Dlaczego złuszczają paznokcie na rękach i jak z nim walczyć?

Zawartość:

Błyszczące paznokcie z naturalnym różowym odcieniem każdej kobiety są wyraźne wskazanie dobrego zdrowia i szczególną uwagę na ich wygląd. W tym przypadku, zadbane paznokcie tylko rentowne podkreślać kobiecość i piękno obsługuje ich piękne właścicieli.

load...

Ale dziś, wśród licznych skarg, nie było kobiet na stan paznokci, coraz częściej słyszał: paznokcie są podzielone, kruszą, zmiana koloru i nie rosną. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego złuszczają paznokcie w stałej i prawidłowej opieki nad nimi, to jesteśmy zadowoleni, aby spróbować pomóc zrozumieć.

Ten problem jest, bez przesady, nazywana chorobą cywilizacyjną. Na zewnętrznej powierzchni paznokci, jakby w zwierciadle, to widać najmniejszej zmianie występującej w naszym organizmie. Niekorzystne ekologia, brak niezbędnych witamin i niesystematyczne niezdrowej żywności – wszystko to bezpośrednio wpływa na stan paznokci i sygnalizuje gospodyni o potrzebie leczenia.

Przed trwać rozpatrzenie sprawy i poszukiwania skutecznych metod leczenia, konieczne jest, aby znaleźć przyczynę tego zjawiska. Po nieudanej próbie znalezienia pierwiastek zła, z wiązki paznokcie nie będzie pozbyć kiedykolwiek. W każdym przypadku może być ich indywidualne źródło tej uciążliwości, nie jest taki sam jak inne. Wyszukiwanie i identyfikacja przyczyny paznokci foliowanie ty najlepiej powinna zaczynać się od szczegółowej analizy ich stylu życia.

Dlaczego złuszczają paznokcie

Więc, jakie są możliwe przyczyny paznokci foliacji?

 1. Pierwszym i dość banalny powód do laminowania paznokci może być banalne brak niektórych witamin i pierwiastków śladowych. Ważne jest, aby wiedzieć, że paznokcie, a także każda inna część ciała ludzkiego wymaga stały dopływ substancji niezbędnych dla zdrowia. Identyfikacja takiego braku witamin i pierwiastków śladowych, takich jak żelazo, wapń, witaminy A, E i kwas askorbinowy, można odpowiedzieć na pytanie, dlaczego złuszczają paznokcie.

  Zrekompensować niedobór witamin i minerałów jest dość prosta. Można znaleźć te w innych zdrowej żywności, produktów mlecznych, warzyw, owoców, a zawierające wapń, a także w preparatach wielowitaminowych z żelaza. Pamiętaj, aby utrzymać właściwą równowagę w ważnych substancji niezbędnych dla organizmu każdej kobiety w ogóle, a ci, którzy złuszczają paznokcie, konieczne jest w pierwszej kolejności.

  load...
 2. Ciągłe stosowanie płytki paznokciowej niewidzialnego urazu, w wyniku Problem pojawia się z paznokci foliacji. Proces ten może pojawić się dość łatwo i bez poważnych konsekwencji dla kobiet. Co więcej, nawet proste „knock” na klawiaturze komputera jest doskonałą okazją do pojawienia się problemów z paznokciami.

  Lub czysto żeński nawyk kiedy gwóźdź jest używany zamiast narzędzie, jeśli trzeba coś podkovyrnut lub zeskrobać powierzchnię przedmiotu – jest także zdolny do powodowania ogromne szkody dla struktury paznokcia. Aby sloilis paznokcie nie są, należy upewnić się, że na klawiaturze były nisko zawieszone i spróbować pozbyć się złego nawyku korzystania paznokcie we wszystkich rodzajach powierzchni czyszczących.

 3. Trzeci powód – efekt chemiczny na płytce paznokcia. Przez całe swoje życie, każdy dzień, każda kobieta myje naczynia, myje lniane góry, nieustannie powodując lakier na paznokciach, a następnie wyjmij ją z różnym składzie chemicznym. Liczne detergentowe do zmywania, pudry, aerozole i cieczy agresywnej ich składu chemicznego, szybko je i szkodliwe dla powierzchni paznokcia.

  Dlatego też, zajmując się sprawami gospodarczymi, musimy starać się unikać bezpośredniej ekspozycji na chemii i rozpoczynających się przyzwyczaić zrobić wszystkie prace domowe z rękawic gumowych. Nie zapominaj także po każdym zmywacz do paznokci przeprowadzenie leczenia profilaktycznego gwoździ.

 4. Niewłaściwa pielęgnacja, wyrażona w przycinanie paznokci nie są specjalne nożyczki i archiwizacji nadal mokre po kąpieli paznokci – najczęstszą przyczyną ich separacji. W tym przypadku rada byłaby prosta: użyć specjalnych i pożądanych indywidualne zestawy do manicure i parujące mokre paznokcie pozwalają dobrze wyschnąć, a dopiero potem przystąpić do ich leczenia.
 5. Używać plików metalu paznokci jest bezwzględnie należy unikać. Takie płytki paznokci jakości plik zarysowania paznokci tworzy drobne pęknięcia w niej, ewentualnie rosną znacznie wolniej niż paznokcie, stają się kruche i zaczynają złuszczania. Nie chcąc pozbyć się pilnikiem i kupić nowy – ze specjalną powłoką, która praktycznie nie uszkodzić paznokci. Co najważniejsze, paznokcie podpilivaya, pilnik śledzić ruch w jednym kierunku.
 6. Pojawienie się grzyba na paznokciach lub naruszenia prawidłowego metabolizmu w organizmie staje się główną przeszkodą w uzyskaniu niezbędnych składników odżywczych niezbędnych do wzrostu piękny i silny paznokci. Przy najmniejszym podejrzeniu pojawienia się grzyba należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza, zapewnienie leczenia zgodnie z wytycznymi, a także dobre odżywianie i odpowiednią multiwitaminy stosowany regularnie.
 7. Jest również winę za wiązek paznokci mogą być niektóre leki, że inne kobiety muszą być wykonywane w sposób ciągły z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Na przykład, preparaty do zwalczania cukrzycy, nadciśnienia i chorób tarczycy. W tym przypadku, trzeba udać się do lekarza, który wybierze dla Ciebie inny sposób leczenia.

Metody leczenia wiązki paznokci

Jak pomóc paznokcie tak, że przestał złuszczają? Oferujemy kilka masek i kąpiele, które mogą sprawić, że paznokcie zdrowe i lśniące. A jeśli regularnie wydawać takie procedury, można zauważyć, że wkrótce stał się mocne paznokcie są gładkie i błyszczące i rosną szybciej niż przed zabiegiem.

 • Sprawdzony i popularne metody leczenia paznokci foliowanie jest wykorzystanie naturalnej oliwy z oliwek, w którym struktura istnieje wiele użytecznych substancji. Pożądany efekt obserwuje się podczas wykonywania maski dwa razy w tygodniu. Wymagać to będzie mieszanka kilka kropel oliwy z oliwek oraz sokiem z cytryny. Otrzymaną mieszaninę cienka warstwa powinna być stosowana do paznokci i regionu wokół paznokci, po którym konieczne jest umieścić na bawełniane rękawiczki. Ta maska ​​jest zalecana do zrobienia przed pójściem do łóżka, aby trzymać go na tyle długo bez dodatkowych niedogodności dla siebie.
 • Dobra pomoc w walce z folią foliowanie paznokci, który składa się z 35-40 g wody (lub około dwóch łyżek), pięć gramów ałunu i jedną łyżeczką gliceryny. To powinno być dobre połączenie tych składników w przygotowaniu kompozycji do nawilżania wacików, następnie nałożyć na paznokcie i tarcze przytrzymać tak przez dwadzieścia minut.
 • Doskonała pomoc przy kąpieli laminowanie paznokci z soli morskiej. Pomimo faktu, że leczenie powinno być prowadzone co drugi dzień, aby zrobić, że będzie dość trudne. Będzie to wymagało około dwudziestu minut, aby trzymać ręce w ciepłej wodzie z rozpuszczonym łyżeczki soli morskiej. Pozytywny efekt będzie zauważalny, jeśli przeprowadzają procedurę przez dwa tygodnie, a następnie podać ręce spocząć na miesiąc, a następnie powtórzyć leczenie. W przyszłości, w celu utrzymania płytkę paznokcia w dobrej kondycji zaleca się zrobić kąpiel solną raz w tygodniu. Jeśli jest to pożądane, łaźnie wodne można dodać kilka kropli soku z cytryny i oliwa z oliwek.
 • Istnieją specjalne oleje do kosmetycznej pielęgnacji paznokci i zapobiegania chorobom. Oleje te, pożądane jest, aby korzystać z każdego dnia, w tym samym czasie nie tylko do smarowania powierzchni paznokcia, ale naskórek oraz miejsce w regenerować paznokci. Jeden wniosek płaszcz w zwykłych jodu paznokcie są również dobre w pomaganiu kobietom walczyć z foliacji. Nie bój się koloru żółtego, że jod pozostawia paznokcie, znika dość szybko pod wpływem światła. A więc masz inną opcję niedrogie, ale jest bardzo skuteczny w działaniu i przydatnych metod leczenia paznokci.

Manicure nie jest zabronione pod paznokciami laminowania, ale jest w tym przypadku konieczne do wykonania jedynej reguły. Ważne jest, aby zrobić sobie przerwę pomiędzy manicure, paznokcie dając szansę na relaks i „oddychać”. Podczas przerwy mogą być stosowane do chorej gwoździ w kilka warstw „smart emalią”, który zaleca się stosować również przed każdą powłokę lakieru do paznokci. Przy wyborze narzędzi kosmetycznych manicure i nowe lakiery do paznokci nie ulec pokusie, aby dokonać zakupu tanich towarów z nieznanych producentów. Zmywacz do paznokci polski, używać specjalnych płynów, ponieważ bardzo aceton wysusza paznokcie.

Paznokcie Podpilivaya, spróbuj dać im prostokątny kształt z lekko zaokrąglonymi krawędziami, ale w żadnym wypadku nie jest konieczne, aby je wyostrzyć. Po usunięciu lakieru nie leń się, aby kąpiel sól, następnie olejowanie paznokcie w celach medycznych lub kosmetycznych oliwy z oliwek, a dopiero następnego dnia, zastosowanie nowego lakieru na powierzchni paznokci wypoczęty.

Po tych prostych wskazówek, mieć pewność, że zawsze będziesz mieć piękne paznokcie i dłonie. Pamiętaj, że zdrowe paznokcie manicure schludny, nawet jeśli nie ma ozdób na rękach, zawsze podkreślać swoją grooming i opowiedzieć innym o tym, co jesteś – kobietą, która zna swoją wartość!

load...