Do najbardziej znanych atrakcji Verona

Zawartość:

Werona – mały, ale bardzo przytulne miasto, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie. W mieście zachowały się zabytki kultury i historii, starożytnych zabytków i po prostu pięknych miejsc, które może okazać się na spacer do magicznego i prawdziwie fascynującą podróż.
Powrót do spisu treści

load...

Verona Arena

Słynna Arena di Verona znajduje się na Piazza Bra – głównego placu miasta. W wielkości jest trzecim starożytny an_1, który został zbudowany w czasach starożytnego Rzymu. Historycy tego budynku sięga roku 30 pne: Chociaż konstrukcja składała się z 4 pierścieniami eliptycznych, i było pokryte różowym i białego wapienia. Dziś, jego fasada wykonana jest z cegły, kamienia i rzecznych otoczaków. Amfiteatr w Weronie w 2000 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który jest pod ochroną UNESCO.

Około 2000. Przed laty na scenie an_1u, który posiada ponad 30 tys. Człowiek posiadanych walk gladiatorów, różniące się okrucieństwo, występy cyrkowe i bitew morskich, Naumachia. Nawet w tych dniach zaczęły być tworzone dzisiejszych atrakcji Włoch. Niestety, silne trzęsienie ziemi, które miało miejsce w 1117, prawie całkowicie zniszczone zewnętrzne ściany budynków. Ale nawet wtedy rola na arenie nie zmniejszyła: w średniowieczu na arenie wystawił potyczki turnieje, festiwale, pokazy wykonanie heretyków, jak również walki byków, którą Włochy mogą pochwalić się dzisiaj.

W 20 wieku, an_1 był jednym z głównych obszarów Werony, które tworzą spektakle operowe co roku przyciąga ponad pół miliona widzów. Pierwszy występ był „Aida” Giuseppe Verdiego, która stała się swego rodzaju wizytówką sceny teatralnej. Od tego czasu pojawiło się wiele legendarnych artystów takich jak Luciano Pavarotti, Maria Callas, Renata Tebaldi, Placido Domingo i innych gwiazd skali światowej. Na arenie mijają a koncerty gwiazd muzyki pop. Całkiem niedawno, an_1 może pomieścić 20 tys. Widzów, ale teraz, ze względów bezpieczeństwa, została obniżona aż o 5000. Ze względu na an_1 i innych, mniej znanych zabytków miasta jest odwiedzana przez tysiące turystów.


Powrót do spisu treści

Roman starożytnego teatru

Roman antyczny teatr znajduje się na terytorium Werony, na wzgórzu San Pietro. Struktura ta została zbudowana pod koniec 1 wieku naszej ery. Do tej pory, doskonale zachowany Cave z kroków, Skene, wyłożone cegłą i orhestry z ważniejszych miejsc dla publiczności. Bezpośrednio przed proscenium stopnia, za którym znajduje się usytuowany w czasie osłonowej. Szerokość Kavei – 105 m, gdy jest „oparta” na górze, a po bokach jest obsługiwany przez ściany. W dawnych czasach było ponad 3 duże tarasy.

load...

Dziś na ich miejscu stoi słynny zamek Castel San Pietro. Roman starożytny teatr został ozdobiony półkolumnami, które mają inny styl na każdym piętrze: na pierwszym piętrze to była toskański styl, na drugim – jonowe, a ostatni zdobią filary. Warto zauważyć, że atrakcje rzymskiej teatr i an_1 w Weronie – często mylone.

Teatr mieści się bardzo blisko rzeki Adygi, dlatego że wielokrotnie cierpiał na poważne powodzie, które doprowadziły do ​​tego, że w średniowieczu, cały obszar został pokryty nim, a buduje się budynki. Raz na terytorium rzymskim teatrze antycznym, nawet rezydencji Teodoryk Wielki, król Ostrogotów. Tylko w 1830 roku teatr zaczęli wracać do życia: starych budynków, które zostały zbudowane na miejscu zbrodni, zostały całkowicie zniszczone, starannie wykopane an_1 i liczne łuki i szerokie schody przywrócone. Na wzgórzu San Pietro in 1851, pozostałości starożytnej świątyni zostały znalezione, wieńczący strukturę teatru. „Novootkryvatelem” stał się bogaty kupiec Andrea Monga, która kupiła teren i nakazał przeprowadzenie jej wykopaliska. W 1904 roku cała ziemia, na której znajduje się budynek, przeszedł na własność Verona.

Warto zauważyć, że wszystkie z północnych Włoch posiada wspaniały teatr.

Do tej pory, w pobliżu antycznego teatru stoi klasztor San Girolamo i Kościoła Syrah i Liberii, który został zbudowany już w 10. Wieku. Saint Cyr – pierwszy chrześcijański kapłan z miasta, którzy potajemnie wykonywane liturgię w budynku teatru.

Powrót do spisu treści

Słynny Gavi Arch

Gavi Arch został zbudowany przez Lucjusza Witruwiusz Tserdona w drugiej połowie 1 wieku. Jego nazwisko było na cześć typu arch Gavia, który został uznany za jeden z najbardziej znaczących w tych dniach. W średniowieczu było to łuk w ścianie miasta i wykorzystywane jako główne wejście do miasta. Verona Ta ściana została otoczona decyzją Rady Miejskiej. W 16 wieku łuk dodano różne budynki – sklepy i rzemieślników sklepów. W okresie renesansu, architekci i artyści wziął łuk Gavi, model klasycznego stylu w budowie kościołów, kaplic i kapliczek, która jest bogata we wszystkich północnych Włoszech.

W 1805 roku, kiedy cały Włoch został opanowany przez Napoleona, łuk jest całkowicie zdemontowany w celu ułatwienia dostępu do miasta przez wojska francuskie. Monument Skały zostały wprowadzone najpierw w Piazza Cittadella, a później przeniósł się do an_1u w Weronie. W 1814 roku, na nowej drodze adzenia zdemontowane i dolnej części kolumny i łuki bazowych, który pozostał w tym samym miejscu. Historyczny pomnik został odnowiony w 1932 roku, ocalałe materiały i zainstalowane w pobliżu miejsca, gdzie pierwotnie znajdował się w pobliżu zamku Castelvecchio.

W łuku Gavi, zaledwie 1 lot. Elewacje zdobią naczepy łuków, a drzwi jest ozdobiony dekoracyjnym fryzem z pięknym kwiatowym ornamentem. Wysokość budynków. – 12 m 69 cm fasada wygląda na Via posthuma. łuki stojące zbudowane z wapiennych bloków 4 kolumna – od 11 jednostek, natomiast poddasze i belkowanie trwało tylko 3 bloki. Na stronie nisze budynków stał kiedyś pomnik przedstawiający członków rodziny Gavi. Interesującym szczegółem: bezpośrednio pod łukiem, można zobaczyć fragment nawierzchni drogi, budować w starożytnym Rzymie.

Włochy straciłaby dużo turystów, nie mając takiego majestatyczny łuk.


Powrót do spisu treści

Trzy łuki Scaligero

Te łuki znajdowały się w pobliżu kościoła Santa Maria. Scaliger Groby są grobowce w stylu gotyckim z trzech władców średniowiecznej Scaligero rodzaju którzy byli u władzy w 13-14 wieku. Łuki zostały wykonane wzdłuż linii wiszące sarkofag Guglielmo di Castelbarco, który został zbudowany w 1320 roku. Dzisiaj można zobaczyć sarkofag w pobliżu kościoła Anastasia.

Przy wejściu do kościoła Santa Maria jest kopią łuków Kangrande I, który został zaprojektowany jako przybytku – otwarta wieża w kształcie przedłużenia. Oryginalne łuki Kangrande trzymałem w dużej Castelvecchio Muzeum. Autor tego stworzenia jest znana, ale wiele krytycy uważają, że łuk został zbudowany przez Giovanni Regina. Kangrande I uważany za największego z Scaligero rodzaju, jest on przedstawiony na nagrobku w dwóch pozycjach: siedząc na koniu i leżąc w objęciach śmierci. Ten nagrobek jest jednym z najwybitniejszych przykładów włoskiego rzeźby 14 wieku. Te atrakcje są jednymi z najbardziej znanych w Weronie.

Drugi arch – Mastino II. Ten budynek jest ozdobiony licznymi postaciami świętych i aniołów, a neapolitański przedstawione na Łuk siedzi na koniu i ubrany w zbroję. Budowę rozpoczęto łuku podczas życia władcy, podczas gdy zmarł w 1351 roku.

Ostatni arch, arch Kansinorio, został zbudowany w 1375 roku przez rzemieślników z Bolonii Bonino da Campione i Gaspare Broaspini, ma sześciokątny kształt i urządzone jej poskręcane kolumny. Na twarzach nagrobków płaskorzeźby i rzeźby, a na szczycie znajduje się pomnik Kansinorio.

Pod koniec 16. Wieku Scaligero łuków przyszedł w kompletnym pustkowiu. Przywrócenie pomnika odbyła się dopiero w 1839 roku. Dzisiejsze dane atrakcje zbierane corocznie przez tysiące turystów.

Nie daleko od łuków Scaligero zorganizował pogrzeb innych członków tej rodziny.


Powrót do spisu treści

Światowej sławy Dom Julii

Może domu Julii jest najczęściej odwiedzaną atrakcją Verona, który jest chętny, aby zobaczyć tysiące miłośników pochodzących z całego świata. Ten dom został zbudowany w 13 wieku, a dzięki Williama Szekspira, cały świat o tym wie.

Po tym domu, który znajduje się w pobliżu Piazza Erbe, był własnością Dal Cappello, który stał się prototypem rodziny Capulet. Herb rodziny w postaci marmuru kapelusze można zobaczyć dziś na łuku, który prowadzi na dziedziniec. W 17 wieku dom został sprzedany, a od tamtej pory wielokrotnie zmieniał właścicieli, aż w 1907 roku kupił Radę Miasto Verona zorganizować tam muzeum. W tym czasie, prawie zniszczony dom i zażądał prace konserwatorskie i naprawcze.

Gmina od dłuższego czasu nie może znaleźć funduszy na tego, a tylko w 1936 roku, po słynnym filmie „Romeo i Julia” autorstwa George Cukor, rozpoczął aktywną pracę, które miały na celu zamiany domu na otwartym miejscu turystycznym, którego nie można porównać wszystkie dostępne atrakcje.

Dom Julii, zgodnie z szekspirowskiej sztuki, dał romantyczny wygląd: fasada została ozdobiona elementami gotyku, okna były pięknie oprawione, poddany renowacji i kilka budynków, które wychodzą na dziedziniec. Sam stoczni z Juliet balkon też został przebudowany i stał się bardzo podobny do dziedzińca filmu cukor: istnieje w kolumnie balkonie i blankami. Później na ścianie znajdowały się linie z dramatów Szekspira. W 1972 roku doszło do posągu z brązu Julii, która do dziś jest bardzo popularny wśród turystów. Uważa się, że jeśli ktoś dotknie prawej piersi posągu, będzie miał szczęście w miłości.

Prace renowacyjne przeprowadzono w domu w 1970 i 1990 roku. W ostatniej renowacji w domu z odpowiednimi freskami i ornamentami odtworzono atmosferę i romansu z 14 wieku. W 1997 roku muzeum zostało otwarte w domu Julii. Dziś można tam zobaczyć wiele dzieł sztuki, które zostały utworzone na temat „Romea i Julii”, zbiór fotografii i przedmiotów z filmu Franco Zeffirelli: łóżko małżeńskie, dwa garnitury i szkiców. Turyści odwiedzający domu Julii, w lewo na ścianach deklaracją miłości. Te atrakcje szekspirowskie może konkurować nawet z Statua Wolności.


Powrót do spisu treści

Ponte Pietra

W tłumaczeniu z włoskiego Ponte Pietra oznacza „kamienny an_6”. Ponte Pietra – to an_6 łukowy, który łączy brzegi rzeki Adige. To wypatroszone był prawie na końcu 1 wieku pne i był początkowo nazywany Pont Marmoreus. W rezultacie duża liczba rekonstrukcji z powodu trzęsienia ziemi i powodzie, otrzymał obecną nazwę. Po przez an_6 przeszedł via postumia prowadzącej z Genoa do wielkiej przełęczy znajduje się w Alpach. W czasach rzymskich, został zbudowany w pobliżu podobny an_6 – Ponte posthuma. Całkowita długość an_6u Ponte Pietra – 95 metrów.

Pod koniec Drugiej Światowej Ponte Pietra został wysadzony przez wycofujące się wojska niemieckie. W 1959 roku został odrestaurowany, z wielu sztuk oryginalnych został podniesiony z dna rzeki. Oczywiście okazało się, aby nie znaleźć wszystkie elementy zniszczonych budynków, a więc różne materiały zostały użyte do jego odbudowy. Oprócz białego marmuru wykorzystywane czerwonej cegły, dzięki czemu an_6 piękniejsze. Atrakcje tego miasta otrzymały w swoim liście jest inny wspaniały budynek przetrwał setki lat. W momencie, Ponte Pietra to jedyny kamienny an_6 na terytorium Verona.
Powrót do spisu treści

Valpolicella Dolina

Valpolicella – malownicza an_7, które leżą w okolicach Werony. Ta an_7 stała się światowej sławy dzięki wina „Recioto”, „Amarone” i „Ripasso”. Na terenie doliny znajduje się wiele historycznych i kulturowych wartości, które są warte odwiedzenia. Nawet zwiedzania świata, an_7 ta zostanie zapamiętany na zawsze. Turyści lubią wygląd przytulnego miasteczka w stylu średniowiecznym: Pedemonte, San Pietro Inkariano, Negrar, Fumane. W każdym mieście można znaleźć więcej niż jeden dobry winnicę.

Oprócz wina Valpolicella znanych lokalnych przysmaków. Na przykład, wieku lub świeżego sera „Monte Veronese”, który jest produkowany w górach Verona, kiełbasy „risotto al Amarone” lub „Soppressa”.

Nie rozczarujesz się, a miłośnicy przyrody. Na terenie północnych Włoszech piękne krajobrazy i pejzaże. Tak więc, w miejscowości Molina, który znajduje się w odległości spaceru od Fumane, jest to bardzo ładny park „Kaskady Molina” szlaków turystycznych i spektakularne wodospady.

Dostać się do Valpolicella Valley jest bardzo proste, ponieważ jest również Verona i wszyscy ludzie wiedzą, jak jeździć.
Powrót do spisu treści

Katedra w Weronie

Katedra Verona jest głównym kościołem miasta, i że jest biskupiej. Budowa kościoła w stylu romańskim został zapoczątkowany w drugiej połowie 12 wieku. Budowa została przeprowadzona na terenie dwóch kościołów z okresu pre-chrześcijańskiej, które zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi w 1117. Nowy kościół został ukończony i poświęcony już 1187. W 15 wieku świątynia została zbudowana na kilka pokoi, które dał mu późnogotycki kształt. Z początkowego wyglądu budynków zachowała się jedynie portal wejściowy, ozdobione skrzydlate gryfy.

Nad wejściem do katedry można zobaczyć obraz Matki Boskiej, która posiada dziecko Jezusa. Gdy portal jest ozdobiony różnymi scenami ze Starego Testamentu i figury Rolanda i Olivier – rycerstwa średniowiecznego eposu. Te artystyczne atrakcje są znane na całym świecie. To pisał również obraz dziesięciu proroków, ręce Pana, a także czterech symboli ewangelicznych. Okno gotyckie katedry fasady przypominają o wielkiej odbudowy, przeprowadzonej w 14 wieku. Elementy baroku, znajduje się w górnej części budynku dodano w 17 wieku. Dzwonnica, która zaczęła budować Michele San Michele w połowie 16 wieku, pozostały niedokończone. Historycy pamiętać, że to nie wszystko atrakcji miasta, która dotknęła ręką architekta.

Wnętrze katedry jest gotycka: łuki, kolumny z czerwonego marmuru łuki z złotych gwiazd na niebieskim tle blado. Zdobią bocznych ołtarzy i kaplic Giovanni Falconetti w 16 wieku. Można tam zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki: „Wniebowzięcie Maryi” Tycjana, „The grobu” Dzholfino i „Pokłon Trzech Króli”, który stworzył Liberale da Verona. Te twórcy Włoch wygrał dozgonną historię.

W pobliżu katedry znajduje się klasztor, który jest także wykonany w stylu romańskim. Oprawione klasztor pokryte galerię dwupoziomowy z marmuru. Stamtąd można przejść do repozytorium kościoła rękopisów i baptysterium, wybudowanym w 1123. W baptysterium istnieje wiele freski i malowidła 13-15 wieków i znajduje się w centralnej nawy czcionki, wyryte w 12 wieku z jednego kawałka marmuru.


Powrót do spisu treści

Zamek w Bodrum

Ten zamek został zbudowany na wzgórzu San Pietro w Weronie. Włochy są dumni z tego budynku.

Zamek Bodrum stoi w miejscu rzymskiej świątyni. To miejsce do budowy zamku nie została wybrana przypadkowo: malowniczym wzgórzu, z którego można zobaczyć całe miasto i rzekę Adige, jest doskonałym punktem strategicznym. W czasach rzymskich, u stóp wzgórza pierwszy umocnień została zbudowana, która została przeprowadzona za pomocą kontroli przy przekraczaniu Adygi, a nieco później miastem pojawił się na przeciwległym brzegu, który później stał Verona. Wszystkie atrakcje miasta zawdzięczają swoje istnienie do tej struktury, urodziła Verona.

W czasie, gdy Włoch pod panowaniem Republiki Weneckiej, San Pietro z całą strukturą wewnętrzną był rezydencją dowódcy wojskowego. Duże prace konserwatorskie przeprowadzono w zamku na początku 17 wieku. Liczne obiekty zostały odnowione przez żołnierzy, rozszerzone baraki dla piechoty, które mogą pomieścić do 460 osób, po renowacji. W 19 wieku potęga miasta schwytany Napoleona, którego wojska zniszczyły zamek. W tamtych latach został zniszczony prawie wszystkich zabytków Włoch. Oczywiście, po czym zamek został przywrócony.

load...