Do głównych atrakcji miasta świętego Jeruzalem

Zawartość:

W północnej części soli z Morza Martwego i wybrzeży niesamowitym błękitem Morza Śródziemnego, w górach Judei leży atrakcją całego świata – starożytne miasto Jerozolima. Została założona ponad pięć tysięcy lat temu, a obecnie jest stolicą Izraela i politycznym centrum kraju.

load...

To niesamowite miasto jest uważana za jedną z najważniejszych w świecie, jego dziedzictwo historyczne, religijne i duża liczba znanych atrakcji przyciągają wielu turystów każdego roku. Specjalny Jerusalem atmosfera przenika każdy kamień, o każdej porze roku ludzie podziwiać stare miasto, przychodzą modlić się do Ściany Płaczu, odwiedzając wszystkie osiem bram miasta i dojść do Wzgórza Świątynnego.
Powrót do spisu treści

Jerusalem – co to za miasto?

Jerozolima wielu uważa za święte miasto, wyznawcy różnych religii postrzegają go do jego rodzimych, więc integruje i islam, judaizm, chrześcijaństwo.

Dodatkowo kapitał ten jest rezydencją różnych grup etnicznych, takich jak Arabów i Ormian, ale większość stanowili Żydzi, z czego ponad 30% z ultra-ortodoksów. Należy o tym pamiętać podczas wizyty w Izraelu, tak aby nie znaleźć sobie kłopotu i mieszkańców Jerozolimy, aby nie urazić zwyczaje i tradycje atrakcji światowych.

Stare Miasto jest podzielone na cztery kwartały: Muzułmańska, żydowskie, chrześcijańskie i Armenii – z których pierwszy obszar jest uważany za najbardziej kosztowne w zakresie zakwaterowania i najmniej bezpieczna. Istnieje opinia, a wielu się z nim zgodzić, że to miasto znajduje się w środku świata, a stare miasto nazywa serce Jerozolimy. Jego powierzchnia jest mała, to jest tylko o jeden kwadrat. Km, a to samo w sobie – kolejna atrakcja, że nie można mieć czas na poznanie i czytać nawet kilka lat. Nowa część, która jest reszta Jerozolimy, wziął swój początek w 1860 roku, jego budowa rozpoczęła się w zachodniej części żydowskich przedmieściach. Nowe miasto nadal rośnie, a teraz jest domem dla ponad 780 tysięcy osób.

load...

Dla wizyt studyjnych stolicą Izraela jest dostępna o każdej porze roku, a wygodne ciepła pogoda utrzymuje się w okresie zimowym. W okresie letnim, utrzymuje się temperaturę około + 28 ° C, a rzadko w zimie poniżej + 7 ° C W mieście wiele hoteli, pensjonatów, hoteli, schronisk i domów gościnnych, z których każda ma swoje zalety, a zakres cen pozwoli wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Biura podróży oferują wycieczki dla podróżnych na każdą kieszeń, dla każdej grupy wiekowej, w oparciu o życzenia odwiedzenie szczególny punkt zainteresowania.


Powrót do spisu treści

Meczet Qubbat al-Sakhra

Ten meczet turyści wiedzą jak Kopuła na Skale, jest główną atrakcją Jerozolimie. Jego ogromna złota kopuła, 20 metrów średnicy, może zobaczyć każdy mieszkaniec i gość z całego starego miasta. Został on zbudowany na szczycie Wzgórza Świątynnego, które w dawnych czasach nazywano górze Moria. Teraz ten meczet – architektonicznych atrakcji miasta, zabytkiem i skarbem całego Izraela. Kopuła na Skale powstał dawno temu, jeszcze w 7. Wieku pne Homir Abu il-Malik nakazał stworzenie budynku.

Fantastyczny wygląd nie pozostawi nikogo obojętnym. Meczet ujęte w ich mocy, chrześcijanie, muzułmanie, zostało zniszczone, spalone, cierpiała od trzęsienia ziemi, ale każde odtworzenie wykorzystane wszystkie najlepsze rzemieślników i materiałów, a to jeszcze bardziej wielkość. W konstrukcji wykorzystane numer 4. To symbolizuje 4 rogach ziemi, więc Kopuła na Skale ma 4 drzwi, zorientowanych na południu, północy, wschodu i zachodu.

Atrakcją jest otoczony tarasem z każdej strony świetle, w jakim poziom ołowiu. Ozdobione mozaiki kafelki ściany i górujący nad miastem, spotkali się w tonacji niebiesko-zielono-biało-złota, ale wewnątrz budynku można kontemplować złote litery na ścianie, która została przeniesiona Koran. Wśród licznych kolumn głównego meczetu w Jerozolimie, w centrum Dome jest święta ziemia, która, według legendy, i wstąpił proroka Mahometa. Wznosi się nad podłogą marmurową do 2 metrów, jest otoczony balustradą wykonaną z drewna, więc wydaje się, że unosi się w powietrzu.

Większość turystów mają podziwiać wzrok w dal. Ten meczet jest otwarty na „true” tylko dlatego, że jest najważniejszym sanktuarium muzułmańskie. Istnieje przekonanie, że pewnej nocy anioł Gabriel do Mahometa usiadł skrzydlatego konia i zaniósł go z Mekki do Jerozolimy. Istnieje prorok mogą wznieść się do Boga, ufając Mu wszystkie nakazy muzułmańskich, jak i na lądzie, Kubat Al-Sakhra opuścił trzy włosy z brody Proroka oraz odcisk jego stopy, które są przechowywane w kopule.
Powrót do spisu treści

Majestatyczny Kotel

Długość ściany wynosi 488 m. Wznosi się na 15 metrów, a druga część jest ukryta pod ziemią. Budowę Został on wykonany z olbrzymich bloków kamiennych, ociosanych z góry, każdy kamień pasuje blisko innych, każdy nowy numer umieścić na ramieniu. To tor ścianę, ale pomógł jej stać przez dłuższy czas bez środka wiążącego. Kotel – orientacyjny narodu żydowskiego. Uważa się, że wszystkich Żydów, gdy modlą się, spojrzeć na Izraelu mieszka w Izraelu – w kierunku Jerozolimy, a Jerozolima, Żydzi spojrzeć na modlitwie w ścianie.

Budynek ten stał się znany jako Ściana Płaczu, ponieważ Żydzi opłakują ich pierwszej świątyni i Drugiej Świątyni tutaj. Obie zostały zniszczone w różnych latach, ale w ciągu jednego dnia kalendarzowego. Nawet prorok Jeremiasz przepowiedział zniszczenie świątyni w Jerozolimie, a co będzie na ścianie jednego z nich. Teraz jest własność i święte miejsce wszystkich Żydów, tysiące ludzi przychodzi tu codziennie, o każdej porze roku oraz z całego świata. Tutaj można spotkać i Żydzi z całego świata, a mieszkańcy Izraela i turystów. Ludzie modlą się do odrodzenia potęgi Izraela, piszą krótkie notatki z prośbą o Boga i umieścić je między kamieniami. Żądanie może być o niczym: zdrowie, uzdrowienia, miłości, bogactwa, a nawet światowego pokoju.

Ale podejście może być tylko w odpowiednim stroju: kobiety muszą obejmować ramionami i być ubrany skromnie, nie błyszczy, jego różnorodności i wielu ozdób i zamężne kobiety powinny obejmować głowę chusteczką w czasie modlitwy. Mężczyźni powinni nosić kapelusze. Pod Ścianą Płaczu człowiek powinien stanąć po lewej stronie, a kobiety – po prawej stronie. Instalacje odzysku zawsze i usłyszeć różne języki, ludzie w każdym wieku, z prośbą o coś innego. Warto pamiętać również, że wstęp jest wolny dla wszystkich, a w soboty i święta żydowskie na terenie wolno palić, korzystania z telefonów komórkowych i robić zdjęcia.


Powrót do spisu treści

Droga Krzyżowa Chrystusa

Via Dolorosa, znany również jako drogi smutku – jest sposób, że Jezus chodził z miejsca, gdzie został skazany na Kalwarii. Szacuje się, że 14 razy niektóre zdarzenia zatrzymał pochód, a miejsca te są obecnie budowane kaplicy lub kościoła. Zażyciem droga z dawnej wieży Antonia, gdzie teraz stoi klasztor Katolickich Kobiet. Wcześniej istniała rezydencja Poncjusza Piłata, rzymskiego prokuratora, skazał Jezusa na śmierć. Na dziedzińcu klasztoru posiada dwie kaplice, potępienia i biczowaniu. Pierwszy powstał w miejscu wypowiada zdanie, a drugi to kolejny punkt na trasie. Według legendy w tym miejscu świętym został biczowany, ubrany w purpurowe osłony i korony cierniowej.

Trzeci przystanek – jest to pierwszy upadek Jezusa, czwarty – miejsce spotkań dla świętego z matką, Dziewicy Maryi. Tradycyjnie został wyprzedzony przez cały pochód, aby zobaczyć syna. Stacja szósta jest związana ze spotkania z Weroniką, który wyszedł z tłumu, a on przetarł chłodnym wilgotną chusteczkę twarz. W akapicie siódmym, drugi raz Jezus upadł, potykając progu Judgment Gate, pozostawiając miasto. Ósmy przystanek na Via Dolorosa w Jerozolimie pamiętnego odwołania do miasta św córek. Dziewiąty punkt – miejsce, w którym potępił ponownie spadła, a trzeci, po obejrzeniu Kalwarii. Pozostałe pięć stacje są już w środku Grobu Świętego i przejść w tym celu: usunąć ubranie, przybity do krzyża, umierając na krzyżu, z krzyża, Złożenie do grobu.


Powrót do spisu treści

Bramy miasta świętego

Widok Jerozolima zawsze była i 8 bram otaczających starą część miasta. Najbardziej interesujące, bogato zdobione i zauważalną z nich – Damaszek, która prowadzi do dzielnicy muzułmańskiej. Odniesiono się także do kolonii, z powodu jednej z kolumn mierzono odległość od kapitału Izraela na inne miasta. Lions Gate ozdobiona lwy w heraldyce, to przez nich przybył do Jerozolimy, Jezus, a obok nich zaczyna Via Dolorosa. Większość małych bramy prowadzącej do dzielnicy muzułmańskiej, to brama gnój, który wcześniej był zwykły otwór w ścianie.

Jaffa Gate najbardziej znanych, jak prawie wszyscy turyści zaczynają mieć swoją znajomość z każdego punktu orientacyjnego. Brama Król Dawid stojący obok góry Syjon i grób króla Dawida. Kwiat Brama ozdobione ornamentami kwiatów, znany również jako bramy Heroda Antypasa, którego dom był w pobliżu. Hamid bramy są stosunkowo nowe i zostały zbudowane w celu zmniejszenia tłum pielgrzymów, który maszerował do świątyni Grobu Świętego. Golden Gate została zamurowana przez Turków przez długi czas. Żydzi wierzyli, że dzięki nim przyjdzie nowy mesjasza, ale wrogowie zablokować mu drogę.

load...