Dlatego o ból piersi podczas kaszlu?

Zawartość:

Przyczyny bólu w klatce piersiowej podczas kaszlu może być bardzo zróżnicowany, często jest związana z chorobami sercowo-naczyniowych, chorób dróg oddechowych i mogą być źródłem infekcji. Ostry ból w klatce piersiowej podczas kaszlu może spowodować wdychania gryzący dym, obecność ciała obcego w narządach, nowotworu lub urazu.

load...

W każdym przypadku, gdy taki ból powinny być obowiązkowe, aby skonsultować się z lekarzem, ale w każdym razie nie samoleczenia, zwłaszcza jeśli mają następujące objawy: gorączka, było osłabienie, złe samopoczucie, kaszel nasila się już w ciągu tygodnia, wypluć plwociny jest krwawe smugi, mają trudności przy oddychaniu, osoba nabyła sinicą odcień.


Powrót do spisu treści

Zapalenie dróg oddechowych jako przyczyny bólu w klatce piersiowej podczas kaszlu

Ze względu na silne zapalenie dróg oddechowych w klatce piersiowej pojawia się dyskomfort podczas kaszlu przechodzącą w bólu. Następujące choroby mogą być zawarte w tej listy:

  • Tchawicy. Wydaje się często w wyniku zapalenia dróg oddechowych, leżącego powyżej, na przykład, zapalenie krtani i ostre zapalenie błony śluzowej nosa. Pojawienie się zapalenia tchawicy przyczynić się do zimnej lub zakurzonym powietrzu, wdychanie gazów i oparów. Główną cechą – suchy kaszel w nocy, zwłaszcza po spaniu. Atak kaszlu pojawia się, gdy śmieje się, płacze, głęboki oddech, a towarzyszy posiniaczone ból w klatce piersiowej, gardle. Dlatego pacjenci starają się oddychać płytko. W większości przypadków, zapalenie błony śluzowej tchawicy spada do dolnych dróg oddechowych i kaszel staje się bolesne i męczące. Z takiego punktu widzenia proliferacji zazwyczaj przepisują antybiotyk (najlepiej w aerozolu), od bolesnego kaszlu – kodeina libeksin i wykrztuśne.
  • Zapalenia oskrzeli. Zapalenie oskrzeli, zwykle towarzyszy suchego kaszlu, bolesne i tworzy z SARS, a także u osób z częstymi przypadkami zapalenia zatok, zapalenie błony śluzowej nosa, etc. Aby złagodzić ból w klatce piersiowej podczas kaszlu, korzystania inhalacje alkaliczne, pocieranie piersi lub musztardę, umieścić słoiki, aby gorącą kąpiel stóp z dodatkiem musztardy. Dobra pomoc do radzenia sobie z kaszlem obfite gorącego napoju (napoje owocowe, herbaty wapna, gorące mleko z sodą) i syropów ziołowych (korzeń prawoślazu, lukrecja). Spośród leków lekarze najczęściej przepisują stoptussin, tusupreks.
  • Zapalenie opłucnej. Opłucnej – cienkiej błony surowiczej, która pokrywa część światła, a druga część – skrzynię. Najczęściej zapalenie opłucnej jest choroba wtórna i występuje z powodu przewlekłych procesów płuc. Istnieje wiele form opłucnej, ale kaszel ból ostry jest zazwyczaj objawów suchego (włóknikowe) opłucnej. Pacjent skarży się na ból przy oddychaniu, kaszel, stoki.

Istnieje potliwość, stany podgorączkowe (37-37,5 ° C), najlepiej wieczorem, przyspieszony oddech. Optymalna pozycja do bólu – na chorym boku. Zapalenie opłucnej Leczenie różnym czasie trwania i stopnia złożoności i jest skierowany przede wszystkim do łagodzenia głównego procesu, który jest źródłem choroby. Objawowe leczenie odbywa się w szczególności w celu uśmierzenia bólu.

load...


Powrót do spisu treści

Bolesny kaszel jako objaw choroby płuc

Funkcja ta pojawia się w różnych formach zapalenia płuc. Jest to szczególnie charakterystyczne płata płuc, różnych grubościach i nasilenia występowania. Czynnik jest Streptococcus pneumoniae. Choroba rozwija się szybko, temperatura wzrasta do 39-40 ° C, od pierwszych dni choroby onset duszność występuje. Na trzeci dzień przychodzi kaszel i flegma charakterystyczny rdzawy kolor. Gdy istnieje silna kłujący ból, kaszel w płucach, zlokalizowane głównie w stanie zapalnym części. Przy ogniskowej płuc, takie jak ból są niezwykle rzadkie. Zapalenie płuc w żadnej z jego postaci to niebezpieczna choroba, która wymaga leczenia natychmiastowe i długoterminowe.

Zapadnięte płuca (odma) towarzyszy ostry przeszywający ból w jednej połowy klatki piersiowej, zwykle w górnych odcinkach. Jest to uczucie ucisku w klatce piersiowej, brak powietrza, więc pacjent zaczyna oddychać coraz głębiej. Każdy ruch, w tym kaszel, bolesne dla pacjenta. Jest to spowodowane nagłym gromadzenia powietrza wokół płuc, która wywiera nacisk na nich, nie dając w pełni ujawniona normalne oddychanie. Odma rozwija się po traumatycznym wpływ na klatce piersiowej (połamane żebra nożem w klatce piersiowej) lub spontanicznie po mocnym wysiłku fizycznego.

Ostry ból w klatce piersiowej, gdy występuje kaszel i raka płuc. Najczęściej spotykaną formą tego raka występuje u mężczyzn, cierpią z powodu raka płuc jest cztery razy częściej niż kobiety. Zazwyczaj jest to palacze z wieloletnim doświadczeniem lub osób pracujących na produkcji obecności różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jednym z najbardziej stałych objawów raka są kaszel. Najpierw suche, następnie przez uwolnienie małej ilości śluzowo-ropnej plwociny podszyte krwi, dlatego może być mylone z gruźlicą. Bolesne hacking kaszel towarzyszy głęboki ból w klatce piersiowej.


Powrót do spisu treści

Przyczyną chorób sercowo-naczyniowych

Ból w klatce piersiowej kaszel pojawiają się nie tylko w przypadku chorób układu oddechowego, ale również u pacjentów z zaburzeniami w układzie krążenia.

Zazwyczaj pojawienie się takiego oznaczenia wskazuje na powagę choroby i konieczność opieki medycznej w nagłych wypadkach. Najważniejsze w odpowiednim czasie, aby ustalić prawdziwą przyczynę bólu, ponieważ objawy związane z chorobą serca, są zwykle znacznie różni się od podobnych objawów związanych z innymi chorobami. Dlatego też, jeżeli wskazuje na rozwój zawału serca lub aorty, ważne jest poprawne zdiagnozowania choroby i aby hospitalizacji aż można jeszcze zapisać pacjenta.

Przyczyną kaszlu w tym przypadku, związane głównie z zastoju krwi w krążeniu płucnym. U pacjentów przeżywa ataki kaszlu, która przejawia się najczęściej przy wykonywaniu. W stanie spoczynku, to ustępuje. Suchy kaszel towarzyszy bolesne plwociny krwawymi smugi sercowego podczas płuc. Podobne objawy można obserwować u pacjentów z mitralnej choroby serca. Kaszel towarzyszy długimi okresami i wzrost ciśnienia wewnątrz klatki piersiowej może prowadzić do rozwoju nadciśnienia tętniczego, pojawienie się przewlekłe choroby płuc serca.

Ból w klatce piersiowej podczas kaszlu i zapalenia obserwowane w osierdziu. W tej chorobie jest akumulacja płynu zapalnych osierdzia. Zapalenie osierdzia często występuje jako powikłanie choroby różnych organów. Powodem tego jest często czynniki zakaźne, na przykład, zakażenia bakteryjne wywołane przez Streptococcus pneumoniae, Mycobacterium tuberculosis, i tak dalej. Ból samym znaku, co jest głównym objawem suchego zapalenia osierdzia, choć nie zawsze jest to widoczne. Osierdzia ból gorzej, gdy pacjent leży na plecach, kaszel, głęboki oddech, trudności w połykaniu. Choroba ta jest złożona i wymaga leczenia szpitalnego.

Powrót do spisu treści

Jeśli problem jest z innych układów i narządów

Ostry ból w klatce piersiowej fotografowania podczas kaszlu może być związany z urazami (stłuczenia żeber, zwichnięcie stawu barkowego). Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są często ogłaszane ten objaw. Na przykład w odcinku szyjnym i piersiowym osteochondroza mogą też boli w klatce piersiowej, które nasilają się przy ruchu lub kaszel niepowodzeniem. Ból w dolnej piersiowej ból pleców, eskalacji podczas kaszlu, podczas skręcania, wysiłku, niezgrabne ruchy, objawiający się w rdzeniu osteoporozy. Choroba ta występuje głównie u kobiet po menopauzie, a nawet może spowodować złamanie kręgu.

Oprócz tych możliwych przyczyn tego objawu mogą być związane z chorobami układu nerwowego. Może to przejawiać wszystkie takie same funkcje jak w zaburzeniach krążenia: duszność, tachykardia, uczucie braku powietrza, wzrost lęku, depresji. W rzeczywistości może być to zespół jest psychogenny torakalgiya. W każdym razie, możemy wyciągnąć wniosek o konieczności obowiązkowej konsultacji medycznej i badań obecność takich objawów jak ból w klatce piersiowej podczas kaszlu.

load...