Dlaczego złuszczają i przełamać paznokci i jak można je wyleczyć

Zawartość:

Złuszczają i przełamać swoje paznokcie? Istnieje opinia, że ​​jest to spowodowane brakiem wapnia, czy może twój organizm nie jest coraz witamin w wymaganej ilości dla niego. Ale coraz częściej z powodu, że paznokcie stają się kruche i złuszczają zaczął mocno, że używamy różnych środków bez paznokci i usuwania z większości lakierów, i nie zawsze wszystkie te wysokiej jakości kosmetyków. Niestety, problem ten stoi przed ogromną liczbę ludzi, niezależnie od ich wieku. Paznokcie mogą przebić zarówno u dorosłych i dzieci. Często złamane paznokcie u niemowląt – nie może być mowy o żadnych lakierów nie. Więc dlaczego jest taki problem?

load...

Oczywiście, głównym powodem problemów z paznokciami – to naprawdę sytuacja, gdy w organizmie witaminy i minerały śladowe są niewystarczające. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do elementów, takich jak witamina D, cynk, krzem, wapń i aminokwasów. W przypadku, gdy przyczyną łamliwe paznokcie to właśnie brak mikroelementów i białek, leczenie obierania paznokcie powinny być inicjowane głównie w celu dostosowania diety. A następnie podjąć witamin, leczenia paznokcie, przy użyciu specjalnych narzędzi i wykonywać różne kąpiele do rąk i paznokci.

Najbardziej skutecznie wyeliminować problem produktów, takich jak wątroba wołowa, ryby (zwłaszcza morskie), suszone owoce, różnego rodzaju orzechów, ziół. Ponadto, lekarze w takich przypadkach zaleca się podjąć specjalne kompleksy multiwitaminowe i mineralne, które są zaprojektowane w celu wzmocnienia włosów i paznokci. W związku z tym, że są w stanie leczyć i paznokcie laminowania. Jeśli problemy z płytą wiązka paznokci zaczyna u dorosłych, lekarz może zalecić stosowanie specjalnych narzędzi, które nie są stosowane tylko na skórę, ale także przetarł lub stosowanych na każdej paznokci – leczniczego śmietaną i lakierów: często są one bardzo skuteczne działanie.

Inną przyczyną problemów z paznokciami – efektów alergicznych różnych czynników. I takie agresywne czynniki mogą być nie tylko substancje myjące, ale nawet woda jest złej jakości. Nawiasem mówiąc, to była woda z kranu jest często przyczyną faktu, że małe dzieci paznokcie zaczynają rozwarstwia się zupełnie. Co zrobić w tym przypadku? W takich przypadkach lekarze zalecają rodzicom zagotować wodę do kąpieli higienicznych lub przynajmniej go bronić – to pomoże uniknąć takich problemów.

Laminowanie paznokci jako przejaw choroby

Często problem z kruchością, paczkę gwoździ i inne bezpośrednio związane z pewnymi zaburzeniami narządów i układów wewnętrznych człowieka – to bynajmniej nie da się zapomnieć. Wyjaśnia to zalecenie lekarza przy pierwszych oznakach problemów z paznokciami, należy skonsultować się z lekarzem. I dopiero po tym, gdyby nie choroba lekarz nie ujawnił, problem można uznać za czysto kosmetyczny. A jeśli choroba występuje, musi być traktowane bez zwłoki.

load...

Zazwyczaj, doświadczony lekarz na jednej wyglądzie płytki paznokciowej może od razu założyć, obecność choroby i przepisać bardziej szczegółowe badania. Tak więc:

  • Kolor warstwy paznokci

W tym przypadku, jeśli paznokieć złuszcza, a jego kolor staje się nierówna – jaśniejsze niż kolor skóry, lub, co gorsza, sinicą – nie ma powodów, by sądzić, że osoba do czynienia z pewnymi nieprawidłowościami w układzie sercowo-naczyniowym ,

  • Bruzdy na paznokciach

W tym przypadku, jeśli płytki paznokciowej foliowane, zagęszcza się i wydaje się, że przekrój wbudowania zespół, lekarz może podejrzenie, że osoba ta ukryta obecność procesom zakaźnym zachodzącym. Chociaż to zjawisko często występuje po niedawno przeniesionych poważnych chorób zakaźnych – w tym przypadku z czasem problem będzie do niczego samą w sobie, a ty nie masz nic.

  • Podłużne blizny na płytce paznokcia

W takim przypadku, jeśli paznokcie zaczęły się złuszczają, a następnie na płytce paznokcia, podłużne wgniecenia pojawiła się prawdopodobnie lekarz zasugeruje, że chora osoba zjada bardzo nieregularnie, i wysłać go do dietetyka. Dietetyk powie, co zrobić, aby poprawić sytuację z niedożywienia.

  • Zaburzenia metaboliczne

W takim przypadku, jeśli złuszczają paznokcie bardzo dużo, lekarz może sugerować, że chory ma poważne zaburzenia metabolizmu. I naruszenia te w żadnym wypadku nie mogą być ignorowane, jako warstwa paznokci – jest to pierwszy alarm. Jeśli nic nie zrobisz, będziesz wkrótce oczywistych naruszeń i inne, a nawet poważnych chorób.

  • Białe plamy na płytce paznokcia

W takim przypadku, jeśli pęknięcie i oddzielenie paznokci towarzyszy pojawienie się białych plam, to można mówić o ewentualnym wzrostem poziomu cukru we krwi, często wskazuje na wzrost ryzyka lub już zaczęły cukrzycy. W tym przypadku badanie krwi w celu określenia poziomu cukru jest to konieczne, lekarz może ustanowić środki w celu zwalczania poważnych i bardzo poważna choroba.

  • Żółte plamy na płytce paznokcia

W tej samej sprawie, jeżeli występujący w warstwie plam płytki paznokciowej nie są białe i żółtawy kolor, mężczyzna prawdopodobnie w potrzebie konsultacji pulmonologa lekarza, bo te żółte plamy mogą wskazywać, że opracowany jeden lub inna choroba płuc.

  • Foliowanie paznokcia wraz z pojawieniem się tych małych białych wpada gruntowego

W przypadku, gdy oprócz foliacji płytki paznokcia i pokazuje małe wypukłe białe kropki, które w wyglądzie przypominają rozpraszanie pereł, lekarz może podejrzewać obecność chorego żadnego powolną infekcję wirusową, która ma miejsce w tajemnicy.

  • Wklęsłość płytki paznokciowej

W takim przypadku, jeśli warstwa płytki paznokcia stopniowo staje się wklęsła, lekarz będzie z pewnością wyznacza ludzkie analizy krwi pacjenta. Co do zasady, większość z tych przypadków, foliowanie i łamliwe paznokcie spowodowane niedokrwistością z niedoboru żelaza. A gdy pacjent podejmie niezbędne leczenie, problem nie zostanie rozwiązany za pomocą gwoździ.

Start środków do wzmocnienia paznokci

Jak wspomniano powyżej, laminowanie paznokcie często nie jest kosmetyk, a problem medyczny. Ale w żadnym wypadku nie należy zapominać, że właściwa pielęgnacja paznokci, które odbyło się równolegle z leczeniem choroby podstawowej, co znacznie zwiększa jego skuteczność.

Istnieje kilka prostych zasad, które pomogą chronić paznokcie i zmniejszyć agresywny wpływ różnych czynników zewnętrznych. Pierwsza i najważniejsza zasada – wydać wszystkie prace domowe wymagające długotrwałego kontaktu z wodą lub chemikaliami, w perchatkah.Nadeemsya ochronnej ty i tak to jest zrozumiałe, dlaczego zasada ta powinna być przeprowadzona w sposób ścisły.

Nie zapomnij również o sile płytki paznokciowej i skórek. Za każdym razem po myciu rąk smarem ręce dowolny odżywczy krem. I co najmniej raz w tygodniu należy przeprowadzić następującą procedurę: Dodać wszystkie prace domowe, tuż przed pójściem do łóżka, dokładnie oczyścić skórę rąk płynnym mydłem, osuszyć ręcznikiem i pozostawić do wyschnięcia.

Po tym bardzo hojnie zastosować krem ​​nawilżający lub, w skrajnych przypadkach, nasmarować ręce olejem słonecznikowym, ze szczególnym naciskiem na płytce paznokcia. Następnie połóż dłonie na rękawice z tworzywa sztucznego – rodzaj, które są umieszczane w pudełku z farbą, a na górze – bawełniane rękawiczki i idź do łóżka. Rano skórę rąk i paznokcie będziesz mile zaskoczony. Widząc rezultat, chcesz powtórzyć podobną procedurę ponownie. Dlaczego nie? Środki na to minimum, potrzebne są starania – a nawet mniej, a wynik jest po prostu wspaniałe!

Innym dobrym sposobem, aby upewnić się, że paznokcie nie sloilis i nie pękają, są najbardziej prosty sól do kąpieli. Aby te tace dość trudne – rozgrzać pięć litrów wody do temperatury, która może utrzymać skórę, dodać do dwustu gramów soli duża i dwadzieścia kropli zwykłego roztworu jodu. Umieścić szczotkę w rękach wannie, upewniając się, że paznokcie są całkowicie pokryte wodą. Czas trwania kąpieli powinna wynosić nie mniej niż dwadzieścia minut. Powtórz procedura powinna być około dwa do trzech dni, a cykl leczenia może być tak długo, jak czujesz potrzeby.

Co do zasady, jeśli leczenie jest zwiększona łamliwość paznokci jest złożony i spójny, nawet najbardziej słabe i łamliwe paznokcie bardzo szybko stają się mocne. I pamiętaj, że te szczęśliwe kobiety, które dostał idealne paznokcie przy urodzeniu – jednostki. Ale teraz, że wiesz, dlaczego może złuszczają paznokcie i jak ten problem można rozwiązać, nikt nie będzie ci przeszkadzać być piękne!

load...