Do najbardziej znanych i popularnych receptur starożytnego polskich potraw Befstroganow

Zawartość:

Żywność jest znany szczególnie smaczny, jeden z pokusami, które ludzkość musi pokonać swoje życie. Pokonanie może być zbudowany w różny sposób – można zabronić się nawet myśleć o jedzeniu, a można złożyć do swoich pragnień i przygotować siebie i przyjaciół i krewnych, smaczne i jednocześnie odżywczy obiad lub kolację. Każdy wie, że teraz, aby opanować podstawy gotowania z różnych kultur (japońskiej, włoskiej, chińskiej, w ostatni) bardzo łatwo, więc zawsze masz możliwość zaskoczyć swoich gości.

load...

Ale ważne jest, aby znać swoje gusta. A jeśli nie są zaznajomieni z wszystkich osób zaproszonych na kolację, najlepszym rozwiązaniem byłoby przygotowanie klasyczny posiłek do uwzględnienia w mniejszych proporcjach coś nowego, coś, co będzie ich zaskoczyć. Lunch, w sposób zwyczajowo przyjęty na całym świecie, musi koniecznie zawierać gorące danie. Byłoby lepiej, gdyby jej podstawą gospodyni wziąć mięsa – wieprzowiny, wołowiny, drobiu lub ryb. Na tyle energii, ile zawierający białko występujące w mięsie, nie znajdziesz w żadnym innym produkcie żywnościowym.

Powrót do spisu treści

Historia befstroganova receptury

Nazwa potrawy uzyskuje się dzięki hrabiemu Stroganowa, który pracował jako kucharz w XIX wieku opracował receptury potraw z mięsa w specjalny sposób. Pierwsza część nazwy tej potrawy – „Beef” – jest związane z obcym słowem wołowiny, który jest przetłumaczony z języka francuskiego i angielskiego oznacza „wołowina”. Jednakże wymóg, aby używać go podczas gotowania Befstroganow składał się z klasycznej receptury dań gorących, który wynalazł Stroganowa.

load...

A w czasie, kucharzy zostały zastąpione tak użyteczne dla mięsa wołowego, a następnie indyka, kurczaka, a nawet sarny, a nawet łosie. Tych, którzy lubią owoce morza będzie mile zaskoczony, aby zobaczyć menu restauracji Stroganow kalmary lub ryby. Wychodząca, takich jak serce i wątrobę, jest również bardzo często głównym składnikiem przygotowania potraw, takich jak befstroganow. Na świecie istnieje około 100 wykwintne recepty.

Powrót do spisu treści

Dania z wołowiny – smaczne i zdrowe

Jedną z najbardziej przydatnych rodzajów mięsa nazywa mięsa wołowego. Jest na mięsa wołowego wypełnionych części białka i żelaza, w związku z czym jest on w stanie w celu wzbogacenia komórek ludzkiego ciała w tlen, co sprzyja szybkiej odbudowy siły i energii. Dlatego zaleca się jeść wołowinę do ludzi, którzy pracują w przemyśle ciężkim, zaangażowanych w pracy fizycznej, jak i sportowców. Po tym wszystkim, procent tłuszczu wołowego jest minimalne. Kolagen i elastyna, białka, które znajdują się w dużych ilościach w wołowinie, są budulcem interarticular więzadeł, co jest szczególnie ważne dla osób starszych, a poza tym sportowców.

Wiele składników odżywczych i pierwiastków śladowych mineralnych wzbogacają cały organizm i pomagają utrzymać układ odpornościowy na odpowiednim poziomie. Kalorii wołowiny wynosi około 218 kalorii i pół i wartości odżywczej mięsa wołowego ma następujące właściwości: białka na 100 gramów. Wołowina zawiera 18,6 g tłuszczu i 16 g. -. Wołowina przepisywane osobom z obniżonym stężeniem hemoglobiny.

Od wieków ludzkość spożywa dania z wołowiny, z wyjątkiem mieszkańców Indii, ponieważ indyjska krowa jest uważana za zwierzę święte, których nie można pokonać, że nie zabić i zjeść. W Polsce postanowiliśmy zjeść mięso krów i cieląt, natomiast kuchnia europejska jest uważana za mięso krów drugiej klasy i woli wołów. Niemniej jednak, lista produktów, które mogą być wytworzone z mięsa wołowego jest rozległe.

Należą do nich mięso i francuskim, i zupy z wołowiną, takie jak zupa grub i arabski pilaw Mc Lube i sznycel na toskańskiej i basturma i wołowiny z cebulą, pieczarkami, i tak dalej. D. Ale najbardziej, prawdopodobnie, popularne danie na świecie uważane za befstroganow, przepisy kulinarne, które w chwili obecnej istnieje bardzo wiele – piersi kurczaka Stroganow, z serca, z grzybami i sosem grzybowym, befstroganow w szwajcarskich i innych. Uważamy klasycznej wersji gotowania Befstroganow.

Powrót do spisu treści

Klasyczny przepis „Stroganow mignon”

Mimo, że oryginalna wersja tego przepisu i zaginął po dziś dzień pozostał jedną z możliwych form. Aby spróbować, co było także pierwszym gotowane Befstroganow, trzeba będzie wykonać zwykły zestaw produktów zawartych w przepisie. Tak, potrzebne są następujące składniki:

 • Pomidor,
 • Masło,
 • śmietana,
 • Wołowina,
 • Zieleni,
 • Cebuli.

Każdy przepis na to danie składa się z dwóch etapów – pieczenia i duszenia. Przygotowanie nie trwa długo i nie trzeba wykonać kilka bardzo skomplikowane manipulacje ze składnikami. Najważniejszym warunkiem dla których przestrzeganie jest konieczne, jest to, że mięso jest cięte paski, których długość nie powinna przekraczać 6 cm i grubości. – 1 cm Jest to konieczne, aby zbyt małe kawałki nie są rozproszone w pełni w procesie gotowania, a zbyt dużo czasu na zagotować.

Mięso jest smażone w głębokim patelni, tak jak powinno być wystarczająco dużo (około 1,5-2 kg), zwłaszcza jeśli przygotowuje się do partii wakacje lub kolacji. Smażyć mięso nie może być bardzo długie (zaledwie 10-15 minut) raz z cebulą na maśle. Jeśli jest trawiony byłoby zbyt trudne.

Kolejną kulinarną tajemnicą jest to, że trzeba wyciąć surowego mięsa, a nie wzdłuż i w poprzek włókien. Gotowa smażone mięso posypane przyprawy, zioła i zalać to wszystko śmietanę (niektóre zastąpił go ze śmietaną). Następnie, w zależności od tego co wybrałeś w mięsie, konieczne jest, aby ugasić sosem około 15-30 minut. Podawać gotową potrawę gorąco z dodatkami (ziemniaki zwykle wolą, ale niektóre, jak kasza gryczana). Innym istotnym elementem zbioru tabeli są solone lub świeże ogórki karmienia befstroganova. W celu zmniejszenia zawartości kalorycznej, niektóre zastosowanie tylko gotowane zamiast grillowanego mięsa i wegetariańskie soi substytut mięsa wołowego.

Powrót do spisu treści

Stroganoff przepis, zgodnie z przebudową V. Pokhlebkin

Jakbyś nie przekonały w konkretnej restauracji, ale prawdziwy polski przepis „Boeuf à la Stroganow” nie zachował się do chwili obecnej. W różnych okresach czasu stworzył wszystkie rodzaje odmian tej potrawy, ale są one jedynie prowadzić do utraty integralności i „natura” potraw, zwłaszcza jeśli recepta granicą transformacji. Jako część jego składników zawarte grzybami, makaron, a także różne rodzaje ryb.

Niemniej radziecka Gotowanie i historyk William Pokhlyobkin udało się odtworzyć przepis, który w największym stopniu odzwierciedla wszystkie cechy mięsa licznika Stroganow. Czym różni się od wszystkich innych? Pierwsza różnica odnosi się do stadium wytwarzania mięsa. Musi jeszcze odeprzeć kawałek, a dopiero potem pokroić w długie plastry. Na tym etapie, wszystko odbywa się w taki sam sposób jak w poprzednim przepisie (oraz sposobu cięcia i wielkości plastry mięsa). Co do pozostałych składników, a następnie trzeba będzie więcej:

 • Cebula,
 • Masło,
 • Mąka
 • śmietana,
 • Koncentrat pomidorowy,
 • Sól,
 • Zmielony czarny pieprz.

Tak więc, przechodząc do pieczenia mięsa, wszystkie jego kawałki być indywidualnie toczyć w mące. Na dnie szalki umieścić cebulę, plastry pierścieni, w celu utworzenia pewnego rodzaju stojaku pod mięsa, a więc nie powinny stykać się z naczynia.

Sam etap pieczenia nie powinien przekraczać 5 minut, inaczej mięso będzie soczyste. Jednak, aby skupić się wyłącznie na dobę nie jest to konieczne, aby postępować barwę mięsa, a gdy jest rumiane, może zostać usunięte. A więc trzeba smażyć całe mięso. Potem znowu wypełnić całe mięso z kwaśną śmietaną zmieszaną z koncentratu pomidorowego.

Kwota sosie zależy wyłącznie od preferencji smakowych. Jednakże, nawet jeśli jesteś zagorzałym fanem potraw pikantnych przypraw, a tu trzeba będzie powstrzymać ich preferencji, tak jak w tym przepisie najważniejsze – cieszyć charakterystykę soczystość i smak mięsa jest.

Powrót do spisu treści

Mogę gotować Befstroganow w multivarka?

Oczywiście możliwe. Ponadto, dania mięsne są jednymi z najbardziej korzystne dla tego typu urządzenia do gotowania. W multivarka można robić, co dusza zapragnie – gotować, smażyć, dusić, wznieść. Tak więc, jeśli zdecydujesz się gotować Befstroganow w multivarka, trzeba będzie:

 • Wołowiny – około kilogram (chociaż to wszystko zależy od tego, jak wiele osób może pozostać w naczyniu)
 • 2 cebule,
 • Kwaśna śmietana – około pół litra,
 • Rafinowany olej słonecznikowy,
 • Przyprawy.

Umyte mięso prawidłowo pokroić na kawałki, którego długość nie przekracza 3 cm i szerokości – nie więcej niż 0,5 centymetra. Multivarka konieczne do wprowadzenia na reżim „pieczenia”, a następnie wlać do oleju i smażyć mięso przez 20 minut. W tym czasie, cebula pocięte na kostki, a następnie dodanie do mięsa, smażyć mieszano przez kolejne 15 minut. Następnie za pomocą okularów Multivarki (180 ml) gorącej wody wlać normy 2 cebuli i mięsa mieszaninę i wlać to wszystko kwaśny.

Tryb Multivarki pozostaje taka sama, wykazując w gorącej wodzie w ciągu 45 minut, a gdy woda jest zimny, nie mniej niż 50 minut. Po 20-25 minutach, nie zapomnij zajrzeć do multivarku i dodać płyn w razie potrzeby. Raz trybie „pieczenia”, nadszedł czas do końca, przystępujemy do środków aromatyzujących – pieprz, sól i dodać niezbędne przyprawy do smaku. Następnie ustawienie trybu „wygaszającą”, przez 1 godzinę. Przygotowany sos danie staje się bardzo soczysty i kwaśny w pełni ona funkcję. Podawaj danie z przystawka musi być tak podstawowego jak byłoby to zbyt ckliwa i ciężkie do trawienia i przyswajania.

Powrót do spisu treści

Boeuf Stroganow z wątroby jako jedna z opcji żywności

Aby nieco zmniejszyć obciążenie na brzuchu, niektórzy wolą zastąpić mięso w Leaver. Wątroba jest również odpowiedni do tego celu. Dla tych, które wiąże się z tym pierwszym produktem, korzystne jest, aby wiedzieć, że wątroba jest konieczne, aby wstępnie namoczone w wodzie (korzystnie w nocy). W godzinach porannych ponownie należy umyć w wątrobie i może przystąpić do cięcia.

Można użyć dowolnego z powyższych plasterki wielkości. Następnie należy zwrócić uwagę na wątrobę pocierać przyprawy, sól, a nawet cukier. Po tych wszystkich manipulacji z surowca przystąpić do jego pieczenia. Ważnym czynnikiem jest to, że w tym przypadku bez prażenia wątroby miski olejowej do wyschnięcia przez 4 minuty. Po tym, dodać cebulę i smażyć z oliwek, przez kolejne 4 minuty. Następnie posypać mięso i cebulę z mąką i smażyć wszystko przez 2 minuty. Danie jest już prawie gotowy. Pozostaje tylko zalać całą śmietanę (jeśli jest zbyt gęsta, dodać trochę wody) i umieścić wszystkie 15 minut. Gdy podaniem posypać wątrobie niekoniecznie zielone.

Dla tych, którzy lubią eksperymentować, można zastąpić śmietanę lub jogurt. To zależy od tego, ile jesteś zaniepokojony kaloryczności pokarmu. Ten sos jest trochę wodniste i cieńsze niż kwaśną śmietaną. Ta opcja jest najszybszy (oprócz przygotowania wątroby). Inną zaletą tego przepisu jest to, że wątroba może być wykorzystywane bardzo różne (kurczaka, wieprzowiny, itd.).

load...