że dla większości z XIX i XX wieku były w modzie i loki loki, to urządzenie nie zyskał popularność.

Pod koniec 20 wieku, kiedy zaczęły nadchodzić moda proste włosy loki zrobione z suszarką do włosów i szczotką prostowania, ale to nie daje pożądanego efektu. Pojawienie żelazka do włosów stworzony furię, i to było skuteczne do prostowania nawet najbardziej opornych loki. Utyuzhok był podobny kleszcze z powłoką metalową, która jest dociskana kosmyk włosów i prowadzone na całej swej długości. Prostować włosy nie było bardziej szkodliwe niż zwijać je metalowymi szczypcami lub curling. Z biegiem czasu, powlekane płyty prasowanie się zmienia, staje się bardziej delikatny. Najbardziej popularne dziś – powłoka z ceramiki, nie zaszkodzi włosy.

load...

Wybór odpowiedniego żelazka do włosów

Utyuzhok na fryzjerskiej slangu nazywany jest często Styler (to więcej o profesjonalnych wystąpień), szczypce, lokówki, prostownice. Aby prawidłowo wybrać najodpowiedniejszy żelazko jest warte rozważenia wielu czynników i cech urządzenia.

Aplikacja

Jeśli jesteś fryzjera, to należy wybrać profesjonalną stylizację włosów Styler. Takie urządzenie charakteryzuje się regulator temperatury wymiennymi dyszami dla każdej długości włosów, a także różne efekty, szybkie ogrzewania, trwałości użytkowej, a także, oczywiście, wysoka cena. Jeśli wybierzesz żelazka do włosów do użytku domowego, których instalacja będzie wykonywana codziennie, najbardziej poprawne wybiorą prostszy model poziomie krajowym. Takie urządzenie będzie ogrzewana przez dłuższy czas, nie mają wysokich temperatur, ale mniej szkodliwy dla włosów z regularnego stosowania, a będzie znacznie tańsze.

Regulator temperatury

Wiele modeli domowego żelazka do stylizacji włosów, jak również profesjonalny, wyposażony w regulator temperatury. Jest to niezbędne w celu prawidłowego Stow włosy bez szkody go wybrać żądaną temperaturę w zależności od rodzaju stylizacji, typu włosów itp Maksymalna ogrzewanie prostować włosy za jednym ruchem, ale także poważnie wysusza włosy. Ale przy minimalnym ogrzewania jest o wiele bardziej łagodny do prostowania włosów, ale trwa dłużej.

Kształt i szerokość

Żelazka do włosów może być szeroka i wąska powierzchnia robocza. Szeroki szybciej i płynniej ciągnąć kosmyk włosów, wykorzystując to zwykle odbywa stylizacji długie włosy. Ale wąskie pozwalają prawidłowo umieścić grzywkę i nadaje się do krótkich włosów, pozwalają wyciągnąć nić od korzenia. Wąska żelaza powinna wyprostować drobniejsze pasma, ale można uchwycić szeroki i grubsze. Formularz kleszcze mogą być lekko zaokrąglone, to będzie działać dobrze, gdy wykonywane stylizacji z kręconych włosach kończy się wewnątrz lub na zewnątrz.

Pokrycie

Jest to najważniejsza cecha, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze. Jeśli trzeba prasować włosów tylko o sprostowanie, dodatkowe dysze i funkcje nie odgrywają tak istotną rolę, jako powłoka płytek prasowania.

  • Powłoka metaliczna

Żelazka z powłoką metalową, która była jeszcze w pierwszych modelach różnią najniższą cenę. Metal dobrze ogrzewane, ale nierównomiernie i hot spotów można po prostu uszkodzić włosy. Chociaż, jeśli masz zamiar używać utjuzhkom 3-4 razy w miesiącu, takie urządzenie będzie wystarczające.

  • Powłoka ceramiczna

Najczęstszym zdecydowanie. Proste włosy żelaza z płytkami ceramicznymi nie będzie kosztować dużo droższe metal. Płytki ceramiczne nagrzewa się wolniej metalu, ale prawidłowo i równomiernie. Z ich pomocą można stylizować włosy codziennie.

  • Powłoka teflonowa

Charakterystyka tej powłoki są zbliżone do ceramiki, ale jest znacznie bardziej ostrożnie odnosi się do włosów, praktycznie ich nie uszkodzić. To żelazko włosów jest dobry poślizg na włosach, zapobiegając przywieraniu produktów do stylizacji na powierzchni.

Powłoki ceramiczne może być uzupełniony różnymi płytami innymi materiałami lub przez zastosowanie dowolnego osadzanie się na nich. Na przykład, cienka płyta marmurowa nad powłok ceramicznych nie pozwalają włosy przegrzania. Turmalin włosy gładkie naskórka natryskiwania i zastosowanie jonizacji przywraca i regeneruje włosy. Te żelazka są różne wysoka cena, ale idealna do stylizacji włosów zniszczonych, by uniknąć zadawania im dalsze szkody.

Stawia żelazka do włosów

Bez względu na to, jaki rodzaj stylizacji chcesz wykonać na włosy, wyprostować lub wywinąć włosy, konieczne jest, aby przestrzegać kilku ogólnych zasad dla wszystkich rodzajów instalacji utjuzhkom:

  • Czyste włosy

Utjuzhkom używać tylko konieczne, aby oczyścić włosy. Stylizacja, pozostając na włosach przez ogrzanie może spowodować nieodwracalne szkody.

  • Suche włosy

Umyte włosy należy starannie suszy suszarką do włosów, aż do całkowitego wyschnięcia.

  • Ochrona termiczna

Na mokre lub suche włosy należy zastosować specjalny środek do dodatkowego prostowania i chronią włosy przed wysoką temperaturą.

Zabronione jest:

  • Ciągnięcie mokrej lub wilgotne włosy, jak można po prostu spalić je;
  • Użyciu żelazka do włosów bez termiczna oznacza;
  • Przy maksymalnych płyt grzewczych prasowania opóźniania długo w jednym miejscu;
  • Użyj prasowanie, jeśli twoje włosy są zbyt słabe, lub nadużywane codziennego użytku prasowanie.

prostować włosy

Tak, mamy umyć i wysuszyć swoje włosy suchym z pre-stosowane do Oznacza im termoukladki. Podzielić włosy w kilku poziomych poziomami górnym i skrobią na koronę. Zaczynamy wyprostować włosy z okolicy potylicznej. Weź niezbyt szeroka kosmyki włosów oddziela je płaski grzebień, przytrzymaj utjuzhkom od nasady do czubka. Zachowanie utyuzhok nie powinno być zbyt szybkie i bardzo ostrożnie, tak aby nie ciągnąć włosy. Jeżeli temperatura prasowania wynosi maksimum, prowadzenie nici wystarczy tylko raz, a jeśli temperatura jest niższa, to konieczne jest utrzymywanie żelaza jest powolne i ewentualnie kilka razy dla jednego komponentu.

Przed nici utjuzhkom nią trzeba przeczesać grzebieniem. Poruszanie się z obu stron, od szyjki do twarzy, stopniowo spada z górnej części włosów, oddzielając poziom na poziom. Górne pasmo włosów należy określić dokładnie, jak będą świecić i efekt całego włosa. Przynajmniej położył huk. Zazwyczaj płyty prasowania mają przystanki, ale należy uważać, aby nie poparzyć.

Kołek zwijaniu

Prasowanie może być wykonane nie tylko wyprostować, ale loki stylizacji włosów i wiruje. W tym przypadku, po zastosowaniu prasowanie włosy będą bardziej naturalne i naturalne. Włosy powinny również być czyste i suche, nałożyć środek ochronny. Weź wąski kosmyk włosów, również zaczynając od tylnej części. Trzymając go między płytami do prasowania i robi jeden obrót wokół e. Po tym następuje powoli i łagodnie popchnąć żelazko jest w kierunku od korzeni do końców włosów. Wynik powinien być miły curl.

load...