Dlaczego złuszczają paznokcie: jak radzić sobie z tym problemem?

Zawartość:

Damski urody – obiekt kultu poetów i artystów wszech czasów. Ważną rolę w tworzeniu wizerunku atrakcyjnej kobiety gry zadbane i piękne nogi. Jednak często nie dajemy im dużo czasu. Jesteśmy stale dbać o twarzy, ciała, włosów, a to o stopy, a tym bardziej o paznokcie, a nie zapomnieć. Często nawet nie zauważy, że złuszczają paznokcie. Takie podejście jest całkowicie błędne.

load...

Na stopach spędzamy większość dnia. Biorą na ogromne obciążenia. Ponadto, bardzo niewiele kobiet może zaprezentować się bez pięty. Dosyć często, nawet nosić wygodne buty dla siebie, uzasadniające znanym ich działania, mówiąc: „Piękno wymaga poświęcenia” Ale teraz przychodzi czas latem, kiedy zamknięty buta ruszamy do otwartych sandały – i co widzimy? Szorstka skóra stóp, odciski i często pożółkłe paznokcie rozwarstwione. Jak być w tej sytuacji?

Konieczne jest podjęcie pilnych działań w celu rehabilitacji stopy urody. Jeśli nie w całości, ale do pewnego stopnia, będą one poprawić sytuację. I że taki problem nie występuje w przyszłości, lepiej jest nauczyć się właściwej opieki nad swoimi stopami, oraz poznać główne powody, które mogą prowadzić do pogorszenia ich wyglądu. Po dbanie o stopy jest ważne nie tylko dla urody, ale również dla zdrowia. Częściej – Szczególną uwagę należy zwrócić na problem oddzielenia gwoździ z których wiele kobiet twarzy – mniej kto kogo.

Wiele osób uważa, że ​​paznokcie złuszczają częściej na ręce. Tak, rzeczywiście, mamy nasze ręce przez cały dzień. Szczególne szkody wyrządzone skóry i paznokci o różnej chemii gospodarczej. Po umyciu naczyń i czyszczenia twarze niemal każdej kobiety. Jednak delaminowane paznokcie również dość częstą chorobą. Istnieje wiele powodów, dla niej. Pod warunkiem paznokcie na stopach wpływają zarówno czynniki zewnętrzne oraz ogólny stan zdrowia.

Przyczyny wiązek paznokci na nogach

 1. Substandardowych kosmetyki

  Większość kobiet malować paznokcie. Ale wielu uważa, że ​​trzeba kupować do tego celu drogim płaszczu. Tak często zaoszczędzić na tej kosmetyce. Tak, i zmywacz do paznokci polski kupujemy głównie tanie. Ale tak niskiej jakości kosmetyki ma szkodliwy wpływ na płytkę paznokcia. Nie oszczędzić pieniądze na drogich farb. W przeciwnym razie, trzeba poświęcić dużo więcej czasu i pieniędzy, aby przywrócić paznokcie.

  load...
 2. Niewygodnych obcisłe buty

  Bardzo często kobiety kupić buty, kierując w wyborze wyglądu. Widząc sklepu piękne buty w kolorze swoje ulubione ubrania, możemy uznać, że tracą głowę. Bardzo niewiele osób w tej sytuacji to dotyczy, o ile jest to wygodne. Wielkiego, można powiedzieć, że warto cierpieć kilka godzin w ciasny, ale bardzo piękne buty. Jednak warto zastanowić się do niektórych nieprzyjemnych konsekwencji może prowadzić do kilku godzin.

  Może to spowodować, że paznokcie zaczynają się złuszczać. Wybierz tylko wygodne buty, w których nogi czuć się komfortowo. To jest najważniejsze. Również podnieść nie tylko wygodne, ale również piękne buty nie jest problemem. Być może taka zabawa i koszt nie jest bardzo tanie. Ale czy warto ryzykować zdrowia i urody nogi, aby zaoszczędzić parę rubli?

 3. Nail Grzyby – dość powszechną chorobą, która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet

  Grzyb – bardzo odporny pasożyt, który infekuje wszystkie paznokcia i wyzwanie dla innych paznokci i skóry w przypadku niewłaściwej pielęgnacji i opóźnień w leczeniu. To może być uznane przez gołym okiem. Płytki paznokcia zmienia kolor, staje się nieprzezroczysty. Gwoździe w przypadku zakażenia grzybem można kupić szary, żółty, a nawet zielonkawy odcień. Z biegiem czasu, są one zamknięte i zaczynają się odklejać. Do zwalczania grzyba na stopach najlepiej jest udać się do lekarza – specjalisty, który zaleci niezbędne leki. W domu, problem ten jest bardzo trudno się pozbyć.

 4. Słabe krążenie w kończynach dolnych

  Brak krążenia krwi może być spowodowane wieloma czynnikami: żylaki, siedzący tryb życia, etc. Może to również prowadzić do rozwarstwienia paznokci. Do zapobiegania Zalecana dzienna robić ćwiczenia na nogi. To nie będzie trudne, na przykład, aby zrobić to ćwiczenie. Ciągnąć skarpetki od siebie, pozostań w tej pozycji przez około 15-20 sekund, rozcieńczyć skarpetki od siebie strony – czas, ciągnąć – opóźnienie. I tak dalej. Ugruntowaną w walce z niedostatecznego przepływu i ruchu obrotowego stopy. Możliwe jest również z mocą zginać palce, a następnie odprężyć się, powtórz ćwiczenie 15-20 razy. Takie ćwiczenia mogą być wykonane w dowolnej porze dnia siedzi w miejscu pracy lub w domu.

 5. Jak to jest w przypadku paznokci na ręce, paznokcie stóp złuszczają w złym cięcia i piłowania

  Jest bardzo trudno podać żadnych konkretnych zaleceń. Odgrywa ważną rolę w tej postaci gwoździ. Ale w każdym przypadku, cięcie paznokcie, nie jest konieczne, aby je zaokrąglić. Dokonać prostego cięcia, pozostawiając co najmniej 1 mm wolnej krawędzi. Regularnie wyciąć paznokcie. Używaj go tylko swoje narzędzia. Muszą być dobrze naostrzone i czyste.

  Nie sloilis paznokci, unikać plik metalu paznokci. Ten „zastąpienia pomocnika” wypływa na powierzchnię paznokcia kilka mikrocząstek, które powodują dalszą separację. Kupić szkła ceramicznego lub pilnik do paznokci z optymalną ścierny. Cieńsze płytki paznokcia, tym mniejsza powinna być rozpylany na narzędziu. W żadnym wypadku nie szlifować uszkodzone paznokcie i zrywać złuszczony plasterki. W ten sposób mamy do czynienia więcej szkód swoimi nagietki.

 6. Dieta i niezrównoważona dieta

  Wiele kobiet w ostatnich czasach zbyt chętni na diecie. Jednak w dążeniu do harmonii, wiele osób zapomina, że ​​niedożywienie niekorzystnie wpływa na wygląd. Szczególnie niebezpieczne rodzaje Express – mono-diety. W tym przypadku organizm nie otrzymują niezbędną ilość witamin i pierwiastków śladowych.

Szczególną rolę w utrzymaniu zdrowia i piękno włosów i paznokci odgrywa białko. On buduje ciało wszystkich tkankach ludzkiego organizmu. Gatunek zwierzęcia białkiem dla ludzi musi przynajmniej 1-1,5 grama na kilogram masy ciała. Zawiera mikroelement znaleźć w czerwone mięso, kurczak, indyk, jajka. Jednak najlepszym źródłem jest tłuste ryby morskie: łosoś, makrela i pstrąg.

Szczególnie silne osłabia paznokci wadę zdrowia magnezu i wapnia. I jest to bardzo powszechny problem, szczególnie wśród żeńskiej populacji, która jest miłośnicy wszelkiego rodzaju diet. Niedobór magnezu obserwuje się u większości kobiet, a on odgrywał ważną rolę w produkcji energii w komórkach. Za mało magnezu – cierpią procesy wzrostu komórek, na których bezpośrednio zależy od stanu paznokci. Wymagana dzienna szybkość 300 mg magnezu. A jeśli przycinanie się przy władzy jakiegokolwiek powodu, a potem dodatkowo stosować preparatów magnezowych.

I nie zapomnij o wapnia. Każdy wie, jaką rolę odgrywa w utrzymaniu zdrowia włosów i paznokci. Jednak to dwa z tych pierwiastków śladowych przynieść nie tyle indywidualnie dobre. Muszą wziąć ze sobą w stosunku 2: 1. Do wchłaniania wapnia i magnezu są również ważne dla obecności witaminy D. Należy jednak pamiętać, że zbyt dużo zapału tutaj, aby cokolwiek. Nadmierna ilość wapnia może powodować odwrotny efekt negatywny wpływ na stan płytki paznokcia.

Innym ważnym u ludzi, niedobór mikroelementów krzemu powoduje również rozdzielenie płytki kolczaste. Aby uzupełnić zawartość tego pierwiastka śladowego, czego potrzebujesz, aby w diecie zielona fasola, sałata, banany, porzeczki i pietruszki.

Pakiet gwoździ czasami „podpowiedź”, że ciało po prostu nie ma wystarczającej ilości żelaza. Dla kobiet, problem ten jest szczególnie istotne, ponieważ każdy miesiąc tracimy znaczną część krwi. W celu uzupełnienia niedoboru żelaza w organizmie muszą jeść wątrobę wołową, chude mięso, żółtka jaj, suszone owoce, wszystkie rodzaje fasoli i, oczywiście, zielony. Zaleca się również, aby zrobić wywar z mniszka lekarskiego, szczaw i łopianu.

Aby uzyskać najbardziej efektywne rezultaty, należy używać specjalnie opracowanych kompleksów witaminowych i mineralnych. Na przykład, dobrze znane lek „doskonały” który oprócz witamin i minerałów zawiera aminokwasu cysteiny. Jest to specjalnie zaprojektowany, aby wypełnić niedobór mikroelementów, zapobiega rozwarstwianiu się płytki paznokcia, wzmacnia paznokcie i dać im jedzenie.

Traktując warstwę paznokci

Niewielu wie dlaczego złuszczają paznokcie. Czasami problem nie da się uniknąć. W tym przypadku konieczne jest podjęcie pilnych działań w celu przywrócenia płytkę paznokcia. Istnieją różne sposoby leczenia paznokci. Że który z nich wybrać, zależy od sytuacji zaniedbania.

 1. Kosmetyki medyczne

  Regularnie wzmacniać uszkodzone paznokcie specjalne kosmetyki, kremy i olejki. Można je łatwo kupić w każdej aptece. Takie kosmetyki zawierające, co do zasady, pantenol, allatonin, liposomy i inne składniki odżywcze, które przyspieszają wzrost płytki paznokciowej. Użyteczne jako kosmetyki, w tym białka i witaminy C. Te elementy przyczyniają się do odporności na ujemne wpływy środowiskowe.

 2. Masaż

  Niewiele osób wie, że paznokcie można wzmocnić delaminowany za pomocą masażu. Technika jest bardzo prosta. Przygotuj kąpiel z solą morską. Można również użyć ocean, bez dodatków aromatycznych. Dlaczego sól? A ponieważ zawiera duże ilości jodu, który jest korzystny wpływ na stan płytki paznokcia. Kilka minut moczyć nogi w wannie, a następnie masować obszar non-sztywnej szczotki do masażu naskórek, na których dziecko lub mydło glicerynowe. Masaż ten jest zalecany co najmniej trzy razy w tygodniu.

 3. Parafina

  Na silnie obierania paznokcie mogą pomóc w takiej procedury jak parafina, która może być przeprowadzona nie tylko w salonie kosmetycznym, ale również na własną rękę w domu.

  Technika parafina składa się z kilku etapów. Przede wszystkim, nogi powinny być przygotowane do procedury. Wash powierzchni skóry w zimnej wodzie z mydłem na podstawie gliceryny i stosowania środek dezynfekcyjny. Kolejny krok – bezpośrednio sama procedura parafina.

  Składa się z kilku etapów. Aby rozpocząć, przeprowadzić reakcje testu skórnego na parafinie. W tym celu niewielką ilość stopionej parafiny stosuje się do otwierania skórę. Po upewnieniu się, że substancja ta nie ma negatywnego wpływu na skórę, należy przejść do procedury. Zanurzyć nogi do kostek w ciepłej stopionej parafiny się regularnie w ciągu 10 sekund 3 – 5 razy. Tak więc, na nogach konsoliduje kilka warstw parafiny. Odczekaj kilka minut. Gdy wosk staje się stały i formularze dotyczące stóp i paznokci skorupy, połóż nogi na plastikowych workach. Ale to nie wszystko.

  Top, nosić ciepłe skarpetki i więcej. W tym stanie, trzeba zachować swoje nogi na pół godziny. Następnie zdjąć skarpetki i pakietów, starannie usunąć warstwę wosku i smarować paznokcie i ujędrnienie skóry kosmetycznych. Aby poprawić efekt, delikatnie masować powierzchnię naskórka. Parafina może być użyty kilka razy. Jeśli technologia postępowania wydaje się zbyt skomplikowane, proszę odnieść się do fachowca w salonie kosmetycznym.

 4. Okłady i maski

  Składniki do okładów i masek można kupić w każdym sklepie kosmetycznym lub apteki. Dość dobre środki nawrotne dla płytki paznokci mogą być wytwarzane niezależnie od siebie. Mieszać w 70 g wody, 25 g gliceryny i 5 gramów ałunu. Powstała kompozycja moczyć kawałek szmatki i dołączyć do zniszczonych paznokci, górną pokrywą z folią i umieścić na skarpety. Takie zostawić kompresować na nogach przez 30 – 40 minut.

  Jest to przydatne do stosowania do paznokci oliwa, nosić bawełniane skarpetki i iść spać tak. Ta prosta rada nie pomoże leczyć paznokcie złuszczające. Jednak będzie to dobry środek zapobiegawczy.

 5. Uszczelnienie

  Aby wzmocnić płytkę paznokcia popularne procedura ta jako „uszczelnienie”, które polega na warstwy preparaty zawierające istotne pierwiastki śladowe i witaminy. Często w środki do uszczelniania zawiera tzw „materiał kryształu”, nieodzownym narzędziem w walce z złuszczają paznokcie. Składniki lecznicze płytki paznokcia są wcierać w szczególny sposób i pozostają tam przez dwa tygodnie. Nad warstwą ochronną jest stosowana, a także opcjonalnego klienta, lakierem dekoracyjnym.

Uważnie śledzić stan swoich stóp i paznokci, a pojawienie się nawet najmniejsze drobnych problemów natychmiast podjąć odpowiednie działania. Problem złuszczonych paznokcie powinny zacząć walczyć we wczesnym stadium choroby. W przeciwnym razie nie będzie łatwo się go pozbyć.

load...