Dlaczego uciekasz z rozstępami?

Zawartość

W mojej osobistej liście „klientów wyżarzaniu” pierwsze miejsce nie jest jeszcze pytanie „Jak usunąć 10 cm tłuszczu w talii za 1 tydzień”, a następująca sytuacja. Wyobraź Wysokiej intensywności interwał lekcję dużo powtórzeń, skok, potu rzeki i szalonej energii. Dziewczyny dają 100%, to miło widzieć. Ale trzeba tylko rozbrzmiewają powolną muzykę do rozciągania tak dobre 30 procent daje szybki sprzęt wpakować w narożach i rama są rysowane do wyjścia. Aby poradzić sobie z tym bezużyteczne – odpowiedź w stylu „nikt z instruktorem biznesu, przeskoczyć samego siebie, ale jestem spóźniony na randkę” – wręcz wspólny wątek. Niewiele osób wie, co jest obarczona kończąc trening bez rozciągania i „Hak”, a nawet więcej, jednostka wyciągnął mięśni tuż po zajęciu domu. Pozwól nam poprawić sytuację.

load...

[Powrót do spisu treści]

Dzięki elastycznej perspektywie – aby pomóc wroga!

Wyobraźmy sobie potężny samochód sportowy. Tutaj można uruchomić na idealnie płaskiej drodze, wycisnąć jak najwięcej, i cieszyć się szybkość. Teraz starają się gwałtownie uderzył w hamulce. Najprawdopodobniej „Tokyo Drift” nie świecą, ale spotkanie z polskim rowu banalnej – bardzo wyrównany. Z jakiegoś powodu ludzie nie dość silny, aby udać ze swoim samochodem, ale o własnym ciele, że dbają o wiele mniej. Ostry początek w kierunku duszy po aktywnym treningu jest równoznaczne trafienie hamulce.

Serce wciąż bije podwyżek stóp, krew wypełnia aktywne mięśnie, ciśnienie wzrasta, uczenie oddech. I jesteśmy na całej ochłody Dusík! Co się stało? To prawda, skurcz naczyń. Ale serce wszystko aktivnichaet i będzie nadal w tym samym duchu, 5-7 minut po „przerwaniu” treningu. Teraz wyobraź sobie, że zaciska palce szczelinową kuchenny kran i woda, która jest mocz. Ciśnienie Vodicka może również dobryzgat i salon. To proste porównanie pomoże Ci zrozumieć, co dokładnie dzieje się z naczyń krwionośnych po swojej ucieczce z odcinka. Nic więc dziwnego, że w ciągu kilku lat będzie odwiedzić żylaki, a winni nie będzie się nawykiem, a „szkodliwy krok”, „bez zastrzeżeń instruktor” lub „traumatyczne ćwiczeń.”

Jeśli nie iść pod prysznic i wskoczyć prosto do swoich ulubionych samochodów ciężarowych lub też nic dobrego. Okazuje się, że na jakiś czas do 5 minut, ciśnienie gwałtownie rośnie, i tak samo szybko spadać. Zawroty głowy, osłabienie, nudności – nie od tego, co zostało spalone mnóstwo kalorii i mogą teraz mieć ciastko bez wyrzutów sumienia. Głównym powodem złego stanu zdrowia po treningu – Rozciąganie przegapić. Nawiasem mówiąc, takie wykończenie nawet promuje zestaw nadmiaru tkanki tłuszczowej, ponieważ połowa ludzi idących do czekolady lub askorbinku, to tylko pierwsze symptomy osłabienia.

load...

Cóż, najbardziej oczywistą wadą tej strategii – „kwas mlekowy”. Nie jesteśmy o jogurt, a nawet na florę jelitową. Mięśnie Po aktywnym kwasem mlekowym treningu jest tworzony. Jest główną przyczyną bólu, że czujesz się w godzinach porannych. Rozciąganie pomaga usunąć produkt z tkanki mięśniowej i zmniejszyć dyskomfort. Mam nadzieję, że teraz, jesteśmy przekonani, że lepiej jest wydać dodatkowe 5 minut w szkoleniu niż zaoszczędzić czas kosztem własnego zdrowia.

[Powrót do spisu treści]

Jak rozciągnąć mięśnie

Przede wszystkim, należy pamiętać o trzech prostych prawd:

  • Nie powtarzaj dom tak zwane „gimnastyczki rozciągania” lub balistyczne rozciągania. Aktywny sprężyste stoki, dywersji i nogi „polushpagaty” może doprowadzić do rozdarcia mięśni i więzadeł, powtarzanie takich „profesjonalnych sztuczek”, tylko z trenerem, a poza tym, że nie trzeba zbyt dla większości sportowców nieprofesjonalnych;
  • Nie

  • Ciągnąć mięśnie „na zimno”, nie wykonując aerobik rozgrzewka przed tym, czy normalnego treningu. Rada popularne „, aby zakończyć dzień rozciąganie,” ma prawo do życia, jeśli przed tym jakość zostać przeszkoleni. Wyjątkiem może być tylko praktyka jogi, ale jest w czystej postaci nie jest naciągane;
  • Nie rozciągaj mięśnie Serednie treningu siłowego. W klasycznym aerobic jest tak zwany „prestrech” lub rozciągania ścięgna, z tyłu mięśni łydki i uda wewnętrzną, wykonuje się natychmiast po treningu. To płytkie rozciągania potrzebna do dekompensacji lub jeśli polska, odpocząć tych mięśni, które będą działać na każdym kroku, a nie jesteś w bólu z nadmiernego wysiłku.

[Powrót do spisu treści]

Podstawowe odcinek po aktywnym treningu

To ćwiczenie rozciąga mięśnie nóg, pleców, klatki piersiowej prasy. Można je wykonywać po aerobiku lub elektroniczny domowy złożonych

. Rozciąganie ścięgna, pośladki i Sartorius


Stań aktywnego gołębia stanowią – resztę dłonie na podłodze lewą stopę na palcach, kolano lewej nogi z podłogi prawą nogę w biodrze, kolanach, nogi zgięte w prawo, kości miednicy czekamy. Nie spadają, pozostań w tej pozycji przez 30-60 sekund i powtórz z drugą nogą.

Sięga


Usiądź na podłodze w pośladki, okrągłe plecy litery „C”, pociągnąć żołądka, utrzymać 60-90 sekund.

Stretching prasowe i mięśnie piersiowe


uważnie śledzić technikę. Po pierwsze, włożył ręce pod ramiona, leżąc na brzuchu, spróbuj wyprostuj nogi, wyciągnij skarpetki. Wtedy jeden aktywny ruch chowa się wewnątrz mięśni krocza, jakby ćwiczeń Kegla. Po nim aktywnie wyciągnąć pępek do kręgosłupa, a dopiero potem zacząć wyprostuj ręce. Przyjdź do ułożenia powoli starają się unikać szarpnięć, szarpnięcia i nagle rozciąganie koronę. Bądź na wygodnej wysokości, poszerzyć ramiona, delikatnie „prigruzhaya” je do kości miednicy. Prace 60-90 sekund.

Rozciąganie ścięgna i tył

Uda

. Weź
pozycji jak na zdjęciu, stopą, która znajduje się na piętrze, jak to było „zepchnąć” na przeciwległej ścianie, chowa prasę, delikatnie przynieść „wysoki” nogę do ciała rękami. Przeciąganie mięśni 60-90 sekund, jeśli nie można uzyskać nogę ręce, używać paska.

Rozciąganie iliopsoas

Strefę

Szczególnie polecany biegaczy i miłośników aerobik. Jest to „umieszczonej” jelita krętego, i jest główną przyczyną bólu i dyskomfortu w stawach biodrowych. Pull prasę, przechylić miednicę do przodu, i przytrzymaj pozycję, jak pokazano na rysunku 30-60 sekund na każdej nodze.

Rozciąganie ramion

Weź stres
na kolanach i łokciach, delikatnie położył na podłodze lewą ręką i przekręcić trochę łokieć do wewnątrz tak, że ciężar prasowanego ramieniu. Kontrolować siłę ciągnącą każda ręka nie więcej niż 60 sekund.

Kończ każdy trening rozciągania, a oprócz oczywistej premii, nadal można spalić 10% więcej kalorii. Powodzenia!

load...