Do głównych atrakcji Barcelony: od gotyku po secesję

Barcelona – miasto dał światu wielkie geniuszy: Gaudi, Picasso, Dali, Montserrat Caballé i José Carreras. Ziemia, na której do dziś żyją potomkowie średniowiecznych trubadurów i dumny z hiszpańskich gigantów. Miejsce, w którym każdy kamień wypalone przez słońce i gorące hartowane prawdziwie hiszpańską dumę. I mimo wszystkich epitetów, to starożytne miasto bierze w ramiona każdego turysty. Objawia im swoje tajemnice i szepty niewyraźnie Kroniki historyczne: echo kroków w starym mieście, ich rogi samochodów, śpiewające fontanny i wiatr złapać wieże Sagrada Familia.

load...

Pozwól się jego wezwanie, popływać w wir jasne ekscytujące jego życia, być częścią tego przez kilka dni. Tylko w ten sposób będzie można zobaczyć jej prawdziwe oblicze. Barcelona Zwiedzanie można porównać z wielobarwnej mozaiki. Wszystkie części są takie same. A oto obraz, który okaże się w końcu każdy ma swoje własne. Wyjątkowy i piękny. Wypełniony specjalną atmosferę, niezłomnego ducha wolności, radości i pieczenie kataloński temperament.

Atrakcje w Barcelonie dużą różnorodność. Według legendy miasto zostało założone przez starożytnego greckiego bohatera Hercules 400 lat przed Rzymie. Przez tak długi Barcelona nie straciła jednego grama swojego dziedzictwa historycznego i architektonicznego, starannie zachowując projekty artystów różnych epok.

Park Güell

Jeśli nie wiesz od czego zacząć odkrywanie Barcelona, ​​wykonaj porady i uruchomić go z utworzeniem wielkiego Gaudiego, który stał się symbolem miasta. Jest to Park Guell, znajduje się na przedmieściach Barcelony. Po wejściu do parku wita odwiedzających ogromnego smoka. Ten sam smok, który według legendy, George zabity, aby chronić miasto. Guell w stanie przekształcić swój świat do góry nogami. Budynki zdawały się wyrastać z ziemi. Wydaje się, że ziemia chciał urządzić się i wychowała swoje małe pawilony, pochyła łuków, a nawet słynne ławki na tarasie widokowym, ozdobione mozaikami – tak naturalne i pasują harmonijnie do otaczającego krajobrazu. A światowej sławy Hall of sto kolumny przypominające własnej małości i bezbronności.

Modernistycznej dzielnicy Eixample

Na północ od Catalunya znajduje Eixample kwartału. To nie jest typowy dla europejskim dostrojony architektury geometrycznych ulicach tej dzielnicy. Ulice o tej samej szerokości, krzyżujących się pod kątem prostym, podzielić blok na równe kwadraty. Jeśli spojrzeć na to z lotu ptaka, może się wydawać, że ktoś bloku złowionych w sieci. Ale pomimo tego geometryczną dokładność, budynek nie jest tu niczym polu bezosobowego.

load...

Wręcz przeciwnie, w Eixample widać utworzenie trzech wielkich modernistów. W „Quarter niezgody”, jakby konkurują, mrożone przeciwstawnych Casa Batlló – Antoni Gaudi, Amatler House, arcydzieło architekt Puig i Cadafalch i Leo i House-Moorer stworzony przez projekt Dumeneka. Porównaj je ze sobą – jest jałową. Mają takie nieodparte wrażenie, że patrzy na nich, można stracić zdolność mówienia. Jeśli czujesz, że masz już wszystkie możliwe granice podziwem, przejdź na drugą stronę ulicy. To tutaj, że Antonio Gaudi, starając się prześcignąć samego siebie, a wbudowany La Pedrera. Przepływy formularz fantasmagorię i naturalność – te pozornie sprzeczne epitety przyznano ten budynek krytykę architektoniczną. U jego stóp zamarł z zachwytu samego Salvadora Dali, a więc był specjalistą, który wie dużo o w różnego rodzaju osobliwości.

Gotyckiej

Tam w Barcelonie są miejsca, gdzie czas wydaje się złapany w pułapkę, konserwy, zamrożenie wykonane kryształową kulę na skrzyżowaniu dwóch światów. Jednym z nich jest gotyckiej starego miasta. Tutaj znajduje się główne atrakcje Barcelony, sięga do narodzin miasta. Stojąc na Plaza Nova (jest to najstarsza część Barcelony), można zapomnieć, że już dawno temu wymyślił samochód, telewizji i Internetu, a ludzie już na Księżyc. Potem kolejny raz. Innego życia.

Spacerując po brukowanych uliczek Dzielnicy Gotyckiej, gdzie każdy budynek ma długą historię, po przybyciu na katedrę. Jego budowa ciągnęła się przez dwa wieki. Wystarczy wyobrazić sobie, jak architekci pracowali nad jego stworzeniem. Wydaje się, że to z tego powodu, że jego sylwetka mieszały kierunki francuskim i Gothic. W sercu katedry znajduje się niewielki taras. Na ścieżkach między roślinami i krzewami utrzymanych dumą spacerować gęsi świętej Eulalii, a którego imię jest katedra.

Plątanina splątane uliczki Dzielnicy Gotyckiej, jakby przez labirynt przejście do dziwne na pierwszy rzut oka Royal Grand Palace. Instrument ten jest w pełni ujawnić wartość wyrażenia – dumny jak kataloński. Powściągliwy, monumentalne piękno cechą wszystkich kreacji architektonicznych w stylu gotyckim. Ale to jest w królewskim pałacu zbudowane na wysokim stopniem i doprowadzony do absolutu.

Rambla – Arbat middle of Barcelona

Barcelona – punkty orientacyjne w tym mieście, jak widać na każdym kroku – stać się trochę bliżej i jaśniejsze jeśli spacer wzdłuż głównej ulicy – La Rambla. Po nieco kruszenia swoje historyczne aleje prestiż dzielnicy gotyckiej, w odległości wzdłuż Rambla będzie jak powiew świeżego powietrza. Zamrożone tu i tam, żywych posągów, mimów i wędrownych muzyków, sprzedawców kwiatów, ptaków, gazety. Nastrój święta spadnie na ciebie, odbijając się od ściany głównej ulicy, więc nie opuszcza, towarzyszyć piękne miasto jako magiczne przewodnika. W małych kawiarni na świeżym powietrzu, wysokie platany, zapach kawy i hiszpańskiego wina. Tylko wtedy można zrozumieć niezrozumiałe, słuchając mowy wyraziste niespieszne i pogodnych mieszkańców Barcelony.

Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii

Zanim rozpoczniesz swoją wspinaczkę na wzgórze 173-metrowego wzgórza Montjuic, spacer po Plaza Hiszpanii, bo to właśnie tu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii. Zebrane go romańska kolekcji sztuki uważany jest za najbardziej wszechstronne na świecie. Freski i malowidła ścienne datowane na 12-13 wieków, kolekcja drewnianych rzeźb i malarstwa na drewnie …. W ekspozycji muzeum można studiować na rozwój sztuki Śródziemnego. Muzeum Narodowe domy obrazy znanych artystów: Jaime Hugo, Velazquez, El Greco i Luis Dalmau. A jeśli nie było wystarczająco modernistyczne prace architektoniczne, wśród nich obrazy wykazywały również przypisać całą wystawę.

Magic Fountain

Barcelona może być uznany za miasto, gdzie modernizm architektoniczny najszerzej reprezentowane. U podnóża góry Śpiewająca Fontanna Montjuic, zaprojektowane przez ucznia Gaudiego, Josepa Zhuzholom. Ogromny obszar 3000 metrów kwadratowych, a wysokość strumienia do 50 metrów, to futurystyczna gigant skok do ton powietrza najczystszej wody artezyjskiej, towarzyszy muzyczne arcydzieła kompozytorów wszystkich epok. A jeśli chcesz zobaczyć to arcydzieło modernizmu w całej okazałości odwiedzić go w godzinach wieczornych. Będziesz cieszyć się magiczny spektakl muzyczny i pokaz świetlny na spadające dysze fontanny.

Wspiąć się na wzgórze Montjuic

Aby dostać się do Montjuic na dwa sposoby: poprzez kolejki linowej i pieszo, niosąc swoją wspinaczkę po okresach historycznych miasta. W pierwszym przypadku, będzie można stracić lwią przyjemności, ponieważ, aby zobaczyć zabytki Barcelony z lotu ptaka można i z tarasu widokowego na szczycie. Ale idź do hiszpańskiej miejscowości, muzeum, która przedstawia najważniejsze dzieła architektoniczne miasta, aby zobaczyć na własne oczy ruin świątyni Apollina (miejsca pochówku sardynki karnawałowych), zapach kwitnących ziół – wszystko to może być odczuwalne dopiero przezwyciężyć sam całą drogę. Podróż z obecnej do przeszłości, aby spojrzeć na szczycie wzgórza, na którym rozciąga się u twoich stóp, dumnego piękna Barcelony.

load...